+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    13 Feb 2017
    Mieszka w
    Gdynia

    Awaria skrzyni - automat

    Witam.
    Jestem posiadaczem MKIII 2,0 Duratorq TDCi, Kombi, Giha, 2003. Mam problem ze skrzynią, która z dnia na dzień "zgubiła" wsteczny.
    Proszę o radę czy naprawa biorąc pod uwagę dalszą żywotność i ewentualne koszty jest opłacalna ? Jaki model (symbol) skrzyni mam szukać na ewentualną przekładkę (jest ich w ogłoszeniach sporo)?
    Z góry wielkie dzięki za wskazówki. @Dragon72 proszę poprawnie podać nazwę miejscowości zgodnie z regulaminem forum pkt 14
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 13-02-2017 o 15:20

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar hydros
    Imię
    Sylwek
    Model
    MKIII Sprzedany
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    automat Jatco z 2005
    Od
    27 Sep 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Hej.
    Najprawdopodobniej a raczej na pewno masz Jatco.
    Jeśli nie dawałeś "amatorowi" lub sam nie próbowałeś zmienić olej (odkręcenie jednej błędnej śruby skutkuje stratą wstecznego) no to może oznaczać że grubszy problem ze skrzynią, są tacy co twierdzą że lepiej dać do naprawy tą co masz bo będziesz miał pewność że masz dobrą i pewną skrzynkę. Ale z drugiej strony można kupić skrzynię za 500-800 zł i latać dalej.
    Wszystko kwestia .... kasy.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    13 Feb 2017
    Mieszka w
    Gdynia
    Cytat Zamieszczone przez hydros Zobacz posta
    Jeśli nie dawałeś "amatorowi" lub sam nie próbowałeś zmienić olej (odkręcenie jednej błędnej śruby skutkuje stratą wstecznego) no to może oznaczać że grubszy problem ze skrzynią, są tacy co twierdzą że lepiej dać do naprawy tą co masz bo będziesz miał pewność że masz dobrą i pewną skrzynkę. Ale z drugiej strony można kupić skrzynię za 500-800 zł i latać dalej.
    Zero kombinacji przy skrzyni. Wyjechałem rankiem z garażu, podjechałem na parking przy pracy a po 15, przy próbie wyjazdu do tyłu, było już pozamiatane. Pełne zaskoczenie. Po drodze do pracy żadnych szarpnięć, zgrzytów itp.

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    18 Feb 2017
    Mieszka w
    jaroslaw
    Kolego na 99 i 9 poleciała ci taśma hamulca. u mnie było to samo. Koszt ok 1500 zł. Twoja skrzynia to prawdopodobnie 2S71-7000-CD Jatco. Zreszta możesz zobaczyć od gory . Patrz miedzy akumulatorem a silnikiem . Jest takie pole w kształcie rombu. Tam masz numer. Albo na forum jest kolega co po vin Ci poda. Mi podał i w sumie się zgadzało idealnie.
    Nie baw sie w uzywki. Ja wlasnie dzis sie o tym przekonałem. Wymienilismy skrzynie bo slizgala i szarpala na każdym biegu i wszystko ok - tyle ze nie ma wstecznego wlasnie. Tyle ze objawy dziwne bo czuc szarpniecie i komp pokazuje że auto niby jedzie do tylu - tyle ze stoi. Moze ta ma wsplyw z tym ze skrzynia stala 3 lata bez oleju (jak wiekszość - po wyjeciu połosi olej sie rownież wyleje). Tak wiec - niestety ale bralem to pod uwage przzy zakupie - ,,chytry dwa razy traci" -- szkoda ze musialem się o tym przekonac osobiście,

  6. #5
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mondeo Mk3 2.0 TDCi 130 KM PRND
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    2 lata temu miałem brak wstecznego. Urwana taśma. Naprawa kosztowała 2k...

Podobne wątki

  1. [MkII] 1,8 TD Awaria skrzyni biegów
    By Trol in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-05-2013, 11:39
  2. Awaria automatycznej skrzyni biegów
    By Stiepanczyk in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 18:35
  3. [MkI] awaria sprzęgła,skrzyni?
    By harry1955 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-01-2011, 17:28
  4. [MkII] Awaria automatycznej skrzyni biegów?
    By cesu in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-06-2007, 13:33
  5. [MkI] awaria automatycznej skrzyni
    By pireq in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-01-2006, 16:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów