+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    LPG
    Od
    15 Feb 2017
    Mieszka w
    ni wiem

    Question Dziwny olej w silniku.

    Witam, ostatnimi czasy kupiłem mondeo mk3 z silnikiem 2.5 v6. Przez poprzedniego właściciela do silnika został wlany olej 10w40, marki nie znam ale domyślam się że przed sprzedażą nalał taniego badziewia. Poziom oleju po zakupie bym ok. 2/3 stanu. Po przejechaniu dystansu ~300km ku mojemu zdziwieniu olej jest prawie na minimum. Dodam że silnik równo chodzi, nic nie dymi, nic nie kopci ani nie stuka. Gdy wezmę na palce olej z bagnetu to wydaje się nie mieć swojej "lepkości", jest jak woda. Czy olej słabej jakości może powodować tego typu anomalia ? Teraz chcę wlać do silnika olej 5w30 czy to bezpieczny zabieg ? Czy po wlaniu tego oleju nie powinno ubywać tyle oleju ?

    Ps. płyn chłodniczy jest cały czas na tym samym poziomie.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Teraz już się ciepło robi to zalej valvoline 10w40 maxlife.
    Jak na tym oleju będzie też tak olej znikał to albo pierścionki na tłokach puszczają albo uszczelniacze zaworów. No chyba że gdzieś wyciek masz.
    Jak olej nie będzie znikał to przed mrozami zalej 5w30

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    LPG
    Od
    15 Feb 2017
    Mieszka w
    ni wiem
    Wycieków nie widać, nadzieja matką głupich ale mam taką nadzieje że to wina oleju, inaczej czeka mnie remont za parę tysięcy na dzień dobry .

  5. #4
    Kursant Awatar david93
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    2002
    Od
    25 Apr 2016
    Mieszka w
    Bytom
    5w40 Max Life zalej - takie same właściwości uszczelniające ma jak 10W40, a lepszy na zimno.

    Mierzyłeś w tych samych warunkach? Bo u mnie po nocy jest na bagnecie różnica nawet 1/3 względem tego co jest np. 2 godziny po jeździe

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    A jaki to olej słabej jakości? ? Rzepakowy? Nawet jak wlejesz tani olej to ma działać i zachowywać swoje właściwości, ważne żeby spełniał parametry podane przez producenta auta. Kiedy ludzie się nauczą że kupując markowy olej płacą między innymi za reklamę i markę a nie za to że ten olej jest super świetny z kosmiczna technologią. Kupując nawet najtańszy olej który spełnia normę producenta auta, kupujesz olej znanej firmy tylko bez jej logo i najczęściej pod innym adresem i nazwa firmy. Przecież tego taniego oleju same sklepy nie produkują i sami ropy nie wydobywają. Tak samo z żywnością w dyscountach, to są produkty dużych firm bez ich logo a paradoksalnie czasami ich tańsze produkty są lepsze niż te droższe. Sam leje od 50tk olej za 15 € za 5L i auto jeździ i zmieniam olej co 8-9 tysięcy bo mi nie szkoda. A leje go dlatego bo ma dokładnie taki sam skład jak Fordowski to po co przepłacać? Nie ma czegoś takiego jak jakość oleju. Zaraz koledzy starszej daty pewnie mnie zlinczuja lub dostane upomnienie za gloszenie herezji i że się nie znam bo w ASO im powiedzieli. ...

    Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    A jaki to olej słabej jakości? ? Rzepakowy? Nawet jak wlejesz tani olej to ma działać i zachowywać swoje właściwości, ważne żeby spełniał parametry podane przez producenta auta. Kiedy ludzie się nauczą że kupując markowy olej płacą między innymi za reklamę i markę a nie za to że ten olej jest super świetny z kosmiczna technologią. Kupując nawet najtańszy olej który spełnia normę producenta auta, kupujesz olej znanej firmy tylko bez jej logo i najczęściej pod innym adresem i nazwa firmy. Przecież tego taniego oleju same sklepy nie produkują i sami ropy nie wydobywają. Tak samo z żywnością w dyscountach, to są produkty dużych firm bez ich logo a paradoksalnie czasami ich tańsze produkty są lepsze niż te droższe. Sam leje od 50tk olej za 15 € za 5L i auto jeździ i zmieniam olej co 8-9 tysięcy bo mi nie szkoda. A leje go dlatego bo ma dokładnie taki sam skład jak Fordowski to po co przepłacać? Nie ma czegoś takiego jak jakość oleju. Zaraz koledzy starszej daty pewnie mnie zlinczuja lub dostane upomnienie za gloszenie herezji i że się nie znam bo w ASO im powiedzieli. ...

    Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk
    Warto obejrzeć test zamieszczony choćby tutaj na MKP bo nie do końca masz rację...

    ---------- Post added at 10:21 ---------- Previous post was at 10:15 ----------

    To jakby napisać że smar ŁT jest dobry i nie ma co szukać innego ;-)
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    O i długo nie musiałem czekać ale mylę się w sprawie jogurtów z discountu czy oleju?

    Podałeś trochę inny przykład ale niech Ci będzie. Ja leje tani i auto jeździ jak jeździło, zużywa Olej jak zuzywalo i nie zauważyłem różnicy. No ale jak ktoś chce za olej znanej firmy z dodatkiem kosmicznej technologii z carbonem w UHD i technologia 3D i ceramika za 100 za litr bo tak w ASO powiedzieli to niech płaci ja go przekonywał nie będę.

    Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Qornell ; 01-03-2017 o 11:29

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    O i długo nie musiałem czekać ale mylę się w sprawie jogurtów z discountu czy oleju?

    Podałeś trochę inny przykład ale niech Ci będzie. Ja leje tani i auto jeździ jak jeździło, zużywa Olej jak zuzywalo i nie zauważyłem różnicy. No ale jak ktoś chce za olej znanej firmy z dodatkiem kosmicznej technologii z carbonem w UHD i technologia 3D i ceramika za 100 za litr bo tak w ASO powiedzieli to niech płaci ja go przekonywał nie będę.

    Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk
    Nie napisałem że się mylisz, tylko nie do końca masz rację. Zaraz powiesz że olej z orlenu i Royal Purple to jedno i to samo. Tym tokiem można lać olej z beczki i zmieniać co 2 tysiące km bo taniej.... a i jeszcze upalać V6 bo przeca olej to olej.
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    LPG
    Od
    15 Feb 2017
    Mieszka w
    ni wiem
    Dziś zostawiłem auto na wymianę oleju, pojeżdżę na nowym i będę obserwował. Jeszcze w niedziele rano sprawdzałem olej i bagnet wskazywał max, od niedzieli przejechałem raptem 60 km i w tym okresie musiał zniknąć olej.

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2016
    Mieszka w
    Bieruń
    W V-ce trzeba dokładnie sprawdzić olej bo ja ostatnio wyjechałem spod domu (było 3/4) zajechałem do rodziny, patrze po postoju 1h a oleju na min, troche się wystraszyłem i dolałem 0,5L. A na drugi dzień sprawdzam a oleju zaś ponad max i musiałem upuszczać -.-
    Ostatnio edytowane przez m4tinez ; 01-03-2017 o 20:18

  12. #11
    Kursant Awatar david93
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    2002
    Od
    25 Apr 2016
    Mieszka w
    Bytom
    Cytat Zamieszczone przez m4tinez Zobacz posta
    W V-ce trzeba dokładnie sprawdzić olej bo ja ostatnio wyjechałem spod domu (było 3/4) zajechałem do rodziny, patrze po postoju 1h a oleju na min, troche się wystraszyłem i dolałem 0,5L. A na drugi dzień sprawdzam a oleju zaś ponad max i musiałem upuszczać -.-
    Ten bagnet jest taki, że zasługuje naW focusie wszystko było czytelne, wskazania się tak nie wahały. W służbowym też jest wszystko czytelne.

  13. #12
    Klubowicz Awatar wilu117
    Imię
    Paweł
    Model
    Kuga
    Silnik
    TDCI 163
    Od
    24 Mar 2007
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Podałeś trochę inny przykład ale niech Ci będzie. Ja leje tani i auto jeździ jak jeździło, zużywa Olej jak zuzywalo i nie zauważyłem różnicy. No ale jak ktoś chce za olej znanej firmy z dodatkiem kosmicznej technologii z carbonem w UHD i technologia 3D i ceramika za 100 za litr bo tak w ASO powiedzieli to niech płaci ja go przekonywał nie będę.
    Olej a olej to ogromna różnica, i nie przesadzajmy bo przykładowo valvoline wcale drogi nie jest. Ja do ST lałem gulfa.
    Różnice w jakości oleju można zauważyć dopiero po dziesiątkach kkm. Jak ktoś nie chce żeby mu się w V6 panewka obróciła to powinien lać dobry olej.
    BMW 520D F11 i HONDA CBF 1000

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez wilu117 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Podałeś trochę inny przykład ale niech Ci będzie. Ja leje tani i auto jeździ jak jeździło, zużywa Olej jak zuzywalo i nie zauważyłem różnicy. No ale jak ktoś chce za olej znanej firmy z dodatkiem kosmicznej technologii z carbonem w UHD i technologia 3D i ceramika za 100 za litr bo tak w ASO powiedzieli to niech płaci ja go przekonywał nie będę.
    Olej a olej to ogromna różnica, i nie przesadzajmy bo przykładowo valvoline wcale drogi nie jest. Ja do ST lałem gulfa.
    Różnice w jakości oleju można zauważyć dopiero po dziesiątkach kkm. Jak ktoś nie chce żeby mu się w V6 panewka obróciła to powinien lać dobry olej.
    To wytłumacz mi proszę różnice między tanim a drogim olejem? ? Co takiego złego siedzi w tym tanim ze nie ma co go lac?? Przecież to jest ten sam olej który Ty lejesz ( np. Valvoline, Castro itd.) Tylko nie płacisz za markę, reklamę i inne rzeczy związane z dystybutorsrwem znanych marek, a to jest większa część za którą płacisz kupując olej znanej marki a jeżeli się mylę to mnie wyprostuj. przecież tanie oleje nie są rozlewane w szopie u wujka Stasia.

    Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 12:40 ---------- Previous post was at 12:36 ----------

    Tylko nie pisz proszę ze kolega, wujek ojciec lub ktoś inny lał kiedyś tani olej w aucie X i mu się panewki ukrecily. Wytłumacz mi różnice między tanim a drogim olejem, czemu ten droższy jest lepszy od taniego poza tym że jest droższy?

    Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk

  15. #14
    Klubowicz Awatar wilu117
    Imię
    Paweł
    Model
    Kuga
    Silnik
    TDCI 163
    Od
    24 Mar 2007
    Mieszka w
    Radomsko
    Już miałeś podany przykład ale stwierdziłeś że jest "trochę inny"
    Podam jeszcze raz z linkiem http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...je-fotorelacja
    Lepiej się tego pokazać nie da, ale Ty jesteś raczej z tych nie do przekonania.
    BMW 520D F11 i HONDA CBF 1000

  16. #15
    Kursant Awatar david93
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    2002
    Od
    25 Apr 2016
    Mieszka w
    Bytom
    Cytat Zamieszczone przez wilu117 Zobacz posta
    Już miałeś podany przykład ale stwierdziłeś że jest "trochę inny"
    Podam jeszcze raz z linkiem http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...je-fotorelacja
    Lepiej się tego pokazać nie da, ale Ty jesteś raczej z tych nie do przekonania.
    Nie widziałem tego, dobrze że wkleiłeś Był jakiś temat, w którym dyskutowaliście o tych testach?

  17. #16
    Klubowicz Awatar wilu117
    Imię
    Paweł
    Model
    Kuga
    Silnik
    TDCI 163
    Od
    24 Mar 2007
    Mieszka w
    Radomsko
    Nie pamiętam czy coś było
    BMW 520D F11 i HONDA CBF 1000

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Cytat Zamieszczone przez wilu117 Zobacz posta
    Już miałeś podany przykład ale stwierdziłeś że jest "trochę inny"
    Podam jeszcze raz z linkiem http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...je-fotorelacja
    Lepiej się tego pokazać nie da, ale Ty jesteś raczej z tych nie do przekonania.
    Ja już próbowałem kolegę nakierować. Oczywiście częściowo ma rację że reklama itd. ale jakość oleju jest różna i kropka. A kolega Korneliusz niech leje nawet minerala do fałki

    ---------- Post added at 08:30 ---------- Previous post was at 08:29 ----------

    Cytat Zamieszczone przez david93 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez wilu117 Zobacz posta
    Już miałeś podany przykład ale stwierdziłeś że jest "trochę inny"
    Podam jeszcze raz z linkiem http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...je-fotorelacja
    Lepiej się tego pokazać nie da, ale Ty jesteś raczej z tych nie do przekonania.
    Nie widziałem tego, dobrze że wkleiłeś Był jakiś temat, w którym dyskutowaliście o tych testach?
    Wpisz sobie Royal Purple oil tes i tym podobne hasła ;-)
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez polciuxxx Zobacz posta

    Ja już próbowałem kolegę nakierować. Oczywiście częściowo ma rację że reklama itd. ale jakość oleju jest różna i kropka. A kolega Korneliusz niech leje nawet minerala do fałki [COLOR="Silver"]
    No to teraz błysnąłeś łosz Cie nie mogę. Umiesz czytać ze zrozumieniem? Gdzie ja napisałem ze obojętnie jaki olej się wleje to będzie jeździć i gdzie napisałem ze można minerala lać do Valki?? Nie wprowadzaj ludzi w błąd i nie wyrywaj z kontekstu. Napisałem wyraźnie ale napisze jeszcze raz bo widzę ze 2 razy to za malo. Nie ma znaczenia czy wlejesz Castola za 200 za bankę czy olej z discountu za 70 za bankę jeżeli olej SPEŁNIA SPECYFIKACJE I WYMOGI PRODUCENTA AUTA?? Nigdzie nie napisałem ze nie ma znaczenia jaki olej sie wleje i do Valki można minerala lub rzepak lać bo i tak będzie smarowało. Podesłałeś link w którym nic nie jest napisane o tanich olejach z discountu i nie byly testowane, poza tym kolega " Mzzyku" podal link w temacie do którego link podałeś i jest wyraźnie pokazane ze tanie oleje wypadają tak samo jak drogie albo i lepiej ( porównując ta sama specyfikacje lub bardzo zbliżona ), i tak np. Castrol synth S za 35 Dolarow bije na głowę swojego droższego i bardziej znanego i reklamowanego brata Mobil 1 który kosztuje 90 Dolarów! Tak samo Gulf za 25 dolarów, był najtańszym olejem w teście a wypadł lepiej lub tak samo dobrze jak oleje marek takich jak ELF za 55 Dolarów, Mobil za 90 Dolarow, Castrol za prawie 70 Dolarów, dalej uważasz ze drogi olej jest lepszy i płacisz za jakość? To lej dalej oleje za 200,300 lub 400 zl. lech lech lech lech. A i tak na marginesie jeżeli porównujesz oleje Tych wszystkich marek które były w testach z olejami wyczynowymi Takimi jak Red Line za 120 Dolarów za bankę ( oleje tej firmy używane sa m.in.w autach NASCAR i Drag Race ) czy Royal Purple i które kosztują w okolicach 400 zł za bańkę to ja już nie mam nic do dodania.

    Kolego Wilu117 hipokryzja przez Ciebie przemawia ponieważ napisałeś ze jest różnica w olejach czyli wynika z tego ze oleje droższe są lepsze a sam lałeś Gulfa który jest chyba jednym z tańszych olejów bo bańkę można juz mieć w okolicach 70 zł czyli za tyle ile ja kupuje olej, tez nie napisałeś jaki dokładnie lałeś to nie mogę eis dokładnie odnieść. Jak lałeś tego Gulfa to silnik Tobie się nie rozpadł??

  20. #19
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    czyli wynika z tego ze oleje droższe są lepsze
    Nie tyle lepsze ale w przeciwieństwie do dyskontowych trzymają parametry, bo to że na dyskontowym jest napis - spełnia normy takie a takie, to nie znaczy że faktycznie je spełnia.
    Zresztą i na forum było np o orlenowskim, niby normę miał spełniać a to gnojówka była. I były też tematy właśnie o fałkach i przekręconych panewkach przez oszczędności na cenie oleju.
    Sam byłem świadkiem z BartkiemM jak na jakimś tanim oleju w St-eku korba bokiem wyszła, bo olej z biedronki był.
    Widzieliśmy jak niebieskie panewki się zrobiły po tym oleju.
    Drugi przypadek u któregoś z chłopaków pod Płońskiem, po jakieś graty do niego jechałem, bo silnik został załatwiony też przez tani olej, i sprzedawał mondka na części

    W Polsce biedronkowe oleje można kupić po 70zł za 5L, a np maxlife 4 litry kosztuje też 70 zł, więc jakiegoś mocnego przepłacania nie ma, a przynajmniej komfort psychiczny jest że się szajsu nie zalało, i zdecydowanie zmniejsza się ryzyko że olej galopkiem straci swoje właściwości. Bo co z tego że dyskontowe niby spełniają na naklejce normy, jak podczas pracy te normy "wyparowywują"
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 03-03-2017 o 11:07

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Ja odpadam z tematu, strasznie mnie takie wypracowania o niczym rozluźniają.
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

Podobne wątki

  1. [MkIII] Dziwny odglos w silniku
    By Szrek_27 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-07-2009, 01:06
  2. Dziwny stuk w silniku
    By djadammo in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 18-01-2008, 11:50
  3. [MkII] Dziwny stuk w silniku
    By djadammo in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 18-01-2008, 11:50
  4. [MkI] dziwny cwierkot w silniku
    By dario67 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-02-2007, 12:17
  5. Dziwny stukot w silniku
    By pieciag in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-03-2006, 01:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów