+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    13 May 2016
    Mieszka w
    Warszawa

    Ford Radio 96-03 6000CD Aux

    Witam posiadam takie oto radio:



    Chciał bym dodać złącze aux, wpiąć się do przedwzmacniacza radia fordowskiego, ale potrzebuję wiedzieć w którym miejscu. Mogę dać także jakieś rezystory diody i kondensatory zabezpieczające jeżeli to będzie wymagane.

    Widziałem też wpinki na przedwzmacniacz CD jednak problem z pustą kręcącą się płytą, wygodniej było by przerwać ścieżkę przedwzmacniacza FM i dolutować tam końcówki aux R L i masę. można dać na zewnątrz jakiś przełącznik aby można było dalej słuchać FM ale to już nie problem.

    Znalazłem taki temat : http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...ch-Fordowskich

    ale nie ma tam żadnych zdjęć. Proszę o kontakt każdego kto ma schematy, zdjęcia bądź dokonywał takiej przeróbki w swoim radiu.

    Odraz mówię że transmiter FM posiadam i jakość jest słaba, żeby nie powiedzieć tragiczna a cena emulatora zmieniarki jest nieco zaporowa.
    Załączone miniatury Załączone miniatury 6000_01.jpg‎  

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Ja u siebie właśnie dołożyłem AUX do 5000 eon, rozkręć radio i podaj oznaczenia scalaków to może coś wymyślimy.
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    13 May 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Scalaki w Fordach były kodowane więc to nie takie proste...

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.6 90 KM
    Od
    23 Jan 2015
    Mieszka w
    Rybnik
    Może koledzy pomyślą nad prostym emulatorem zmieniarki podpinanym pod fabryczne gniazdko zmieniarki w radiu, da wam to wejście aux na kabelku jack lub jak ktoś kombinuje to i bluetooth, robiłem taki bajer na kaseciaku z focusa mk1 w wersji uk

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    13 May 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Emulator zmieniarki to bodajże układ cyfrowy a nie jakiś tam modulator, więc zbudowanie go na własną rękę raczej odpada.

    Jedynym sensownym rozwiązaniem jest wpięcie się na przedwzmacniacz FM i podawanie sygnału audio o odpowiedniej amplitudzie. Były już takie projekty ale brakuje zdjęć z miejscami lutowania.

    Jeżeli wepnę się na końcówkę mocy to nie będę mógł sterować głośnością w radiu, co było by bardzo niewygodne.

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Sprawdziłeś jakie oznaczenia maja układy? Skoro planujesz sie wpinac w przedwzmacniacz to bez tego sie nie obejdzie, co? Jeśli chodzi o moduł zewnętrzny to rzeczywiście są takie podpinane pod wyjście zmieniarki, 80zł najtaniej, dołożenie gniazda jack kosztuje jakies 2zł
    Ostatnio edytowane przez Raiz3n ; 23-01-2017 o 20:54
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.6 90 KM
    Od
    23 Jan 2015
    Mieszka w
    Rybnik
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    Sprawdziłeś jakie oznaczenia maja układy? Skoro planujesz sie wpinac w przedwzmacniacz to bez tego sie nie obejdzie, co? Jeśli chodzi o moduł zewnętrzny to rzeczywiście są takie podpinane pod wyjście zmieniarki, 80zł najtaniej, dołożenie gniazda jack kosztuje jakies 2zł
    Jeżeli ktoś ogarnia odrobinę elektroniki, oraz zaprogramuje sobie sam mikroprocka co jest proste to wyjdzie jeszcze mniej, a w razie co to arduino i gotowe

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    13 May 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeżeli chodzi o mikroprocesory to jak najbardziej, program podobno nie jest zbyt rozbudowany i jakaś Atmega 8 może by go uciągnęła, ale podobno jest problem z częstotliwościami.

    No i oczywiście programowanie AVR nie jest moją najlepszą stroną, a nie mam pojęcia czy jest gotowiec pod konkretnie to radyjko. Pomijając już zakup programatora i samej atmegi (lub Arduino)

    Wpięcie się w tor Audio FM wydaje się nieco łatwiejsze.

    Ma ktoś pojęcie jakie tam są poziomy sygnałów w Voltach? Ponieważ warto było by dać kondensatory i diody zabezpieczające by nie upalić kontrolera dużym przesterowaniem.

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.6 90 KM
    Od
    23 Jan 2015
    Mieszka w
    Rybnik
    Ja w focusie miałem na początku wpięcie w tor kasety, potem zrobiłem zmieniarkę na arduino i działało. Na elektrodzie jest o tym temat

  11. #10
    Kursant Awatar kosimazaki123
    Imię
    Sławek
    Model
    VectraC
    Silnik
    1.9 CDTi 150 KM
    Od
    21 Dec 2014
    Mieszka w
    Oleśnica
    Znalazłem kiedyś w sieci wsad do emulatora zmieniarki. Tak przynajmniej był opisany. Nie pamiętam już skąd to zaciągnąłem. Niestety nie testowane.
    FordACP.zip

    ps
    Znalazłem wątek żródłowy na elektrodzie.
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2713399.html
    Ostatnio edytowane przez kosimazaki123 ; 20-02-2017 o 19:24 Powód: Znalezione żródło
    Było Mk2 V6 jest Vectra C kombi 1.9 CDTI

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.6 90 KM
    Od
    23 Jan 2015
    Mieszka w
    Rybnik
    Ten wsad jest sprawdzony, przed chwilką go do Arduino Mega wsadziłem i wszedł bez problemu. Ja brałem wsad z postu na elektrodzie i działało

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    13 May 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Arduino Mega jest BARDZO duże jak na to zastosowanie... czy ten kod działał by na Arduino nano (http://allegro.pl/modul-arduino-nano...890524543.html)

    Oraz znalazłem2 klony Megi (ponad 40 zł to może jednak przesada) ale pytanie jaki kwarc miała twoja oryginalna lub nie mega?

    12Mhz (allegro.pl/klon-arduino-mega2560-r3-atmel-atmega2560-ch340-i6578255860.html)
    16Mhz (http://allegro.pl/telmal-klon-arduin...729577471.html)

    Jezeli 16 to szanse na zadziałanie na Arduino nano (wiele tańszym) są większe...

    Oraz czy podłączałeś wyświetlacz (bezużyteczny nawet do debugowania gdyż mogę po prostu wysyłać po Uarcie takie dane) ale w temacie była mowa o rzekomej synchronizacji dzięki niemu

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.6 90 KM
    Od
    23 Jan 2015
    Mieszka w
    Rybnik
    Moja mega ma kwarc 16Mhz. Musisz zobaczyć ile pamięci ma ta nano. Ja wyświetlacza nie podłączałem bo na grzyba mi on ? Swoją drogą to gdzieś w necie widziałem jak delikwent ulepił taki emulator zmieniarki na atmedze 8 ale gdzie to juz nie pamiętam

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    13 May 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Nano:
    32kB pamięci flash
    1kB EEPROM
    1kB SRAM

    Mega:
    FLASH 256kB
    SRAM 8KB
    EEPROM 4kB

    Tak to się prezentuje jeżeli chodzi o pamięć... kod miał około 500 linii... nie mam pojęcia ile to zajmuje pamięci (oczywiście po kompilacji)

    W poście z elektrody wyświetlacz zaimplementowany był w kodzie... usunąłeś tą część? czy po prostu zostawiłeś i nie podłączałeś wyświetlacza?

    MAX485DIL cóż to za kość na schemacie?

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.6 90 KM
    Od
    23 Jan 2015
    Mieszka w
    Rybnik
    Ja po prostu nie podłączyłem wyświetlacza. Ford zastosował komunikację rs485 pomiędzy radiem a zmieniarką. Układ Max485 konwertuje sygnały z arduino i puszcza je dalej do radia

Podobne wątki

  1. [MkIII] radio becker czy ford 6000cd
    By MikolajTDCI in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-10-2007, 09:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów