+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wroc³aw

    Sprzêg³o - wybór producenta

    Witam.
    W moim Mondeuszu powoli koñczy siê sprzêg³o i przymierzam siê do kupna.
    Oczywi¶cie zdajê sobie sprawê, ¿e najlepszym by³oby kupno orygina³u Motorcrafta , ewentualnie LUK-a lub Sachsa. Niestetu komplet z wysprzêglikiem to wydatek ok.800-1000 a to stanowi ok.70 % warto¶ci auta. Krótko mówi±c ka¿dy kupuje to na co go staæ. Widzia³em w necie sprzêg³a+ wysprzêglik firm SRL lub Statim, które s± "dostepne" cenowo i chcia³bym siê dowiedzieæ czy macie lub mieli¶cie z tym do czynienia (opinie). Wiem, ¿e to "sieciówki" czyli robione przez chinola na zlecenie tych firm .... wiem te¿, ¿e wymiana sprzêg³a to wysoki koszt w warsztacie a jak siê robi samemu (a jak dorwa³bym kana³ to zabra³bym siê za to sam) to du¿o roboty ... i to wszystko uzasadnia, ¿eby sprzêg³o by³o lepszej jako¶ci ale jak napisa³em wcze¶niej wszystko zale¿y te¿ od bud¿etu i racjonalno¶ci finansowej (opis na pocz±tku). Du¿o nie je¿d¿ê i je¿eli wytrzyma³oby ok.70 ty¶. to bêdzie "git".
    Proszê o opinie na temat czê¶ci tych firm .... oczywi¶cie najlepiej jakby kto¶ mia³ do czynienia ze sprzêg³em .
    Pzdr

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Jak nie masz kasy to bierz to tanie, najwy¿ej wymienisz po 3 miesi±cach jeszcze raz na Sachs albo LUK. Wiem ¿e cena masakra ale sk±d¶ ona siê bierze i w tym wypadku nie tylko siê p³aci za markê ale i za Jako¶æ. Tu na forum odradzal bym siê pytanie o zdanie na temat bardzo tanich zamienników bo odpowied¼ bêdzie jedna ¿eby¶ nie zak³ada³ bo szkoda kasy i roboty, jak nie Masz kasy na luk albo Sachs to i tak Ciebie chyba nikt nie przekona ¿eby¶ tej firmy sprzêg³o kupi³, co bym Tobie równie¿ poleca³ bo 70tk to SRL Tobie nie wytrzyma, jak wytrzyma z rok to bêdzie super poczytaj oponie na internecie o firmie srl, ja od siebie mogê napisaæ ¿e mia³em kiedy¶ w MK2 wsadzone amory SRL i wytrzyma³y oko³o roku i pêk³o mocowanie ³±cznika ( zgnilo) stabilizatora przy nim i po wyjêciu go ledwo co odbijal.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  4. #3
    Poch³aniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Przede wszystkim nie my¶l kategoriami jaki procent auta kosztuje dana czê¶æ - to i tak nie zmienia faktu,¿e w przypadku dalszego posiadania auta musisz to lub tamto wymieniæ, wiêc po co siê do³owaæ.
    Co do meritum to f-my SRL nie znam, natomiast sprzêg³a Statim (to polski produkt) osobi¶cie zak³ada³em do dwóch mniejszych autek.
    By³o to ponad rok temu i jak do tej pory problemów brak.
    Tak,¿e je¿eli ju¿ to polecam w³a¶nie Statim.
    Andrzej

  5. #4
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Tu masz w dobrej cenie ca³y komplet Statima http://allegro.pl/sprzeglo-ford-mond...723513871.html ale ja bym poszed³ inn± drog±.Z regu³y nie ma konieczno¶ci wymiany tarczy docisk i je¶li tarcza sprzêg³a nie jest zmasakrowana to bym j± oku³-koszt okucia to 60 pln.Do tego zamówi³ sam wysprzeglik np. na Ford sklepie https://ford.sklep.pl/product-pol-17...lik-MTX75.html wprawdzie Topran ale to ta sama pó³ka co Statim a kupuj±c w sklepie masz gwarancjê (a poza tym Ford sklep szajsu nie sprzedaje).W tym uk³adzie robi±c to samemu koszt ca³ej operacji nie przekroczy 300 pln.
    Problem jest jeden-czas.Najpierw trzeba stare sprzêg³o wymontowaæ i zweryfikowaæ stan czê¶ci,potem jechaæ okuæ tarcze lub kupowaæ komplet (je¶li oka¿e siê ¿e sprzêg³o jest zakatowane).
    A co do sprzêgie³ okuwanych-okuwa³em sprzêg³a w Escorcie i w dwóch Mondeach 1,8 TD.Przebiegi na okutych (pod warunkiem stosowania ok³adzin dobrej jako¶ci-warsztat który to dla mnie robi³ stosuje ok³adziny firmy Ferrodo i nity mosiê¿ne) s± podobnej wielko¶ci jak nowych tarcz ¶redniej klasy (>200 000 km)



  6. #5
    Poch³aniacz prostych Awatar splitu
    Imiê
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    ak nie masz kasy to bierz to tanie, najwy¿ej wymienisz po 3 miesi±cach jeszcze raz na Sachs albo LUK. Wiem ¿e cena masakra ale sk±d¶ ona siê bierze i w tym wypadku nie tylko siê p³aci za markê ale i za Jako¶æ. Tu na forum odradzal bym siê pytanie o zdanie na temat bardzo tanich zamienników bo odpowied¼ bêdzie jedna ¿eby¶ nie zak³ada³ bo szkoda kasy i roboty, jak nie Masz kasy na luk albo Sachs to i tak Ciebie chyba nikt nie przekona ¿eby¶ tej firmy sprzêg³o kupi³, co bym Tobie równie¿ poleca³ bo 70tk to SRL Tobie nie wytrzyma, jak wytrzyma z rok to bêdzie super poczytaj oponie na internecie o firmie srl, ja od siebie mogê napisaæ ¿e mia³em kiedy¶ w MK2 wsadzone amory SRL i wytrzyma³y oko³o roku i pêk³o mocowanie ³±cznika ( zgnilo) stabilizatora przy nim i po wyjêciu go ledwo co odbijal.
    i tu by¶ siê zdziwi³
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    firm SRL
    mam toto ju¿ 80kkm, lekko u mnie wózek nie ma (nawet na torze bywa, czasem jakies dynamiczniejsze starty), jakie¶ 20kk temu mia³em zmianê silnika i meches siê ¶mia³ "ale masz pecha ledwo sprzêg³o zrobi³e¶ bo wygl±da na nowe a tu silnik pad³"
    czyli stwierdzam ¿e wszystko tam dobrze.
    2 lata mam ten SRL z wysprzêglikiem toprana i jako¶ nic siê nie dzieje, sprzêg³o bierze jak bra³o i ani razu siê nie ¶lizga³o. p³yn hamulcowy w normie - nic nie cieknie.
    ale polecam patent Stasia - kolejny raz z pewno¶ci± odda³bym tarczê do kucia.
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    kupuj±c w sklepie masz gwarancjê (a poza tym Ford sklep szajsu nie sprzedaje).
    gwarancja na niewiele siê zdaje gdy cieknie zaraz po monta¿u, owszem czê¶æ oddadz± ale za naprawê ju¿ siê nie doprosisz

    ---------- Post added at 19:48 ---------- Previous post was at 19:45 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    W moim Mondeuszu powoli koñczy siê sprzêg³o i przymierzam siê do kupna.
    powiedz, jak dopatrzy³e¶ siê ¿e pada sprzêg³o? moje siê nic a nic nie ¶lizga³o a po zdemontowaniu skrzyni celem lokalizacji grechotu na puszczonym sprzêgle ukaza³a siê tarcza zjechana do nitów
    by³: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. s³u¿y³ wiernie
    by³: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. s³u¿y³ wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  7. #6
    Zielony listek
    Imiê
    Robert
    Model
    Mklll
    Silnik
    2,5 170KM
    Opis
    Sedan 2001
    Od
    12 Mar 2016
    Mieszka w
    Prudnik
    Je¼dzi³em kiedy¶ bardzo du¿o i parê wymian sprzegiel prze¿y³em i jedyne co sie potwierdzi³o to ze zakup tych najtañszych wyszed³ najdro¿ej.SK³aniam siê do dwóch rozwi±zañ-okucie lub Sachs.Potrafi sprê¿ynka siê rozleciec i zablokowaæ docisk,nity nie trzymaj± ,tarcza siê przypali i slizga oraz wiele innych zdarzeñ.K³opot jest jedynie z funduszami jak chcia³em tanio zawsze wychodzi³o dro¿ej ni¿ powinno.

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Reflektory przednie Hiszpañskiego producenta Oran
    By wire1 in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-05-2010, 12:35
  2. [Duratec]Sprzêg³o jakiego producenta ???
    By obreb in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-04-2010, 10:27
  3. Antena ML-145 - jakiego producenta?
    By szczerba in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-03-2007, 19:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów