+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant Awatar Rafal75ww
    Imiê
    Rafa³
    Model
    Mondeo MK3
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    22 Nov 2016
    Mieszka w
    Wroc³aw Krzyki

    Czy warto przesi±¶æ siê z Mondeo 2,0 Duratec na VW Passata 2,0TDI (BGW)?

    Witam, tak jak w temacie stan±³em przed dylematem dotyczacym wymiany mojej czarnej pantery Mondeo mk3 2,0 Duratec 2002r. w hatchbacku, a Passatem B5 FL 2004r z silnikiem 2,0TDI 136KM (BGW - 8 zaworów) w wersji kombi. Passat nalezy obecnie do mojego kolegi, ktory ma go od nowo¶ci, ma najechane obecnie 200k, wymieniona miesiac temu turbine i EGR. Co wybraliby¶cie na moim miejscu? Nadmieniam iz mondeo mam dopiero od pol roku i rowniez zostalo kupione z pewnej reki, z przebiegiem ok 170k, zero rdzy (poza wydechem) i idealnie pracujacym silnikiem bez apetytu na olej. Mam na zastanowienie 2tyg, wiec sprawa jest powiedzialbym na ostrzu noza :-\

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar ghostu
    Imiê
    Przemo
    Model
    Passat B6 / Suzuki SX4
    Silnik
    1.9 TDI/1.6 Bp
    Opis
    BLS105KM/120KM
    Od
    19 Jun 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez Rafal75ww Zobacz posta
    ...Co wybraliby¶cie na moim miejscu...
    To zale¿y do której marki Ci bli¿ej.Ja osobi¶cie,ale tylko moje zdanie...zosta³ bym przy mondim.Lepsze osi±gi,lepsze zawieszenie no i lepszy wygl±d w/g mnie.Koszty napraw s± mniej wiêcej porównywalne.Jednak to Ty wybierasz.
    W VW 2.0TDI co¶ tam by³o z pomp± oleju,¿e siê zaciera³a czy jako¶ tak...Nie zawsze siê to sprawdza³o,ale fama posz³a w ¶wiat,a kupuj±c takie auto z rynku wtórnego,nie wiadomo tak do koñca co siê kupuje.I pamiêtaj o jednym...nigdy nie wierz do koñca ludziom co chc± Ci auto sprzedaæ choæ by to nawet by³ rodzony brat.
    Na zawsze w moim sercu (*)

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imiê
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    Cytat Zamieszczone przez mondasMKP Zobacz posta
    W VW 2.0TDI co¶ tam by³o z pomp± oleju,¿e siê zaciera³a czy jako¶ tak...Nie zawsze siê to sprawdza³o,ale fama posz³a w ¶wiat,a kupuj±c takie auto z rynku wtórnego,nie wiadomo tak do koñca co siê kupuje
    co¶ by³o,ale raczej chodzi³o o nastêpny model czyli B6(pompa oleju,s³ynny wkrêt imbusowy,mikropêkania g³owic,wycierajace siê gniazda pompowtrysków) chyba ze silnik jest bardzo podobny konstrukcyjnie w sumie to znam samochody z tymi silnikami które je¿dz± do dzisiaj bez awarii poza rzeczami eksplaatacyjnymi,i równiez takie co mia³y pecha nie wiem czy to rzeczywiscie pech,moze jakas loteria lub wadliwa partia

  5. #4
    Kursant Awatar Rafal75ww
    Imiê
    Rafa³
    Model
    Mondeo MK3
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    22 Nov 2016
    Mieszka w
    Wroc³aw Krzyki
    Problem faktycznie wystepowal z pompami ale w modelu B6 przy silnikach 2,0TDI 16 zaworowych, w tych silnikach pekaly tez glowice. Natomiast w B5 problematyczny jest filtr DBF i turbo sprezarka ( ta ostatnia jest nowa wiec nie mialbym z nia problemow), a jesli chodzi o DBF to wyciecie mechaniczne + program to ok 1000zl.

    ---------- Post added at 21:07 ---------- Previous post was at 19:39 ----------

    Chyba klamka zapadla, mam tylko nadzieje ze, ta zamiana wyjdzie mi na dobre. Przyzwyczailem sie juz troche do mojego mondiego ... :-\ Teraz pozostaje mi jedynie mycie i porzadne sprzatanie i wystawiam go na sprzedaz.

  6. #5
    Kursant Awatar Rafal75ww
    Imiê
    Rafa³
    Model
    Mondeo MK3
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    22 Nov 2016
    Mieszka w
    Wroc³aw Krzyki
    Mówi± ¿e to Kobieta zmienn± jest, ale jak tak siê zastanawiam i czytam o tym silniku (BGW) to tym wiêcej mam obaw czy dobrze robiê. Na plus przemawia fakt ¿e ma now± turbinê (koszt ok 2k) i wyczyszczony egr oraz wymienion± pompê podci¶nienia (700z³). Tyle ¿e z tego co pisz± silniki 2,0tdi w VW to by³a i jest istna loteria. Jedne bezawaryjnie do¿ywaj± 700k, a inne sypia sie niemi³osiernie. Do tego zapychaj±cy siê filtr DBF, szczególnie przy u¿ytkowaniu auta w mie¶cie, a mój wlasnie tak bêdzie tzn 95% miasto / 5% trasa (ok 100 km.) + ew. wyjazdy wakacyjne. Zastanawiam siê powa¿nie czy to auto dla mnie. Czy kto¶ z forumowiczów spotka³ siê lub mo¿e ma taki silnik w swoim VW? Nie chcia³bym wyj¶æ na tej zamianie jak ten stryjek co zamieni³ siekierkê na kijek - dlatego te¿ dr±¿ê temat do bólu ... Pomó¿cie !!

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Ja bym zacz±³ od pytanie ile Cie ta zmiana wyniesie - bo rozumiem, ¿e do Passka dop³aciæ bêdziesz musia³.
    W rodzinie mam paska b5fl, ale z benzynowym silnikiem i sam zastanawia³em siê nad takim ale 1.9 TDI. Ostatecznie stane³o na mondeo i fakt mondeo mi siê bardziej podoba ale mam wersje titanium. Przy wersji przed liftingami to mia³bym dylemat.
    Duratec raczej bezawaryjny i je¼dzisz ju¿ pó³ roku wiêc nie ma niespodzianek, 2.0 tdi wymieniona ju¿ turbina to w nied³ugim czasie pewnie bêdzie co¶ kolejnego, wtryski, dpf. Ja bym pozosta³ przy mondeo.

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imiê
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    skoro sam masz dylemat to nie pchaj siê na si³ê w sumie nie napisa³e¶ jaki jest twój powód zmiany,chodzi o koszt paliwa czy co¶ innego?osobi¶cie wola³bym kupiæ sprawdzone B5 1.9TDI 110KM przedlifta

  9. #8
    Kursant Awatar Rafal75ww
    Imiê
    Rafa³
    Model
    Mondeo MK3
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    22 Nov 2016
    Mieszka w
    Wroc³aw Krzyki
    "grzesio1912" róznica w cenie by³a niewielka, musialbym dop³acic do swojego ok 2-3k.

    "adamze27" powodem chêci wymiany by³o to ze znam historie tego Paska od poczatku i znam osobe która nim jezdzila i jego istn±
    pedancjê jesli chodzi o samochody. Auto wygl±da jak nowe mimo i¿ ma 13 lat. Gdyby w nim siedzial silnik 1,9 TDI nie
    zakladalbym tego tematu :-/

    Dzisiaj podj±³em decyzjê, po czê¶ci te¿ dziêki Waszym wypowiedzom w tym poscie. Zona zada³a mi proste pytanie, mianowicie który jest bli¿szy mojemu sercu i w którym lepiej siê czujê .... odpowiedzialem bez zastanowienia ... MONDEO. I to ju¿ chyba koniec tematu. Jeszcze raz dziêkujê za pomoc w podjêciu decyzji

  10. #9
    Kursant Awatar david93
    Imiê
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    2002
    Od
    25 Apr 2016
    Mieszka w
    Bytom
    No i gratulujemy m±drej decyzji

Podobne w±tki

  1. Passat b6 2.0tdi 140km brak prêdko¶ci maksymalnej
    By cichu098 in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-01-2017, 20:11
  2. [TDDi MKIII] filtr paliwa czy pasuje od Passata
    By bruss86 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-10-2014, 19:48
  3. MK I 2,5V6 duratec - warto czy nie warto o to jest pyt
    By alf in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-03-2007, 20:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów