+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Mar 2017
    Mieszka w
    Ząbki

    Dym z rury, klekot i brak mocy

    Witam,
    Mam problem z mondeo mk3 2.0 tdci 2003 mianowicie przy odpaleniu na zimnym silniku wydobywa się przez pewny czas ( aż silnik osiągnie ok 60 stopni C ) gęsty biały dym, szarpie na obrotach 1000 - 1100, obroty na biegu jałowym falują 900 - 1000, klekot silnika na ok 2500 obrotach a jak wrzucę bieg 4 to włączą się mu opcja kangura nie mocno ale ja mu w gas a ten nic. Wymieniłem olej i filtr oleju i wlałem lepsze paliwo po zakupie. Przebieg oryginalny 171 700 km. Zapomniałbym na ciepłym silniku chodzi dobrze ale do tych 80 - 90 km/h.
    Z góry dziękuje za sugestie i pomoc pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar nesiasps
    Imię
    Paweł
    Model
    MK4/MK3
    Silnik
    2.0 TDCi 175 KM / 130KM
    Od
    24 Oct 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Sprawdziłbym świece żarowe - któraś padła lub może wszystkie - zmierzyć opór do masy lub podać plusa z akumulatora i patrzeć czy iskrzy (po odseparowaniu świec)

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Tak nie na to jak świece, jedyny objaw ich uszkodzenia to dłuższe kręcenie tyle i tylko tyle , podłącz pod kompa i zobacz co powie a powie pewnie coś o układzie paliwowym

  5. #4
    Kursant Awatar nesiasps
    Imię
    Paweł
    Model
    MK4/MK3
    Silnik
    2.0 TDCi 175 KM / 130KM
    Od
    24 Oct 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Polecam, mimo wszystko zacząć od kontroli świec to łatwa i niedroga diagnostyka. W tym silniku nawet wszystkie niesprawne świece nie powodowały ( w moim przypadku) żadnych problemów z uruchomieniem, a po ich dość przypadkowej kontroli - okazały się być niesprawne. Autor tematu nie wspomina o ubytkach płynu chłodniczego - to i lepiej ( inaczej uszczelka, lub -co gorsze- pęknięcia w kanałach chłodzenia). Można odpiąć wtyczkę przepływomierza, aby wyeliminować jego niepoprawne działanie (obserwując poprawę pracy silnika). Oczywiście zczytanie błędów może pomóc. Jeśli nie to to zasilanie paliwem, do kontroli pompa i jej czujniki, wtryski i tak aż do rozwiązania problemu. Powodzenia

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Mar 2017
    Mieszka w
    Ząbki
    Nie ubywa mi ani oleju ani płynu chłodzącego również nic nie kapie, ostatnio zauważyłem że jak stałem na światłach to temperatura silnika spadła z 90 do ok 75 stopni. Oddałem samochód mechanikowi którego mi znajomy polecił i po krótkiej rozmowie sprawdzi wtryski i świece, dam znać jak sprawa się rozwiąże.
    Ostatnio edytowane przez Remont ; 06-03-2017 o 10:02

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Mar 2017
    Mieszka w
    Ząbki
    Dzwoniłem do mechanika jak sytuacja wygląda, stwierdził że jeden w trysków wygląda podejrzanie i wyśle go do sprawdzenia. Pytanie jest następujące ile może kosztować regeneracja wtrysku paliwa ?

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Remont Zobacz posta
    Dzwoniłem do mechanika jak sytuacja wygląda, stwierdził że jeden w trysków wygląda podejrzanie i wyśle go do sprawdzenia. Pytanie jest następujące ile może kosztować regeneracja wtrysku paliwa ?
    400-800 zl zalezy co do wymiany

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Mar 2017
    Mieszka w
    Ząbki
    Winowajcą były wtryski i zepsuty przewód przelewowy. Niestety uszczuplam się o 1500 zł

  10. #9
    Klubowicz Awatar pupek86
    Imię
    Paweł
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    powershift
    Od
    27 May 2010
    Mieszka w
    Ostróda
    Cytat Zamieszczone przez garbojad Zobacz posta
    jedyny objaw ich uszkodzenia to dłuższe kręcenie tyle i tylko tyle
    i przy niskich temperaturach wóz puszcza niebieskiego bąka po odpaleniu - im zimniej tym bąk większy. Mam tak u siebie w hdi (winny uszkodzony przekaźnik świec).
    Mondeoline: 660 738 068

    Było Mondeo mk2 kombi 1.8 TD 1997
    Był C5 2.0 HDi 136 KM FAP 2006
    Jest Mk4 2.0 TDCi 163 powershift


  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Mar 2017
    Mieszka w
    Ząbki
    Pojechałem do rodziców nad morze, niestety objawy się nasiliły . Oddałem samochód do dobrego znajomego naszej rodziny. Wyszło że wtryski zostały źle zregenerowane lały za dużo paliwa do tego dwa z nich nie były zakodowane ( mechanik zgubił ich kod ). Zostały załatwione 4 sprawne wtryski ale po założeniu i próbie odpalenia wyszło że na sitku w pompie paliwa latają kawałki metalu pochodzące z pompy. ( na szczęście w silniku nic nie ma ). Od teraz będę omijał małe zakłady mechaniczne szerokim łukiem. Najlepszy tekst mechanika na pytanie dlaczego kopci to stwierdzenie że on tak ma i musi się przepalić. A co do niebieskiego bąka po odpaleniu to nie zauważyłem pupek86 u mniej jest to gęsty biały dym o takiej żrącej woni jakby niespalone do końca paliwo jak zwiększę obroty. Tak odchodząc od tematu jadąc w pierwszą dłuższą trasę mondziakiem mile zaskoczyło mnie mile prowadzenie auta do tą jeździłem passtem b6 i nie zauważyłem żadnej różnicy w komforcie jazdy między tymi autami. Kolejne auto które kupie to także będzie Ford a jeździłem już wieloma markami samochód.
    Ostatnio edytowane przez Remont ; 24-03-2017 o 11:10

  12. #11
    Klubowicz Awatar pupek86
    Imię
    Paweł
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    powershift
    Od
    27 May 2010
    Mieszka w
    Ostróda
    Cytat Zamieszczone przez Remont Zobacz posta
    gęsty biały dym
    to płyn chłodniczy. nie ubywa? UPG git?
    Ostatnio edytowane przez pupek86 ; 24-03-2017 o 11:05
    Mondeoline: 660 738 068

    Było Mondeo mk2 kombi 1.8 TD 1997
    Był C5 2.0 HDi 136 KM FAP 2006
    Jest Mk4 2.0 TDCi 163 powershift


  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Mar 2017
    Mieszka w
    Ząbki
    Problem znaleziony, niestety silnik do wymiany jeden z tłoków był w złej pozycji spowodowane było to skręceniem się korbowody czy coś takiego. Wymieniłem na nowszy silnik 2.0 tdci z 2005 roku i jak ręką odjął przy okazji do wymiany dwumasa (dlatego szarpał), świece żarowe i regeneracja wtrysków klima itp. koszt 8 tys xD

  14. #13
    Zielony listek
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Mk III 2.2 TDCi
    Od
    27 Mar 2011
    Mieszka w
    Los Alamos i/lub Chrzanów
    "Problem znaleziony, niestety silnik do wymiany jeden z tłoków był w złej pozycji spowodowane było to skręceniem się korbowody czy coś takiego. Wymieniłem na nowszy silnik 2.0 tdci z 2005 roku i jak ręką odjął przy okazji do wymiany dwumasa (dlatego szarpał), świece żarowe i regeneracja wtrysków klima itp. koszt 8 tys xD "

    Hahaha stary nie odnosisz wrażenia, że ktoś wali cię po rogach???

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Mar 2017
    Mieszka w
    Ząbki
    Początkowo tak myślałem ze próbują mnie zrobić w konia. Ale widziałem każdą cześć i miałem do wyboru naprawiać, nowy czy używka.Trochę wkurzające było jeżdzenie co chwile i oglądanie ale miałem pewność ( jeździłem ze znajomym co trochę się zna ). Widocznie kupując samemu wdepnąłem po pachy.

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Robert
    Opis
    Mondeo MK3 2,2TDCi Kombi, 2006
    Od
    05 Jan 2010
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Jakoś trudno mi w to uwierzyć, że korbowód był uszkodzony. Do tego przebieg 170 000 i takie usterki.
    Mój ma 173000, z czego moje prawie 100 000 i żadnych objawów zużycia wtrysków, dwumasy, pompy itd nie ma. Do tej pory zepsuły się: EGR dwa razy, pierwszy wymieniony na gwarancji drugi przeze mnie, przekładnia kierownicza wymieniona na gwarancji bo "kleiła", pasek osprzętu plus rolki i napinacz, mała dwumasa wymieniona na gwarancji, termostaty, końcówki drążków kierowniczych, gumowe przewody hamulcowe i regeneracja tylnych zacisków, dzisiaj wymieniam tłumik końcowy bo przerdzewiał. Tyle.

  17. #16
    Zielony listek
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Mk III 2.2 TDCi
    Od
    27 Mar 2011
    Mieszka w
    Los Alamos i/lub Chrzanów
    No akurat wzmianka o złej pozycji tłoka spowodowana skręceniem korbowodu to wierutna bzdura, to fizycznie jest niemożliwe drogi przyjacielu, tłok nie może przyjąć złej pozycji w cylindrze, walneli cię po rogach i kieszeni, brawo dla mechanika za kreatywność, trzeba mieć fantazję aby coś takiego wymyślić

  18. #17
    Klubowicz Awatar pupek86
    Imię
    Paweł
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    powershift
    Od
    27 May 2010
    Mieszka w
    Ostróda
    Cytat Zamieszczone przez frobek Zobacz posta
    przekładnia kierownicza wymieniona na gwarancji bo "kleiła"
    czyli co robiła?
    Mondeoline: 660 738 068

    Było Mondeo mk2 kombi 1.8 TD 1997
    Był C5 2.0 HDi 136 KM FAP 2006
    Jest Mk4 2.0 TDCi 163 powershift


  19. #18
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Robert
    Opis
    Mondeo MK3 2,2TDCi Kombi, 2006
    Od
    05 Jan 2010
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Cytat Zamieszczone przez pupek86 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez frobek Zobacz posta
    przekładnia kierownicza wymieniona na gwarancji bo "kleiła"
    czyli co robiła?
    Coś jakby blokowanie przekładni w kierunku na wprost, przy skręcaniu lewo/prawo czuć było taki jakby chwilowy przeskok. Nie wiem jak to dokładniej opisać. Podobno typowa usterka w którejś serii tych przekładni. Nazwę 'kleiła' przeczytałem gdzieś na tym forum.

  20. #19
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Mar 2017
    Mieszka w
    Ząbki
    POMOCY . Jak mogę sprawdzić czy naprawa samochodu była przeprowadzona poprawnie bo samochód nadal ma wady ?

  21. #20
    Zielony listek
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Mk III 2.2 TDCi
    Od
    27 Mar 2011
    Mieszka w
    Los Alamos i/lub Chrzanów
    Jedynym wyjściem aby coś odzyskać jest kontakt z rzeczoznawcą samochodowym. Np. w Warszawie na Nowym Świecie masz firmę, grupę takowych, wbij w googla i wyskoczą namiary, jak będziesz miał jakiś problem pisz na prv. Najpierw zacząłbym od kontaktu z nimi, rozpoznają sprawę, powiedzą jakie będą koszty i przede wszystkim szanse na odzyskanie kasy i poprawną naprawę i wtedy decydował co dalej. Oczywiście sprawdzą też czy naprawa była wykonana zgodnie ze sztuką i powiedzą Ci na czym stoisz.
    Co się tym razem dzieje?

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] 115km brak dymienia brak mocy silnik na niskich obrotach skacze
    By pnoch in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-01-2017, 10:31
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-07-2014, 18:15
  3. [TDCi MKIII] Przy 110 k/h spadek mocy, sprężynka i czarny dym z rury!!! - Proszę o pomoc
    By buchol55 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 17:00
  4. [MkIII] TDCI - Brak mocy - rury wszystkie OK.
    By qbek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-12-2009, 21:50
  5. [TDDi MKIII] Gwałtowny spadek mocy na 2-gim biegu. Rury/turbo?
    By Pires21 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-09-2009, 15:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów