+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Kombi
    Od
    09 Sep 2014
    Mieszka w
    Lubań

    dmucha ciepłym powietrzem

    Ford mondeo mk III 2.0 TDCI 115km 2003r mam taki problem, że nie mogę wyregulować ciepłego powietrza. Ustawiam temperaturę 22 stopnie ale tak jak mi sie zdaje to daje prawie na maksa, gdzieś wyczytałem ze to wina czujnika pod kierownicą który czyściłem i nawet wymieniłem ale nic to nie pomogło. Mam taki mały patent jak zaczyna mocno grzać to daje na 18 A/C i na chwilę to pomaga. macie jakiś pomysł sugestie

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Sebastian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    14 Jul 2015
    Mieszka w
    Cieszyn
    A test climatronic co pokazuje ?
    Może silniczek nagrzewnicy zawieszony...

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kurkylaib Zobacz posta
    Ustawiam temperaturę 22 stopnie ale tak jak mi sie zdaje to daje prawie na maksa
    ja zwykle ustawiałem na 20 a jak zimno to na 21 i było ok. powyżej było mi za ciepło


    Cytat Zamieszczone przez kurkylaib Zobacz posta
    jak zaczyna mocno grzać to daje na 18 A/C i na chwilę to pomaga.
    A/C jest niepotrzebne bo sprężarka poniżej 5 stopni i tak się nie załączy. wystarczy sama regulacja temperatury bez włączania A/C
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 24-01-2017 o 11:24

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Kombi
    Od
    09 Sep 2014
    Mieszka w
    Lubań
    ok dzięki
    zrobiłem test ale żadne kody nie wyskoczyły może coś nie tak zrobiłem postaram się podpiąć pod kompa. odnośnie temperatury to daje na 20 i na jakiś czas pomaga ale po jakimś czasie znów zaczyna dmuchać prawie na maksa ciepłem zawsze to lepsze niż brak ogrzewania.
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 23-04-2017 o 08:14

  6. #5
    Zielony listek Awatar bartekrz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Duratec - HE
    Od
    19 Sep 2016
    Mieszka w
    Rzeszów / Łańcut
    Jedrekmak. Mowisz ze sie nie wlaczy klima ponizej 5 st. To dlaczego ak nacisne dunkxje odmrazania. To wlacza wentylaror i klime na max? Ok. Nie wlacza sie kompresor, wiem. Ale AC swieci. Model przed Fl

    Wysłane z mojego Lenovo P780

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    14 Nov 2014
    Mieszka w
    gdansk
    moze nagrzewnica??

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bartekrz Zobacz posta
    Ok. Nie wlacza sie kompresor, wiem. Ale AC swieci. Model przed Fl
    przed czy po fl nie ma znaczenia, że dioda A/C się włącza - tak jest to zaprogramowane i tyle - ale klimy nie ma poniżej 5 stopni. tak samo beznadziejnie jest np. w manualnych klimach w fordach (np. focus mk1), że jak dasz pokrętło na same szyby (przycisk A/C wyłączony) to dioda A/C się nie włączy a sprężarka zadziała (oczywiście jak jest powyżej tych 5 stopni na plusie)
    Więc jest to trochę ogłupianie użytkowników bo dioda powinna się tylko świecić kiedy sprężarka jest załączona
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 27-01-2017 o 12:24

  9. #8
    Zielony listek Awatar bartekrz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Duratec - HE
    Od
    19 Sep 2016
    Mieszka w
    Rzeszów / Łańcut
    Kupujac mondeo juz wiem co ludzie maja na mysli ( nie kupowac samochodu powyzej 2002 roku )

    Facet ktory kupil odemnie honde z 97 roku, jest wniebowziety. A ma lenona 2000 iles rok.

    Powoli i ja sie zaczynam przekonywac do starych rocznikow :P Jednak co proste to proste. Bez komputeryzacji i innych jajcow.
    W hondzie klime wlaczalem sobie nawet ponize -15 stopni i bylo wszystko lux. A tu.... Dziwne te ograniczenia moim zdaniem.

    Przeciez odmrazajac szybe zima klima sie przydaje bo mozna sobie zapodac obieg wewnetrzny ( samochodo szybciej lapie temperatura ) i wlaczyc klime zeby to wewnetrzne powietrze osuszalo. Tak mialem i tak robilem w Japonczyku i zawsze bylo lux. A w Modo jakies smieszne jaja robia i daje elektrycne grzanie szyby ktore dziala do puki nie zacznie go szlag trafiac... :/

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bartekrz Zobacz posta
    W hondzie klime wlaczalem sobie nawet ponize -15 stopni i bylo wszystko lux. A tu.... Dziwne te ograniczenia moim zdaniem.
    nie dziwne bo WSZYSCY producenci aut to stosują w autach gdzie jest czujnik temp. zewnętrznej (w twojej hondzie widocznie go nie było). A głównie chodzi o to żeby zawór rozprężny nie zamarzał i jest to dla bezpieczeństwa układu klimatyzacji. bo jak zawór przymarznie to nie ma kontroli nad układem i ciśnienia nie pracują prawidłowo.
    w samochodach jest to standardowe a w klimatyzacjach stacjonarnych np. tzw. splitach też to występuje a jeśli nie to w instrukcji jest wyraźny opis żeby nie uruchamiać poniżej temperatury +5 stopni.

    Cytat Zamieszczone przez bartekrz Zobacz posta
    Przeciez odmrazajac szybe zima klima sie przydaje bo mozna sobie zapodac obieg wewnetrzny ( samochodo szybciej lapie temperatura ) i wlaczyc klime zeby to wewnetrzne powietrze osuszalo.
    przy minus 15 stopniach nie ma wilgoci w powietrzu w takim stopniu żeby szyby parowały bo to przeczy prawom fizyki. jeśli przymarzają od środka to znaczy, że gdzieś jest wilgoć w kabinie i po rozgrzaniu wnętrza ta wilgoć paruje i skrapla się na szybach więc należy znaleźć źródło wilgoci i je wyeliminować.
    Druga sprawa to gdyby dało się uruchomić klimę w dieslu przy -15 od razu po uruchomieniu silnika to NA PEWNO ten silnik by się nie nagrzał bo wentylator chłodnicy by w tym przeszkadzał (uruchamia się standardowo od razu po włączeniu klimy) a niedogrzany silnik to większe spalanie i w zasadzie brak ogrzewania w kabinie
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 31-01-2017 o 13:23

Podobne wątki

  1. [MkIII] klimatyzacja dmucha ciepłym powietrzem
    By lysyszn in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-06-2014, 19:09
  2. [MkII] Dmucha ciepłym powietrzem cały czas - o co chodzi?
    By blaszczu in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-06-2013, 09:23
  3. [MkIII] Dmucha cały czas zimnym powietrzem
    By trocom in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 12:29
  4. [MkIII] Klima dmucha tylko ciepłym powietrzem.
    By zenon21 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-06-2011, 10:58
  5. [MkII] nie dmucha cieplym powietrzem
    By SpOx_AdAs_TrN in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-07-2010, 17:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów