+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    @damian1903 nie cwaniakuj i naucz się czytać ze zrozumieniem bo to było pytanie retoryczne. Powtórzę po raz 10, kolega się pytał jakie są różnice w zwrotnicy bo chce kupić inna na podmiane, on nie chce zmieniać polosi a w takiej sytuacji nie ma znaczenia jaką zwrotnice kupi bo wieloklin na przegubach jest taki sam!!!! I ma 27 ząbków! !!!! To po co wprowadzanie zamętu? Obojętnie jaką kupi będzie pasowało, dopiero przy zmianie polosi lub przeguby będzie musiał zwrócić uwagę jaką/jakie ma.
    @Stasio1948 pokaż mi w cytacie mojego posta który użyłeś że damian ma rację a ja się mylę, napisałem wyraźnie że wieloklin w zwrotnicach jest taki sam i nie ma znaczenia jaką zwrotnice się kupi bo są takie same przecież. Kolega Paweł5k pyta o zwrotnice w kontekście podmiany plug&play a nie łożyska i przegubów i w tym wypadku po raz 11powtorze że nie ma znaczenia jaką kupi.


    Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    @Qornell radzę zachowywać się grzeczniej i stonować swoje wypowiedzi względem innych użytkowników portalu.Twoja wiedza o fordach w ogóle a o mondeo mk3 w szczególności jest mizerna i Twoje rady nie są do końca przemyślane,niepełne a czasem nieprawdziwe i wprowadzają pytających w błąd.Wykłócanie się co kto i kiedy napisał sprawiają wrażenie że jesteś alfą i omegą a tymczasem potykasz się w prawie każdym temacie.Trochę skromności.I zamieszczane przez siebie rady proszę uprzednio sprawdzać i zamieszczać tylko takie do których jesteś pewny że są prawidłowe a nie takie że się Tobie wydaje.
    Inaczej złożę wniosek do admina portalu o zablokowanie Ci możliwości pisania.



  4. #23
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Popatrz lepiej na siebie a potem zwracaj innym uwagę. Dobrze że Twoja wiedza na temat aut jest ponadprzeciętna bo inaczej to forum by umarło. Zachowuje się bardzo grzecznie i tonuje swoje wypowiedzi, ale musiałem Ci na odcisk nadepnac co, no ale tak to jest jak ktoś się do błędu nie potrafi przyznać a do tego ma "władze"na tym forum.Szkoda ze Twojemu koledze damiamowi nie zwróciłes uwagi jak się do mnie nie stosownie odezwał, no ale on Tobie nie popadł. Moje rady są niepełne, nieprzemyślane i nieprawdziwe?? W tym momencie proponuje popatrzeć na siebie i zachowywać się grzeczniej i stosować. Dlaczego tak Ciebie boli że ktoś może wiedzieć lepiej od Ciebie? Już skończyłem Możesz teraz to usunąć za niby pisanie nie na n temat i żeby nikt nie widział że można mieć inne zdanie od Pana i władcy forum. Nikogo nie obrazilem i wypowiadam się normalnie wobec innych użytkowników jeżeli oni robią to samo wobec mnie. A tak na marginesie co z moją sprawą? Miałeś przekazać ją wyżej inaczej tego nie zrobiłeś bo żadnej wiadomości "z góry" nie otrzymałem.

    Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 00:57 ---------- Previous post was at 00:51 ----------

    Powiedz mi gdzie w tym temacie źle doradziłem koledze Paweł5k? ? Przecież wszystko co napisałem się zgadza to w czym problem? Nie jest prawdą że każda zwrotnica będzie pasowała? To wyprowadzić z błędu mnie i innych którzy wyżej pisali to co ja

    Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk

  5. #24
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Nie jest prawdą że każda zwrotnica będzie pasowała?
    No nie jest
    Od "automata" z Jatco i 2,5 Duratec nie będzie pasowała - łożyska są większe.

    Przecież Stanisław na poprzedniej stronie zamieścił porównanie.
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    To wyprowadzić z błędu mnie i innych
    Przerzuć "kartkę" do tyłu
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  6. #25
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Ale co ma do tego łożysko? ? Przecież chodzi o wieloklin, kolega nie będzie wymieniał łożyska tylko cała zwrotnice a w niej wielokliny one są takie same czy nie? Maja po 27 ząbków przeguby i są tej samej grubości od strony zwrotnicy i wchodzą w piaste a nie w łożysko to co ma do tego łożysko? Racja czy się mylę?

    Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 16:35 ---------- Previous post was at 16:28 ----------

    To że przeguby są szersze i maja inna ilość ząbków/rowków i że różnią się w zależności od rodzaju silnika i skrzyni to już zostało powiedziane na początku i tego nikt nie neguje.

    Piasta sama w sobie może być grubsza po zewnętrznej stronie jeżeli łożysko ma większą średnicę ale wewnątrz piasty tam gdzie wchodzi przegub są takie same przecież.

    Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk

  7. #26
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Ok.Kornel(chyba się nie pogniewasz,że po imieniu)....możesz mieć rację z tymi ząbkami wieloklina.
    Ale prześledziłem "temacik" od początku raz jeszcze i pytanie było o wymianę zwrotnicy.

    Mam w takim razie pytanie o cel wymiany - co z nią nie tak?
    To najbardziej trwała część zawieszenia - zużywa się łożysko (wymienne),piasta (ta "przeżyje" kilka łożysk)

    Moje przypuszczenie jest takie,że "padło" łożysko i tu mechanik zaproponował zakup używanej zwrotnicy wraz z łożyskiem - to jest tańsze niż zakup samego łożyska i wymiana.
    Ale trzeba uważać - na allegro tego się nie robi.....to trzeba wziąć "do łapki" i sprawdzić stan (najlepiej jak jest wybór z kilku - jest porównanie)

    To "przerabiałem" już - kupiłem łożysko (SKF więc jak pamiętam-140zł poszło) ale,że nie chciałem "uziemić" auta a byłem "na szrocie" i wpadło mi w ręce kilka zwrotnic kompletnych za 60zł postanowiłem taką zregenerować bo wtedy sama wymiana byłaby szybsza.

    Ale jak się okazało - wybrałem na tyle sprawną,że wymieniłem bez regeneracji i posłużyła jeszcze kilkanaście tys. km......ale i tak musiałem regenerować więc w zasadzie sens takiej "operacji" jest niewielki.
    Wtedy nie zastanawiałem się dlaczego i o co chodzi przy wyborze zwrotnic - wystarczyło mi zdanie mechanika ze "szrotu",który mi wskazał półkę ze zwrotnicami do mego auta,chociaż wyżej leżały "identyczne" z pozoru - ale "tych nie bierz bo te są z innymi łożyskami".

    Tak więc
    Cytat Zamieszczone przez Paweł5k Zobacz posta
    mam do wymiany od strony kierowcy zwrotnice, i polecił szukać używek na allegro
    Nie rób tego - zmień samo łożysko.....chyba że masz uszkodzoną zwrotnicę -np. jakims cudem zgiety wąs,czy pękniętą.

    I - pasuje czy nie...takie same czy nie.

    Nie - są inne łożyska a co za tym idzie-inne piasty.
    i nawet jeżeli przeguby zewnętrzne są takie same to nie polecam montować wzmocnionych zwrotnic i łożysk do manuala - nie wprowadzimy w błąd ewentualnego przyszłego właściciela auta.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  8. #27
    Mistrz pobocza Awatar kuba01a
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDI 141 KM by
    Opis
    Heko
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    jasło/krosno
    koledzy odgrzeję trochu temat. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć konkretnie od jakiego silnika mogę brać zwrotnice do mojego mk3 TDDI? rozumiem że nie pasuje od st220, 2,5 litry o od wszystkich automatów tak? resztę mogę brać spokojnie? i powiem że u mnie zwrotnica jest ugięta. z jednej strony do amora mam 17.5cm a z drugiej 17.2cm. z tego powodu nie mogę ustawić pochylenia koła i jest kupa z oponami bo lecą szybko. Ktoś pomoże? a moze ma do opchnięcia zwrotnice PROSTA? i jak na szrocie ocenic czy jest ok czy jest ugięta?
    Dla diesla najlepsze co można zrobić to CHIP!!!

  9. #28
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Prawa czy lewa?

    Prawą mam,ale trzeba wymienić łożysko.

    ---------- Post added at 20:31 ---------- Previous post was at 20:19 ----------

    Ale.....
    Cytat Zamieszczone przez kuba01a Zobacz posta
    i powiem że u mnie zwrotnica jest ugięta
    A może McPherson skrzywiony,albo z mocowaniem jego coś nie tak?
    Sama zwrotnica to "kawał stali" - raczej tego nie da się zgiąć - ewentualnie jedynie sam wąs drążka kierowniczego jest słabym punktem (chociaż i tak przy dużej sile uderzenia prędzej odkształci się goleń "persona" i kielich jego mocowania w nadkolu - zwrotnica na końcu......musiałby chyba tu zadziałać pociąg :-)....)
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  10. #29
    Mistrz pobocza Awatar kuba01a
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDI 141 KM by
    Opis
    Heko
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    jasło/krosno
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    A może McPherson skrzywiony,albo z mocowaniem jego coś nie tak?
    @CzarekJ raczej jest ugięta w miejscu w którym mocowany jest amortyzator wiesz? gdyby było ugięte na górze (mcpherson albo mocowanie) to odległość koła od amortyzatora była by jednakowa (amortyzator założony nowy i nie ma poprawy) więc pora przyszła na zwrotnice. Auto bylo uderzone. wyszło to dopiero po kupnie i amor był inny z jednej strony a inny z drugiej więc podejrzewam że albo pękł albo był widocznie skrzywiony i został on tylko wymieniony a zwrotnica została stara. mam do zanabycia zwrotnice od 1.8 i zastanawiam się czy będzie pasować ale z tego co piszecie to będzie tak? wyprzedzenie sworznia też nie jest takie same po obu stronach a kosz zwrotnicy to 30 zł. jak będzie gorzej to założę starą, jak lepiej to zostanie ta. nie prawdaż? jaka może być przyczyna tych pomiarów? jest 3mm na górze koła różnicy. mierzone na różnym podłożu i pomiary się nie zmieniają wiesz? geometria wyszła tak

    swożnie nowe, gumy wahacza nowe i obydwa takie same nie że jest któryś ugięty, amortyzatory nowe, wszystko poskręcane jak trzeba i wszystko dobrze się trzyma. to zostaje tylko zwrotnica nie prawdaż? czy szukać jeszcze gdzieś indziej?
    Ostatnio edytowane przez kuba01a ; 29-05-2017 o 21:53
    Dla diesla najlepsze co można zrobić to CHIP!!!

  11. #30
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    ok.....nie wykluczyłem takiej możliwości - różne "cuda" się zdarzają.....nieprawdopodobne nie znaczy niemożliwe.
    Tu wygląda na to że to jest zwrotnica......tyle że lewa...
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  12. #31
    Mistrz pobocza Awatar kuba01a
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDI 141 KM by
    Opis
    Heko
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    jasło/krosno
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    ok.....nie wykluczyłem takiej możliwości - różne "cuda" się zdarzają.....nieprawdopodobne nie znaczy niemożliwe.
    Tu wygląda na to że to jest zwrotnica......tyle że lewa...
    a powiedz mi czy od 1.8 benzyna będzie pasować do 2.0 tddi? to jest to samo wszystko prawda?
    Dla diesla najlepsze co można zrobić to CHIP!!!

  13. #32
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez kuba01a Zobacz posta
    a powiedz mi czy od 1.8 benzyna będzie pasować do 2.0 tddi?
    Jeżeli skrzynia "manual" to będzie.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. [MkI] Wymiana zwrotnicy
    By oogarek in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-10-2012, 10:34
  2. [MkI] Wymiana zwrotnicy
    By djxander in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-12-2011, 18:36
  3. [MkII] Wymiana tuleii w tylnej zwrotnicy.
    By Andrzej10 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-02-2008, 19:03
  4. [MkI] wymiana zwrotnicy
    By WBmondeo in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-04-2006, 23:59
  5. [MkI] wymiana zwrotnicy z piastą i łozyskiem
    By PAWLOS in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-12-2005, 20:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów