+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    13 Nov 2015
    Mieszka w
    Bytom

    Przyczepa towarowa, jak to teraz wygląda?

    Witam, potrzebuję do mojego Mondziaka 2.0 PB/gaz kombi zapiąć przyczepę, możliwie największą. Ja sam posiadam tylko uprawnienia kat "A" oraz "B". Czytałem już gdzieś po necie nowe zmiany przepisów ale są tak proste, przejrzyste i jasne że aż w d... strzyka. Zmarnowane trzy godziny i dalej nic konkretnego nie wiem To jest po prostu niesamowite jak można skomplikować coś co powinno być zrozumiałe . Znalazłem jakiś automatyczny kalkulator jaką przyczepę mogę zapiąć ale i tu pojawia się problem bo albo z tym kalkulatorem jest coś nie tak albo ja w dowodzie rejestracyjnym nie mam wszystkiego wbite . Hak mam fabrycznie zamontowany. Dane z dowodu rejestracyjnego :

    F1 - 2030kg
    F2 - 2030kg
    G - 1615kg
    O1 - 1800kg
    O2 - brak wpisu (zrobione kreski)

    Już dawno się tak nie "zdenerwowałem" czytając te debilne brednie (przepisy) napisane przez jakiegoś p.... schizofrenika

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar david93
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    2002
    Od
    25 Apr 2016
    Mieszka w
    Bytom
    Masz Liftbacka? Z tego co na szybko pamiętam to też mam w O1 1800kg także maksymalnie tyle możesz zapiąć. Tyle, że na to powinieneś mieć już prawko B+E. Na samo B możesz ciągnąć przyczepę lekką czyli do 750kg ;/

    Art. 6 ust. 1 Prawo jazdy stwierdza posiadanie uprawnienia do kierowania:

    6) kategorii B:
    a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla,
    b) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy lekkiej,
    c) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4250 kg, z zastrzeżeniem ust. 2,
    d) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;

  4. #3
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez david93 Zobacz posta
    Masz Liftbacka?
    Czytać uważnie:
    Cytat Zamieszczone przez Łukaszzz Zobacz posta
    Mondziaka 2.0 PB/gaz kombi
    Wbrew pozorom skomplikowane to nie jest.
    O1 określa maksymalne DMC przyczepy z hamulcem dopuszczone przez producenta samochodu.
    O2 określa maksymalne DMC przyczepy bez hamulca (lekkiej}
    F3 określa maksymalne DMC zespołu pojazdów dopuszczone przez producenta samochodu
    Na haku musi być tabliczka znamionowa na której musi być naniesiony maksymalny uciąg haka (inaczej podczas kontroli przez upierdliwego przedstawiciela władzy zostanie zatrzymany DR pojazdu a przyczepa zostanie odłączona i przeholowana na parking policyjny)
    .DMC przyczepy nie może być większe ani od O1 ani od maksymalnego uciągu haka.
    DMC przyczepy nie może być większe od DMC pojazdu holującego (nie dotyczy pojazdów z napędem na 4 koła-w tym wypadku obowiązuje O1)
    Łączna DMC zespołu pojazdów nie może być większa niż określona w poz.F3 DR (niezależnie od kategorii prawa jazdy) lub 4250 kg (dla kat "B").
    I to wszystko.



Podobne wątki

  1. [MkIII] KAT B i przyczepa
    By skuter in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-04-2009, 11:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów