+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin

    Zmiana oleju z Ford Formula F na Vavoline MaxLife

    Witam,

    Jak co roku stanąłem przed koniecznością wymiany oleju. Od 3 lat do swojego Mondeo leję olej Formula F 5w30, taki jak w linku poniżej:

    http://ford.sklep.pl/product-pol-152...ow-14E9EC.html

    W związku z tym, że auto ma już ponad 200tys. km i wcina troszkę olej postanowiłem zmienić go na Valvoline MaxLife 5w30, który poleca wiele użytkowników. Dokładnie byłby to olej:

    http://allegro.pl/valvoline-maxlife-...ant=6555696073


    I tutaj moje pytanie:

    Czy mogę zalać silnik olejem Valvloline, który ma inne normy i specyfikację niż olej fordowski? Ford posiada specyfikację ACEA A5/B5, natomiast Vavoline ACEA A3/B3, A3/B4. Przyznam szczerzę, że jestem zielony w te klocki i bardzo proszę o poradę.

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Myonessos ; 16-02-2017 o 09:39

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Występuje też max life fe że specyfikacją Forda. Lej i sprawdź jak z pobieraniem. Gorszy nie będzie

  4. #3
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Właśnie tej fordowskiej wersji MaxLife'a nie mogę znaleźć. Najczęściej są to jakieś archiwalne aukcje, lub strona sklepu od razu przekierowuje do oleju ze specyfikacją z linku powyżej...

  5. #4
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Według mnie 200 tys nie jest wyznacznikiem, że trzeba zmienić olej na inny. Ja bym lał fordowski, ale próbować możesz

  6. #5
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Jeśli nie będę pewny co do tego Vavoline, to oczywiście - wezmę fordowski olej.

    Po prostu autko bierze olej (od wymiany do wymiany z dolewkami mieszczę się w 7 litrach) i po prostu chciałem spróbować zalać je Valvoline'm, jednak tak jak pisałem nie mogę znaleźć odpowiedniej wersji dla Forda... A myślałem, że wystarczy kupić olej z takim samym SAE i będzie git, ale człowiek całe życie się uczy...
    Ostatnio edytowane przez Myonessos ; 16-02-2017 o 09:38

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    05 Apr 2014
    Mieszka w
    Brzeszcze
    VALVOLINE MaxLife FE 5W30

  8. #7
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Jeśli o to chodzi, to wiem, że występował olej Valvoline MaxLife dedykowany dla Forda (z dopiskiem FE), jednak w czeluściach internetu jest on bardzo ciężki do znalezienia i jak dobrze się orientuję, to ostatnie wypusty były w 2016 roku...


    Trochę poszperałem i faktycznie:

    Cytat Zamieszczone przez remlen Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez koper666 Zobacz posta
    Ja jezdze na MaxLifie 5w30 FE ale teraz bede przechodził na SynPower 5w30 FE zobaczymy czy cos sie zmieni
    Odgrzewam
    I co? Jakie wrażenia? Maxlife 5w30 FE już nie produkują od 2016 (zastąpili go SynPower 5w30 FE) i został zwykły Maxlife 5w30 oraz 5w30 C3 do dpf. W 1.8 tdci nie mam dpf więc..? Jestem w kropce co kupić? Chciałbym Maxlife, ale żaden nie spełnia tych Ford WSS-M2C913-C (zawiera WSS-M2C913-A i WSS-M2C913-B).
    P.S. Ford Formuła nie kupię i już (nie przekonywać mnie proszę).
    Ostatnio edytowane przez Myonessos ; 16-02-2017 o 09:48

  9. #8
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Myonessos Zobacz posta
    Valvoline MaxLife dedykowany dla Forda (z dopiskiem FE), jednak w czeluściach internetu jest on bardzo ciężki do znalezienia
    Piętnaście sekund szukania i proszę:
    http://allegro.pl/listing?string=VAL...5-aut-1-2-1025



  10. #9
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Panie Stanisławie - bardzo dziękuję za odpowiedź. Jest Pan Mistrzem! Cały wczorajszy dzień przeglądałem allegro i nie potrafiłem znaleźć tego oleju.

    Mam jeszcze tylko pytanie, w takim razie który z olei będzie lepszy:

    Valvoline MaxLife FE 5w30 czy Valvoline SynPower FE 5w30 dla autka z przebiegiem powyżej 200tys. km, które nieco wcina olej?
    Ostatnio edytowane przez Myonessos ; 16-02-2017 o 10:19

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar marcn24
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Greater Manchester
    Cytat Zamieszczone przez Myonessos Zobacz posta
    od wymiany do wymiany z dolewkami mieszczę się w 7 litrach
    Prawie 3L na dolewki to nieźle bierze ten olej, to już chyba czas na remont? Zależy jak często zmieniasz olej? MaxLife nie przedłuży żywotności silnika skoro pije już prawie drugie tyle (4.25L jak dobrze pamiętam). Ale ok, nie będę się rozpisywać, bo znów mi wlepi za zaśmiecanie forum.
    Pierścienie
    http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/26/7227009_2wheels.jpg

  12. #11
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Olej zmieniam regularnie, raz na rok. Przejeżdżam od 9 do 11tys. km rocznie.

    Te 7 litrów wyszło w sumie przez trasę którą musiałem pokonać w grudniu. Wtedy na 1900km wciągnęło 1,4l... Tłumaczyłem to sobie 20 godzinami jazdy pod dużym obciążeniem (4 osoby, bagaż i cały czas 3-4tys. obrotów).

    Co do remontu - jestem sceptycznie nastawiony, bo nie mam żadnej gwarancji, że wszystko będzie po nim cacy.

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar grubasq
    Opis
    FORD Mondeo MKIII 2.0 KOMBI Pb+ LPG
    Od
    30 Mar 2008
    Mieszka w
    Płock,Starachowice

    Co do remontu - jestem sceptycznie nastawiony, bo nie mam żadnej gwarancji, że wszystko będzie po nim cacy.
    Gorzej nie będzie ,jak Ci gdzieś nie ucieka np. pokrywa zaworów lub sinwring między skrzynią a silnikiem i masz kasę na remont to rób.


    Wypalcowane z mojego Ldzika
    Ostatnio edytowane przez grubasq ; 17-02-2017 o 09:05

    skype:grubasq

    >Grupa Płocka<

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Nie licz że Max Life drastycznie obniży Ci zużycie oleju, ja z Formuly F 5w30 przeszedłem na MaxLife 10w40 bo palił mi 0,5l na 1000km. Po zmiania na MaxLife pali 0,7l :P po tej zabawie powiedziałem sobie że to koniec, kupiłem 10l najtańszego 10w40 i dolewam. Remontu nie zrobie bo sie nie opyla tyle kasy wrzucic w to auto.
    Ostatnio edytowane przez Raiz3n ; 17-02-2017 o 09:27
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  15. #14
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Silnik jest suchy, nie ma wycieków - po prostu spala olej. A jak wiadomo TTTM (ten typ tak ma). Co do remontu - nie planuję go do momentu aż autko nie będzie pożerało ponad 4,3 litra oleju, czyli tyle ile wchodzi na wymianę. Wolę kupić za ok. 200zł 7 litrów oleju i pilnować stanu jak na razie.


    Wracając do tematu, proszę o pomoc w podjęciu decyzji:
    Valvoline MaxLife, Valvoline SynPower, czy mimo wszystko Ford Formula F (ew. Motocraft XR Synth)?

  16. #15
    Administrator Awatar Kotot
    Imię
    Piotrek
    Model
    MkIII 1FL / MkIV FL
    Silnik
    Duratec HE / 2.0 TDCi
    Od
    11 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Żaden olej nie ograniczy zużycia. Maxlife ma jedynie więcej uszlachetniaczy, mających na celu czyszczenie, "zmiękczenie" uszczelnień i ochronę przed korozją. Teraz te dodatki są po prostu w synpowerze.
    Cytat Zamieszczone przez Myonessos Zobacz posta
    Co do remontu - nie planuję go do momentu aż autko nie będzie pożerało ponad 4,3 litra oleju
    Ta sytuacja już ma miejsce, po prostu nie jeździsz wystarczająco dużo. 1900km i 1,4l dolewki to już oznacza, że pierścienie kaplica. Zwłaszcza, że nie ma wycieków z zewnątrz i obciążenie nie ma tu nic do rzeczy. Można lać cokolwiek, oby tanie, w miarę rzadkie (hydrauliczny napinacz rozrządu) i nie minerał. Oleju będzie palił już tylko więcej. Warto mieć jednak na uwadze jeszcze poboczne historie - jeśli jest katalizator, to będzie do pożegnania. Oblepi się sadzą ze spalanego oleju i samochód będzie mulił. Nawet niekoniecznie wyrzucając błąd sondy. Dlatego mondeo pijące olej tak późno zaczynają dymić - wszystko osiada na kacie.
    Druga sprawa to stan silnika w czasie "przed dolewką", a stany szybkiego spadku poniżej minimum będą coraz częstsze. Mała ilość oleju to braki w smarowaniu niektórych podzespołów i przegrzewanie. Temat głowicy już nawet pominę, ale może np. nastąpić wyciągnięcie łańcucha rozrządu lub pęknięcie ślizgu (z przegrzania). Tyle że wtedy temat remontu od razu stanie się nieaktualny.

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar kuba01a
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDI 141 KM by
    Opis
    Heko
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    jasło/krosno
    Cytat Zamieszczone przez Myonessos Zobacz posta
    Valvoline MaxLife
    ja mam 5w40 i nie narzekam już od 40 tyś
    Dla diesla najlepsze co można zrobić to CHIP!!!

  18. #17
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    No i mnie kolega Kotot nastraszył... Ale cóż, wygląda na to, że może być tak jak napisałeś.

    Czy poza pierścieniami może być to coś innego? Czytałem sporo o klapkach kolektora i o separatorze oleju. Obejrzałem dziś dokładnie silnik i zauważyłem, że w okolicy koła pompy wody mam lekkie "spocenie", ale jest. Dodatkowo, o czym zapomniałem napisać, to też wybierak skrzyni biegów jest nieco mokry, ale to akurat mam od momentu samego zakupy i nic się z tym nie dzieje. Poza tym wszystko wygląda ok.

    Jedno mnie zastanawia - na przeglądzie diagnosta był wręcz zachwycony wynikami spalin. Twierdził, że wynik jak na auto z takim przebiegiem i rocznikiem to prawie, że cud, że spaliny mają takie parametry. Czy jeśli silnik spalałby olej i zawalony byłby katalizator, to taki wynik byłby możliwy?

    Co do oleju - biorę SynPower'a, chociażby z czystej ciekawości w porównaniu do Ford Formula F.
    Ostatnio edytowane przez Myonessos ; 17-02-2017 o 19:22 Powód: Literówka :)

  19. #18
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Cytat Zamieszczone przez Myonessos Zobacz posta
    No i mnie kolega Kokot nastraszył... Ale cóż, wygląda na to, że może być tak jak napisałeś.

    Czy poza pierścieniami może być to coś innego? Czytałem sporo o klapkach kolektora i o separatorze oleju. Obejrzałem dziś dokładnie silnik i zauważyłem, że w okolicy koła pompy wody mam lekkie "spocenie", ale jest. Dodatkowo, o czym zapomniałem napisać, to też wybierak skrzyni biegów jest nieco mokry, ale to akurat mam od momentu samego zakupy i nic się z tym nie dzieje. Poza tym wszystko wygląda ok.

    Jedno mnie zastanawia - na przeglądzie diagnosta był wręcz zachwycony wynikami spalin. Twierdził, że wynik jak na auto z takim przebiegiem i rocznikiem to prawie, że cud, że spaliny mają takie parametry. Czy jeśli silnik spalałby olej i zawalony byłby katalizator, to taki wynik byłby możliwy?

    Co do oleju - biorę SynPower'a, chociażby z czystej ciekawości w porównaniu do Ford Formula F.
    My z kolegą Kotot już po remoncie silnika

    Próbowałeś przygazówki do odcinki? Ja myślałem ze nie mam dymienia gdy auto żarło olej a brał ponad 1.5l na 1000
    Jak w końcu sprawdziłem to cały plac zadymiłem

    U mnie piercienie były padnięte no ale przy remoncie zrobilo sie inne rzeczy.
    Od lania tanich olejów co by taniej było jak i tak auto spali to strzaszny syf mi sie w silniku zrobil ze ciezko było domyć.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz_ ; 17-02-2017 o 15:54

  20. #19
    Administrator Awatar Kotot
    Imię
    Piotrek
    Model
    MkIII 1FL / MkIV FL
    Silnik
    Duratec HE / 2.0 TDCi
    Od
    11 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Kokot
    Literówka ciut, dobrze że nie jesteśmy na czeskim forum

    Może i diagnosta zapachy z rury chwalił, że trzymają poziom, ale gromadzenie się sadzy swoje twa. Tak jak i nagaru na pierścieniach, który je coraz bardziej unieruchamia, stąd apetyt na olej też rośnie z czasem. Problemy z zapychającym się katalizatorem najpewniej obwieści wypadanie zapłonu. Reszta przypadłości to inna bajka, w tej występują pierścienie.

  21. #20
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    O przepraszam najmocniej Kotocie ☺

Podobne wątki

  1. [MkIV] Ford Formula F 5w30
    By chorazy in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-12-2012, 15:36
  2. [MkIII] Zamiennik oleju 5W30 Formula F
    By pabloss in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 10:35
  3. [MkIII] jaka różnica Ford 5w30 Formula E a 5w30 Formula F
    By gefraiter in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-06-2009, 23:12
  4. [MkI] olej...zmiana z 10W40 na 5W30 formula E
    By GrekuPL in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 07-04-2009, 22:55
  5. [MkII] Termin ważności oleju Formula E
    By krisscom in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-10-2006, 18:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów