+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Mieszany widok

  1. #1
    Awatar adrianomondziak
    Imię
    Adrian
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    ghia 1.8 benzyna 2004r.
    Od
    26 Feb 2017
    Mieszka w
    Dzierżoniów

    Question pielęgnacja skórzanej tapicerki

    Witam, może ktoś podpowiedzieć? czego unikać a co godne uwagi...ściereczki, pianki czy mleczko? 4 miesiące temu kupiłem swojego Mondziaka, skóra jest ładnie utrzymana i chciałbym żeby tak zostało...

  2. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    A ciężko jest w googlach " pielęgnacja skórzanej tapicerki" przecież tego jest pełno. W mondeo jest normalna tapicerka i wymaga normalnych preparatów czyszczących i konserwujących.

    Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk

  3. #3
    Kursant Awatar kosimazaki123
    Imię
    Sławek
    Model
    VectraC
    Silnik
    1.9 CDTi 150 KM
    Od
    21 Dec 2014
    Mieszka w
    Oleśnica
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    W mondeo jest normalna tapicerka i wymaga normalnych preparatów czyszczących i konserwujących.
    Normalna to jaka ?
    Bo są dwa rodzaje. Perforowana i nie.
    A i jest jeszcze alcantara.
    Było Mk2 V6 jest Vectra C kombi 1.9 CDTI

  4. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez kosimazaki123 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    W mondeo jest normalna tapicerka i wymaga normalnych preparatów czyszczących i konserwujących.
    Normalna to jaka ?
    Bo są dwa rodzaje. Perforowana i nie.
    A i jest jeszcze alcantara.
    Normalna skórzana a jaka ma być? informacji jak czyścić skórzana tapicerkę perforowana i zwykłą jest milion na necie.

    Z tą Alcamtara to poleciales gruuubo, przecież Alcantara to nie skóra to jest mikrofasa ! Powodzenia jak Alcantare będziesz preparatami do skóry czyscil, jak chciałeś zabłysnąć i mi dowalic to Ci się udało że hoho .

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 19:11 ---------- Previous post was at 19:09 ----------

    A no i jeszcze jedno, Perforacja to nie rodzaj skóry!

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  5. #5
    Mistrz pobocza Awatar wsciekly
    Imię
    Tomek
    Model
    Nie mondeo
    Silnik
    2.7 BiTurbo 208 KM
    Od
    05 Aug 2007
    Mieszka w
    Trzebinia
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Z tą Alcamtara to poleciales gruuubo, przecież Alcantara to nie skóra to jest mikrofasa
    A dokładniej ultramikrofaza

    W mondeo masz skórę gładką więc Glipton GT11 + GT12 lub GT15 dla ciemnej skóry będzie okej

    Skóry anilinowe raczej spotkać można dopiero w samochodach klasy premium

    ---------- Post added at 02:24 ---------- Previous post was at 02:19 ----------

    Qornell Nie dziw się, niektórzy na skaj mówią skóra

    ---------- Post added at 02:27 ---------- Previous post was at 02:24 ----------

    Od siebie dodam....

    Nie stosować chusteczek, środków typu 2 in 1, i środków sytetycznych zawierających rozpuszczalniki czy silikony w składzie...

    Więc zostają topowe produkty do skór... Colourlock, Gliptone, furniture clinic etc...

  6. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez wsciekly Zobacz posta
    Nie dziw się, niektórzy na skaj mówią skóra [/COLOR]
    Wiem wiem Hehe nie dziwię się, ale jak ktoś nie ma pojęcia to nie powinien się udzielać.

    Cytat Zamieszczone przez wsciekly Zobacz posta
    Więc zostają topowe produkty do skór... Colourlock, Gliptone, furniture clinic etc...
    Ja zawsze kupowałem na ebay jakiś włoski dwuskladnikowy zestaw i byłem zadowolony, teraz będę na wiosnę czyscil to muszę znowu sobie coś zamówić bo tamto się skończyło to zamówię coś z tego co Ty proponujesz.


    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  7. #7
    Zielony listek Awatar zippy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCi 115km FL 2003
    Od
    23 May 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Cytat Zamieszczone przez wsciekly Zobacz posta
    Qornell Nie dziw się, niektórzy na skaj mówią skóra
    W dodatku mało kto wie, że fotele skórzane w mondeo mk3 mają skaj na boku siedziska i oparcia. To tak na marginesie. Zostałem uświadomiony przez tapicera przy okazji naprawy moich foteli Recaro.
    Cytat Zamieszczone przez Peteypee Zobacz posta
    Panowie copolecicie na półskurę do mk4? Czarna skóra ze środkami alcantara. Ogólnie skóry ładne ale jeden fotel ma delikatne przetarcia (jakby ktoś czyms ostrym przychaczył i zerwał lakier, kilka kropek wielkości 2-3mm) Rozumiem że najpierw czyszczenie potem kolor na te miejsca i co dalej? Przyznam ze do tej pory jakoś nie przejmowałem się tym bo albo jeździłem bez skór albo auto miałem na tyle krótko ze nic z tym nie robiłem... Poradźcie bo w ogóle nie jestem w temacie.
    Mi tapicer za wymianę całego baczku siedziska i oparcia policzył 150zł więc taki kawałek był by w stanie wymienić dużo taniej. A w przypadku naprawy może się okazać, że koszt będzie podobny do wymiany elementu.
    Cytat Zamieszczone przez adrianomondziak Zobacz posta
    Witam, może ktoś podpowiedzieć? czego unikać a co godne uwagi...ściereczki, pianki czy mleczko? 4 miesiące temu kupiłem swojego Mondziaka, skóra jest ładnie utrzymana i chciałbym żeby tak zostało...
    Z własnego doświadczenia polecam produkty furniture clinic. Czyściłem tym jasną tapicerkę perforowaną, która była tak zabrudzona, że wydawało się, że nic z niej nie będzie. Po czyszczeniu wyglądała tak

    Ostatnio edytowane przez zippy ; 31-01-2018 o 20:42

  8. #8
    Kursant Awatar kosimazaki123
    Imię
    Sławek
    Model
    VectraC
    Silnik
    1.9 CDTi 150 KM
    Od
    21 Dec 2014
    Mieszka w
    Oleśnica
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Normalna skórzana a jaka ma być? informacji jak czyścić skórzana tapicerkę perforowana i zwykłą jest milion na necie.

    Z tą Alcamtara to poleciales gruuubo, przecież Alcantara to nie skóra to jest mikrofasa ! Powodzenia jak Alcantare będziesz preparatami do skóry czyscil, jak chciałeś zabłysnąć i mi dowalic to Ci się udało że hoho .

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 19:11 ---------- Previous post was at 19:09 ----------

    A no i jeszcze jedno, Perforacja to nie rodzaj skóry!
    W mojej wypowiedzi nie ma drwiny i nie było takiego zamiaru. Także trochę luzu. Alkantara występuje w połączeniu ze skórzanymi boczkami i tu mój błąd niedopowiedzenia. A autor nie podał jakie ma fotele. Forum jest po to aby pytać, odpowiadać i prowadzić dyskusje wygodne i niewygodne. Inaczej każdy temat mógłby być od razu zamknięty z odpowiedzią przekierowującą do wyszukiwarki internetowej.
    Sam mam w aucie tapicerkę perforowaną i też jestem ciekaw doświadczeń użytkowników tego rodzaju tapicerki.

    A z tym skajem to co to niby miało być ???
    Ostatnio edytowane przez kosimazaki123 ; 22-04-2017 o 19:14
    Było Mk2 V6 jest Vectra C kombi 1.9 CDTI

  9. #9
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Paweł
    Model
    MK4
    Silnik
    2.0 TDCI 163KM
    Opis
    mk4
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    waRSzawa
    kup https://mrcleaner.pl/skora-alkantara...FekW0wodMIwGxw
    kup https://mrcleaner.pl/skora-alkantara...y?from=listing
    kup https://mrcleaner.pl/skora-alkantara...ji-skory-500ml

    psiknij troche cleanera na szczotke i poszoruj skóre, szczotka jest na tyle miękka ze nie zniszczy skóry a z drugiej strony na tyle sztywna ze wyczysci.
    zaopatrz sie takze w kilka sciereczek z mikrofibry.
    potem naloz troche balsamu na jedna sciereczke i rozsmaruj po siedzeniu. po kilkunastu minutach mozesz nadmiar ściagnac.
    mk4mk5mk4

  10. #10
    Kursant Awatar piepia
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    31 Jul 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    jak skora to tylko zestawy z Colourlocka Ogarniesz nimi wszystko bez problemu.

  11. #11
    Mistrz pobocza Awatar wsciekly
    Imię
    Tomek
    Model
    Nie mondeo
    Silnik
    2.7 BiTurbo 208 KM
    Od
    05 Aug 2007
    Mieszka w
    Trzebinia
    Gliptone tylko i wyłącznie :P

    Jeden z najlepszych środków do skór... Jeden mankament, ma specyficzny zapach skóry, niektórym przeszkadza... mi osobiście przypada do gustu, przez dobre dwa miesiące wsiadając masz wrażenie, jak byś wsiadał do luksusowej limo prosto z salonu

  12. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Miał ktoś do czynienia z produktami firmy urad. Chciałbym odświeżyć swoje fotele (czarna skóra). Najpierw mycie szamponem do skóry urad potem czarny urad n2 i coś jeszcze? Czy czymś innym to potraktować? Chciałbym zamaskować drobne otarcia i podobno ten środek jest do tego dobry. Do tej pory stosowałem przecieranie wilgotną szmatką i jakiś zwykły krem do skór.

  13. #13
    Zielony listek
    Model
    MkIII, MkIV, Xf
    Silnik
    2.0 pb, 4.2 V8
    Opis
    2006 + 2004 + 2008 + 2010
    Od
    20 Aug 2014
    Mieszka w
    Krk
    Panowie copolecicie na półskurę do mk4? Czarna skóra ze środkami alcantara. Ogólnie skóry ładne ale jeden fotel ma delikatne przetarcia (jakby ktoś czyms ostrym przychaczył i zerwał lakier, kilka kropek wielkości 2-3mm) Rozumiem że najpierw czyszczenie potem kolor na te miejsca i co dalej? Przyznam ze do tej pory jakoś nie przejmowałem się tym bo albo jeździłem bez skór albo auto miałem na tyle krótko ze nic z tym nie robiłem... Poradźcie bo w ogóle nie jestem w temacie.
    Ostatnio edytowane przez Peteypee ; 22-11-2017 o 10:37

  14. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Najlepiej zakup zestaw tonujący z ColourLock, dorobią Ci kolor wg zagłówka. Po krótce: odtłuszanie, nanosisz kolor, potem zabezpieczasz. Wszystkie środki dostaniesz w zestawie.
    CC 700 "Bolid" 1996r.-> Mazda 323F BA Z5 1995r. -> Ford Mondeo Ghia 2,0 1997r. -> CC 900 "Bolid EvoII" 1994r.-> VW Passat B5 1,9TDI AFN 1998r.

Podobne wątki

  1. [MkIV] Naprawa skórzanej tapicerki drzwi
    By agassii in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-10-2014, 22:43
  2. [Wnętrze] Pielęgnacja Skórzanej Tapicerki
    By GORI232 in forum Detailing czyli kosmetyka naszych aut
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 15-03-2013, 11:12
  3. [All] Pielęgnacja karoserii.
    By mhelmet in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 14:01
  4. [All] Pielęgnacja skór
    By berater in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-05-2008, 10:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów