+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Wątek: P0420 co robić

  1. #41
    Niedzielny kierowca Awatar Daniel_82
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Opis
    Mondeo MKIV 1,6 Ecoboost
    Od
    02 Aug 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Nie, nie mam gazu. Z tego co czytałem ecoboost raczej nie da się oszukać zwykłą tulejka po wycięciu kata.
    Tanio - Szybko - Dobrze. Wybierz dwa z trzech. Było MDO II 1,6 16V Gołas;MDO II 1,8 16V GHIA. Jest MK IV 1,6 EcoBoost


  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Zielony listek
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 250 KM
    Opis
    Mondeo, Fiesta,Focus
    Od
    30 Nov 2009
    Mieszka w
    debica
    Tulejka kosztuje z 50zł jak masz czas, cierpliwość i narzędzia to warto spróbować. Mi też wyszło dopiero po 4 razie , zmieniałem średnice otworów aż przestał wywalać komunikat. Do kogoś kto mógł usunąć programowo sondę z ecu było daleko i nie po drodze. Już 3 lata tak śmigam.

  4. #43
    Niedzielny kierowca Awatar Daniel_82
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Opis
    Mondeo MKIV 1,6 Ecoboost
    Od
    02 Aug 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Daniel_82 Zobacz posta
    Czy grzałka sondy tak działająca
    Osobiście nie miałem okazji tego sprawdzać, ale jak najbardziej może to być prawidłowy wynik, bo grzałka jest uruchamiana żeby podgrzać lambdę do temperatury eksploatacyjnej, i jak lambda stygnie no to załącza się grzanie.
    Nie kojarzę aby na forum ktoś jeszcze to sprawdzał.
    Ale problemem nie jest praca grzałki tylko to że wykres lambdy przecina 0.8V, pcm robi wszystko co może aby do tego nie dochodziło i mu się nie udaje i dlatego wyrzuca 420.
    A że wykres leci tak wysoko jest spowodowane tym że spaliny opuszczające katalizator są zbyt bogate, a powodów może być kilka:kończący się kat, zbyt bogata mieszanka (niedopalanie mieszanki, wtryskiwacze podlewają, pierwsza lambda zaniża wynik i pcm dolewa paliwa)
    Aktualizacja :
    Wczoraj jeszcze raz przeczyściłem wtyczki i gniazda, (tym razem kompresor, kontakt U na to zmywacz) i efekt jest taki że sonda nr 2 podczas jazdy testowej z Forscanem nie wchodzi w wartości powyżej 0,78V.
    Cykliczne działanie grzałki nadal jest, ale póki nie wyrzuca błędu zostawię chyba jak jest .
    Tanio - Szybko - Dobrze. Wybierz dwa z trzech. Było MDO II 1,6 16V Gołas;MDO II 1,8 16V GHIA. Jest MK IV 1,6 EcoBoost


  5. #44
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Daniel_82 Zobacz posta
    póki nie wyrzuca błędu zostawię chyba jak jest .
    Co prawda jeszcze wysokawo pokazuje, ale jak PCM-owi to już nie przeszkadza, to już nie grzebać
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #45
    Pieszy
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    benzyna
    Od
    16 Aug 2018
    Mieszka w
    Głogów
    Witam mam pytanie kolego bo miałem emulator założony i jak Mi wywaliło błąd to nie zmieniałem średnicy otworu tylko ją od razu zdjąłem i nie wiem co robić bo próbowałem już wszystkiego a błąd dalej wywala i to już bardzo szybko po parunastu kilometrach, może faktycznie spróbować powiększyć otwór? Słyszałem jeszcze o czymś takim jak płukanie katalizatora i niby też pomaga tylko znowu mówią że w benzynie to płukanie i tak nic nie da. Proszę o twoją opinie.Pozdrawiam

  7. #46
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Najpierw to trza odczytać jaki jest konkretnie błąd (y) i luknąć na pracę lambd

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #47
    Pieszy
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    benzyna
    Od
    16 Aug 2018
    Mieszka w
    Głogów
    sondy pracują dobrze ,mam nowe a błąd to PO420 ,zmieniałem paliwo ,cpn ,przepaliłem Go i nic!! a błąd coraz szybciej już wywala,i właśnie kolega mówił że robią tak z katami,płuczą jakimiś płynami i dają dwa lata gwarancji na to i 100% że błąd zniknie,ale jeszcze nie słyszałem żeby ktoś to robił,myślałem też o zamienniku kata ale nie wiem czy jest sens

  9. #48
    Niedzielny kierowca Awatar Daniel_82
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Opis
    Mondeo MKIV 1,6 Ecoboost
    Od
    02 Aug 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Płukanie? Chyba Ci się z DPF pomyliło.. Jeśli wywala błąd 420 znaczy że możliwości katalityczne katalizatora się wyczerpały i skład spalin przed i za katem jest podobny. Płukanie teoretycznie mogło by pomóc na zapchany katalizator ale to inny nr błędu.
    Tanio - Szybko - Dobrze. Wybierz dwa z trzech. Było MDO II 1,6 16V Gołas;MDO II 1,8 16V GHIA. Jest MK IV 1,6 EcoBoost


  10. #49
    Pieszy
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    benzyna
    Od
    16 Aug 2018
    Mieszka w
    Głogów
    kolego to co zrobić,bo próbowałem już wszystkiego a błąd ciągle wyskakuje! nie wiem co z zamiennikiem bo słyszałem że na długo nie pomaga,to mycie czy płukanie jakoś robią maszynowo bo dzwoniłem dziś i właśnie mówiłem Gościowi o katalizatorze i powiedział że pomaga i dlatego chciałem się dopytać czy ktoś może to już robił,koszt 500zł a jestem już naprawdę zdesperowany i nie wiem co robić bo błąd już szybko wywala!!

  11. #50
    Niedzielny kierowca Awatar Daniel_82
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Opis
    Mondeo MKIV 1,6 Ecoboost
    Od
    02 Aug 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Sam nic nie zrobisz, skoro jesteś pewien że to katalizator się skończył. Podjedź do firmy zajmującej się tłumikami. Z tego co się orientowałem zamiennik euro 5 z wymianą to koszt 1,5 k zł. Jest też coś takiego jak emulator sondy koszt około 400 zł. Tylko w opinii wielu osób z wypalonym katem nie da się jeździć, tak śmierdzi spalinami.
    Tanio - Szybko - Dobrze. Wybierz dwa z trzech. Było MDO II 1,6 16V Gołas;MDO II 1,8 16V GHIA. Jest MK IV 1,6 EcoBoost


Podobne wątki

  1. [ST220] P0420 v6
    By baczu in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-09-2014, 23:09
  2. [Zetec] Robić rozrząd czy nie robić? Da sie sprawdzić jego stan??
    By RadziolMen in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 19:47
  3. [Duratec] Mk3 2.0 + LPG bład P0420
    By pawellko in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 22:28
  4. [Duratec] Bład P0420
    By pawellko in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-06-2012, 13:01
  5. [MkIII] Bład P0420
    By Szrek_27 in forum LPG
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 12:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów