+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    Kursant Awatar Kill3rReaper
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Titanium, kombi
    Od
    03 Mar 2011
    Mieszka w
    Warszawa

    Unhappy Błędy P2135 i P2111

    Witam wszystkich!
    Kilka dni temu podczas jazdy wyskoczyła mi "usterka silnika" (tylko na Convers+, ikonka check engine się nie zapaliła). Samochód przeszedł w tryb awaryjny i generalnie dało się jechać, ale bardzo powoli. Po restarcie samochodu jednak wszystko wróciło do normy, niestety na krótki czas. Po kilkudziesięciu km samochód znowu zasygnalizował "usterkę silnika" na C+, bez zapalania ikonki check engine. Zrestartowałem samochód i znowu wszystko było ok, na jakiś czas. Oczywiście sprawdziłem błąd podłączając się interfejsem pod OBD2 i dostałem błąd P2135. Po 2 dniach dosłownie po 1km przejechanym komputer pokazał "usterkę silnika" i do tego wywalił kontrolkę check engine. Już na stałe. Czytając informacje w necie na ten temat i patrząc po objawach (nagle zaczęły falować obroty, samochód baardzo słabo reagował na gaz) postanowiłem zamówić przez internet pedał gazu (aktualnie był tylko jeden do 2.5t, jak przyszedł, okazało się, że jest od anglika). Zdemontowałem go i podpiąłem jedynie złączkę do "nowego" pedału gazu (w wersji angielskiej sam pedał - plastik - jest inny, reszta niby ta sama). Kilka minut na postoju wciskając gaz, puszczając i ogólnie bawiąc się nim, nic na komputerze nie wyskoczyło. Zadowolony razem z ojcem postanowiliśmy rozmontować pedał gazu i podmienić same "plastiki", żeby wersja angielska zmieściła się w moim Mondku (w załączniku wrzucam foto).
    Niestety po zamontowaniu i jeździe próbnej, po około 2km znów na C+ pojawił się komunikat o "usterce silnika". Zawróciłem do domu i nie wyłączając silnika odczytałem błędy (nie wiem czemu, ale błędy które pojawiają się tylko na C+ po restarcie silnika znikają i nawet ich w zamrożonych ramkach nie ma). Pojawił się błąd P2135 i do niego dołączył P2111... Czy ktoś wie, co może być nie tak?
    Z góry dzięki i pozdrawiam!
    Załączone obrazki

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kill3rReaper Zobacz posta
    Czy ktoś wie, co może być nie tak?
    Bo to raczej chodzi o czujniki czy silnik/napęd przy przepustnicy.
    Z tym że nie wiem czy czujniki przy niej są dwa czy jeden.

    A druga sprawa, w programach zapewne można posprawdzać jak pracuje sam pedał, jak sama przepustnica, bo samo odczytanie kodu błędu bez wizualizacji pracy danego podzespołu często kończy się niepotrzebnymi wydatkami.
    Np w przypadku błędu lambdy trza sprawdzić jak ona pracuje, żeby ocenić czy to ona padła czy np błąd jest generowany bo jest lewy podsys powietrza.
    I podejrzewam że właśnie u Ciebie jest tak że zinterpretowałeś błąd że chodzi o pedał, a problem jest raczej przy przepustnicy.
    No chyba że zbiegiem okoliczności i pedał poleciał i przepustnica.

  4. #3
    Kursant Awatar Kill3rReaper
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Titanium, kombi
    Od
    03 Mar 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    No chyba że zbiegiem okoliczności i pedał poleciał i przepustnica.
    To już by były dwa padnięte pedały
    Raczej pedał gazu można już wykluczyć. Wygląda na to, że to może być tak jak mówisz silniczek/czujnik przy przepustnicy. Podłączę się kompem i zobaczę, może gdzieś będzie opcja żeby to sprawdzić.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kill3rReaper Zobacz posta
    silniczek/czujnik przy przepustnicy. Podłączę się kompem i zobaczę, może gdzieś będzie opcja żeby to sprawdzić.
    Sam nie miałem okazji sprawdzać MKIV, ale skoro w starszych modelach jest obrazkowy wykres TPS-a (czujnik położenia położenia przepustnicy) no to raczej we wsteczniactwo programy by nie szły (chyba ).
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 10-03-2017 o 20:35

  6. #5
    Kursant Awatar Kill3rReaper
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Titanium, kombi
    Od
    03 Mar 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Postanowiłem podłączyć lepsze urządzenie niż "chińskie OBD2" + Torque.
    FORScan + Viaken dały znacznie większą ilość informacji... Niektóre brzmią groźnie
    // Całość loga z FORScana w załączniku



    ===PCM DTC P2135:00-E8===
    Kod: P2135 - Korelacja napięcia A/B przełącznika/czujnika położenia pedału/przepustnicy

    Status:
    - Wczesniej zapisany kod DTC - nieobecny w czasie wydania polecenia.
    - Kontrolka usterki włączona przy tym DTC
    - Test nie został ukończony

    Moduł: Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control Module).

    Zamrożone ramki :
    -GLOBTIM: 307248832 s - Globalny czas rzeczywisty
    -TOTDIST: 193412.0 km - Całkowity (przebyty) dystans
    -MAINECUV: 14.00 V - Zasilanie główne sterownika ECU
    -ESTSERUN: Tak - Status silnika - silnik pracuje
    -ESTSECRK: Tak - Status silnika - silnik w fazie rozruchu
    -OUTTMP: 6 °C - Temperatura zewnętrzna odczytywana przez czujnik.
    -GLOBTIM: 307251616 s - Globalny czas rzeczywisty
    -TOTDIST: 193450.0 km - Całkowity (przebyty) dystans
    -MAINECUV: 14.25 V - Zasilanie główne sterownika ECU
    -ESTSERUN: Tak - Status silnika - silnik pracuje
    -ESTSECRK: Tak - Status silnika - silnik w fazie rozruchu
    -OUTTMP: 17 °C - Temperatura zewnętrzna odczytywana przez czujnik.
    ===END PCM DTC P2135:00-E8===

    ===PCM DTC P0121:00-68===
    Kod: P0121 - Zakres napięcia w obwodzie/jakość sygnału czujnika A położenia przepustnicy/pedału

    Status:
    - Wczesniej zapisany kod DTC - nieobecny w czasie wydania polecenia.
    - Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC
    - Test nie został ukończony

    Moduł: Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control Module).

    Zamrożone ramki :
    -GLOBTIM: 307248832 s - Globalny czas rzeczywisty
    -TOTDIST: 193412.0 km - Całkowity (przebyty) dystans
    -MAINECUV: 14.00 V - Zasilanie główne sterownika ECU
    -ESTSERUN: Tak - Status silnika - silnik pracuje
    -ESTSECRK: Tak - Status silnika - silnik w fazie rozruchu
    -OUTTMP: 6 °C - Temperatura zewnętrzna odczytywana przez czujnik.
    -GLOBTIM: 307251616 s - Globalny czas rzeczywisty
    -TOTDIST: 193450.0 km - Całkowity (przebyty) dystans
    -MAINECUV: 14.25 V - Zasilanie główne sterownika ECU
    -ESTSERUN: Tak - Status silnika - silnik pracuje
    -ESTSECRK: Tak - Status silnika - silnik w fazie rozruchu
    -OUTTMP: 17 °C - Temperatura zewnętrzna odczytywana przez czujnik.
    ===END PCM DTC P0121:00-68===

    ===PCM DTC P2281:22-EC===
    Kod: P2281 - Ulatnianie się powietrza pomiędzy MAF a korpusem przepustnicy

    Dodatkowe symptomy usterki:
    - Amplituda sygnału większa niż maksimum

    Status:
    - DTC zmienił się w usterkę stałą - usterka sporadyczna w czasie wydania polecenia
    - Kontrolka usterki włączona przy tym DTC
    - Test nie został ukończony

    Moduł: Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control Module).

    Zamrożone ramki :
    -GLOBTIM: 307249024 s - Globalny czas rzeczywisty
    -TOTDIST: 193415.0 km - Całkowity (przebyty) dystans
    -MAINECUV: 14.00 V - Zasilanie główne sterownika ECU
    -ESTSERUN: Tak - Status silnika - silnik pracuje
    -ESTSECRK: Tak - Status silnika - silnik w fazie rozruchu
    -OUTTMP: 7 °C - Temperatura zewnętrzna odczytywana przez czujnik.
    -GLOBTIM: 307253184 s - Globalny czas rzeczywisty
    -TOTDIST: 193464.0 km - Całkowity (przebyty) dystans
    -MAINECUV: 14.25 V - Zasilanie główne sterownika ECU
    -ESTSERUN: Tak - Status silnika - silnik pracuje
    -ESTSECRK: Tak - Status silnika - silnik w fazie rozruchu
    -OUTTMP: 6 °C - Temperatura zewnętrzna odczytywana przez czujnik.
    ===END PCM DTC P2281:22-EC===

    ===PCM DTC P061D:00-64===
    Kod: P061D - Dzialanie wewnetrzne modulu sterujacego masa powietrza silnika

    Status:
    - DTC zmienił się w usterkę stałą - usterka sporadyczna w czasie wydania polecenia
    - Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC
    - Test nie został ukończony

    Moduł: Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control Module).

    Zamrożone ramki :
    -GLOBTIM: 307253184 s - Globalny czas rzeczywisty
    -TOTDIST: 193464.0 km - Całkowity (przebyty) dystans
    -MAINECUV: 14.25 V - Zasilanie główne sterownika ECU
    -ESTSERUN: Tak - Status silnika - silnik pracuje
    -ESTSECRK: Tak - Status silnika - silnik w fazie rozruchu
    -OUTTMP: 6 °C - Temperatura zewnętrzna odczytywana przez czujnik.
    ===END PCM DTC P061D:00-64===

    ===OBDII DTC P061D-P===
    Kod: P061D - Dzialanie wewnetrzne modulu sterujacego masa powietrza silnika

    Status:
    - Oczekujący - usterka oczekuje na potwierdzenie

    Moduł: Diagnostyka pokładowa II

    ===END OBDII DTC P061D-P===

    ===OBDII DTC P2135-C===
    Kod: P2135 - Stosunek sygnalów czujników A i B TP - wynik nieprawidlowy.

    Status:
    - Potwierdzony - usterka jest potwierdzona

    Moduł: Diagnostyka pokładowa II

    ===END OBDII DTC P2135-C===
    Załączone pliki

  7. #6
    Kursant Awatar Kill3rReaper
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Titanium, kombi
    Od
    03 Mar 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Witam,
    Wczoraj wyjąłem przepustnicę i przeczyściłem benzyną ekstrakcyjną. Po zamontowaniu jej dzisiaj, niestety check wywalił się po 1km (przed wystartowaniem pousuwałem wszelkie błędy)
    Miałem podpiętego ELMa i Forscana.
    Czy ktoś jest w stanie na podstawie poniższego wykresu stwierdzić co jest nie tak? Checka wywaliło około 150 sekundy
    Wykresy kolejno:
    APP,% - położenie pedału gazu
    MAF,g/s - przepływomierz
    RPM - obroty silnika
    TP1,V - czujnik przepustnicy
    CATEMP - temperatura katalizatora
    ECT - temperatura płynu chłodniczego
    TP,% - położenie przepustnicy
    Załączone obrazki

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Z wykresu ewidentnie widać że coś się rypie z sygnałem z położenia przepustnicy i MAF szajby dostaje.
    Szkoda że po tym zdarzeniu nie sprawdziłeś na wykresie jak sam sygnał z pedała wychodzi, czy jest płynny.
    Bo patrząc tak jak teraz, to bym najbardziej skłony był na uszkodzenie czujnika przy przepustnicy, tylko teraz pytanie czy to faktycznie czujnik klęknął, czy gdzieś coś z kabelkami od niego że gdzieś może na jakimś złączu/kostce niekontaktują.
    Najlepiej to by było na szrot podjechać i na miejscu przełożyć czujnik, czy całą przepustnicę i sprawdzić czy też będą takie problemy.

    Ja za słabo znam MKIV żeby coś bardziej konkretnego doradzić.
    Bo jeszcze się zastanawiałem czy przypadkiem MAF-owi coś nie odbija co się przekłada na przejście w tryb awaryjny sterowania przepustnicą, ale to tylko takie dumanie bo nie mam pojęcia jak to powiązane. Chyba że jeszcze ten upływ powietrza/nieszczelość ma coś dorzeczy że PCM widząc tę nieszczelność przechodzi w tryb awaryjny sterowania przepustnicą, ale j/w to tylko takie knucie/dumanie nie podparte znajomością MKIV

  9. #8
    Kursant Awatar Kill3rReaper
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Titanium, kombi
    Od
    03 Mar 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Zapomniałem dopisać: wtyczka i gniazdo, które jest przy przepustnicy zostało spryskane preparatem "Kontakt" przed założeniem przepustnicy z powrotem. Na allegro widzę przepustnice używane są w cenach od 80 do 350pln. Będę musiał którąś kupić. Tylko czy się nie trafi na uszkodzoną również :/

    EDIT:
    Dodam jeszcze, że "standardowo" wyskoczył błąd zaraz po tym, jak puściłem gaz, a chwilowe spalanie nie spadło do 0 tylko w dalszym ciągu utrzymywało się na poziomie 6-8l/100km... Teraz tak się zastanawiam czy na pewno check wyskoczył przy 150 sekundzie, czy to szarpanie (wynikające z tego co napisałem przed chwilą) wtedy nastąpiło, a po kilku sekundach samochód przeszedł w tryb awaryjny.
    Ostatnio edytowane przez Kill3rReaper ; 18-03-2017 o 16:32 Powód: dodatkowe info

  10. #9
    Kursant Awatar Kill3rReaper
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Titanium, kombi
    Od
    03 Mar 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Zamówiłem dzisiaj przepustnicę. Zobaczymy co z tego wyjdzie jak przyjdzie...
    Jeszcze jedno pytanie: czy ktoś wie coś na temat adaptacji przepustnicy po wymianie/czyszczeniu? Wiele razy o tym czytałem na różnych forach, jednak nigdzie nikt nie podał w jaki sposób powinno się taką adaptację przeprowadzić... Jedyne co znalazłem to amerykańskie tutoriale odnośnie Forda Fushiona (de facto jest to amerykańska wersja Mondeo) i jakichś innych modeli z kilku litrowymi silnikami.

  11. #10
    Kursant Awatar Kill3rReaper
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Titanium, kombi
    Od
    03 Mar 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Niestety, wymiana przepustnicy nie dała żadnych efektów
    Zaraz po wymianie odpaliłem silnik (był zimny, nie odpalany cały dzień) i zostawiłem go na chodzie na około 3-4 minuty. Po tym czasie dodałem gazu i utrzymywałem obroty na poziomie około 1500-1600. Jak temperatura osiągnęła około 50-60 stopni wtedy (pomimo trzymania pedału gazu w jednej pozycji) obroty zaczęły falować, najpierw lekko, chwilę później dosyć mocno aż wyskoczył check engine :cry: Pochodził jeszcze chwilę i go zgasiłem. Po 10 minutach postanowiłem przejechać się chwilę. Check engine (ten na Convers+) po jakichś 5-10 sekundach po odpaleniu silnika zgasł i postanowiłem jeździć aż wyskoczy ponownie. Przejechałem około 50km bez najmniejszych problemów... Już myślałem, że wszystko będzie ok... Rano odpaliłem samochód i zacząłem jechać do pracy. Po przejechaniu około 3km (tutaj też zauważyłem pewną zbieżność: temperatura też była około 50-60 stopni) i check engine się pojawił ponownie
    Nie mam już totalnie pomysłów co może być nie tak...
    * pedał gazu - wymieniony
    * przepustnica - wymieniona
    Co jeszcze można sprawdzić? Zaczynam podejrzewać PCM, ale jak bardzo wielkiego pecha bym musiał mieć, żeby główny komputer się uszkodził?

  12. #11
    Zielony listek
    Model
    benzyna
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    radość z jazdy
    Od
    14 Apr 2015
    Mieszka w
    Police
    moze troche podpowiem.mianowicie mam problem z czujnikem temp. zew. i doszlo do tego ze musze sie dostac do kompa. bylem juz z mym problemem u kilku mechaniorow i bez zdemontowania kompa sie nie obejdzie bo sadza ze moze gdzies byc zimny lut na styku.jednak sam demontaz jest bardzo zaskakujacy bo tzreba zdemontowac troche czesci aby go wyciagnac.przymierzam sie do tej operacji w kwietniu i dam znac jak poszlo czy nie obylo sie bez dodatkowych kosztow.pozdrawiam

  13. #12
    Kursant Awatar Kill3rReaper
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Titanium, kombi
    Od
    03 Mar 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Byłem wczoraj u mechanika na adaptacji przepustnicy. Samochód chodzi teraz delikatnie płynniej, równiuteńko przyspiesza, jednak check engine nadal wyskakuje... Dzisiaj bądź jutro jadę na dłuższe przetestowanie samochodu u mechanika.

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kill3rReaper Zobacz posta
    Dzisiaj bądź jutro jadę na dłuższe przetestowanie samochodu u mechanika.
    Niech prześledzi jak/którędy idą kabelki od przepustnicy do PCM-a, niech poodpina wszystkie złączki/kostki po drodze, włącznie z kostką przy PCM-ie i niech oczyści.
    Bo to jakieś jaja, pedał nowy, przepustnica nowa a problem ten sam. A błędy ewidentne się odnoszą do problemów pedała/przepustnicy.

  15. #14
    Kursant Awatar Kill3rReaper
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Titanium, kombi
    Od
    03 Mar 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    pedał nowy, przepustnica nowa
    Użyłbym słowa "inne", bo jednak oba kupiłem używane... Nowy pedał 200pln oryginalny (to bym jeszcze przebolał i ostatecznie kupił nowy), a przepustnica... 2470pln :O
    Ostatnio edytowane przez Kill3rReaper ; 23-03-2017 o 13:18

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    koszta nieliche.
    Najgorsze w tym wszystkim jest że po przez forum nie da się konkretnie zdiagnozować tego typu usterki, jedynie można dać jakieś tam nakierowanie gdzie szukać, resztę trza w realu robić, ale żeby zrobić to trza mieć jakieś w miarę dobre pojęcie, a trafić na kumatego mechaniora który zna od podszewki takie zagadnienie to ciężkawo.
    Bo o ASO to szkoda pisać, oni mają wytyczne/procedury które polegają na - wymieniać po kolei na nowe, może sie za którąś wymianą trafi.
    Zero jakichś umiejętności diagnostycznych, analitycznych.
    W miarę rozsądny poważny warsztat, ma narzędzia, mierniki którymi jest w stanie sprawdzić czy to pedał, czy przepustnica, czy jakiś problem z przewodami.
    Ale weź i traf na takiego, bo wymieniaczy w podobie do ASO to pełno.

    Fakt że mogło się trafić że ktoś sprzedawał uszkodzony pedał czy przepustnicę i dlatego problem nie zniknął, ale elektryk powinien umieć to sprawdzić czy jest sprawne.

    No nic, j/w pisałem, trza by teraz przedzwonić/oczyścić wszelkie złącza między przepustnicą a PCM-em i to samo z pedałem, bo może gdzieś coś nie styka/przyśniedziało.

  17. #16
    Kursant Awatar Kill3rReaper
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Titanium, kombi
    Od
    03 Mar 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Wczoraj mechanik głównie skupił się na stronie "komputerowej". Z tego co zauważył, to czujnik obrotowy wału korbowego pokazuje 380-430 obr/min (z tego co pamiętam). Stwierdził, że tutaj jest problem... Co o tym sądzicie? I czy ktoś wie gdzie w tym silniku znajduje się ten czujnik?

  18. #17
    Zielony listek
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 250 KM
    Opis
    Mondeo, Fiesta,Focus
    Od
    30 Nov 2009
    Mieszka w
    debica
    Czujnik umiejscowiony jest centralnie z góry na połączeniu skrzyni z silnikiem , czyta sygnał z koła zamachowego. Szukaj go pod rurą z przepływki do turbo, nisko przy skrzyni biegów w okolicy gdzie przechodzą węże z termostatu do nagrzewnicy. Dosyć ciasno tam jest.

  19. #18
    Kursant Awatar Kill3rReaper
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Titanium, kombi
    Od
    03 Mar 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Czujnik wymieniony - problem jednak nadal występuje Zaczynam myśleć, czy czasem nie padł PCM... Powoli zaczynam tracić nadzieję, że uda się rozwiązać problem... Czy ktoś jest w stanie polecić dobrego elektryka/elektronika z województwa łódzkiego? Najlepiej w okolicach Bełchatowa?

  20. #19
    Zielony listek
    Model
    benzyna
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    radość z jazdy
    Od
    14 Apr 2015
    Mieszka w
    Police
    Kolego a jaki masz przebieg w swojej strzale?Kiedys czytalem ze te auta sa podatne na uszkadzanie wiazek z kablami pod maska.dotyczylo to diesla ale nigdy nie wiadomo

  21. #20
    Kursant Awatar Kill3rReaper
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Titanium, kombi
    Od
    03 Mar 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Dwa dni temu pojechałem do gazownika, żeby sprawdził czy czasem instalacja LPG nie ma tutaj do rzeczy. Gazownik stwierdził, że nie ma, bo jeśli już to były by błędy powiązane z wtryskami. Odczytał błędy i zaczął po kolei sprawdzać i odłączać, a to pedał gazu, a to przepustnicę. Wymontował filtr powietrza z obudową, a następnie PCM (główny sterownik). Posprawdzał multimetrem przewodność pomiędzy pedałem gazu i PCM. Podłączyliśmy PCM (bez montowania reszty rzeczy) i odpaliliśmy samochód. Podczas tego ruszane były wszystkie widoczne wiązki kabli, łącznie z ruszaniem całego sterownika. Ruszane też były wiązki pod schowkiem pasażera (tam gdzie są bezpieczniki). Niestety (a może i stety) samochód nawet się nie zająknął. Poskładaliśmy wszystko do kupy. Od tego momentu przejechałem już około 240km i samochód jeździ PERFEKCYJNIE!! Tak więc Kolego luki8306:
    Cytat Zamieszczone przez luki8306 Zobacz posta
    Kiedys czytalem ze te auta sa podatne na uszkadzanie wiazek z kablami pod maska.dotyczylo to diesla ale nigdy nie wiadomo
    dobrze trafiłeś

    Mam nadzieję, że to problem z wiązkami tylko. Zapewne trzeba będzie coś z tym zrobić niedługo, ale z racji tego, że wyznaję zasadę: "jest dobrze, znaczy: nie dotykać" to na razie będę jeździł. Jak się problem zacznie z powrotem pojawiać to pomyślę nad rozwiązaniem (wymiana wiązek...?). Dziękuję wszystkim za pomoc!!
    Ostatnio edytowane przez Kill3rReaper ; 30-03-2017 o 11:09

Podobne wątki

  1. Błędy
    By Siczu in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-11-2015, 13:26
  2. [Duratec] Nie kasujące się błędy
    By maxas in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 04-02-2015, 21:33
  3. [MkIII] błędy z komputera
    By rafal1283 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2013, 16:55
  4. [MkIII] błędy;/
    By kaczor23rawa in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 14:06
  5. [Zetec] Błędy 1.8 +lpg
    By grandtx in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-06-2011, 10:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów