+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Kursant Awatar hajen
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Hatchback (lift)
    Od
    11 Feb 2015
    Mieszka w
    Warszawa

    Question Wymiana sondy lambda w polifcie (2.0TDCi 115KM)

    Hej,

    Przegrzebałem już fora, youtube i być może wyszedłem już z wprawy i szukam jak totalny świeżak, ale nie znalazłem odpowiedzi.

    Chcę wymienić sondę lambda w moim Ford Mondeo MK4 2.0 TDCi 115KM (data produkcji 30.12.2010, polift). Zakupiłem sondę lambda firmy BOSCH w IC, indeks części 0 281 004 564. Sama sonda wygląda bardzo prosto:

    ws_serve_pic.jpg

    Mam następujące pytania:
    1. Gdzie dokładnie znajduje się sonda lambda w MK4? Nie wiem, czy mam szukać od góry, od silnika, czy od spodu auta.
    2. Czy trzeba coś zrobić po wymianie sondy? Coś z komputerem? Czy sonda kalibruje się sama?
    3. Czy można wymieniać sondę na ciepłym silniku? Niektórzy zalecają rozgrzanie auta, żeby łatwiej wykręcić starą sondę, a znowu tutaj na forum widziałem wpisy, by koniecznie robić to na zimnym silniku.


    Dodatkowo chciałbym zostawić objawy mojego samochodu dla potomnych, którzy zajrzą w ten temat:
    • auto przejechało 130.000km
    • niezależnie od temperatury otoczenia i temperatury silnika auto słabnie w losowych momentach (problem po raz pierwszy pojawił się w grudniu przy +8 stopni, potem dopiero powrócił w nowym roku, check engine zapaliło się przy -20)
    • "dziury" w mocy na każdym z biegów, występują stosunkowo rzadko
    • auto potrafi zgasnąć na biegu jałowym po zatrzymaniu się
    • ikonka Check Engine - po odczycie w ASO przekazano mi błąd sondy lambda

    Mam nadzieję, że uda mi się dzisiaj dostać jakąś odpowiedź, to zabiorę się za to. Nie mam garażu, więc nie chcę się niepotrzebnie kłaść na śniegu, jeśli się okaże, że wygodniej jest od góry .

    Pozdrawiam,
    Marcin

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    sondę masz na przejściu rury pomiędzy kat. a dpf z pionu w poziom więc na pewno musisz to robić od spodu i najlepiej z kanału

  4. #3
    Kursant Awatar hajen
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Hatchback (lift)
    Od
    11 Feb 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Dzięki, czyli jednak bez leżanki się nie obejdzie. Czy chodzi o to miejsce?

    11574_jmj1091033_ok.jpg

    Czy na pozostałe pytania ktoś zna odpowiedzi?

    Obiecuję dostarczyć fotki jak się w tarabanię pod samochód .
    Ostatnio edytowane przez hajen ; 17-01-2017 o 12:42

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hajen Zobacz posta
    po odczycie w ASO przekazano mi błąd sondy lambda
    Na na czym ten błąd polegał? Bo może jest to związane z zapchanym katalizatorem (bo to prędzej powoduje gaśniecie silnika niż uwalona lambda)
    a może wystarczyłoby oczyścić wtyczkę lambdy, wykres pracy lambdy był patrzony?
    I przypadkiem tam nie ma dwóch lambd? jedna przy kolektorze wydechowym a druga za katalizatorem?

    ---------- Post added at 11:51 ---------- Previous post was at 11:45 ----------

    Patrząc na fotkę którą wrzuciłeś jednak są dwie, więc teraz pytanie, której lambdy błąd dotyczył...

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    A może masz uszkodzony AGR??? Moj znajomy co prawda w MK3 TDCI ( nie wiem czy w MK4 go masz) ale miał takie same objawy i u niego wyszło że miał uszkodzony AGR i też na kompie mu wychodziły różne inne rzeczy zanim udało się zdiagnozować że to ten AGR. Jego auto miało wtedy przejechane około 120.000.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  7. #6
    Kursant Awatar hajen
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Hatchback (lift)
    Od
    11 Feb 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Na na czym ten błąd polegał? Bo może jest to związane z zapchanym katalizatorem (bo to prędzej powoduje gaśniecie silnika niż uwalona lambda)
    a może wystarczyłoby oczyścić wtyczkę lambdy, wykres pracy lambdy był patrzony?
    I przypadkiem tam nie ma dwóch lambd? jedna przy kolektorze wydechowym a druga za katalizatorem?

    ---------- Post added at 11:51 ---------- Previous post was at 11:45 ----------

    Patrząc na fotkę którą wrzuciłeś jednak są dwie, więc teraz pytanie, której lambdy błąd dotyczył...
    Co do błędu - postaram się do jutra zeskanować odczyt z komputera z ASO. Dostałem informację, że wg nich jest to sonda lambda. Na moje pytanie, czy przeprowadzili jakąś diagnostykę tego elementu, żeby się upewnić, czy na pewno jest do wymiany, bo jest drogi - dostałem odpowiedź, że zgodnie z wytycznymi producenta jak pojawia się błąd to oni wymieniają, a jak to nie pomoże to dłubią dalej. Nie chcę odważnie mówić, że to niepoważne, ale sam nie mam możliwości ani wiedzy, żeby sprawdzić, czy przebieg zwracany przez czujnik jest prawidłowy.

    Co do zdjęcia, które wrzuciłem - nie wiem, czy jest dobre. Jeśli chodzi o element nazwany "sonda lambda" to zarówno w ASO jak i w Inter Cars powiedziano mi, że w tym modelu jest tylko jedna sonda lambda, więc tutaj nie zaprzątałem sobie głowy.



    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    A może masz uszkodzony AGR??? Moj znajomy co prawda w MK3 TDCI ( nie wiem czy w MK4 go masz) ale miał takie same objawy i u niego wyszło że miał uszkodzony AGR i też na kompie mu wychodziły różne inne rzeczy zanim udało się zdiagnozować że to ten AGR. Jego auto miało wtedy przejechane około 120.000.
    Masz na myśli zawór EGR? To była moja pierwsza diagnoza po przeczytaniu forum, ale stwierdziłem, że objawy pokazują się w tak nieregularny sposób, do tego zwiększone spalanie, że wykluczyłem EGR. Inna sprawa, że niestety (albo stety) kupiłem już sondę lambda i EGR'em na razie się nie chce martwić.

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Tak miałem na myśli EGR ludzie różnie na to mówią. U niego też było większe spalanie, brak mocy itd i występowało nieregularnie. czasami tydzień jeździł ii nic a czasami przez 2 dni to się działo, no i cHeck wywalalo.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  9. #8
    Kursant Awatar hajen
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Hatchback (lift)
    Od
    11 Feb 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    No nic, pozostaje mi wymienić sondę i sprawdzić czy problem zniknie.

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    oby pomogło bo za EGR znajomy płacił ponad 400€

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hajen Zobacz posta
    Czy chodzi o to miejsce?
    to jest wydech chyba z benzyny?

    co do samej sondy to sorry ale źle określiłem jej miejsce. jest między turbiną i katem ale dostęp i tak najlepszy od spodu.
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 18-01-2017 o 12:55

  12. #11
    Kursant Awatar hajen
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Hatchback (lift)
    Od
    11 Feb 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Chyba znalazłem, co muszę wymienić i o dziwo chyba od góry

    Clipboard02.jpg

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hajen Zobacz posta
    Chyba znalazłem, co muszę wymienić i o dziwo chyba od góry
    powtarzam - to jest wydech chyba z benzyny. nigdzie nie widzę turbiny

  14. #13
    Pieszy
    Imię
    Patryk
    Model
    sedan
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    31 Aug 2016
    Mieszka w
    Lubomierz

    Problem

    To teraz mój pacjent, falujące obroty i brak mocy na niskich obrotach, w pewnym momencie nawet zgaśnięcie i mrugająca sprężynka, przez chwilę, po wejściu pod auto że uwalony jest tłumik między kolektorem a siatką. Oczywiście spaliny wydostają się spod maski na postoju. Czy brak mocy i falujące obroty i uwalony tłumik to jeden i ten sam problem? Czy trafiłem jakąś kumulację? Pacjent 2.0 TDCI 115 KM 2003r.

  15. #14
    Kursant Awatar hajen
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Hatchback (lift)
    Od
    11 Feb 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez hajen Zobacz posta
    Chyba znalazłem, co muszę wymienić i o dziwo chyba od góry
    powtarzam - to jest wydech chyba z benzyny. nigdzie nie widzę turbiny
    Sprawdzę jeszcze w domu, ale byłem pewien, że ten rysunek pochodzi z manuala do diesla 2.0 i 2.3.

    Cytat Zamieszczone przez jelgor Zobacz posta
    To teraz mój pacjent, falujące obroty i brak mocy na niskich obrotach, w pewnym momencie nawet zgaśnięcie i mrugająca sprężynka, przez chwilę, po wejściu pod auto że uwalony jest tłumik między kolektorem a siatką. Oczywiście spaliny wydostają się spod maski na postoju. Czy brak mocy i falujące obroty i uwalony tłumik to jeden i ten sam problem? Czy trafiłem jakąś kumulację? Pacjent 2.0 TDCI 115 KM 2003r.
    To temat o MK4 a nie MK3, więc możesz tu nie dostać odpowiedzi. Nie wiem, w czym problem jest u Ciebie, ale czuję się w obowiązku napisać o moim problemie, choć mi trochę wstyd.

    Wymiana sondy lambda nic nie dała. Problem był dużo prostszy - filtr paliwa. Poniosłem koszty, ASO mnie wciągnęło niestety, dałem się nabrać. Mam nadzieję, że ostatni raz. A na przyszłość jedna nauczka - jak coś wymieniać, to od najprostszych rzeczy, a nie odwrotnie.

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Dlatego trza wyduszać jaki był konkretny kod błędu, bo stwierdzenie, że błąd lambdy to jest dosyć szerokie, a u Ciebie konkretny błąd zapewne dotyczył ubogiej mieszanki.

  17. #16
    Kursant Awatar hajen
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Hatchback (lift)
    Od
    11 Feb 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Chyba nie miałem siły przebicia. Dopytywałem, czy są pewni, że Sonda Lambda. Odpowiedzieli, że tak pokazał komputer i oni wymienią zgodnie ze wskazaniami komputera. Miałem wątpliwości i dopytałem jeszcze, czy sprawdzili sondę jakimś miernikiem, obejrzeli przebieg, to dostałem taką samą odpowiedź jak wcześniej - "tak pokazał komputer". Potrzebowałem samochodu, więc po prostu pojechałem kupić sondę do sklepu z częściami i wymieniłem...

    A to, że się doedukowałem po fakcie to już moja strata. Pozostaje mi tylko świecić przykładem dla innych.

Podobne wątki

  1. [Duratec] Jakie sondy lambda do v-ki?
    By badger in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28-02-2014, 22:07
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-08-2011, 18:08
  3. [All] Sondy Lambda
    By Rogaleskoo in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-10-2010, 14:02
  4. Wymiana sondy lambda...?Czy to trudna rzecz ??
    By Krzysiek_WW in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-04-2007, 14:06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów