+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo Kombi 2002 r.
    Od
    12 Jan 2017
    Mieszka w
    Siemiatycze

    Mk3 1.8 spalanie 16/100 brak b³êdów

    Witam. Tak jak w temacie Mondeo pali 16/100 jezdzac po miescie (sprawdzane na tankowaniu do pe³na). Ostatnio mialem wymieniony silnik. Mechanik mowil ze dolot czysciutki, termostat rowniez sprawny. Autko od kiedy go posiadam (ok 2 lata) pali jak dla mnie za duzo. W okresie letnim w miescie ciezko zejsc ponizej 13 l natomiast zima ponizej 15 - 16. Jezeli chodzi o trase (2 osoby dorosle + dziecko) przy predkosciach ok 110 - 120 km/h spalanie wynosi ok 9- 10 l. Dzisiaj podjechalem wkoncu podlaczyc Mondka pod kompa i okazalo sie ze wszystkie parametry sa w pozadku. Mechanik zadzwonil do jakiegos swojego znajomego z serwisu Forda i ten mu powiedzial ze mimo iz sonda lambda pracuje tak jak nalezy, moze to byc przyczyna klopotow - jest po prostu stara i przez nia jest takie spalanie. Troche mnie to zdziwilo bo zawsze bylem przekonany ze jesli sonada pracuje w sinusoidzie w zakresie 0,1 - 1 to jest sprawna. Nie wiem co o tym myslec. Ten gosciu z Forda podpowiedzial zeby zrobic jeszcze reset CAM (o ile dobrze uslyszalem). Moze ktos cos podpowie co z tym fantem robic?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo Kombi 2002 r.
    Od
    12 Jan 2017
    Mieszka w
    Siemiatycze
    Odgrzejê swój temat. Niestety nic nie zmieni³o siê w sprawie spalania mojego Mondka. Podpowied¼cie gdzie mogê jeszcze szukaæ przyczyny takiego spalania. ¦wiece, przewody, cewka wymienione rok temu. Hamulce sprawdzone, nic nie trzyma. Paliwo nigdzie nie ucieka. Sonda pracuje wzorowo. Jedyne do czego mogê siê przyczepiæ to trochê dziwny zapach spalin. Oczywi¶cie check siê nie pali. Jestem ju¿ na wyczerpaniu. Super auto jak dla mnie utrzymane we wzorowym stanie a taki zonk sprawia ¿e zastanawiam siê nad sprzeda¿±...

  4. #3
    Poch³aniacz prostych Awatar splitu
    Imiê
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    mierzy³e¶ kompresjê?
    by³: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. s³u¿y³ wiernie
    by³: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. s³u¿y³ wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  5. #4
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Je¶li je¼dzisz dynamicznie to normalne spalanie.

    Wytaptane z telefonu
    wypisujê siê z tego kraju...

  6. #5
    Pogromca zakrêtów Awatar RadkoR
    Imiê
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Je¶li je¼dzisz dynamicznie to normalne spalanie.
    Przesadzasz. Ja je¿d¿ê bardzo dynamicznie (je¶li mo¿e byæ mowa o jakiejkolwiek dynamice w 1.8...) i nie spala wiêcej w mie¶cie przy takiej je¼dzie jak 13,5L. Przy normalnej miejskiej je¼dzie jest to 11,5-12,5L.
    @blessschild, podepnij interfejs i sprawd¼ w Live Data jakie s± korekty wtrysków.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 29-12-2017 o 21:24

  7. #6
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Kwestia jakie miasto a powa¿nie bez diagnostyki siê nie obejdzie. Pomiar kompresji, kontrola kata. Bo je¶li elektronika jest ok to pozostaje mechanika. Dziwny zapach spalin mo¿e sugerowaæ przepa³.

    Wytaptane z telefonu
    wypisujê siê z tego kraju...

  8. #7
    Kursant
    Imiê
    Andrzej
    Model
    Mondeo Mk3 HB
    Silnik
    2.0 FlexiFuel 145 KM
    Opis
    +MK3 1,8 125 KM
    Od
    25 Feb 2015
    Mieszka w
    Marki
    Witam. A sprawdza³e¶ czy klapy kolektora pracuj± i robi³e¶ reset nastaw podstawowych ? Czasami poprawia to pracê silnika. Druga metoda to sprawdzanie wszystkich elementów silnika na piechotê. Ja u siebie jestem ¶wie¿o po wymianie potencjometru przepustnicy - 3 ró¿ne - wszystkie sprawne (testowane Forscanem) a na ka¿dym samochód inaczej jedzie i inaczej pali ( sprawdzane na tripie ). Przy mojej dynamicznej je¼dzie 2,0 pb+lpg ¶rednie 13,5 (trasa do 140 + korki w mie¶cie 50/50 % ). Kolejna zmiana potencjometru przepustnicy (z Mondeo MK2 Zetec) i szok - po zrobieniu trasy ok 550 km raczej szybko ( do 160 km/h -oczywi¶cie po niemieckich autostradach ) i wielu wyprzedzaniach z gazem w pod³odze odczyty z tripa : ¶rednia prêdko¶æ 90 km/h ¶rednie zu¿ycie 8,8 l na 100 km - przy 140 km/h wskazanie 7,2-7,5 l/100 km i najwa¿niejsze przy doci¶niêciu gazu czuæ wreszcie 145 solidnych niemieckich koników . Forscan pokazuje takie same warto¶ci jak na pozosta³ych potencjometrach jedynie górne napiêcie TPS skoczy³o do 3,86 V z 3,78 V (przy pedale w pod³odze ).
    Ostatnio edytowane przez fil22 ; 02-01-2018 o 00:42

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdañski
    sondê podmienia³e¶ ? mo¿e warto zakupiæ u¿ywkê zanim kupi siê now± (sama praca lambdy nie oznacza ¿e pracuje dobrze )?
    dalej a mo¿e jeszcze przed reset kompa ?
    ¶wiece i kable nowe nie oznaczaj± sprawne ( pos³uchaj wydechu czy równo pracuje ) i sprawd¼ temperatury , p³yny s± w normie ?

    dziwny zapach spalin mia³em przy uszkodzonej lambdzie zapach paliwowy , a na lpg zapach gazowy za to przy uszkodzonym termostacie zapach nie do okre¶lenia (te¿ dziwny )
    mondek 2,0 Duratec ze szlachetnym LPG

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo Kombi 2002 r.
    Od
    12 Jan 2017
    Mieszka w
    Siemiatycze
    Dziêki za wszystkie sugestie. Kompresja po 12,5 na wszystkich cylindrach. W pi±tek bêdê mia³ trochê wolnego i wezmê siê jeszcze raz za sprawdzanie. Mam nadziejê ¿e co¶ wreszcie znajdê.

  11. #10
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Zacznij od sondy. Powinna ³adnie oscylowaæ w funkcji czasu. Leniwa sonda ma spory wp³yw na spalanie.

    Wytaptane z telefonu
    wypisujê siê z tego kraju...

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo Kombi 2002 r.
    Od
    12 Jan 2017
    Mieszka w
    Siemiatycze
    IMG_20180103_.jpgIMG_20180103_18103.jpg

    Dzisiaj pobawi³em siê trochê ForScanem. Nie wiem czy zrobi³em to prawid³owo. Je¶li co¶ nie tak to napiszcie

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo Kombi 2002 r.
    Od
    12 Jan 2017
    Mieszka w
    Siemiatycze
    Analizujê sobie wykresy które zamie¶ci³em i doszed³em do wniosku ¿e chyba mam co¶ z katalizatorem. Na wykresach obie sondy pracuj± niemal¿e identycznie a wydaje mi siê ¿e druga powinna mieæ w miarê prost± liniê na wykresie. (2 pierwsze wykresy to sonda lambda)

    Wieczorem pobawi³em siê jeszcze raz Forscanem i zauwa¿y³em ¿e w momencie dodania gazu 1 sonda ma ok 4 sek zawieszenia (linia prosta) po czym zaczyna delikatnie chodziæ. Na wolnych obrotach chodzi tak jak na zdjêciach.
    Ostatnio edytowane przez blessschild ; 08-01-2018 o 23:04

Podobne w±tki

  1. [TDCi MKIII] MK3 TDCI Nie odpala- brak b³êdów
    By Darsi in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-10-2015, 15:14
  2. [TDCi MKIII] Brak mocy , brak b³êdów
    By kgorka in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-05-2014, 21:18
  3. [TDCi MKIV] 2.0 TDCI traci moc b³êdów brak
    By inqo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-10-2013, 17:43
  4. [MkIII] prawie nie dmucha i brak b³êdów
    By strach in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 17:26
  5. [Zetec]Du¿e spalanie a sonda lambda/ czytnik b³êdów
    By Cleo in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 00:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów