+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    30 Aug 2015
    Mieszka w
    żnin

    Auto gaśnie po odpaleniu

    Witam
    Posiadam mondka 2.0 pb/lpg.
    Od jakiegoś czasu dzieje się coś takiego że odpalam i auto gaśnie. Wcześniej zgasł odpaliłem i było ok a teraz to jest tak że z 4 razy zgaśnie. Dzieje się to tylko na pb. Dodatkowym objawem jest że na pb po ruszeniu spadają obroty auto gaśnie. Odpalam jadę i albo jest ok albo sytuacja się powtarza do momentu przełączenia na lpg. Na lpg wszystko jest ok.
    Mechanik odczytał błąd P 0171 uboga mieszanka.
    Problem w tym że jak go zaprowadzałem do mechanika odpalił bez problemu i jemu tak samo.
    Czytałem na forum różne rzeczy dot. tego błędu.
    Bez sugestii co mogło się zepsuć???

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Przyjrzyj się pompie paliwa w baku i sprawdź ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej. Raczej mało prawdopodobne aby same wtryski padły w benzynie.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 10-03-2017 o 22:28

  4. #3
    Kursant Awatar beboku
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    GHIA
    Od
    30 Sep 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Jak odpalisz i przytrzymasz na gazie to też gaśnie? U mnie 1.8 pb miałem podobnie, gasnął od razu po odpaleniu, dopiero jak silnik złapał trochę temperatury to przestawał gasnąć. Raz postukałem po krokowym w ramach testu czy się nie przycina, po takim zabiegu auto nie gasło. Przeczyściłem krokowego, zrobiłem adaptacje i jest ok. Tylko teraz kwestia tego że na LPG jest ok, jakbyś próbował odpalić na LPG to też gaśnie czy nie? Na LPG przełącza się jak silnik będzie miał odpowiednią temperaturę.

  5. #4
    Kursant Awatar arobak
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    PB/LPG
    Od
    17 Nov 2006
    Mieszka w
    Płock
    U mnie pojawia się problem z odpaleniem kiedy mam mało paliwa w baku. Jak świeci się już rezerwa to zawsze po odpaleniu gaśnie, a za drugim razem odpala ok.

    Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
    no i jeździ--- jak mówią tak robi

  6. #5
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Reset - odłącz aku na kilka godzin. Odpalasz na PB i jeździsz troszkę na samej benzynie. Uboga mieszanka wzięła się z rozregulowanej instalacji LPG.
    wypisuję się z tego kraju...

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Uboga mieszanka wzięła się z rozregulowanej instalacji LPG.
    Co ma uboga mieszanka (na benzynie) w ogóle do LPG?
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 11-03-2017 o 22:16

  8. #7
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Rozregulowana instalacja, rozwala mapę zapłonu. Błąd pokazał się wcześniej i został zapamiętany. Przerabiałem taki temat kilka razy. Proponuję opcje bezkosztową, zamiast patrzenia w pompy paliwa itp
    wypisuję się z tego kraju...

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    30 Aug 2015
    Mieszka w
    żnin
    Ciekawe info z tym LPG. Odebrałem auto od mechanika sonda ok kable ok świec nie sprawdził ale wymieni je na nowe z racji że dawno nie były wymieniane. U niego odpalał bez problemu a błąd wyskakiwał. Może kwestia tego że wcześniej była mocna rezerwa a przed odstawieniem do niego wlałem za 50zl beny.
    Ciekawa wersja z tym LPG. Wczesniej zauważyłem że minimalnie falują obroty(słychać w silniku a nie widać na obrotomierzu) na LPG. Tylko jak ma się odpalanie na pb do jazdy na lpg???. Możesz bardzie rozwinąć.

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie znam się zupełnie na LPG gdyż nie korzystałem nigdy z tego dobrodziejstwa... Sterownik LPG zmienia na stałe mapy w oryginalnym PCM samochodu czy zmienia je w locie?
    Jeśli ta druga opcja, to można w ramach testu chyba odłączyć zasilanie sterownika LPG i spojrzeć czy nadal będą problemy.

  11. #10
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    @krzys k-c najlepiej to wyjaśni, zajmuje się tym na co dzień.
    wypisuję się z tego kraju...

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    30 Aug 2015
    Mieszka w
    żnin
    temat w ostatnim czasie się trochę rozjaśnił. Mechanik wszystko posprawdzał wymienił świece i wszystko było ok. Do momentu kiedy zapaliła sie rezerwa, poziom paliwa był poniżej pierwszej kreski. Objawy zaczęły się znowu objawiać gaśnięciem po odpaleniu. Zatankowałem paliwa i wszystko jest normalnie - nie gaśnie nie szarpie itp.
    Błąd P 071 mu się pokazywał.

    Może wy macie pomysł co jest nie tak z układem paliwowym??

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar krzys k-c
    Imię
    krzys
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mondeo mkIII
    Od
    30 Apr 2011
    Mieszka w
    AZM Płock
    źle ustawiany sterownik lpg wprowadza zamieszanie z dawkowaniem paliwa w (mapa) sterowniku pb -ten wprowadza korekty , myśli ze jakaś kiepska benzyna i próbuje się korygować, po 25% na plus czy minus od wzorcowej mapy wywala checka. Ogólnie rzecz biorąc sterownik lpg powinien tak być wystrojony aby dla sterownika pb był przezroczysty.Dawka paliwa w danej chwili ma być taka sam na pb i lpg. u kolegi może być rozjechana mapa jak najbardziej- podłączyć scanner i odczytać korektę długą

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    30 Aug 2015
    Mieszka w
    żnin
    bądź tu mądry i pisz wiersze
    Jeden mechanik Ci mówi że to nie LPG a Pb no bo przecież na Pb masz problem a nie na LPG.
    Z innym mechanikiem dzisiaj rozmawiałem który także montuje LPG i on od razu powiedział że komp może namieszać i z stąd błąd ubogiej mieszanki.
    Teraz pytanie do kogo jechać.
    Pierwszy nie wiadomo czego będzie szukał chociaż montował w tym aucie LPG i on w ogóle nie podejrzewa LPG tylko Pb(może jak podłączy pod kompa to mu wszystko wyjdzie)
    Drugi wie gdzie w silniku piszczy i pewnie wie co trzeba zrobić (nie montował w tym aucie LPG ale generalnie zajmuje się gazowaniem)

    Którego wybrać jak radzicie???.

    LPG już nie jest na gwarancji.

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Switala18 Zobacz posta
    wszystko było ok. Do momentu kiedy zapaliła sie rezerwa, poziom paliwa był poniżej pierwszej kreski. Objawy zaczęły się znowu objawiać gaśnięciem po odpaleniu. Zatankowałem paliwa i wszystko jest normalnie - nie gaśnie nie szarpie itp.
    Błąd P 071 mu się pokazywał.
    Zbyt mała wydajność pompki paliwa.
    Zrobić pomiar ciśnienia paliwa na listwie.

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    30 Aug 2015
    Mieszka w
    żnin
    Byłem dzisiaj u pewnego mechanika zwanego prze zemnie magikiem. Gdy nikt ci nie pomorze on zawsze wie co i jak.
    Naświetliłem mu temat. Bez zawahania wskazał na pompę paliwa, że podczas wymiany musiało być coś źle zmontowane koszy lub pompa. Zapala się rezerwa a pompa jak by była za wysoko i może źle podawać paliwo.
    Wiec na nowo trzeba by to rozebrać lub wymienić na nową lub trzymać wyższy poziom paliwa.

    Dodatkowo przy niskim poziomie paliwa może dojść do wybuchu pompy - samozapłon.

    Tak to wygląda.

Podobne wątki

  1. [Duratec] SIlnik gaśnie po odpaleniu
    By Jankes in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-10-2015, 19:52
  2. [TDDi MKIII] gaśnie po odpaleniu
    By dark in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 22:32
  3. [TDDi MKIII] Gaśnie po odpaleniu???
    By jaros in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-09-2009, 14:13
  4. [TD MkII] Po odpaleniu gaśnie.
    By dalek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-04-2009, 20:01
  5. Gaśnie po odpaleniu???
    By tolkos in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-10-2006, 15:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów