+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 75
  1. #1

    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    19 Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa

    MK4 2.0 145KM - program Uzywanejaknowe - czy warto?

    Witam.
    Zainteresowało mnie takie auto w uzywanejaknowe.pl (prowadzonym przy salonie Auto Plaza w Warszawie): http://www.uzywanejaknowe.pl/oferta/...ndeo-20i-145km
    Cena jest do negocjacji, pewnie niewielkiej ale zawsze.
    Dodatkowo do samochodu jest gwarancja 6 miesięcy.
    Czy mogę prosić o Wasze opinie czy warto kupić ten egzemplarz?

    Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

    Pozdrawiam
    Kasia

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    Cytat Zamieszczone przez KasjaKa Zobacz posta
    Cena jest do negocjacji, pewnie niewielkiej ale zawsze.
    niewielka, ale jak moja mama kupowała u nich - akurat oddział na Bielanach, to poprzedni właściciele przed oddaniem auta na handel zrobili serwis za 3 tys, w tym przednie zawieszenie itd, a serwis przed oddaniem auta Mamie, juz po spisaniu umowy itd, sprawdzili tzw 101 punktów i tym samym "w cenie" auta zrobili wielowahacz z tyłu, kompletny ze zbieżnością, zostały tylko kolumny amortyzatorów ze sprzężynami. Focusa kupiła za delikatnie więcej niż chciała, ale w sumie zastrzezeń brak, tylko jeździ i tankuje. Oczywiscie rozrząd wyszedł rok później ale to temat na inną rozmowę
    fizycznie u nich, warto bo raczej auta pewne z pewną historią. o konkrentym egzemplarzu się nie wypowiadam
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  4. #3
    Administrator Awatar Kotot
    Imię
    Piotrek
    Model
    MkIII 1FL / MkIV FL
    Silnik
    Duratec HE / 2.0 TDCi
    Od
    11 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tomzyl Zobacz posta
    o konkrentym egzemplarzu się nie wypowiadam
    Bo goły 6-latek za spora kwotę, ale kolorowa nawigacja jest miłym dodatkiem. Choć dobre samochody muszą kosztować
    Warto dowiedzieć się czy gwarancja bezwarunkowa, czy trzeba u nich w tym czasie wszystko robić. Przy tym przebiegu z silnikiem nie ma prawa się nic dziać. I tak też powinno być jeszcze długo. A 2.0 benzynowe i krajowe to raczej rzadkość, kiedy wszyscy brali diesle, odsetek awarii zdecydowanie niższy. Warte przemyślenia, ale pod warunkiem zakupu na lata. Przy kolejnej odsprzedaży cena poleci mocno, bo wyposażenie itd.

  5. #4

    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    19 Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kotot Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez tomzyl Zobacz posta
    o konkrentym egzemplarzu się nie wypowiadam
    Bo goły 6-latek za spora kwotę, ale kolorowa nawigacja jest miłym dodatkiem.
    5-latek, pierwsza rejestracja w grudniu 2011
    I właśnie szukam czegoś na lata - dlatego wolnossąca benzyna. A wyposażenie, jak dla mnie jest git - najważniejsze żeby eksploatacja bez większych niespodzianek

    ---------- Post added at 07:55 ---------- Previous post was at 07:54 ----------

    Cytat Zamieszczone przez tomzyl Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez KasjaKa Zobacz posta
    Cena jest do negocjacji, pewnie niewielkiej ale zawsze.
    niewielka, ale jak moja mama kupowała u nich - akurat oddział na Bielanach, to poprzedni właściciele przed oddaniem auta na handel zrobili serwis za 3 tys, w tym przednie zawieszenie itd, a serwis przed oddaniem auta Mamie, juz po spisaniu umowy itd, sprawdzili tzw 101 punktów i tym samym "w cenie" auta zrobili wielowahacz z tyłu, kompletny ze zbieżnością, zostały tylko kolumny amortyzatorów ze sprzężynami. Focusa kupiła za delikatnie więcej niż chciała, ale w sumie zastrzezeń brak, tylko jeździ i tankuje. Oczywiscie rozrząd wyszedł rok później ale to temat na inną rozmowę
    fizycznie u nich, warto bo raczej auta pewne z pewną historią. o konkrentym egzemplarzu się nie wypowiadam
    A jakie informacje powinni dać do wglądu przed zakupem? Np. skąd mama wiedziała o tym serwisie przez poprzedniego właściciela? I czy widziała raport z tych 101punktów sprawdzonych?

  6. #5
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    Cytat Zamieszczone przez KasjaKa Zobacz posta
    Np. skąd mama wiedziała o tym serwisie przez poprzedniego właściciela?
    dostaliśmy fakturę z tego do wglądu.
    odnośnie raportu, nie wiem. Chyba nie... ja pobieżnie wtedy obejrzałem i widziałem co świeże co nie, jednak zawieszenie łątwo zobaczyć czy nowe czy pozostało stare.
    Wtedy wlasciwie dostalismy pelna historię auta, bo bylo kupione i serwisowane w jednym miejscu. kto co, kiedy i serwis kiedy był i dlaczego tyle km.
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  7. #6

    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    19 Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Zastanawia mnie jedna rzecz. Gość z serwisu przy mnie jedził po aucie miernikiem - i o ile grubość była dosyć jednostajna na całym aucie (zewnetrzne elementy) - to wypadało dość cienko - bo miedzy 70 a 90, czesciej w okolicach 70. Natomiast na wewnetrznych (np. progi) nawet 40.
    Zastanawiam sie z czego to moze wynikac? Czy mozliwe ze mial zle skalibrowany miernik?

  8. #7
    Administrator Awatar Kotot
    Imię
    Piotrek
    Model
    MkIII 1FL / MkIV FL
    Silnik
    Duratec HE / 2.0 TDCi
    Od
    11 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Faktycznie mało, najczęściej na elementach zewnętrznych jest około 100-150. Progi, słupki i komora silnika są malowane cieńszą warstwą z uwagi na oszczędności. Myślę że faktycznie miernik zaniża wartości, choć dobrze, że póki co nigdzie nie ma drastycznie różniącego się elementu. Warto od kogoś pożyczyć miernik i samemu sprawdzić.

  9. #8

    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    19 Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeszcze chciałabym sie poradzić - jak powinnam sprawdzić auto przed zakupem? Mam do wglądu raport ze ścieżki diagnostycznej zrobionej w ASO przy tum salonie i pełna historie serwisowa.

    Czy powinnam jeszcze zabrać suto do sprawdzenia w innym ASO?

  10. #9
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    Cytat Zamieszczone przez KasjaKa Zobacz posta
    to wypadało dość cienko - bo miedzy 70 a 90, czesciej w okolicach 70
    Auto prawdopodobnie przeszło gruntowny detaling i dlatego jest taka wartość, innymi słowy, mogło być mocno porysowane. Nawigacja dokładana, nie jest fabryczna. Kierownica jakby obszyta na nowo? takiej nie widziałem w autach z takim przebiegiem . Tutaj z podobnym przebiegiem
    https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...tml#db085c2cc5
    https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...tml#bfc5fda863
    hmmm
    Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 20-02-2017 o 22:02
    Pozdrawiam

  11. #10
    Awatar slawek-kali
    Imię
    Slawek
    Model
    S-max Tit S
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    10 Feb 2017
    Mieszka w
    Paderborn
    Masz VIN tego auta? Taka wartosc powloki nie jest oryginalna...

  12. #11

    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    19 Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    tak - WF0EXXGBBEBM23306

    dzis bylam jeszcze raz, i sprzedawca przy mnie zmierzyl tym samym czujnikiem w kilku miejscach nowe Mondeo pokazowe zaparkowane w salonie - wyszly podobne wartości

    ---------- Post added at 21:57 ---------- Previous post was at 21:56 ----------

    tak, kierownice obszyli juz w Auto Plaza

    dodatkowo wiem ze w 2013 roku auto mialo wymieniana szybe przednią (w ASO) - czy to niesie ze sobą jakieś konsekwencje?

  13. #12
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    Cytat Zamieszczone przez KasjaKa Zobacz posta
    tak, kierownice obszyli juz w Auto Plaza
    to ciekawe dlaczego przy tak niskim przebiegu,

    ---------- Post added at 22:04 ---------- Previous post was at 22:02 ----------

    Cytat Zamieszczone przez KasjaKa Zobacz posta
    dzis bylam jeszcze raz, i sprzedawca przy mnie zmierzyl tym samym czujnikiem w kilku miejscach nowe Mondeo pokazowe zaparkowane w salonie - wyszly podobne wartości
    albo wszystkie polerują albo mają miernik ustawiony dla ściemy .Coś mi tutaj nie pasuje
    Pozdrawiam

  14. #13

    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    19 Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    nowych z fabryki chyba by nie polerowali
    czy sa negatywne konsekwencje tego detalingu?

    a odnośnie przebiegu, to miałam wgląd w system ASO - gdzie przy każdym serwisie był wpisywany - przyrosty wyglądały rozsądnie, więc wydaje mi się że jest oryginalny

  15. #14
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    Cytat Zamieszczone przez KasjaKa Zobacz posta
    czy sa negatywne konsekwencje tego detalingu?
    tak, bo jak zrobisz drobną rysę to nie przy tak cienkiej już warstwie nie będzie można tego spolerować. Pozostanie tylko malowanie.
    Cytat Zamieszczone przez KasjaKa Zobacz posta
    nowych z fabryki chyba by nie polerowali
    Pewni że nie i to wzbudza mój niepokój i ta kierownica którą się obszywa np przy przebiegach bardzo dużych.

    ---------- Post added at 22:22 ---------- Previous post was at 22:22 ----------

    więc nie wiem co jest powodem tego wszystkiego bo nie jest to normalne przy takim przebiegu i roczniku.
    Pozdrawiam

  16. #15
    Administrator Awatar Kotot
    Imię
    Piotrek
    Model
    MkIII 1FL / MkIV FL
    Silnik
    Duratec HE / 2.0 TDCi
    Od
    11 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Też na początku myślałem o polerce, że może ona jest powodem cienkiej warstwy lakieru. Ale raczej nikt by się nie bawił w polerowanie progów od strony kabiny itd. Jeżeli miernik pokazuje niskie wartości również na innych samochodach, to albo jest tak celowo ustawiony, albo sam ma jakąś usterkę. Wątpię żeby w salonie polerowali wszystko do połowy grubości lakieru. W przypadku takiej polerki negatywnymi konsekwencjami byłaby słabsza ochrona blachy, czyli korozja występująca szybciej niż w niepolerowanym. A przynajmniej nie polerowanym tak agresywnie, bo wartości z tego miernika to już bardzo agresywne polerowanie. Stawiam więc jednak na miernik, zmierz innym egzaemplarzem.
    Cytat Zamieszczone przez czeslaw555 Zobacz posta
    i ta kierownica którą się obszywa np przy przebiegach bardzo dużych
    Cytat Zamieszczone przez KasjaKa Zobacz posta
    a odnośnie przebiegu, to miałam wgląd w system ASO - gdzie przy każdym serwisie był wpisywany - przyrosty wyglądały rozsądnie
    Spisywanie przebiegu przy przeglądach czy to w ASO czy na SKP nie jest miarodajne, bo można skręcić przebieg przed każdą taką wizytą. Sumarycznie droższe niż "korekta" za jednym zamachem dużej wartości, ale zdarza się że ktoś ma taką politykę względem samochodu od nowości. Co do obszywania, zwłaszcza robionego w ASO, może mają ślad po zleceniu i FV, jak nie na papierze to w systemie. Może szwy puściły i się rozeszła. Na zachodzie pewnie wymieniliby całą kierownicę, tu mogli rzeźbić

  17. #16
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    Nie spotkałem się z takim przypadkiem żeby szwy puściły w aucie o tak niskim przebiegu, ale pewnie jeszcze z wieloma się nie spotkałem.
    Cytat Zamieszczone przez Kotot Zobacz posta
    raczej nikt by się nie bawił w polerowanie progów od strony kabiny
    Dzięki jednak na zwrócenie uwagi na ten szczegół (chyba starzeje się), teraz wiem że miernik mają dobry.
    Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 21-02-2017 o 08:47
    Pozdrawiam

  18. #17

    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    19 Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    @Kotot
    Rozważam dwa podejścia:
    A) sprawdzenie stanu auta przez Autotesto
    B) sprawdzenie na ASO (tym przy Auto Plaża w komisie których jest samochod)
    Zaleta ASO jest taka, że mogę byc przy przeglądzie i ze dostaje podpisany raport. Wada wiadomo - ten sam pracodawca, wiec sprzedawca i mechanik potencjalnie mogli sie dogadać... Co radzisz?
    Ja niestety zupełnie sie nie znam na samochodach - żadnego dotychczas nie miałam...

  19. #18
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    doradzałbym odpuszczenie sobie tego auta i to bez sprawdzania. Mimo wielu lat doświadczenia w tej materii nie spotkałem się z obszywaniem kierownicy ( i to bardzo kiepsko) przy takim przebiegu + ten lakier daje podejrzenie że ktoś coś czaruje i kto wie co jeszcze wyjdzie.
    Przy odsprzedaży kiedy będziesz chciała zmienić auto na inne te aspekty ( i być może inne) powrócą i będzie trudno o chętnych za rozsądne pieniądze. Szkoda dzisiaj kasy na nie i nie jest to jedyne auto w Polsce. Znajdziesz inne i zdążysz skorzystać ze sprawdzenia auta, bo tak trzeba robić, ale przy innym aucie.
    Co zrobisz to już Twoje decyzje. Więcej nie zabieram głosu w tym temacie
    Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 21-02-2017 o 08:32
    Pozdrawiam

  20. #19

    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    19 Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Dzięki za radę. Czy pan Kotot tez jest takiego zdania?

  21. #20
    Komisarz Awatar wodzu
    Imię
    Rafał
    Model
    X-Type
    Silnik
    3.0 V6
    Opis
    Jaguar
    Od
    01 Jul 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Moją mkIV jak kupiłem salonowe z przebiegiem niecałe 50 tyś to powłoka miała od 140-170 mikronów. Teraz mam nalotu 97 tyś i nie ma powodu aby obszywać kierownicę lub nawet mieszek biegów. Ja kupiłem kiedyś w AUTOEXpert fiata i okazało się ,że malowany jeden błotnik (nie zająknęli się nawet ,że tak było).Swoja drogą to gdzie kupować auta skoro już nawet u Forda niepewności wiele to taka dygresja na koniec.
    Pozdrawiam Pana KOTOTA haha

    ---------- Post added at 08:39 ---------- Previous post was at 08:36 ----------

    KasjaKa Twój wybór wersji silnikowej trafiony w 10-tkę, ale pamiętaj ,że apetyt na paliwo jest i jeśli masz ciężką nogę to po mieście i 12 literków potrafi wyskoczyć, ale radość z jazdy benzyną bezcenne doświadczenie.
    Powodzenia w poszukiwaniach

Podobne wątki

  1. [Duratec] różnice silników 2.0 Duratec HE 145KM od 07-10' vs 2.0 Duratec Flexifuel 145KM 07-12'
    By AndreRe in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-04-2017, 20:22
  2. Mondeo MK4 2.0TDCi 140KM Titanium (uzywanejaknowe.pl)
    By hajen in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 10:04
  3. MONDEO TITANIUM X 145KM + GAZ Czy warto ???
    By kilerek25 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-02-2015, 11:28
  4. MK I 2,5V6 duratec - warto czy nie warto o to jest pyt
    By alf in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-03-2007, 20:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów