+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    29 Jan 2017
    Mieszka w
    Człuchów

    zablokowane hamulce

    Witam serdecznie, posiadam mk1 świeżo kupionego na dojazdy do pracy, 1.8 115km benzyna w kombii, autem jeździł starszy pan, 65 lat, garazowal go, auto czyste i zadbane, bezawaryjne silniki wiec kupiłem. Teraz wczoraj zahamowalem gwaltowanie z prędkości około 60km/h aż do zera, no i jak juz zahamowalem tak kaplica, stanął jak wryty żeby zjechać z drogi musiałem palic sprzęgło, na początku myślałem że to lewe przednie koło i bez namysłu zmieniłem zacisk, jeździł nim starszy Pan wiec pomyślałem tłoczek się zapiekl przez rdze bo mało jeździł, no i okazało się ze jak wcisne hamulec to wszystkie koła prócz lewego tylnego trzymają fest przez dobre 15 minut, brak siły hamowania jak wcisne hamulec a po chwili kilku sekundach łapią i nie puszczają, 3 koła naraz, dzisiaj na sile pompowalem płyn hamulcowy z układu odkrecilem przewód przy lewym przednim kole i pompowalem aż zleci płyn a ciężko bardzo to szło, dolalem świeży i bez zmian, tragedia, nie pojedziesz nawet do sklepu bo jak zahamujesz to trzymają i koniec, nie odbijają, z mechaniki nie jestem głupi, mam abs i wiem ze to moze być pompa abs lub serwo ale słabo widzę rozbieranie tego, przynajmniej akurat tej wiedzy nie posiadam jak się za to zabrać a trzpień chyba trzyma zresztą pedal hamulca i jak myślę o tym ile trzeba by rozbierać itp to zwyczajnie mam ochotę go wepchnąć w krzaki, a naprawdę jest zadbany i szkoda mi go, poza tym wydałem na niego świeżo co pieniądze . Proszę o sugestie, dzięki

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Silnik
    D5
    Opis
    Volvo V70 D5 2005r
    Od
    26 Nov 2012
    Mieszka w
    Słupsk
    Chyba po prostu są zapieczone tłoczki, mimo że jestem starszym panem w Mondeo tak się nie zdarzyło, ale w maluchu i Hondzie Civic owszem.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    29 Jan 2017
    Mieszka w
    Człuchów

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez GSL.AM Zobacz posta
    Chyba po prostu są zapieczone tłoczki, mimo że jestem starszym panem w Mondeo tak się nie zdarzyło, ale w maluchu i Hondzie Civic owszem.
    zapiekly się wszystkie naraz spadla sila hamowania, wpada pedal w podłogę trochę i 4 tłoczki naraz są do wyrzucenia? Z lewej zmieniłem z przodu poza tym a dalej trzyma, jakaś inna rada?

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    26 Feb 2015
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Przewody giętkie sprawdź . Zapewne się wewnętrznie rozwarstwily i puchna. Daj po hamulcach jezeli po otworzeniu odpowietrznika mozna ruszyc kolem to masz odpowiedz.

  6. #5
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Objawy pasują do padniętej pompki hamulcowej.Płynu w zbiorniczku przypadkiem nie ubywa?Jeśli puści uszczelnienie czołowe to serwo jest zalewane płynem i hamulce nie odpuszczają.Można to sprawdzić wyjmując przewód podciśnienia z serwa i drutem zobaczyć czy na dole serwa nie ma płynu.
    Druga sprawa:może płyn jest zawodniony i porobiły się w metalowych przewodach "korki" lodowe.Spróbować przedmuchać przewody hamulcowe między pompą ABS a kołami albo wstawić auto do ogrzewanego pomieszczenia na noc.Jeśli wtedy hamulce odpuszczą to płyn do wymiany.



  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    29 Jan 2017
    Mieszka w
    Człuchów

    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Objawy pasują do padniętej pompki hamulcowej.Płynu w zbiorniczku przypadkiem nie ubywa?Jeśli puści uszczelnienie czołowe to serwo jest zalewane płynem i hamulce nie odpuszczają.Można to sprawdzić wyjmując przewód podciśnienia z serwa i drutem zobaczyć czy na dole serwa nie ma płynu.
    Druga sprawa:może płyn jest zawodniony i porobiły się w metalowych przewodach "korki" lodowe.Spróbować przedmuchać przewody hamulcowe między pompą ABS a kołami albo wstawić auto do ogrzewanego pomieszczenia na noc.Jeśli wtedy hamulce odpuszczą to płyn do wymiany.
    płyn jest nowy

  8. #7
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Małopolska
    MKI to już stare auto. Zamiast pytać po prostu rozbierz zaciski: czy się tłoki ruszają czy nie na pewno warto je zregenerować, kupić uszczelki może tłoki. Przewody po tylu latach jeśli nie miedziane, to pewnie pierwszy montaż - ryzyko spore że jak naprawisz główną usterkę i dmuchnie pełnym ciśnieniem to któryś nie wytrzyma i zamiast stanąć dzięki hamulcom staniesz na drzewie lub na kimś. Przewody miękkie podobnie. Jak tu wszystko będzie już ok. to tak jak piszą Koledzy wyżej: serwo, pompa, sterownik chyba na końcu ścieżki diagnostycznej
    Scaraab

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    26 Feb 2015
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Pierwsze co to diagnostyka przed pchaniem się w być może niepotrzebne koszta i rozbieranie. jak kolega wyżej napisał:

    Doprowadzić do zablokowania kół, po kolei od najdalszego koła podnieść na lewarku i odkręcić odpowietrznik.
    Jeżeli koło puściło - znaczy się coś jest nie halo po drodze do zacisku - pompa, serwo lub przewody giętkie.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [MkIII] Zablokowane CD6000
    By adela in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 21:39
  2. [ MkI] zablokowane drzwi
    By GANTU in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-03-2010, 00:23
  3. [MkIII] Zablokowane radio
    By adasko in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-08-2008, 20:40
  4. [MkI] Zablokowane drzwi
    By ara123 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2007, 02:31
  5. Drzwi zablokowane
    By luck in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-03-2005, 23:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów