+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 44
  1. #21
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    ford mondeo 03' 2.0tdci
    Od
    09 Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    No dobra Panie Adamie,zobacze ile mi powiedzą w sklepie za to jak nie to zamowie z neta.Chyba że przez 2 tygodnie znów zasiejecie nutkę wątpliwości

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Cytat Zamieszczone przez Adam1003 Zobacz posta
    Prosty przykład - fabrycznie M5, M3, Prosiak 911 mają właśnie tarcze perforowane a nie nacinane
    Tam musi ładnie wyglądać ;-)

    http://www.rgarage.pl/index.php/mody...e-czy-nacinane
    Ostatnio edytowane przez polciuxxx ; 21-03-2017 o 09:46
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  4. #23
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    ford mondeo 03' 2.0tdci
    Od
    09 Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Kolego polciuxxx za Roti mi powiedzieli 380+wysyłka.Także już wole ten zestaw Zimmermana,artykuł świetnyTak jak pisałem niżej, do wymiany jeszcze dwa tygodnie,więc zobaczymy co ostatecznie wyjdzie z tego tematu

  5. #24
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Cytat Zamieszczone przez wafel Zobacz posta
    Kolego polciuxxx za Roti mi powiedzieli 380+wysyłka.Także już wole ten zestaw Zimmermana,artykuł świetnyTak jak pisałem niżej, do wymiany jeszcze dwa tygodnie,więc zobaczymy co ostatecznie wyjdzie z tego tematu
    No przy takiej różnicy też brałbym Zimmermana.Używałem też zimmermana i były to najbardziej trwałe tarcze jakie miałem. Zobaczymy jak skończy rotinger

    ---------- Post added at 09:25 ---------- Previous post was at 09:24 ----------

    Jak będziesz wymieniał to zalej lepszy płyn i jak finanse pozwolą to zmień przewody na stalowy oplot i "będzie Pan zadowolony";-)
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  6. #25
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    ford mondeo 03' 2.0tdci
    Od
    09 Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez polciuxxx Zobacz posta
    Jak będziesz wymieniał to zalej lepszy płyn i jak finanse pozwolą to zmień przewody na stalowy oplot i "będzie Pan zadowolony";-)
    płyn spoko,ale gorzej z przewodami bo dopiero co zmieniałem i założyłem zwykle;/

    No zobaczymy jak to wyjdzie wszystko w praniu

  7. #26
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    ford mondeo 03' 2.0tdci
    Od
    09 Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    W końcu po dłuższym czasie założone na przód tarcze Zimmermann sport + klocki zimmerman,na tył zwykły zestaw Zimmermanna. Zobaczymy jak się będzie to sprawowaćOczywiście po 3 latach trzeba było poprawić zaciski tylne i przednie,ale teraz hamuje że niech się modlą Ci za mnąDziękuje Koledzy za podpowiedzi i porady

  8. #27
    Zielony listek
    Imię
    Arek
    Model
    Mondeo Mk3 2006
    Silnik
    1.8 125 Km
    Opis
    Błękitny Grom
    Od
    01 Mar 2008
    Mieszka w
    Lubin
    Cytat Zamieszczone przez wafel Zobacz posta
    W końcu po dłuższym czasie założone na przód tarcze Zimmermann sport + klocki zimmerman,na tył zwykły zestaw Zimmermanna. Zobaczymy jak się będzie to sprawowaćOczywiście po 3 latach trzeba było poprawić zaciski tylne i przednie,ale teraz hamuje że niech się modlą Ci za mnąDziękuje Koledzy za podpowiedzi i porady
    Jeżeli to nie tajemnica to ile cie wyniosło w sumie cała wymiana tarcz i klocków na przód ?

  9. #28
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    ford mondeo 03' 2.0tdci
    Od
    09 Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Żadna tajemnica,ja w sklepie zaprzyjaźnionym zapłaciłem 650 zł za cały zestaw,do tego jeszcze dokupiłem zestaw naprawczy zacisku więc cała operacja wyniosła mnie około 800 zł.Tutaj masz link do tych tarcz jak byś szukał:


    http://allegro.pl/zimmermann-sport-t...578255228.html
    Ostatnio edytowane przez wafel ; 28-04-2017 o 09:55

  10. #29
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    17 Sep 2012
    Mieszka w
    Opole
    Podepnę się pod temat, muszę zmienić tarcze z przodu bo kupiłem ori z salonu forda i po kilku tysiącach jedna zaczęła bić. Przetoczyłem obie, i po 2 tys. znowu zaczęła któraś bić. Także za oryginał ja już podziekuję. Szukam porządnej tarczy w rozsądnej cenie i po tym co przeczytałem to jestem zdecydowany na komplet tarcze Rotinger + klocki ori. Czy te tarcze na alle za ~240 pln to jest ten rotinger o którym mowa czy gdzieś indziej ich mam szukać?

    EDIT:
    Teraz doczytałem że chodziło o Graphite Line. Dodam że mam styl jazdy umiarkowany głównie po mieście, okazyjnie autostrada ale bez szaleństw. Zwykły Rotinger da radę czy inwestować w Graphite? Bo nie ukrywam trochę śmiesznie wygląda nacinana/nawiercana tarcza w zwykłym 16 letnim kombi
    Ostatnio edytowane przez jedrek2206 ; 15-05-2017 o 10:31

  11. #30
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    06 Mar 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez jedrek2206 Zobacz posta
    Podepnę się pod temat, muszę zmienić tarcze z przodu bo kupiłem ori z salonu forda i po kilku tysiącach jedna zaczęła bić. Przetoczyłem obie, i po 2 tys. znowu zaczęła któraś bić. Także za oryginał ja już podziekuję. Szukam porządnej tarczy w rozsądnej cenie i po tym co przeczytałem to jestem zdecydowany na komplet tarcze Rotinger + klocki ori. Czy te tarcze na alle za ~240 pln to jest ten rotinger o którym mowa czy gdzieś indziej ich mam szukać?

    EDIT:
    Teraz doczytałem że chodziło o Graphite Line. Dodam że mam styl jazdy umiarkowany głównie po mieście, okazyjnie autostrada ale bez szaleństw. Zwykły Rotinger da radę czy inwestować w Graphite? Bo nie ukrywam trochę śmiesznie wygląda nacinana/nawiercana tarcza w zwykłym 16 letnim kombi

    Najpierw odszukaj przyczynę swoich dotychczasowych problemów bo na pewno winne nie są tarcze czy klocki Dopiero wtedy jeżeli okaże się, że tarcze nie są do uratowania to myśl o wymianie i lepiej celuj w dobre standardowe tarcze np Zimmermann czy ewentualnie Textar lub TRW.

  12. #31
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Cytat Zamieszczone przez jedrek2206 Zobacz posta
    Graphite
    To tylko powłoka antykorozyjna.
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  13. #32
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    17 Sep 2012
    Mieszka w
    Opole
    Cytat Zamieszczone przez Adam1003 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez jedrek2206 Zobacz posta
    Podepnę się pod temat, muszę zmienić tarcze z przodu bo kupiłem ori z salonu forda i po kilku tysiącach jedna zaczęła bić. Przetoczyłem obie, i po 2 tys. znowu zaczęła któraś bić. Także za oryginał ja już podziekuję. Szukam porządnej tarczy w rozsądnej cenie i po tym co przeczytałem to jestem zdecydowany na komplet tarcze Rotinger + klocki ori. Czy te tarcze na alle za ~240 pln to jest ten rotinger o którym mowa czy gdzieś indziej ich mam szukać?

    EDIT:
    Teraz doczytałem że chodziło o Graphite Line. Dodam że mam styl jazdy umiarkowany głównie po mieście, okazyjnie autostrada ale bez szaleństw. Zwykły Rotinger da radę czy inwestować w Graphite? Bo nie ukrywam trochę śmiesznie wygląda nacinana/nawiercana tarcza w zwykłym 16 letnim kombi

    Najpierw odszukaj przyczynę swoich dotychczasowych problemów bo na pewno winne nie są tarcze czy klocki Dopiero wtedy jeżeli okaże się, że tarcze nie są do uratowania to myśl o wymianie i lepiej celuj w dobre standardowe tarcze np Zimmermann czy ewentualnie Textar lub TRW.
    To co kolega proponuje żeby sprawdzić? Bo moim zdaniem to wina gorszego materiału, a nie użytkowania czy montażu. :/ wiem że powinno się unikać wody po ostrym hamowaniu itd. Przez cały okres użytkowania tarcze nie miały ani jednego awaryjnego hamowania, według mnie nie maja powodu do gięcia się.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez jedrek2206 ; 15-05-2017 o 11:35

  14. #33
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    06 Mar 2015
    Mieszka w
    Poznań
    - Tarcze się nie gną bo to żeliwo
    - Wody nie trzeba unikać, widziałeś gdzieś w instrukcji od auta zakaz jazdy podczas deszczu ? Ja nie

    Czujnik zegarowy w łapki i pomiar samej piasty oraz tarcz po zamontowaniu.

  15. #34
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    17 Sep 2012
    Mieszka w
    Opole
    Cytat Zamieszczone przez Adam1003 Zobacz posta
    - Tarcze się nie gną bo to żeliwo
    - Wody nie trzeba unikać, widziałeś gdzieś w instrukcji od auta zakaz jazdy podczas deszczu ? Ja nie

    Czujnik zegarowy w łapki i pomiar samej piasty oraz tarcz po zamontowaniu.
    Unikać jak ognia nie, natomiast po mocniejszym hamowaniu wjazd w głębszą kałużę raczej dobrze tarczom nie zrobi. O takiej sytuacji mówię.
    Wracając do problemu:
    Piasty były mierzone i są ok, następnie mechanik zmierzył przy mnie tarcze i wyraźnie wyszło na jednej bicie z tego co pamietam 0,16 mm. Tarcze zostały przetoczone i problem zniknął, natomiast powrócił po czasie. Więc wychodzi na to, że jednak się wichrują z jakiegoś powodu. Co mnie bardziej dziwi, bo to oryginały forda z wybitymi oznaczeniami.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  16. #35
    Kursant Awatar totekk
    Model
    MK5
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    19 Oct 2015
    Mieszka w
    gdańsk
    Raz toczone tarcze będą biły ponownie jak się tylko bardziej zagrzeją.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    UCDS, IDS, ELM

  17. #36
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    17 Sep 2012
    Mieszka w
    Opole
    Cytat Zamieszczone przez totekk Zobacz posta
    Raz toczone tarcze będą biły ponownie jak się tylko bardziej zagrzeją.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    To ma sens. Pytanie czemu się pierwszy raz zwichrowały. Tak czy siak są do zmiany, ktoś coś wie o tych Rotingerach zwyklych? Czy lepiej iść w sprawdzonego zimmermana?

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  18. #37
    Kursant Awatar totekk
    Model
    MK5
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    19 Oct 2015
    Mieszka w
    gdańsk
    Ja mam zimmermann sport i klocki gulfer, dobrze hamują na zimno i ciepło.
    UCDS, IDS, ELM

  19. #38
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    06 Mar 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez jedrek2206 Zobacz posta
    Unikać jak ognia nie, natomiast po mocniejszym hamowaniu wjazd w głębszą kałużę raczej dobrze tarczom nie zrobi. O takiej sytuacji mówię.
    Wracając do problemu:
    Piasty były mierzone i są ok, następnie mechanik zmierzył przy mnie tarcze i wyraźnie wyszło na jednej bicie z tego co pamietam 0,16 mm. Tarcze zostały przetoczone i problem zniknął, natomiast powrócił po czasie. Więc wychodzi na to, że jednak się wichrują z jakiegoś powodu. Co mnie bardziej dziwi, bo to oryginały forda z wybitymi oznaczeniami.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
    - To, że przelecisz przez kałużę to nic tarczy nie zrobi jeżeli ma już jakiś przebieg i jest utwardzona,
    - Coś mi się nie zgadza, zmierzył po jakimś tam czasie jak wyszło, że bije i bicie było ponad normę, a jak je montował to mierzył ? Obstawiam, że nie...
    - Nie wichrują bo to żeliwo, poczytaj trochę i nie powielaj bajek
    - Jak nie wierzysz w moją teorie to zapraszam do nas, znajdziemy błąd


    Cytat Zamieszczone przez totekk Zobacz posta
    Raz toczone tarcze będą biły ponownie jak się tylko bardziej zagrzeją.
    Dokładnie - bo tarcz się nie toczy


    Cytat Zamieszczone przez jedrek2206 Zobacz posta
    Tak czy siak są do zmiany, ktoś coś wie o tych Rotingerach zwyklych? Czy lepiej iść w sprawdzonego zimmermana?
    Sam sobie odpowiedziałeś

  20. #39
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    17 Sep 2012
    Mieszka w
    Opole
    Biorę zimmermany w takim razie

    Chciałbym wrócić jednak do dyskusji, bo ciekaw jestem czym ten objaw jest spowodowany:
    Cytat Zamieszczone przez Adam1003 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez jedrek2206 Zobacz posta
    Unikać jak ognia nie, natomiast po mocniejszym hamowaniu wjazd w głębszą kałużę raczej dobrze tarczom nie zrobi. O takiej sytuacji mówię.
    Wracając do problemu:
    Piasty były mierzone i są ok, następnie mechanik zmierzył przy mnie tarcze i wyraźnie wyszło na jednej bicie z tego co pamietam 0,16 mm. Tarcze zostały przetoczone i problem zniknął, natomiast powrócił po czasie. Więc wychodzi na to, że jednak się wichrują z jakiegoś powodu. Co mnie bardziej dziwi, bo to oryginały forda z wybitymi oznaczeniami.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
    - To, że przelecisz przez kałużę to nic tarczy nie zrobi jeżeli ma już jakiś przebieg i jest utwardzona,
    - Coś mi się nie zgadza, zmierzył po jakimś tam czasie jak wyszło, że bije i bicie było ponad normę, a jak je montował to mierzył ? Obstawiam, że nie...
    - Nie wichrują bo to żeliwo, poczytaj trochę i nie powielaj bajek
    - Jak nie wierzysz w moją teorie to zapraszam do nas, znajdziemy błąd
    Badaniem materiałów się nie zajmuję, więc kłócił się nie będę, mniemam po tym co piszesz, że masz większą wiedzę

    Dokładnie to było tak, pojechałem do mechanika żeby zmierzył piasty bo coś zaczęło bić, myślałem że złapałem gdzieś kiedyś dziurę i się pogięło. Zmierzył piasty - były OK. Zmierzył tarcze - bicie, obrócił tarcze na piaście - bicie tylko obrócone o stosowny kąt. Pojechałem do domu, zrzuciłem tarcze, zawiozłem do przetoczenia, odebrałem tego samego dnia, założyłem i hamowanie stało się aksamitne. To jeżeli przetoczenie tarcz nie zniwelowało zmierzonego zwichrowania to w takim razie czekam na pomysł co mogło je powodować? Nierówno dokręcone śruby? Na dwóch kompletach kół 16 i 18 jest dokładnie tak samo.
    Odkąd zaczęło ponownie bić kierownicą przy hamowaniu, dwa razy zrzucałem tarcze i czyściłem do żywego metalu styk tarczy z piastą i bez zmian. Tarcze na śmietnik, nie ulega to wątpliwości, ale jeżeli przyczyna leży gdzie indziej to lepiej ją wyeliminować zawczasu.

  21. #40
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    06 Mar 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez jedrek2206 Zobacz posta
    Zmierzył tarcze - bicie, obrócił tarcze na piaście - bicie tylko obrócone o stosowny kąt. Pojechałem do domu, zrzuciłem tarcze, zawiozłem do przetoczenia, odebrałem tego samego dnia, założyłem i hamowanie stało się aksamitne. To jeżeli przetoczenie tarcz nie zniwelowało zmierzonego zwichrowania to w takim razie czekam na pomysł co mogło je powodować? Nierówno dokręcone śruby? Na dwóch kompletach kół 16 i 18 jest dokładnie tak samo.
    Odkąd zaczęło ponownie bić kierownicą przy hamowaniu, dwa razy zrzucałem tarcze i czyściłem do żywego metalu styk tarczy z piastą i bez zmian. Tarcze na śmietnik, nie ulega to wątpliwości, ale jeżeli przyczyna leży gdzie indziej to lepiej ją wyeliminować zawczasu.
    Tak przez internet nie jestem w stanie postawić konkretnej diagnozy ale jak dla mnie to co zmierzył Twój mechanik to nie była odchyłka tarczy tylko różnica grubości, która z jakiegoś powodu powstała i teraz pytanie z jakiego Czy coś w układzie nie pracuje jak powinno, czy może coś mu podeszło pomiędzy tarcze a piastę ? No przypadków jest na prawdę wiele i każdy ma inne rozwiązanie...

    Przejrzyj czy na pewno tłoczki bez oporów równo pracują zarówno w jedną jak i drugą. Sprawdź czy zacisk względem jarzma na suwakach pracuje swobodnie, sprawdź czy suwaki są proste.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-10-2013, 01:10
  2. [MkIII] Zestaw tarcze i klocki Steinhof na przód
    By Mortal_Kombat in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 22:06
  3. [MkII] hamulce...większe tarcze i zaciski? czy lepsze tarcze i klocki?
    By GrekuPL in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 23:30
  4. czy taki zestaw moze byc??
    By surmad in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-05-2007, 18:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów