+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    GHIA
    Od
    26 Apr 2016
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza

    1.8 TD 97 rok Dziwny dźwięk przy prawym przednim kole Chrobotanie podczas jazdy

    Witajcie! Mechanicy unikają tematu, albo nie wiedzą co jest zepsute, czy może trzeba by ich prosić na kolanach o zajęcie się tym autem, więc...
    Zamieszczę na youtubie dwa filmiki, na których mam nadzieję będzie słychać ten dziwny dźwięk dochodzący z prawej strony, czyli od strony pasażera. Słychać takie delikatne rzężenie, zwłaszcza jak się pochyli przy prawym przednim kole, słychać to na postoju i jak się jedzie też, szczególnie zaraz po odpaleniu silnika jak jest jeszcze nienagrzany. Poza tym słychać wyraźnie takie chrobotanie i piszczenie "pod obciążeniem" - czyli jak się np. rusza, na pierwszym biegu bądź na drugim biegu. Problem istnieje od około pół roku, przy czym początkowo chrobotanie było słychać bardzo sporadycznie, zazwyczaj przy skręcaniu, na łukach, problem narastał bardzo stopniowo i trzeba dodać, że ostatnio auto prawie w ogóle nie jeździ, ale mimo to z każdym kolejnym wyjazdem jest coraz gorzej. Poza tym jak widać na jednym z filmików, wszędzie zapocenia, koło pasowe przy pompie paliwa chodzi nierówno (mam nadzieję, ze to widać na filmie), nie wiem co to może oznaczać i na co to może mieć wpływ, hałasuje z egr-u tak poza tym, troszkę ciężko wchodzą biegi, sprzęgło bierze na samej górze... Tragedia jednym słowem.... A to jest auto ze znikomym, udokumentowanym przebiegiem. Edit: przesłuchuję właśnie nagrania w czasie, gdy się dodają na youtuba i tak jak myślałem - mikrofon zebrał wszystkie możliwe szumy wokół, ale generalnie słychać trochę to chrobotanie i szum przy kole, może ktoś z was miał już z czymś takim styczność??


    @Majkel1987 proszę przeczytać regulamin forum pkt 28.Tym razem ulgowo,następnym razem tak lekko nie będzie.
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 13-01-2017 o 21:15

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    U mnie podobny był dźwięk jak padało łożysko na sprężarce klimy. W pierwszej kolejności zrzucić paski i sprawdź czy dźwięk występuje. To najprostsze. Później do sprawdzenia rozrząd.

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar jawa196
    Imię
    Marcin
    Model
    MKII & MKIV
    Silnik
    Endura DE i Duratec 2.0
    Opis
    White Kombi 97'& Silver Kombi 07
    Od
    06 Feb 2013
    Mieszka w
    Poddębice
    Albo sprężarka klimy albo alternator się rozlatuje..
    Trzeba zrzucać po kolei paski i sprawdzać czy dalej hałasuje.
    To Twoje koło na pompie to np. względem mojego to idzie prościutko
    "Nie każda morda pasuje do Forda"
    Fordzisław Mondeusz TeDeusz Kombi '97 (dziadek)
    Srebrna Strzała Duratec Kombi '07 (wnuczek)

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Silnik
    D5
    Opis
    Volvo V70 D5 2005r
    Od
    26 Nov 2012
    Mieszka w
    Słupsk
    Trochę jakby napinacz paska klimatyzacji, sprzęgło często bierze u góry.

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Napinacz paska klimy to zwykła rolka, co tam ma niby halasowac poza nią samą?

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    GHIA
    Od
    26 Apr 2016
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Trop ze sprężarką klimy to już jakiś trop, już coś nowego, tyle że takie "wirowanie" słychać typowo tylko przy prawym przednim kole, dlatego też tam się schyliłem, żeby to nagrać. Jak się otworzy maskę, to nie bardzo słychać to wirowanie, ale może tak po prostu ten hałas się "przenosi", bo jak się odejdzie od samochodu na parę kroków, to słychać bardziej niż przy samym kole. Początkowo stawiałem na napęd rozrządu mając na uwadze opinie na temat tych silników w necie i w prasie i nie wiedziałem czy mi auto zaraz się nie rozpadnie Ale generalnie to nie wiem czy tak dalej mogę jeździć czy nie...? Jestem zszokowany tragiczną jakością tego auta, biorąc pod uwagę przebieg i wygodę jazdy... Jeżeli wszystkie nowoczesne auta takie są, to ja nie wiem... (albo jest tak, że są nawet gorsze - mam jeszcze w domu jettę 2.5 dsg i stwierdzam, że chyba są duuuużo gorsze!!!!) Przed zimą łatałem w mondeo na nity dziurę pod stopami pasażera, dziurę wielkości sześciu pięści nie mówiąc o tym, że po sprowadzeniu do PL trzeba było go już spawać w newralgicznych miejscach -posiadacze mondeo pewnie wiedzą w jakich Pneumatyka nawiewu nie działa, nie wiem czy w ogóle to jest naprawialne, rezystor dmuchawy nie działa a już raz był wymieniany, biją hamulce, biją jak s..(regulamin, tak wiem !!!), nie działa centralny, ostatnio zepsuła się wycieraczka tylna ni z tego ni z owego... O kłopotach np. z tylnymi hamulcami to już nie wspominam, bo hamulce to jest zmora bardzo wielu aut.

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    20 lat != nowoczesne auto

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    GHIA
    Od
    26 Apr 2016
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    miałem na myśli raczej "nowocześniejsze auta", albo nowsze auta, czy też obecnie produkowane. Ale...!! mondeo mk2 uważam już za nowoczesny samochód, posiada wiele nowoczesnych rozwiązań, dodatkowo jeszcze trochę stosunkowo mądrych. Mam prośbę - chyba na tym forum forda widziałem kiedyś całkiem obszerny i niezły temat dot. tej niedziałającej regulacji nawiewu, z wieloma zdj., mógłby ktoś przypomnieć gdzie to było, może jakiś link??? Za wszelką pomoc z góry wielkie dzięki!!

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Silnik
    D5
    Opis
    Volvo V70 D5 2005r
    Od
    26 Nov 2012
    Mieszka w
    Słupsk
    W 20-letnim samochodzie raczej zdarzają się różne usterki. I to dla posiadaczy są książki typu "Sam naprawiam" i forum, inaczej to nie ma sensu.
    1.W rolce jest łożysko. może hałasować.
    2. Pneumatyka nawiewu: http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...przednią/page5
    3.Regulacja nawiewu- uszkodzony rezystor, zaciera się silnik nawiewu.
    4.Hamulce lepiej mieć sprawne, więc pozostaje naprawić, nie jest to trudne, przy okazji sprawdzić przewody hamulcowe od zbiornika do tyłu.
    5. Wycieraczka - sprawdzić czy nie jest urwany przewód zasilający. itd.

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    GHIA
    Od
    26 Apr 2016
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeżeli to komuś w czymś pomoże, to podobno jakaś blaszka przy kole pasowym ocierała i to było powodem hałasowania, nie jak tu ktoś sugerował łożysko w sprężarce klimatyzacji. Cieknący egr i wyciek spod dekla nie został naprawiony - diagnoza - podobno wymiana egr-u z kolektorem (jedna zintegrowana część) pomoże, ciężkie odpalanie nie zostało naprawione - skazany został w tym przypadku rozrusznik, który podobno słabo kręci. Cena naprawy 300 zł.
    Ostatnio edytowane przez Majkel1987 ; 11-03-2017 o 18:51

Podobne wątki

  1. [MkIII] dziwny dźwięk podczas jazdy
    By valhard in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 20:15
  2. [MkI] Stukanie w prawym przednim kole przy skręcie
    By arkan in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 16:58
  3. [MkIII] Dziwny dźwięk podczas jazdy
    By jaross in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-11-2010, 17:38
  4. [MkIII] Chrobotanie w przednim kole podczas jazdy na luzie
    By Yarcioo in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-05-2008, 22:06
  5. [MkII] Chrobotanie w prawym przednim kole i w efekcie padnię
    By larky in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-03-2006, 21:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów