+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 79
  1. #41
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Musze kupić drążki kierownicze. Jak stoje na parkingu i szarpie energicznie kierownica to wydobywa sie stuk z okolic właśnie srodka przodu auta. Zrobiłem wczoraj test. Przejechalem sie kilka razy po prostej, to ściąganie to jak przypadek losowy... raz ściąga raz jedzie jak po sznurku. No nic kupię drążki kierowicze i łożyska amortyzatorów.
    Sprężyna na 100% cala, byly sprawdzane wszystkie, wzrokowo i namacalnie. Kilka razy byłem na stacji SKP i prosiłem o dogłębne sprawdzenie zawieszenia

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Mondek00r ; 30-04-2017 o 12:36

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Musze kupić drążki kierownicze. Jak stoje na parkingu i szarpie energicznie kierownica to wydobywa sie stuk z okolic właśnie srodka przodu auta. Zrobiłem wczoraj test. Przejechalem sie kilka razy po prostej, to ściąganie to jak przypadek losowy... raz ściąga raz jedzie jak po sznurku. No nic kupię drążki kierowicze i łożyska amortyzatorów.
    Sprężyna na 100% cala, byly sprawdzane wszystkie, wzrokowo i namacalnie. Kilka razy byłem na stacji SKP i prosiłem o dogłębne sprawdzenie zawieszenia

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
    No ale drążki wymieniales to po co kupować nowe i wymieniać?

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  4. #43
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Drążki. A nie końcówki. Końcówki wymienialem

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

  5. #44
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Przecież na samym początku pisałem jak i chyba koledzy że pewnie drążek dostał to dlaczego od razu nie zmieniłeś?? Po co tak kasę wydawać niepotrzebnie i po co zadajesz tu pytania jak nie stosujesz się do podpowiedzi które dają Tobie forumowicze ?? Masz za dużo kasy? Jak wahacz sie zgiął to prawie na 100% drążek też dostał bo wynika to z konstrukcji zawieszenia, fizyki i prawa Murphyego. Szkoda Twojej roboty, czasu i kasy. Kolega (sorry że tak personalnie pozwalam sobie napisać Kolega ale pisze to w cudzyslowie) Uro2 napisał Tobie że pewnie drążek, ja pisałem na samym początku a mimo to nie zmieniłeś i robiłeś zbieżność, nie kumam serio.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  6. #45
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Sorry, ale ja pisałem o drążku stabilizatora, a nie o kierowniczym. Nawet jeżeli kierowniczy jest krzywy, a jest zrobiona zbieżność to nie będzie miało wpływu na ściąganie, bo niby jakim cudem. Skrzywienie drążka stabilizatora powoduje ciągnięcie lub odpychanie amortyzatora i to może powodować ściąganie.
    Ostatnio edytowane przez Tomasz ; 30-04-2017 o 23:05
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  7. #46
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez uro2 Zobacz posta
    Sorry, ale ja pisałem o drążku stabilizatora, a nie o kierowniczym. Nawet jeżeli kierowniczy jest krzywy, a jest zrobiona zbieżność to nie będzie miało wpływu na ściąganie, bo niby jakim cudem. Skrzywienie drążka stabilizatora powoduje ciągnięcie lub odpychanie amortyzatora i to może powodować ściąganie.
    Czyli chodziło ci o Łączniki stabilizatora?? On już je zmieniał to nowe by były krzywe?? A co do tego że jak drążek kierown. jest krzywy to po ustawieniu "zbieżności" będzie z nim wszystko Okay to pozwolę się nie zgodzić bo po takim uderzeniu pewnie jest już uszkodzony i ma luz na "kulce" i jak jest krzywy to nawet po ustawieniu zbieżności na urządzeniu będzie wszystko ok a i tak będą jajca bo będzie ten drążek ciągnął koło w nie naturalny sposób i będzie zmieniał geometrie. Na ustawieniu Zbieżności nie sprawdza się geometrii.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  8. #47
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Cytat Zamieszczone przez uro2 Zobacz posta
    Np. krzywy drążek stabilizatora.
    Przepraszam, ze poprawie. Jak cos to łącznik stabilizatora nie drążek. Sprawa numer 2. Wymieniłem wzzystko co było potrzebne i wszystko co polecili mi mechanicy. Tak mechanicy nie mechanik. Bylem u kilku. Tak jak w kilku sklepach motoryzacyjnych i pytałem co należy wymienic. Pozniej ustawiłem zbieżnośc i stalo sie co sie stało, wiecie o tym bo mowiem. Napisalem ze mam stuki z przodu auta w centralnej jego części czyli wskazuje na DRĄŻEK kierowniczy. Ściąga delikatnie w lewo. NIE zawsze co dziwne. Musze przeglądnąć jeszcze tarcze i zaciski, bo coś lewa strona jakby była lekko cieplejsza od prawej jak sie zatrzymam. Wybaczcie jesli Was nie posłuchałem, pod wpływem emocji słuchałem ludzi których miałem na poczekaniu i którzy namacalnie potrafili pomóc. Teraz posłucham Was i dokupie drazki kierownicze i je zmienie, bo to banalny zabieg jak widzialem.

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

  9. #48
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Na ustawieniu Zbieżności nie sprawdza się geometrii.
    sprawdza się, każda maszyna 3d sprawdza z automatu w trakcie procedury kalibracji i mierzą i na wydrukach dodają. mam stosik takich wydrukow bo sprawdzam przy kazdej zmianie opon i robilem w kilku miejscach i wszedzie jest pomiar pochylenia koła i kąta wyprzedzenia sworznia przedniej osi dodany.

    chyba że ktoś jeszcze korzysta z poprzedniej generacji maszyn, co już się raczej nie zdarza. każdy szanujący się warsztat ma maszynę 3d.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    był: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG Zenit, sedan

  10. #49
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Na ustawieniu Zbieżności nie sprawdza się geometrii.
    sprawdza się, każda maszyna 3d sprawdza z automatu w trakcie procedury kalibracji i mierzą i na wydrukach dodają. mam stosik takich wydrukow bo sprawdzam przy kazdej zmianie opon i robilem w kilku miejscach i wszedzie jest pomiar pochylenia koła i kąta wyprzedzenia sworznia przedniej osi dodany.

    chyba że ktoś jeszcze korzysta z poprzedniej generacji maszyn, co już się raczej nie zdarza. każdy szanujący się warsztat ma maszynę 3d.
    Robiłem rok temu zbieżności w Ford i mi nie robili geometrii tylko zbieżność, jak to wytłumaczyć? Poprosiłem o ustawienie zbieżności i Pan z serwisu pokazał mi na urządzeniu że wszystko się zgadza i świecie na zielono i tyle,nic o geometrii nie mówił.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  11. #50
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Na ustawieniu Zbieżności nie sprawdza się geometrii.
    sprawdza się, każda maszyna 3d sprawdza z automatu w trakcie procedury kalibracji i mierzą i na wydrukach dodają. mam stosik takich wydrukow bo sprawdzam przy kazdej zmianie opon i robilem w kilku miejscach
    Kto bogatemu zabroni. Moje mondeo przez 13 lat jest w rodzinie sprawdzana i ustawiana zbieżnośc była może 3 razy. Stojąc na stacji patrzyłem na monitor pokazujący parametey (żadnego wydruku nie dostajesz) to zbieżnośc była wyzerowana jedynie pochylenie lewego koła było nieco inne. Ale to było jesli mam porównać do innej miary to było w setkach milimetra wiec żadna różnica. Może moje mondeo ma juz humory i nic z tym nie zrobie



    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

  12. #51
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Nie mówię o łacznikach, tylko o pręcie zagiętym z dwóch stron, który leci w poprzek auta. Jeżeli te odgięcia nie będą w jednej płaszczyźnie, to auto może ściągać i nie wyjdzie to na żadnej geometrii. Co do stuków w środkowej części to może być luz na centralnym zębie przekładni (magla) lub na łączniku elastycznym magla z kolumną kierownicy. Dość częsta przypadłość w mkI i mkII. Szczególnie słyszalne i odczuwalne przy jeździe po dziurach lub tzw kocich łbach.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  13. #52
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Na ustawieniu Zbieżności nie sprawdza się geometrii.
    sprawdza się, każda maszyna 3d sprawdza z automatu w trakcie procedury kalibracji i mierzą i na wydrukach dodają. mam stosik takich wydrukow bo sprawdzam przy kazdej zmianie opon i robilem w kilku miejscach
    Kto bogatemu zabroni. Moje mondeo przez 13 lat jest w rodzinie sprawdzana i ustawiana zbieżnośc była może 3 razy. Stojąc na stacji patrzyłem na monitor pokazujący parametey (żadnego wydruku nie dostajesz) to zbieżnośc była wyzerowana jedynie pochylenie lewego koła było nieco inne. Ale to było jesli mam porównać do innej miary to było w setkach milimetra wiec żadna różnica. Może moje mondeo ma juz humory i nic z tym nie zrobie

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Robiłem rok temu zbieżności w Ford i mi nie robili geometrii tylko zbieżność, jak to wytłumaczyć? Poprosiłem o ustawienie zbieżności i Pan z serwisu pokazał mi na urządzeniu że wszystko się zgadza i świecie na zielono i tyle,nic o geometrii nie mówił
    50zł to nie majątek a śpię spokojnie, bo jeżdze na oponach klasy premium i te 50zł to ubezpieczenie na wypadek gdyby coś było nie tak i zaczęło mi ciąć opony, taniej jest zapłacić w sumie 100zł rocznie niż wydać 2tys zł na kolejny komplet opon który będę użytkował przez następne 5 lat. po tym czasie zazwyczaj się zużywają, robię spore przebiegi i jeżdzę szybko (dużo dróg szybkiego ruchu oraz terenów pozamiejskich), w dodatku żywotność opony to dla mnie i tak max 5 lat.

    po za tym, jak jadę trasę 2500km na raz, to wyobraźcie sobie, co by było gdyby ścinałoby mi jeden rant opony, zrobiłaby się łysa, ja tnę 180 na niemieckiej autostradzie, opona się rozwarstwia i uchodzi powietrze albo opona wybucha. sam bym zginął a przy okazji mógłbym kogoś pociągnąć za sobą.

    a odnośnie wydruku, wystarczy się upomnieć - sami z siebie rzadko gdzie dają.
    nic ekstra za to nigdy nie płaciłem.
    maszyna sprawdza wszystko naraz i na wydruku widnieją wszystkie możliwe do zmierzenia kąty w zawieszeniu.
    nidgy nie brakowało żadnej wartości którą da się zmierzyć.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    był: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG Zenit, sedan

  14. #53
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    No jak mowie. Ściąganie to przypadek losowy. Nie wiem co to może byc i juz nawet powoli odechciewa mi sie szukać.

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

  15. #54
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez uro2 Zobacz posta
    Nie mówię o łacznikach, tylko o pręcie zagiętym z dwóch stron, który leci w poprzek auta. Jeżeli te odgięcia nie będą w jednej płaszczyźnie, to auto może ściągać i nie wyjdzie to na żadnej geometrii. Co do stuków w środkowej części to może być luz na centralnym zębie przekładni (magla) lub na łączniku elastycznym magla z kolumną kierownicy. Dość częsta przypadłość w mkI i mkII. Szczególnie słyszalne i odczuwalne przy jeździe po dziurach lub tzw kocich łbach.
    Prędzej się łącznik pognie niż cały stabilizator, jeszcze nie słyszałem żeby po wpadnieciu w wyrwe w jezdni komuś drążek pokrzywilo. Od uderzenia bokiem w koło mógł by się przestawić i może pogiac ale od wjechania w wyrwe, bardzo mało prawdopodobne.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  16. #55
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Magla nigdy nie miałem uszkodzonego ani nigdy nie mialem z nim problemów. Stuk jest tylko slyszalny z lewej strony z przodu wiec stawiam na drążek kierowniczy i za niego si3 w najbliższym czasie wezmę. Na razie odpuszczam bo za duzo w Mondeo juz wpakowalem

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

  17. #56
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Na ustawieniu Zbieżności nie sprawdza się geometrii.
    sprawdza się, każda maszyna 3d sprawdza z automatu w trakcie procedury kalibracji i mierzą i na wydrukach dodają. mam stosik takich wydrukow bo sprawdzam przy kazdej zmianie opon i robilem w kilku miejscach
    Kto bogatemu zabroni. Moje mondeo przez 13 lat jest w rodzinie sprawdzana i ustawiana zbieżnośc była może 3 razy. Stojąc na stacji patrzyłem na monitor pokazujący parametey (żadnego wydruku nie dostajesz) to zbieżnośc była wyzerowana jedynie pochylenie lewego koła było nieco inne. Ale to było jesli mam porównać do innej miary to było w setkach milimetra wiec żadna różnica. Może moje mondeo ma juz humory i nic z tym nie zrobie

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Robiłem rok temu zbieżności w Ford i mi nie robili geometrii tylko zbieżność, jak to wytłumaczyć? Poprosiłem o ustawienie zbieżności i Pan z serwisu pokazał mi na urządzeniu że wszystko się zgadza i świecie na zielono i tyle,nic o geometrii nie mówił
    50zł to nie majątek a śpię spokojnie, bo jeżdze na oponach klasy premium i te 50zł to ubezpieczenie na wypadek gdyby coś było nie tak i zaczęło mi ciąć opony, taniej jest zapłacić w sumie 100zł rocznie niż wydać 2tys zł na kolejny komplet opon który będę użytkował przez następne 5 lat. po tym czasie zazwyczaj się zużywają, robię spore przebiegi i jeżdzę szybko (dużo dróg szybkiego ruchu oraz terenów pozamiejskich), w dodatku żywotność opony to dla mnie i tak max 5 lat.

    po za tym, jak jadę trasę 2500km na raz, to wyobraźcie sobie, co by było gdyby ścinałoby mi jeden rant opony, zrobiłaby się łysa, ja tnę 180 na niemieckiej autostradzie, opona się rozwarstwia i uchodzi powietrze albo opona wybucha. sam bym zginął a przy okazji mógłbym kogoś pociągnąć za sobą.

    a odnośnie wydruku, wystarczy się upomnieć - sami z siebie rzadko gdzie dają.
    nic ekstra za to nigdy nie płaciłem.
    maszyna sprawdza wszystko naraz i na wydruku widnieją wszystkie możliwe do zmierzenia kąty w zawieszeniu.
    nidgy nie brakowało żadnej wartości którą da się zmierzyć.
    Sorry ale wstawienie zbieżności a geometrii to dwie różne sprawy i nie robi się jednego razem z drugim, jak chce ustawić geometrie to robią to extra a nie za każdym razem jak robię zbieżność. Chyba że tam gdzie Ty robisz to robią to od razu bo mi nigdy w żadnym aucie jak ustawiłem zbieżność nie ustawili geometrii, chyba że tego potrzebowałem. Poza tym w Mondeo geometrii się nie ustawia to po co to robić za każdym razem i zanto płacić jsk żadnych przygód które mogły uszkodzić zawieszenie nie było? A z tym ścieraniem opon to też lekka przesada bo musiał byś mieć masakrycznie koła rozjechane żeby Ci po 2500km koła zjechało tak że nagle wybuchają i się rozwarstwiaja, wygląda jak jakies "Oszukać Przeznaczenie" . Poza tym powinienes to czuć że coś ze zbieżności nie tak i jak bys dalej z tym jeździł to sam jesteś sobie winien że Ci scina opony. No i Jeszcze jedno pokaż mi gdzie Ty po niemieckiej autostradzie (na której) jedziesz dłuższy czas te 2500km 180/h?? No i nazywanie 180/h gdzie zalecana prędkość jest 130km/h "tnięciem" jest trochę na wyrost, to są normalne prędkości. Jak byś 250 napisał no to wtedy szacun

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 15:54 ---------- Previous post was at 15:51 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Magla nigdy nie miałem uszkodzonego ani nigdy nie mialem z nim problemów. Stuk jest tylko slyszalny z lewej strony z przodu wiec stawiam na drążek kierowniczy i za niego si3 w najbliższym czasie wezmę. Na razie odpuszczam bo za duzo w Mondeo juz wpakowalem

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
    Odkrec końcówkę drążka od zwrotnicy i zobacz czy jak ruszysz drążkiem jest luz jak lata luźno to do zmiany i może zobacz czy nie jest krzywy.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  18. #57
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    No wlasnie taki test mam zamiar zrobic. I w tedy bede pewny na 100% a nie nede zanierac sie za magiel...

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

  19. #58
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Czy to może być wina luzu na lewym przegubie drążka kierowniczego, kiedy jade prosto trzymam kierownicę "15:15" i w lewą stronę kierownica kreci sie z mniejszym oporem a w prawa normalnie? Jeszcze gdy jadę na wprost i puszcze kierownicę i patrzę na nią to kierownica wolnych ruchem sama skręca w lewo. W tedy auto zaczyna ściągać.


    Przez tą pogodę nie mam kiedy sprawdzić tego.

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Mondek00r ; 15-05-2017 o 16:54

  20. #59
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    w lewą stronę kierownica kreci sie z mniejszym oporem a w prawa normalnie?



    Przez tą pogodę nie mam kiedy sprawdzić tego.
    Przecież jest 26°C w cieniu i czyste niebo

    Co do tego że kierownica w jedną kręci słabiej niż w drugą to chyba oznaka uszkodzonego magla.



    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  21. #60
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Tzn gdy kręcę na postoju nie ma różnicy gdy auto jest włączone. Podejrzewam, że ten "luz" w lewą strone jest wywolany luzem na przegubie kulowyn na drążku. Nic nie stuka nie puka. Przy skrecaniu tez nic nie strzela. Na dolkach sztywny jak bolid. Nie myślę, ze to magiel bo jeden juz mi doradzał z czym innym, ze panie sie nie wyplacisz. Wystarczylo zmienić uszczelke.
    A nie mam kiedy sprawdzic bo jak mam 1 zmiane to wieczór pada a jak mam 2 zmiane to rano pada...

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [MkIII] Stuki w zawieszeniu przód mondeo mk3
    By damiano.120 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-05-2016, 23:38
  2. [MkI] Wymiana tulej wachacza przód + łożysko lewe przód
    By smas in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-10-2010, 16:21
  3. [MkIII] części zawieszenia przód
    By Angelo in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-11-2008, 11:22
  4. [MkI] stuki w zawieszeniu - przód
    By johnnythefox in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-09-2008, 15:43
  5. [MkII] Stuki w zawieszeniu lewy przód
    By basil in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-10-2007, 21:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów