+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Kursant Awatar tomasz.st
    Imię
    Tomasz
    Model
    ST 220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    :)
    Od
    25 Jun 2012
    Mieszka w
    Ulikowo / ZST

    Zmiana oleju - różnica w specyfikacji ST220 04r.

    Witam, w moim ST220 poprzedni właściciel według wszystkich wpisów, kartek przy silniku itd. zalał silnik olejem 5w40 nie wiem jakiej marki, chciałbym także zalać 5w40 Motula lub Valvo. Moje pytanie o specyfikację pod ST220 która w książce obsługi wyglda tak: WSS-M2C913-B a na olejach valvo i motula są inne, czy mogę spokojnie zalać auto takim 5w40?
    Jeśli chodzi o Motula to myślałem nad 8100 X-CLEAN 5W40 jego specyfikacja wygląda następująco WSS M2C 917A lub:8100 X-CESS 5W40 ew. SPECIFIC 505.01 5W40. Jeśli komuś moje zapytanie wydaje się śmieszne, proszę o wyrozumiałość, chciałbym spać spokojnie po wymianie

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar david93
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    2002
    Od
    25 Apr 2016
    Mieszka w
    Bytom
    Nad Motulami się zastanawiałem, ale Valvoline ma lepsze parametry. Możesz poczytać sobie karty charakterystyki każdego z tych olejów i dobrać coś najlepszego

    Ja miałem zalany Valvoline Maxlife 5w30 FE - robiony pod Forda, który nie był robiony na bazie syntetycznej - teraz mam wlany Valvoline Maxlife 5w40, który podobno jest w pełni syntetyczny. Silnik lepiej pracuje na wyższych obrotach, lepszy jest jego dźwięk. Minimalnie wolniej rozgrzewa się przy niskich temperaturach, ale są to różnice naprawdę delikatne.

    Valvo jest też mniej podrabiane i zwyczajniej w świecie tańsze. Jak nie kręcisz non stop do czerwonego to bardzo dobry wybór.

  4. #3
    Kursant Awatar tomasz.st
    Imię
    Tomasz
    Model
    ST 220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    :)
    Od
    25 Jun 2012
    Mieszka w
    Ulikowo / ZST
    Cytat Zamieszczone przez david93 Zobacz posta
    Nad Motulami się zastanawiałem, ale Valvoline ma lepsze parametry. Możesz poczytać sobie karty charakterystyki każdego z tych olejów i dobrać coś najlepszego

    Ja miałem zalany Valvoline Maxlife 5w30 FE - robiony pod Forda, który nie był robiony na bazie syntetycznej - teraz mam wlany Valvoline Maxlife 5w40, który podobno jest w pełni syntetyczny. Silnik lepiej pracuje na wyższych obrotach, lepszy jest jego dźwięk. Minimalnie wolniej rozgrzewa się przy niskich temperaturach, ale są to różnice naprawdę delikatne.

    Valvo jest też mniej podrabiane i zwyczajniej w świecie tańsze. Jak nie kręcisz non stop do czerwonego to bardzo dobry wybór.
    Valvo jak najbardziej, a co do kręcenia do czerwonego to wiadomo raz nie zawsze i z głową.

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Teraz jest valvo synpower fe, 5w30. Może tędy droga? Pełny syntetyk, cena dobra.

Podobne wątki

  1. [MkI] Mała różnica w oleju
    By minoryt in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-10-2016, 16:32
  2. [MkIII] ST220 Różnica w wysokości zawieszenia przód - tył
    By Yaro in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-12-2015, 11:40
  3. [MkIII] Zmiana foteli ST220
    By lookson83 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-11-2014, 12:28
  4. [TDDi MKIII] Zmiana specyfikacji oleju :)
    By kruszyna in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-11-2012, 12:33
  5. [Zetec] Wyciek oleju i zmiana oleju wraz z filtrem
    By Pilot9314 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 00:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów