+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Pieszy
    Model
    Ford Mondeo
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    09 Jan 2017
    Mieszka w
    Leżajsk

    Szarpie na gazie, na benzynie nic

    Witam, niestety dzisiaj mój Fordziak mnie zaniepokoił, ponieważ na obrotach od 0 do 2000 zaczyna szarpać, jakby przerywać na gazie. Na benzynie nic takiego się nie dzieję, chodzi idealnie. Dodam, że świece zmieniłem około tydzień temu lecz nie ruszałem przewodów ale za to dokładnie je przejrzałem i nie mają żadnego przebicia. Nawet "Poświęciłem" rękę na sprawdzenie każdego przewodu i żaden mnie nie poczęstował napięciem :P. Gaz jest założony około miesiąc temu i aktualnie jest przejechane na nim 2000km. Panowie czy to wina przewodów, cewki czy może pasowało by ustawić gaz? Dodam jeszcze, że w trakcie jazdy na ciepłym silniku gdy wrzucę bieg jałowy to na benzynie i na gazie zafalują mu raz obroty od 500-1000.
    Ostatnio edytowane przez deffito ; 12-02-2017 o 23:27

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Przy tak świeżej instalacji powinno się najpierw podjechać na sprawdzenie/podregulowanie kuchenki, jest to standardowa czynność po 1000-2000 od montażu, i gazownik powinien o tym poinformować.

  4. #3
    Moderator MKP
    -PRND21-
    Awatar SteelRat
    Model
    03 Wagon by Kleber
    Silnik
    V6+
    Opis
    six gear pack
    Od
    12 Mar 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Jak napisał Netoper - na regulację do gazownika jechać.
    ДИРЕКТОР ИНТЕРНЕТА
    Muszę mieć auto, by móc pracować, muszę mieć pracę, by móc utrzymać auto.
    Się nie ścigam, się tylko śpieszę, bo muszę zatankować.

    Rycząca BeSTyja wypustu trzeciego - Kleber Edyszyn

    A PARAGON MASZ?
    Mondi Mark One GLX bZdetec...
    GHIA'ad Krwista Bestyja czyli Mark Zwei bzDuratec -PRND21- z kuchnią
    - było minęło.

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar _NeroN_
    Opis
    FFI 1.6 & ST220
    Od
    11 May 2011
    Mieszka w
    Myszków
    Obstawiam ze zalewa, wtryski się rozhulały, reduktor pewnie też i stąd taki efekt

    Jedź na drugą regulacją - po to one są po 1000km jak się wszystko ułoży by dopieścić - a nie jak większość olewa bo działało... a potem się biorą mity o lpg
    FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 150KM@203KM by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL
    było ST220 Blue Performance

  6. #5
    Kursant Awatar domel2-5
    Imię
    Paweł
    Model
    1998
    Silnik
    1,8 Zetec / LPG
    Od
    10 Jun 2014
    Mieszka w
    radom
    Ja miałem takie objawy przy cewce tylko ze w MKII, dokładnie to samo. Nowe wiece kable i cewka rozwiązały problem.

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Jakub
    Model
    FORD MONDEO
    Silnik
    1.8 110KM
    Opis
    2003r PB+LPG
    Od
    02 Jan 2011
    Mieszka w
    Ostrołęka / Waciaków
    To jest podstawa przy lpg. Świece, kable no i cewka

    ---------- Post added at 22:08 ---------- Previous post was at 22:07 ----------

    Dolej jeszcze stp do paliwka na przeczyszczenie

  8. #7
    Zielony listek Awatar Motyl73
    Imię
    Robert
    Model
    Cougar
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    V6
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Warszawa , Saska Kępa, Mińsk Mazowiecki
    Witam. Przerywanie na gazie przy powolnej jeździe to prawdziwy temat rzeka. Pozwolisz,że opowiem historię mojej walki z tą samą przyczyną kłopotów. Świece zmieniałem dwa razy. Przekonałem się,że Ford musi mieć oryginały Kable też nowe. Cewka druga używana i dalej nic. Jak przerywało tak przerywa. Zdenerwowałem się bardzo i wymieniłem parownik KME Gold GT, elektrozawór, wtryski Baracuda ( w końcu podpięte na dole kolektora ) i wszystkie przewody i przewodziki od gazu i wody. Koszt 1400 zł. Jeżdzi pięknie,pali dużo mniej ale jak przerywał tak ....... Szlag mnie prawie trafił. U gaziarza na postoju wszystko jest idealnie, jak tylko wyjechałem od niego znowu przerywa. Nie pomagały żadne regulacje ani inni gaziarze. Sam zmieniłem przewody od masy i ten z bezpiecznikiem i dalej nic. kupiłem sprey do elektryki i psikałem gdzie tylko można i nic. Dwa tygodnie temu zdjąłem wtyczkę na cewce tą z kilkoma pinami i wyczyściłem je wszystkie śrubokrętem. Od dwóch tygodni ani razu nie przerwał, silnik jakby się unormował i chodzi teraz tak jak powinien. Przy okazji te magiczne spreye do elektryki nie są lekarstwem na całe zło i nie należy im ufać.
    Piszę Ci o tym bo miałem takie same objawy. A elektryka w instalacjach LPG nie jest ich mocnym punktem dlatego czasem trzeba chwilę pobawić się w najprostsze naprawy. Np. czyszczenie styków elektrycznych. Po naprawie pali mi 12 - 13 litrów gazu w korkach po Warszawie i nie ma specjalnej różnicy w jeździe na gazie czy benzynie. moja awaria okazała się banalnie prosta a kosztowała mnie jakieś 2000 zł. Ale jestem teraz bardzo zadowolony Moja pszczółka Cougar 2,5 V6, 1999 r. 220 000 przebiegu.
    Taka była moja historia. Może w czymś Ci pomogę a jeśli nie to życzę powodzenia w naprawie.
    P.S. Teraz mogę jechać na dwójce 500 obrotó i nic.

Podobne wątki

  1. [MkI] przygasa na gazie a na benzynie szarpie
    By rafkas in forum LPG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-03-2014, 23:11
  2. [Duratec] MK3 szarpie na benzynie, prawie gaśnie (na gazie OK) silnik 1,8 125KM
    By KarolSW in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-10-2011, 17:29
  3. [MKI] szarpie na benzynie a na gazie nie
    By marty123 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-04-2008, 18:07
  4. przerywa na benzynie , na gazie OK ?
    By noski in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-12-2006, 12:50
  5. Na benzynie szarpie a na gazie nie.
    By cesu in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-09-2006, 14:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów