+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Pieszy
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    17 Mar 2014
    Mieszka w
    Poznań

    Naprawa skrzyni PS Poznań

    Witam,
    wstępnie umówiłem się na remont mojego PS w warsztacie Pawlaczyk z Baranowa/Poznania,
    ma ktoś opinie na w/w warsztatu?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar remlen
    Model
    MDO MK3 Pb i MK4 ON
    Silnik
    2.0Pb oraz 1.8 TDCi 125KM
    Opis
    Zombi Mk3 BLACK & Zombi Mk4 Blue Blazer
    Od
    15 Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Ja mam niezbyt o nich zdanie. Robili skrzynie w Megane żony. Miała być skrzynia jak nówka. Po odbiorze i skasowaniu 3000 pln. dalej szarpała. Podobno winny był sterownik,ktory podobno często w nich pada. Oczywiście zamiast mnie o tym poinformować na dzień dobry to zrobili generalny remont który nic nie dał. Nie chciało mi się z nimi walczyć i sprzedałem auto. Ja już im auta nie dam do naprawy chociaż ma dużo opinii ok. Od drugiej osoby - auto Clio też nie usłyszałem o nich dobrego zdania.

  4. #3
    Pieszy
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    17 Mar 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Dziękuję za odpowiedź,
    w takim razie co w okolicach byś polecał, nie ukrywam, że kończy się mój PS i potrzebuję go w miarę szybko ogarnąć ?

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar remlen
    Model
    MDO MK3 Pb i MK4 ON
    Silnik
    2.0Pb oraz 1.8 TDCi 125KM
    Opis
    Zombi Mk3 BLACK & Zombi Mk4 Blue Blazer
    Od
    15 Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Nic Ci nie polecę bo nie wiem kto dobrze potrafi naprawc asb. Ja twierdze ze w Polsce raczej odbywa sie to na zasadzie albo sie uda albo nie. Co z tego ze masz gwarancje na asb po naprawie jak potem jesteś X czasu bez auta bo ciągle sie bujasz z poprawkami. Teraz mam w domu mk3 z cd4e i astre z Aishinem i to sa pancerne skrzynie. Mam nadzieje ze prędzej sprzedam te auta niz zdaza sie popsuć. Osoba od Clio naprawiała w Rokietnicy ale nie wiem gdzie...

  6. #5
    Pieszy
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    17 Mar 2014
    Mieszka w
    Poznań
    No nie wyszła fordowi ta skrzynia, w tym warsztacie co się umówiłem na naprawę podnosili ze zdziwienia brwi jak się dowiedzieli ze moja przejechała 300 tys , po podobno maja klientów co po 120 tys już się zgłaszają na remont kapitalny.... Poszukam jeszcze może znajdę, nawet nie koniecznie w okolicach Poznania ale może być tez we Wrocławiu, jak nie znajdę to zaryzykuję u nich, bo nie da się jeździć , codziennie rano tryb awaryjny dopóki się nie rozgrzeje, później co prawdą działa w miarę normalnie...

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Kolego, a z ciekawości, czy wiesz co uległo uszkodzeniu w Twojej skrzyni?

    Klikam z rakiety śnieżnej.

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Ereqiell Zobacz posta
    nie da się jeździć , codziennie rano tryb awaryjny dopóki się nie rozgrzeje, później co prawdą działa w miarę normalnie...
    A czy kiedykolwiek olej w niej był wymieniany?

  9. #8
    Pieszy
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    17 Mar 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Właściwie to nie wiem, na chwile obecną rano jak jest mróz wpada w tryb awaryjny co objawia się że sa albo 3 biegi albo jeden, po wyłączeniu silnika i odpaleniu jeszcze raz, działa normalnie tzn nie wpada w żaden dziwny tryb (choć nie działa tak aksamitnie jak powinna) ale dzisiaj po porannych perypetiach zrobiłem na niej 700 km i nic się nie działo , także głupi jestem....

    ---------- Post added at 22:58 ---------- Previous post was at 22:57 ----------

    Olej był wymieniany rok temu ale nie jestem przekonany czy był on zrobiony profesjonalnie....

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Hmmm, po przeniesieniu wątku to pewnie trudno będzie, żeby ktoś z okolic Poznania polecił Ci jakiś warsztat, bo mało kto z WLKP tutaj zagląda. A może @kulas by kogoś polecił?

    Myślę, że bez diagnostyki komputerowej to jest to wróżenie z fusów. Mk4 powinno wysypać listę błędów i naprowadziłoby Cię to na przyczynę trybu awaryjnego.

    Co do wymiany oleju - o ile mnie pamięć nie myli interwał wymiany w PS to 60 tyś. km, czyli lekko licząc powinien być wymieniony w Twojej skrzyni co najmniej 4 razy, a 5-ty raz teraz przy przebiegu 300 kkm.

    Jeśli piszesz o tym, że nie działa tak aksamitnie jak powinna, to ja strzelam, że to olej.

  11. #10
    Zielony listek Awatar kulas
    Imię
    Adrian
    Model
    Ford maverick xlt
    Silnik
    2.3 150 pb+lpg
    Od
    13 Jul 2013
    Mieszka w
    Poznań
    też obstawiam olej. nawet w mojej cd4e po wymianie oleju zmiana na lepsze. mogę polecić triomoto w kobylnicy... 2x mi robili i nie moge złego słowa powiedzieć. zadzwoń i zapytaj... podjedz podepna kompa i będziesz wiedzieć co i jak.
    ostatnio komuś też polecalem z forum i był zadowolony...

    kolega z fcp się pytał o diagnostykę i naprawę ps o do nich pojechał i zadowolony

    i Teodor Myszkowski ale z tego co wiem lubi przytulać grubą gotówkę za swoje usługi...
    Ostatnio edytowane przez kulas ; 19-01-2017 o 09:56

  12. #11
    Pieszy
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    17 Mar 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Mieliście rację , to był olej, weszło prawie 4,5 litra, dalej nie działa jak powinna ale myślę, że już nie będzie po tej pracy na "sucho", od 4 do 6 faktycznie jest bezbłędna , lekkie szarpnięcie przy zmianie z 1 na 2 i z 2 na 3 się wyczuwa, no chyba że jadę naprawdę spokojnie wtedy nic nie czuć, póki co będę jeździł.
    Warsztat, który mi to robił polecił jeszcze podjechać na salonu forda i wgrać nowy soft , może to jeszcze coś pomóc, ale nie wiem czy się zdecyduję i czy to pomoże...
    a propo komputera , to po podłączeniu (podobno bo tego nie widziałem ) w innym warsztacie powiedzieli mi, że komunikat jaki wyskakuję, to że nieprawidłowa praca skrzyni biegów, także tyle się od nich dowiedziałem

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Jeśli masz wątpliwości co do tego kiedy i ile razy wcześniej był wymieniany olej, to ja bym na Twoim miejscu powtórzył operację za jakiś niedługo czas.

    Aktualizacja oprogramowania może w przypadku PS rzeczywiście coś dać i pomóc, to dobry pomysł.

  14. #13
    Pieszy
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    17 Mar 2014
    Mieszka w
    Poznań
    No to się skuszę na ten soft , a wcześniej auto jeździło po Niemczech więc właściwie nie wiem czy i kiedy było robione chociaż raczej oni trzymają się wytycznych jeśli chodzi o nowe auta bo pierwszy właściciel zrobił nim prawie 200 tys w przeciągu 3 lat także jest szansa, że zmieniał ten olej...

    ---------- Post added at 12:03 ---------- Previous post was at 11:59 ----------

    A jeszcze dopełniając informację to olej uciekał przez filtr ...

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Ereqiell Zobacz posta
    Mieliście rację , to był olej, weszło prawie 4,5 litra, dalej nie działa jak powinna ale myślę, że już nie będzie po tej pracy na "sucho",
    Zrób z 600-800 kilosów i wymień olej, bo te resztki co zostały to pewnie gnój z pyłem z tarczek więc kokluszu masz co niemiara w skrzyni. A tak przez te paręset kilosów tarczki już nasiąkną czyściejszym olejem i więc nie będą miały terapii szokowej.
    Z aktualizacją softu skrzyni też wskazane, bo jak masz stary soft to on nie był dopracowany i nawet na gwarancji potrafiła skrzynia cyrki odstawiać.

    ---------- Post added at 12:53 ---------- Previous post was at 12:51 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Ereqiell Zobacz posta
    właściciel zrobił nim prawie 200 tys w przeciągu 3 lat także jest szansa, że zmieniał ten olej...
    Szczególnie jak w serwisówce forda jest wpis że oleju się nie wymienia, jedynie przy głównej naprawie skrzyni.
    Szansa jest wtedy jak jest papier że było wymieniane.

  16. #15
    Pieszy
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    17 Mar 2014
    Mieszka w
    Poznań
    No to jestem po wymianie softu, dwa upgrade w górę mi podrzucili, zmiana jaką zauważyłem to że płynność poprawiła się pomiędzy 2/3 , ale przerzucanie z 1/2 dalej odbiega lekko od ideału, choć też nie zawsze, myślę , że lepiej będzie wtedy gdy się remont zrobi, co w moim mniemaniu na dzień dzisiejszy nie jest potrzebne ..

Podobne wątki

  1. [MkII] Naprawa, regeneracja skrzyni w st200 mtx75
    By polciuxxx in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 16:48
  2. [MkIV] Naprawa skrzyni w ramach Ford 12 - hałasujące łożyska
    By cristoferec in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-11-2014, 20:42
  3. [MkIII] tdci i rozpięcie skrzyni od silnika... co i jak ? śrubka wpadła do obudowy skrzyni :(
    By GrekuPL in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-12-2013, 19:00
  4. [Duratec]Naprawa komputera Poznań- zna ktoś warsztat, magika
    By rob8 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-03-2011, 10:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów