+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    30 Jan 2017
    Mieszka w
    Lubin

    Przekładka silnika 1.8 16V i dławienie

    Dwa tygodnie temu zmieniłem silnik i występuje problem dławienia się na minimalnie rozgrzanym silniku.
    Wymieniony został słupek silnika, świece zapłonowy, cewka zapłonowa (szwankowała), jakiś czas temu pompa paliwa.
    Sprawdzone filtry, ciśnienie na wtryskach, kable zapłonowe, cz. położenia wału, przepływomierz, EGR, nie dostaje "lewego" powietrza.
    Poprzedni silnik potrafił spalić 4,5l oleju silnikowego na 1000km trasy, stąd wymiana.

    Diagnostyka komputerowa nie wykazała błędów i nieprawidłowości prócz wskazań drugiej sondy lambda.
    W momencie nierównej pracy silnika na postoju obie sondy na wykresie falowały, a gdy praca się wyrównała wykres sondy drugiej prawie się prostował.
    Diagnosta stwierdził, że nie może się przyczepić do żadnych parametrów i podejrzewa katalizator.
    Po próbie "przegonienia" auta na trasie sytuacja się nie zmieniła, natomiast w momencie "przełamania" zaduszania słuchać jakby dziurkę wydech.

    Macie jakiś pomysł inny prócz kata, bo to dość droga część żeby zmieniać ją na chybił trafił, tym bardziej, że czytałem na forum, że w przypadku zamienników np. bosala czasami są problemy w układzie z dwoma sondami i notoryczny check engine?

    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Może być coś na rzeczy z tym katalizatorem biorąc pod uwagę ile oleju w niego szło, tutaj to nie tyle przegonienie ale porządne rozgrzanie wydechu może by coś pomogło na koklusz który na nim narósł, zakładając że olej który na kata szedł nie "podziurawił" wkładu katalizatora.
    Jak żadnych innych objawów nie ma to poczekałbym do wiosny aż temperatura pozwoli na porządne rozgrzanie wydechu. No chyba że wcześniej coś jednak innego wyjdzie.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    30 Jan 2017
    Mieszka w
    Lubin
    Witam ponownie,

    Kat wymieniony, jednak zniknął tylko problem falowania obrotów. Przy okazji wyczyściłem przepustnice, zawór bocznikowy oraz EGRa.
    Problem niedoboru mocy jednak pozostał. Czyszcząc przepustnicę byłem przerażony skalą syfu jaki w niej się znajdował. Nie było tam sadzy i zwykłego przybrudzenia nagarem, ale dość solidne umazanie tłustym syfem. Ciężkie to było do usunięcia, ale udało się.

    Kolejną rzeczą jaką chcę zrobić (jak się zrobi trochę cieplej) to wyczyścić kolektor dolotowy, sprawdzić klapki i odmę olejową, bo widzę, że ten temat dość często pojawia się przy tych silnikach. Uważam, że będzie tam taka sama sytuacja z tłustym syfem jak w przepustnicy.
    Czy muszę spuścić olej przed odkręceniem odmy?
    Czy uważacie, że przy odpięciu kolektora ssącego warto wymienić od razu uszczelki?
    Czy to normalne, że przepustnicę miałem tak okrutnie zapchaną tłuszczem?

    Proszę o radę i opinię.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez pmotylewski ; 10-03-2017 o 09:47

  5. #4
    Kursant
    Model
    focus c-max
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    16 Dec 2013
    Mieszka w
    szczecin
    Falowanie obrotów miałeś tylko na postoju czy przy jeździe na luzie np przy dojeżdżaniu do skrzyżowania??

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    30 Jan 2017
    Mieszka w
    Lubin
    Raczej na postoju, ale przy przyspieszaniu silnik się przydławiał i "podskakiwał". Na ten moment nie ma żadnych nierówności pracy silnika, jest ogólne zamulenie i brak mocy przy przyspieszaniu.
    Nie pamiętam jak było przed czyszczeniem przepustnicy, ale nie mogę na postoju delikatnie zwiększać obrotów, tylko przy nawet minimalnym naciśnięciu gazu obrotu strzelają do 2k. Pod obciążeniem już jest inaczej, ale to inna bajka niż na postoju.

    Po odpięciu przepustnicy i akumulatora na jakieś 15 minut często bywa tak, że obrotu przy dojeździe na luzie utrzymują się tak na 2k -1,5k i jest nagły spadek do 750obr jak się zatrzymam.
    Ostatnio edytowane przez pmotylewski ; 10-03-2017 o 11:01

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    30 Jan 2017
    Mieszka w
    Lubin
    Witam ponownie.
    Temat ponawiam. Wymieniłem klapki kolektora, bo były tragiczne (tak jak się domyślałem) oraz sprawdziłem odmę olejową (była czysta), ale problem duszenia pozostał.
    Macie Panowie jakieś propozycje co powinienem jeszcze sprawdzić.
    Nadal nie mogę płynnie podnieść obrotów oraz nadal rozgrzany silnik się dusi do 3,5k obrotów. Przy delikatnym gazowaniu przyspiesza, a przy dociśnięciu gazu mocniej nie chce kompletnie przyspieszać...

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez pmotylewski Zobacz posta
    problem duszenia pozostał.
    Cytat Zamieszczone przez pmotylewski Zobacz posta
    rozgrzany silnik się dusi do 3,5k obrotów. Przy delikatnym gazowaniu przyspiesza, a przy dociśnięciu gazu mocniej nie chce kompletnie przyspieszać...
    Sprawdziłbym ciśnienie paliwa na listwie.

    ---------- Post added at 13:28 ---------- Previous post was at 13:27 ----------

    I dla spokojności ducha kompresję.
    Luz zaworów OK?

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Dławienie się silnika
    By Anntomnik in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-04-2015, 08:57
  2. dławienie silnika
    By ziutek21 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 14:48
  3. [TDDi MKIII] Dławienie sie silnika
    By grzenda in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 14:50
  4. [MkI] Dławienie się silnika
    By rafalk in forum LPG
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-11-2008, 20:34
  5. dławienie silnika
    By Wojtacz in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-07-2006, 19:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów