+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    11 Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno

    Unhappy Dziwny problem z odpaleniem po wymianie głowicy.

    Witam wszystkich forumowiczów, pacjent mondeo mk2 1.8TD, dokładnie w wigilie pękł pasek od rozrządu, auto stało prawie 2 miesiące i zabrałem się za naprawe, okazalo się że zawory pokrzywione standard, ale nie tu jest problem, kupiłem ze szrotu ze sprawnego auta głowice oddalem do planowania i sprawdzenia, nowa upg i nowy rozrząd, wszystko poskręcane na znaki bo przy wczesniejszej wymianie były zrobione,Auto odpaliło po odpowietrzeniu bez problemu i chodziło jak złoto nawet lepiej jak wczesniej - nie na długo po 5 minutowej przejazdzce zaczęło coś mocno stukac w silniku ale silnik chodził, od razu go zgasilem wepchaliśmy do garażu i ponownie rozebralismy, od góry wszystko wygląda okej ale po sciągnięciu osłony okazuje się że znaki się nie zgadzają o około 1 ząbek okazalo się po odkręceniu koła na wale że przekrzywilo i zgniotło okrągły klin przez co troche przestawił się rozrząd, najprawdopodobniej było za slabo przykręcone ..
    po złożeniu wszystkiego na nowym klinie auto zapala na 2 sekundy jakby je przegazował i gaśnie, odpaliliśmy na plaku i zaczął chodzić tak jakby na 2 cylindry ja wiem ? obroty falowały i cały się trząsł, po dodaniu gazu jakby już normalnie chodzi, odkręcaliśmy przewody od wtrysków, i ropa leci z wszystkich 4 ale tak jakby troche inaczej jak na początku, nie wiem już za co mam się zabrać, obawiam się że mogło pogiąć zawory ale nie jestem pewnien czy w tym silniku różnica o jeden ząbek by to mogła spowodować, albo przez przestawienie pompy wtryskowej względem walu mogła się zepsuć? wtrysk mógł paść ? jakby ktoś miał jakąś teorie to byłbym wdzięczny, dziś miałem zamiar spróbować wykręcić wtryski i sprawdzić kompresje ale nie mam do tego specjalnego klucza i nie wiem czy płaskim da rade .Dziękuje za rady.
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 26-03-2018 o 12:44

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Sprawdźcie kompresję. Będzie coś wiadomo. Ustawienie pompy względem wału nie ma znaczenia.

    Na pompie są tylko fasolki do regulacji wyprzedzenia/opóźnienia kąta zapłonu.

    Ale jak zaczęło stukac to pewnie już coś na górze dostało lekko.

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez rajman Zobacz posta
    Ustawienie pompy względem wału nie ma znaczenia
    w pompie rozdzielaczowej ma znaczenie ale uszkodzić się jej nie da jeśli jest przestawiona w stosunku do wału

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar jawa196
    Imię
    Marcin
    Model
    MKII & MKIV
    Silnik
    Endura DE i Duratec 2.0
    Opis
    White Kombi 97'& Silver Kombi 07
    Od
    06 Feb 2013
    Mieszka w
    Poddębice
    Pasek od pompy zdejmowałeś?
    Żeby wymienić klin nie potrzeba nawet drugiego koła zębatego zdejmować (które przy ew. demontażu potrafi uprzykrzyć życie).
    Jeśli faktycznie ścięło Ci klin bo się śruba poluzowała to proponuje wykręcić ją jeszcze raz i wkręcić na klej do gwintów, i przysłowiowo na "hama" dowalić można nawet bardzo silnym pneumaten (ta śruba przykręcana jest siłą ok. 400Nm) bo jest możliwość samoistnego odkręcenia jej.
    Nie pokoi mnie tylko to że zaczął stukać.. oby góra nie ucierpiała tylko znowu.
    Zablokować trzeba jeszcze raz ten silnik i jeszcze raz rozrząd sprawdzić.
    "Nie każda morda pasuje do Forda"
    Fordzisław Mondeusz TeDeusz Kombi '97 (dziadek)
    Srebrna Strzała Duratec Kombi '07 (wnuczek)

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Problem z odpaleniem po wymianie akumulatora
    By kotowi in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 21:32
  2. [TDCi MKIII] Dziwny problem z odpaleniem
    By wojtal84 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-01-2016, 17:37
  3. [TDCi MKIII] Nagły i dziwny problem z odpaleniem
    By eastsanderz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-09-2014, 11:19
  4. [TD MkI] Problem po wymianie głowicy...
    By pierdlas in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 19:57
  5. [TDCi MKIII] Problem z odpaleniem po wymianie rozrusznika.
    By moto-smart in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-08-2011, 19:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów