+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Pieszy
    Model
    Kombi
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Jeszcze jezdzi
    Od
    15 Feb 2017
    Mieszka w
    Szczecin

    Potyczki z TDDI 115ps pompa wtryskowa

    Witam wszystkich.
    Jestem posiadaczem Mk3 TDDI z 2001. Ogólnie auto jak każde, 4 koła,dach,silnik. Wszystko jest dobrze jak nie trzeba nic naprawiać. Oto co do tej pory sam naprawiałem wykorzystując wiedzę z forum:
    - nieszczęsne zaciski ręcznego, (rozebranie,przemycie,wymiana uszczelnień)
    - linka recznego,
    - Alternator,(wymiana na nowy),
    - Pompa wspomagania ( wymiana),
    - Termostat duży, ale czeka mnie jeszcze mały,
    - wymiana piasty tył (oczywiscie bez szlifierki i spawarki nie dało rady odkręcić śrub )
    - Łacznik stabilizatora tył L P,
    - Filtry, klocki, a i zamek master od kierowcy
    Teraz niestety pojawił się wyciek oleju. Po wstepnym rozpoznaniu to ropa. Na wolnych obrotach lekko kapie.Sprawdziłem wszystkie przewody,(dokreciłem) jednak z nadal kapało.Auto normalnie odpala,jeźdżi.
    Po wyczyszczeniu pompy widok byl jednoznaczny widać jak delikatnie kapie w okolicach-bliżej pompa a obudowa rozrzadu.Za bardzo nie widać z którego miejsca. Po analizie pompy,palcami- mamy tam jakies śruby jedna duża? , dwie małe, dodatkowa pompa jest w pozycji katowej więc może dochodzić przeciek z pod sterownika i ścieka po obudowie?.
    Mam problem jak to sprawdzić. Mam zamysł zdemontować kolektor i odpalić auto.popatrzeć między sterownikiem a blokiem.(czy mozna tak odpalić auto)?.
    Następny temat to ewentualnie wymiana samej pompy, wymontowanie sterownika i montaż na nowej. Czy to zadziała.
    Jeszcze kwestia blokady kola pompy aby nie demontować całego rozrządu .(blokada koła zamachowego i koła pompy) Wkładając nową pompę ma ona jakieś wycięcie,trzeba jakoś obrócić?.

    Chciałbym to wykonać we własnym zakresie z opcją oddania pompy do sprawdzenia lub podmiany na inną ale z moją elektroniką.
    Aktualnie jaki warsztat w Szczecinie polecacie.

    Dzięki

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Tez w swoim chyba wszystko już robiłem łącznie z pod. silnika i innymi bajerami ale pompy bym sam nie ruszał. VP bez rozbiórki nikt nie sprawdzi a dużo firm co sie tym zajmuje bardzo kantuje. Ogólnie straszny problem ew. jak masz pewne ręce tj. bez piwka i na spokojnie to możesz odkręcić sterowniki wysłuszyc połączeni i dać silicon.


    Cały czas do przodu

  4. #3
    Pieszy
    Model
    Kombi
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Jeszcze jezdzi
    Od
    15 Feb 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Wiem że jak pojade na warsztat to wymiana gwarantowana. Mnie aktualnie interesuje jak sprawdzic z czego cieknie,patrzylem przez lusterko pod kątem ale nic nie widać. Planuje zdjac kolektor i odpalic ale niewiem czy to nie zaszkodzi silnikowi?

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez bobkrzys Zobacz posta
    Wiem że jak pojade na warsztat to wymiana gwarantowana. Mnie aktualnie interesuje jak sprawdzic z czego cieknie,patrzylem przez lusterko pod kątem ale nic nie widać. Planuje zdjac kolektor i odpalic ale niewiem czy to nie zaszkodzi silnikowi?
    Pod warunkiem że tam gdzie odpalisz będzie w miarę czysto to nie.

  6. #5
    Pieszy
    Model
    Kombi
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Jeszcze jezdzi
    Od
    15 Feb 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    pompa.jpg

    Po długich próbach zlokalizowałem chyba wyciek (to na czerwono). Czy pod śrubą jest jakiś oring lub podkładka miedziana,można to odkręcić ?. Przeszukałem wszystkie schematy, szkice, forum jednak nie znalazłem. Może ktoś ma pod ręką uszkodzoną pompę i jest wstanie zerknąć co ona trzyma. Moje obawy to czy nie wyskoczy jakaś mała kulka, sprężyna lub cos innego ewentualnie to to może blokować w środku. Chcę to robić na aucie.
    Dojście jest trudne,ale myślę ze jak odkręcę wąż od chłodnicy to może będzie lepsze dojście do samej śruby.Praca przy pomocy lusterka (na dotyk) .
    Ostatnio edytowane przez bobkrzys ; 19-02-2017 o 20:15

  7. #6
    Pieszy
    Model
    Kombi
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Jeszcze jezdzi
    Od
    15 Feb 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    W końcu dzięki pomocy z bliźniaczego forum udało się uzyskać info co to za śruba. śruba służy do unieruchomienia wałka w czasie demontażu (po odkręceniu i wyjęciu blaszki śrubę się dokręca). Pod śrubą jest oring.

    Idąc dalej tropem natrafiłem na katalog Bosch, jednak nie konkretnie mojej pompy jednak konstrukcja jest podobna :
    https://fuel-inject.com/zexe/1093421007/#h=1093421007
    pozycja owego oringa to 392.
    Wg inf to numer bosch o-ring 1 460 225 083 (1460225083)

    Rozmiarów nie podają. Na weekend podejmę próbę demontażu śruby i pomiaru oringa. może coś dobiorę w sklepie.

    Napiszę co i jak po naprawie
    Ostatnio edytowane przez bobkrzys ; 20-02-2017 o 21:07

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar wrc1000
    Imię
    Tomek
    Opis
    BYŁ Mk1 kombiaczek 96' V6 Executive jest MK3 TDDI 119 HP Ghia 01r. też kombiaczek, Focus Mk1 1.4
    Od
    27 Jul 2009
    Mieszka w
    Warka
    Ja dobierałem oring w http://www.wiak.com.pl/ Jeszcze rok temu mieli oddział w moim mieście.
    Dobrze jest podjechać do sklepu motoryzacyjnego lub z częściami do ciągników z samą śrubą na której jest stary oring i dobrać kilka szt tak aby nowy wchodził w pompę z nieznacznym oporem.
    Ja tak zrobiłem i puki co sucho

  9. #8
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez bobkrzys Zobacz posta
    śruba służy do unieruchomienia wałka w czasie demontażu (po odkręceniu i wyjęciu blaszki śrubę się dokręca). Pod śrubą jest oring.

    Idąc dalej tropem natrafiłem na katalog Bosch, jednak nie konkretnie mojej pompy jednak konstrukcja jest podobna :
    https://fuel-inject.com/zexe/1093421007/#h=1093421007
    pozycja owego oringa to 392.
    Nie mam wiedzy ani doświadczenia w tym temacie,ale w/g opisu to śruba (393) odpowietrzająca.
    Ale może to i zarazem blokada (?)
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. pompa wtryskowa MKIII TDDi
    By mariw in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-08-2007, 21:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów