+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Od
    15 Sep 2016
    Mieszka w
    Zakopane

    Dunlop / Goodyear / hankook czy coś innego?

    Cześć,
    szukam opon letnich do mojego mondka 1.6 ecoboost.
    Po przewertowaniu wielu tematów wyłoniłem taką trójkę:

    DUNLOP
    GOODYEAR
    HANKOOK

    Lub jeżeli macie coś innego do zaproponowania. Hankooki minimalnie większe opory i głośniejsze od reszty ale tańsze o 350. Wg wyliczeń z rezulteo przy mojej jeździe i biorąc pod uwagę 4 sezony wychodzi prawie to samo.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    05 Apr 2014
    Mieszka w
    Brzeszcze
    GOODYEAR

  4. #3
    Pieszy
    Model
    Mondeo MK5
    Silnik
    automat
    Od
    17 Dec 2015
    Mieszka w
    Radomsko
    Witam :-)
    Dunlop

    Wysłane z mojego I213 przy użyciu Tapatalka

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar marcn24
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Greater Manchester
    Bez zastanowienia 205/55/16 pozycja nr 2. z tej trójki którą wymieniłeś,
    W Mk4 1.6 rozmiar fabryczny to 215/55/16?
    http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/26/7227009_2wheels.jpg

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Od
    15 Sep 2016
    Mieszka w
    Zakopane
    Przy 1.6 eb tak.

  7. #6
    Kursant Awatar david93
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    2002
    Od
    25 Apr 2016
    Mieszka w
    Bytom
    A ja polecam Hankook

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Jakieś jeszcze opinie? Napiszcie jak się na tym jeździ w praktyce. Dwie rzeczy poza trakcją które mocno różnią opony to: 1. szum i opory toczenia 2. amortyzacja - wybieranie drobnych niedoskonałości 3. reakcja na kierownicę - czy bok nie jest za miękki.

    Może ktoś dunlop sport maxx rt ? Ponoć opona bardzo dobra trakcyjnie, komfortowa i cicha i jedyna wada to, że się trochę szybciej ściera. Nawet jak na oponę performans ma te opory toczenia najlepsze w klasie.

  9. #8
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Od
    15 Sep 2016
    Mieszka w
    Zakopane
    Ja już rozważam pomiędzy goodyearami a hankookami, i niby GY opory mają b i hałas na poziomie 68 to w testach są głośniejsze od hk, już sam nie wiem.

  10. #9
    Kursant Awatar david93
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    2002
    Od
    25 Apr 2016
    Mieszka w
    Bytom
    Zacytuję swoją wypowiedź z innego tematu - wszystko chyba opisałem... Hankooki też lepiej się wyważają - opinia wulkanizatora.

    Cytat Zamieszczone przez david93 Zobacz posta
    Ja w sezonie letnim zrobiłem na Hankook Ventus Prime 3 9 tysięcy kilometrów, nie oszczędzam ich, a bieżnika zostało sporo, nie widać jakiś dużych oznak zużycia. Myślę, że przy moim stylu jazdy na 30-40 tysięcy kilometrów powinny wystarczyć.

    Miałem wcześniej w Focusie Continental Conti Premium Contact 5 no i opona szybciej się zużywała, może była minimalnie lepsza na deszczu - może to kwestia tego, że Focus się lepiej trzyma drogi. Na suchym przyczepność taka sama, może nawet Hankook lepszy

    Zresztą kupiłem opony po tym teście I w pewnym sklepie - nie wiem czy można linki podawać, żeby nie było reklamy - za 200zł za sztukę.


  11. #10
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Od
    15 Sep 2016
    Mieszka w
    Zakopane
    Kupiłem jednak Hankooki dam znać jak zmienię kapcie na letnie.

  12. #11
    Kursant Awatar david93
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    2002
    Od
    25 Apr 2016
    Mieszka w
    Bytom
    Cytat Zamieszczone przez dzikidawid Zobacz posta
    Kupiłem jednak Hankooki dam znać jak zmienię kapcie na letnie.
    Koniecznie

  13. #12
    Zbanowany
    Imię
    Marek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Ford Mondeo III 2.0 DI 16V
    Od
    16 Oct 2012
    Mieszka w
    Marki
    Powinieneś być z nich zadowolony. Hankooki to dobry sprzęt - chociaż Goodyear też jest dobry. Dla mnie osobiście różnica pomiędzy tymi dwiema markami nie jest duża. No być może w decybelach podczas jazdy, ale nie na tyle aby można było się tym przejmować.
    Napisz jak się sprawują... Wrzucam jeszcze zestawienie http://www.oponeo.pl/opony/letnie na którym można znaleźć specyfikację poszczególnych marek i typów opon.
    Ostatnio edytowane przez klakier ; 29-03-2017 o 07:37

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar marcn24
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Greater Manchester
    Daj znać jak podoba Ci się zużycie paliwa i opory toczenia na nowych oponach Na mokrym na pewno też są gorsze od efficientgrip perf., widzę, że @david93 już w innym temacie dopytujesz się o rozmiar i firmę opon nowego potencjalnego nabywcy, czyżbyś znów polecał hankoka? Dlaczego nie kumho, czy bridgestone? Zamiast tego ventus prime, nokiana wolałbym założyć (chociaż z tej ostatniej firmy miałem tylko zimowe i nie mogę powiedzieć złego słowa na nie).
    http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/26/7227009_2wheels.jpg

  15. #14
    Kursant Awatar david93
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    2002
    Od
    25 Apr 2016
    Mieszka w
    Bytom
    Cytat Zamieszczone przez marcn24 Zobacz posta
    Daj znać jak podoba Ci się zużycie paliwa i opory toczenia na nowych oponach Na mokrym na pewno też są gorsze od efficientgrip perf., widzę, że @david93 już w innym temacie dopytujesz się o rozmiar i firmę opon nowego potencjalnego nabywcy, czyżbyś znów polecał hankoka? Dlaczego nie kumho, czy bridgestone? Zamiast tego ventus prime, nokiana wolałbym założyć (chociaż z tej ostatniej firmy miałem tylko zimowe i nie mogę powiedzieć złego słowa na nie).
    Miałem w foce 2 kilka rodzajów opon. Z nowych miałem Conti Premium Contact 2 - super, ale dość szybkie zużycie, z powodu miękkiej gumy no i się wyząbkowały. Od 3mm zużycia ( jak się pokaże taki pasek na bieżniku) już odczuwalnie gorzej trzymają.

    Conti premium Contact 5 - opona świetna, kompletna, chyba najlepsza w tym rozmiarze - tylko szybkie zużycie ;/ Odczuwalna była minimalna różnica na mokrym i jak był zwilżony tak delikatnie asfalt to też tak jakby troche lepiej. Ale szybsze zużycie

    Hankooki Ventusy opisałem. Dunlopy miałem dwa na zimę - szybko zeszły. Continental TS850 miałem w Focusie na 15 - chyba najlepsza opona zimowa na jakiej jeździłem w deszczu i na suchym. Te z kolei bardzo trwałe. Do mondeo kupiłem Hankooki winter icept RS2 i tutaj czuć różnicę - trzymają się bdb, ale do Conti brakuje. Na śniegu lepsze Kupiłem je z ciekawości i w sumie jestem zadowolony.

    W służbowym jednym mamy Hankook Kinergy Eco - przejechały już sporo kilometrów i dalej mają sporo bieżnika. Za to z zimowych nowych Fulda Kristall Montero 3 nie jestem zadowolony - brak czucia na suchym i niepewne zachowanie na mokrym. Dobra trakcja przy ruszaniu.

    PS-->> Jak coś to opon nie sprzedaję

  16. #15
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Od
    15 Sep 2016
    Mieszka w
    Zakopane
    7 tydzień 2017, to tylko czekać, aż będzie cieplej.

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar zbiban1967
    Imię
    Zbigniew
    Model
    ALFA ROMEO 159
    Silnik
    zawsze benzyna
    Od
    28 Apr 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez david93 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez marcn24 Zobacz posta
    Daj znać jak podoba Ci się zużycie paliwa i opory toczenia na nowych oponach Na mokrym na pewno też są gorsze od efficientgrip perf., widzę, że @david93 już w innym temacie dopytujesz się o rozmiar i firmę opon nowego potencjalnego nabywcy, czyżbyś znów polecał hankoka? Dlaczego nie kumho, czy bridgestone? Zamiast tego ventus prime, nokiana wolałbym założyć (chociaż z tej ostatniej firmy miałem tylko zimowe i nie mogę powiedzieć złego słowa na nie).
    Miałem w foce 2 kilka rodzajów opon. Z nowych miałem Conti Premium Contact 2 - super, ale dość szybkie zużycie, z powodu miękkiej gumy no i się wyząbkowały. Od 3mm zużycia ( jak się pokaże taki pasek na bieżniku) już odczuwalnie gorzej trzymają.

    Conti premium Contact 5 - opona świetna, kompletna, chyba najlepsza w tym rozmiarze - tylko szybkie zużycie ;/ Odczuwalna była minimalna różnica na mokrym i jak był zwilżony tak delikatnie asfalt to też tak jakby troche lepiej. Ale szybsze zużycie

    Hankooki Ventusy opisałem. Dunlopy miałem dwa na zimę - szybko zeszły. Continental TS850 miałem w Focusie na 15 - chyba najlepsza opona zimowa na jakiej jeździłem w deszczu i na suchym. Te z kolei bardzo trwałe. Do mondeo kupiłem Hankooki winter icept RS2 i tutaj czuć różnicę - trzymają się bdb, ale do Conti brakuje. Na śniegu lepsze Kupiłem je z ciekawości i w sumie jestem zadowolony.

    W służbowym jednym mamy Hankook Kinergy Eco - przejechały już sporo kilometrów i dalej mają sporo bieżnika. Za to z zimowych nowych Fulda Kristall Montero 3 nie jestem zadowolony - brak czucia na suchym i niepewne zachowanie na mokrym. Dobra trakcja przy ruszaniu.

    PS-->> Jak coś to opon nie sprzedaję
    Pomieszałeś strasznie tematy. Wątek jest o oponach letnich ,a Ty opisujesz swoje wrażenia z użytkowania opon zimowych. Totalnie bez sensu . Producent robiący rewelacyjne opony zimowe nie będzie jednoznacznie mistrzem w produkcji letnich ( np. Nokian) czy odwrotnie robiący dobrą oponę letnią z automatu będzie robił super zimówki (np. Dunlop). Wszystkich ww. używałem więc opieram się na własnych doświadczeniach a nie artykułach prasowych.
    Alfa Romeo 159
    ,BMW 325 ,Seat Ibiza. Było Mondeo mk3

  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar marcn24
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Greater Manchester
    Temat zamknięty dzikidawid kupił już hankoki, dawid93 pomieszał trochę zimowych z letnimi, conti w ogóle nie była tu brana pod uwagę, ale też to miałem contact 3 chyba i nie zdążyłem sprawdzić wysokości bieżnika a już był prawie ogranicznik. Zbiban1967 jakie letnie opony nokiana używałeś?
    Cytat Zamieszczone przez zbiban1967 Zobacz posta
    Producent robiący rewelacyjne opony zimowe nie będzie jednoznacznie mistrzem w produkcji letnich
    Wyjątkiem Pirelli
    Luz.
    http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/26/7227009_2wheels.jpg

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar zbiban1967
    Imię
    Zbigniew
    Model
    ALFA ROMEO 159
    Silnik
    zawsze benzyna
    Od
    28 Apr 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Nokian Line. Zużycie bardzo powolne ,ale zachowanie na drodze nie powalające.
    Alfa Romeo 159
    ,BMW 325 ,Seat Ibiza. Było Mondeo mk3

Podobne wątki

  1. Hankook Ventus 1 Evo 215/55/16
    By marino 166 in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-04-2016, 21:01
  2. Opony całoroczne: Hankook czy Dunlop?
    By zu in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-09-2013, 21:40
  3. 205/50/16 - Hankook Ventus Prime 2?
    By SteelRat in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-07-2013, 12:23
  4. [MkIII] Opony Hankook potrzebna opinia.
    By sebcio in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-05-2009, 15:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów