+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mk1/mk3
    Od
    27 Dec 2009
    Mieszka w
    zakopane/gdansk

    Kod błedu B2294-problem...

    Jak w temacie wczoraj sprzątałem autko odkurzałem,przesuwałem fotele itp i pojechałem do pracy i wszystko było ok.Dziś idę do garażu wystawiam autko i booom poduszka się zapala no to szybko obdII podpinam i ukazuje się błąd B2294 którego nie idzie skasować;/. Czytałem że niby kostka pod fotelem ale którym sprawdzam pasożytka i kierownika kostki od poduszek wszystko ładnie elegancko wygląda a błąd dalej pozostaje;/ ma ktoś jakiś pomysł co sie mogło zepsuć i ewentualnie gdzie tego bądź co szukać?Niby też jakiś ładunek czy to chodzi o ten samo napinacz tam gdzie wczepia się pas pasażera ?
    Pacjent to mk3 2.0 pb 2001 hb

    ps.sorka że tak wrzucam ale szukałem trochę po necie ale bez konkretnej odp.a tak się składa ze w poniedziałek wyjeżdżam z rodzinka i lepiej aby wszystko było ok bo sama lampka na desce powoduje mały dyskomfort psychiczny;/

    Ewentualnie jak liczyć te kody błyskowe aha możliwe że stało się to od akumulatora bo wczoraj rozłączałem klemę ale później jeździłem i było ok wszystko;/
    Ostatnio edytowane przez gienek ; 16-02-2017 o 18:24
    Mondeo mk3 2.0 16v pb 2002 rok

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    To nie kostka poduszki a błąd czujnika uderzeniowego od strony pasożyta, gdzie on montowany to nie wiem.

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez gienek Zobacz posta
    bo sama lampka na desce powoduje mały dyskomfort psychiczny
    Powoduje też, że nie działa system poduszek i napinaczy więc nie odpali w razie czego...
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    To nie kostka poduszki a błąd czujnika uderzeniowego
    DTC B2294 Wartość błędu 31: Obwód kurtyny powietrznej po stronie kierowcy

    zwarty do akumulatora. Kod błyskowy lampki: 24 *Obwód/obwody.
    DTC B2294 Wartość błędu 30: Obwód kurtyny powietrznej po stronie kierowcy

    zwarty do masy. Kod błyskowy lampki: 24 *Kurtyna powietrzna po stronie kierowcy.
    *Obwód/obwody.
    DTC B2294 Wartość błędu 29: Otwarty obwód kurtyny powietrznej po stronie

    kierowcy. Kod błyskowy lampki: 24 *Kurtyna powietrzna po stronie kierowcy.
    *Obwód/obwody.
    DTC B2294 Wartość błędu 28: Niska rezystancja obwodu kurtyny powietrznej po

    stronie kierowcy (na detonatorze). Kod błyskowy lampki: 24 *Kurtyna powietrzna po

    stronie kierowcy.
    *Obwód/obwody.
    DTC B2294 Wartość błędu 27: Obwód kurtyny powietrznej po stronie pasażera

    zwarty do akumulatora. Kod błyskowy lampki: 25 *Obwód/obwody.
    DTC B2294 Wartość błędu 26: Obwód kurtyny powietrznej po stronie pasażera

    zwarty do masy. Kod błyskowy lampki: 25 *Kurtyna powietrzna po stronie pasażera.
    *Obwód/obwody.
    DTC B2294 Wartość błędu 25: Otwarty obwód kurtyny powietrznej po stronie

    pasażera. Kod błyskowy lampki: 25 *Kurtyna powietrzna po stronie pasażera.
    *Obwód/obwody.
    DTC B2294 Wartość błędu 24: Niska rezystancja obwodu kurtyny powietrznej po

    stronie pasażera (na detonatorze). Kod błyskowy lampki: 25 *Kurtyna powietrzna po

    stronie pasażera.
    *Obwód/obwody.


    Trzeba odczytać FORScanem CAŁY kod łącznie z PID, wtedy będzie wiadomo która strona i jaki dokładnie błąd.

    Dziwi tylko, że błąd kurtyny wyskoczył po odkurzaniu pod fotelami. Kurtyna jest delikatnie wyżej...

    EDIT:
    Kolega na pewno nie pomylił się przy podawaniu odczytanego kodu i zamiast B2295 nie napisał B2294?
    B2295 dotyczy poduszki bocznej w foteli więc ma więcej wspólnego z kostką pod fotelem niż kurtyna, której złącze jest na słupku C...
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 18-02-2017 o 20:00

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Kurtyna jest delikatnie wyżej...
    Bo takie tłumaczenie dali, i w nim też jest zawarty czujnik, a jak ruszał fotelami to pewnie właśnie o czujnik chodzi, chyba że coś z napinaczem, ale faktycznie trza po całości kod odczytać albo zerknąć co kontrolka wymiguje.

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mk1/mk3
    Od
    27 Dec 2009
    Mieszka w
    zakopane/gdansk
    Czyl tak mam FordScan lite na fonie i ponownie jak zesparowalem pokazuje B2294(nie man podgladu na te pid czy jak.to.sie nazywa moze jak zesparuje z pcmscan na lapku cos bedzie) dziś podczas jazdy udalo mi sie go.skasowac zobaczymy za godzine jak do pracy bede jechal czy cos.wyskoczy.a te blyski.jak.sie liczy?tak dlugo.az.zapali sie.na.stale poduszka.na blacie?

    Netoper jaki czujnik?
    Ostatnio edytowane przez gienek ; 16-02-2017 o 20:53
    Mondeo mk3 2.0 16v pb 2002 rok

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez gienek Zobacz posta
    jak.sie liczy?
    mryg pauza mryg,
    dłuższa pauza,
    mryg pauza mryg pauza mryg pauza mryg pauza mryg
    oznacza błąd 25

    ---------- Post added at 21:11 ---------- Previous post was at 21:08 ----------

    Cytat Zamieszczone przez gienek Zobacz posta
    jaki czujnik?
    trza doczytać z mrygów albo z programu,
    ja założyłem że czujnik uderzeniowy boczny, ale to tak strzeliłem biorąc pod uwagę że to mogło się stać po ruszaniu fotelem, ale faktycznie ten błąd dotyczy różnych usterek i dlatego trza doczytać mrygi albo programem.

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    ja założyłem że czujnik uderzeniowy boczny, ale to tak strzeliłem biorąc pod uwagę że to mogło się stać po ruszaniu fotelem
    Boczny czujnik jest na dole słupka B pod plastikową osłoną progu w okolicy zwijacza pasa. Leci na innej wiązce niż wiązka fotela. Raczej nie może mieć niż wspólnego.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 17-02-2017 o 02:22

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mk1/mk3
    Od
    27 Dec 2009
    Mieszka w
    zakopane/gdansk
    Po błyskach wychodz 25 2blyski przerwa i5 i tak 3albo4 razy i zapala sie na stale.Wiec pytanie jest takie jak to usunac\nsprawic?Gdzie jest kostka do tej kurtyny?Czy jest mozliwe ze pod fotelem bylo ruszone laczenie czy raczej przypadek?I ostatnie pytanie.czy wystarczy wymienic.kurtyne czy trzeba cos tam.przestawiac aby zgrac to.bo.jak nie.uda.sie naprawic.to.zastanawiam.sie.nad kupnem.z.allegro tylko.czy to rozwiazalo by problem.
    Mondeo mk3 2.0 16v pb 2002 rok

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Pod fotelem nie ma nic związanego z kurtyną. Wiązka kurtyny leci w progu aż do ostatniego słupka C.
    Podłączenie kurtyny (przynajmniej w hatchbacku i sedanie) jest pod białym plastikiem na wysokości bagażnika, z którego wychodzi pas. Jest na nim napis "airbag".


    Aby wymontować kurtynę to trzeba całą podsufitkę ściągać a więc wszystkie plastiki słupka A, B i C. Trochę grzebania jest. Kiedyś wymieniałem kurtynę.

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mk1/mk3
    Od
    27 Dec 2009
    Mieszka w
    zakopane/gdansk
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Pod fotelem nie ma nic związanego z kurtyną. Wiązka kurtyny leci w progu aż do ostatniego słupka C.
    Podłączenie kurtyny (przynajmniej w hatchbacku i sedanie) jest pod białym plastikiem na wysokości bagażnika, z którego wychodzi pas. Jest na nim napis "airbag".


    Aby wymontować kurtynę to trzeba całą podsufitkę ściągać a więc wszystkie plastiki słupka A, B i C. Trochę grzebania jest. Kiedyś wymieniałem kurtynę.
    ok czyli rozumiem ze można zamontować obojętnie jaka kortynę od hb nie musi być tam ten sam nr czy coś takiego?
    Mondeo mk3 2.0 16v pb 2002 rok

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Czyli dobrze mi się czuło, nie wiedzieć czemu ale po ruszaniu fotelami, przy dogłębnym odkurzaniu w MKIII właśnie odzywa się strona pasażera.
    Ten błąd dotyczy ciągłości obwodu, najczęściej jest to wina niekontaktu na kostce, ale zdarzają się przypadki że i sam czujnik poleci.
    Z tym że też jest jakiś myk/błąd w interpretacji, bo przy tym błędzie były też przypadki że chodziło o obwód napinacza.
    Umiejscowienie czujnika uderzeniowego to Radkor opisał
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Boczny czujnik jest na dole słupka B pod plastikową osłoną progu w okolicy zwijacza pasa
    Ale osobiście to go nigdy go na oczy nie widziałem i nie wiem jak się do niego dostać, i nie wiem jak/którędy idzie jego wiązka, jedynie diagnozowałem usterkę a robotę to już ludki we własnym zakresie robili.

    Ale osobiście, to zacząłbym jednak od fotela, odpiąłbym aku potem wszystkie kostki podfotelowe, łącznie z napinaczowymi leciutko cienkim śrubokrętem przerysował styki, psiknął Elektrosolem czy Kontaktem, i zobaczył czy pomogło.
    Bo interpretacja błędów interpretacją ale w praktyce różnie to wychodzi.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 17-02-2017 o 13:49

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mk1/mk3
    Od
    27 Dec 2009
    Mieszka w
    zakopane/gdansk
    Czyl rozumiem ze bład kurtyny nie ma nic zwiazanego z kostka ktora znajduje sie pod fotelem.Do kurtyny leci progiem od.modulu ktory.znajduje sie.gdzie?Przy zapalniczce w tunelu?I czemu taki blad wywala rozumiem jak bym majstrowal przy tym a tu nic.nie bylo.Kupilem.2ga taka.samo.o.tych samych nr czy wystarczy tylko.przelozyc?

    ---------- Post added at 14:47 ---------- Previous post was at 14:47 ----------

    Ma ktos.schemat kostki fotela pasozyta hb 2001r
    Mondeo mk3 2.0 16v pb 2002 rok

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez gienek Zobacz posta
    Czyl rozumiem ze bład kurtyny nie ma nic zwiazanego z kostka ktora znajduje sie pod fotelem.
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Ale osobiście, to zacząłbym jednak od fotela, odpiąłbym aku potem wszystkie kostki podfotelowe, łącznie z napinaczowymi leciutko cienkim śrubokrętem przerysował styki, psiknął Elektrosolem czy Kontaktem, i zobaczył czy pomogło.
    Bo interpretacja błędów interpretacją ale w praktyce różnie to wychodzi.

  15. #14
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mk1/mk3
    Od
    27 Dec 2009
    Mieszka w
    zakopane/gdansk
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez gienek Zobacz posta
    Czyl rozumiem ze bład kurtyny nie ma nic zwiazanego z kostka ktora znajduje sie pod fotelem.
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Ale osobiście, to zacząłbym jednak od fotela, odpiąłbym aku potem wszystkie kostki podfotelowe, łącznie z napinaczowymi leciutko cienkim śrubokrętem przerysował styki, psiknął Elektrosolem czy Kontaktem, i zobaczył czy pomogło.
    Bo interpretacja błędów interpretacją ale w praktyce różnie to wychodzi.

    A ma ktos opis kostek.pod.fotelem?
    Mondeo mk3 2.0 16v pb 2002 rok

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Mam, daj maila to podeślę.

  17. #16
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mk1/mk3
    Od
    27 Dec 2009
    Mieszka w
    zakopane/gdansk
    Rozumirm ze pod fotelem sa 2 wtyczki od airbag c61b u c61e ta 1 jest od napinacza a ta 2ga od bocznej w fotelu.Wiec jakie maja znaczenie z kurtyna sa polaczone razem czy coś?
    Mondeo mk3 2.0 16v pb 2002 rok

  18. #17
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez gienek Zobacz posta
    Wiec jakie maja znaczenie z kurtyna sa polaczone razem czy coś?
    Pewnie takie samo jak to że przesunięcie fotela rozwaliło kurtynę.
    Albo zbiegiem okoliczności faktycznie coś się w obwodzie kurtyny zwaliło, albo to jest jednak:

    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Bo interpretacja błędów interpretacją ale w praktyce różnie to wychodzi.
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Z tym że też jest jakiś myk/błąd w interpretacji, bo przy tym błędzie były też przypadki że chodziło o obwód napinacza.
    A odpięcie wtyczek, oczyszczenie styków jest darmową sprawą więc warto to wykonać bo nóż widelec właśnie tam jest jednak problem.

  19. #18
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mk1/mk3
    Od
    27 Dec 2009
    Mieszka w
    zakopane/gdansk
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez gienek Zobacz posta
    Wiec jakie maja znaczenie z kurtyna sa polaczone razem czy coś?
    Pewnie takie samo jak to że przesunięcie fotela rozwaliło kurtynę.
    Albo zbiegiem okoliczności faktycznie coś się w obwodzie kurtyny zwaliło, albo to jest jednak:

    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Bo interpretacja błędów interpretacją ale w praktyce różnie to wychodzi.
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Z tym że też jest jakiś myk/błąd w interpretacji, bo przy tym błędzie były też przypadki że chodziło o obwód napinacza.
    A odpięcie wtyczek, oczyszczenie styków jest darmową sprawą więc warto to wykonać bo nóż widelec właśnie tam jest jednak problem.

    Sprawa rozwiazana zobaczymy na jak dlugo.Mianowicie najpierw kostka pod fotelem poszla w ruch (czyszczenie doginanie pinow i popsikanie kontaktem) bez skutku blad dalej wywalało.Dobrałem sie do kurtyny po zamontowaniu drugiej ze szrotu o tych samych nr.problem ustałCiekawe tylko co.sie stało tamtej.ze checkaa wywalałTemat do zamkniecia
    Mondeo mk3 2.0 16v pb 2002 rok

  20. #19
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez gienek Zobacz posta
    Ciekawe tylko co.sie stało tamtej.ze checkaa wywalał
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Albo zbiegiem okoliczności faktycznie coś się w obwodzie kurtyny zwaliło
    Jakimś cudem padł zapłonnik w kurtynie... Albo coś nie kontaktowało przy wtyczce zapłonnika kurtyny.

    Zanim ją wymieniłeś to próbowałeś odłączać i podłączać wtyczkę czy od razu podmieniłeś kurtynę?
    Zrzucałeś podsufitkę? Trochę roboty z tym jest...

    PS. Czyli kody dobrze odczytane. B2294 czyli kurtyny. A kod błyskowy 25 jednoznacznie stwierdził, że to kurtyna po stronie pasożyta.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 18-02-2017 o 20:02

  21. #20
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mk1/mk3
    Od
    27 Dec 2009
    Mieszka w
    zakopane/gdansk
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez gienek Zobacz posta
    Ciekawe tylko co.sie stało tamtej.ze checkaa wywalał
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Albo zbiegiem okoliczności faktycznie coś się w obwodzie kurtyny zwaliło
    Jakimś cudem padł zapłonnik w kurtynie... Albo coś nie kontaktowało przy wtyczce zapłonnika kurtyny.

    Zanim ją wymieniłeś to próbowałeś odłączać i podłączać wtyczkę czy od razu podmieniłeś kurtynę?
    Zrzucałeś podsufitkę? Trochę roboty z tym jest...

    PS. Czyli kody dobrze odczytane. B2294 czyli kurtyny. A kod błyskowy 25 jednoznacznie stwierdził, że to kurtyna po stronie pasożyta.
    Odrazu zwalalem kurtyne.Roboty okolo 40min i 2 piwka na zachete.Podsufitka została.Opuścilem do polowy odkrecajac daszek p.sloneczny.raczki.oraz.mocowanie na google i 2 mocowania z tylu .Opuscilem i odkrecalem mala grzechotka i podsufitka cala nie pogiela sie.itp.Ja najpier pogrzebalem w kostce pod fotelem.bez rezultatu.Pozniej dobralem sie do kurtyny i przystawilem.obok 2.kurtyne i podpielem.Podlaczylem aku i.bez checka pozniej.demontaz starej i montaz nowej.Ogolnie trza zwalic.w.hb tylna polke mocowanie.pasa i ten plastik co.trzyna polke przednu slubek raczki i daszek sloneczny i ladnie grzechotka podejdziemypiwko w miedzy czasie aby ukoic nerwy przy podlanczaniu aku i czekaniu az.poducha strzeli
    Ostatnio edytowane przez gienek ; 18-02-2017 o 20:53
    Mondeo mk3 2.0 16v pb 2002 rok

Podobne wątki

  1. [MkIII] Problem z ładowaniem , altek wymieniony,problem dalej tkwi!
    By wiciopmi12 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 21:56
  2. [Duratec]kod błedu P0171
    By koksik in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 08-09-2013, 01:04
  3. [MkIII] Kod błedu P1246
    By kamyk719 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 18:34
  4. [MkIII] Co jest przyczyna błedu 1342 w klimatr.
    By jarkolak2 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-08-2009, 01:10
  5. [MkIII] Kod błedu klimatyzacji...12 42 - co robic ??
    By Krzysiek_WW in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-11-2006, 23:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów