+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant
    Imiê
    Artur
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    20 Mar 2017
    Mieszka w
    Bydgoszcz

    Czy te felgii nie bêd± obcieraæ w Mondeo

    S³uchajcie chce kupiæ alu 18" do mojej maszyny. Mam upatrzone felgi o szeroko¶ci 8", ET 55, otwór centralny 63,3. Do nich bym mia³ opony 235/45/18. Wg np oponeo takie opony s± przewidywane do mojego auta ale wystraszy³o mnie trochê dwóch mechaników: jeden mi powiedzia³ ¿e przy ka¿dej zmianie kó³ (zima 16" - lato 18") bêdê musia³ przeprogramowaæ komputer aby nie by³o przek³amania prêdko¶ci, drugi powiedzia³ ¿e jak nie za³o¿ê do 18 ograniczników skrêtu to bêdê obciera³ tymi ko³ami o nadkole. Czytaj±c po forum znalaz³em pe³no w±tków ¿e ludzie maj± takie ko³a i nigdzie nie znalaz³em informacji o konieczno¶ci przeprogramowania komputera jak i o konieczno¶ci zak³adania jaki¶ ograniczników skrêtu. Ma kto¶ jakie¶ do¶wiadczenia w tym temacie?

    Auto to Mondeo MKIV 2007 HB

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    i to Ci powiedzieli fachowcy z jakimkolwiek sta¿em w zawodzie?

    ludzie, do czego to dochodzi...

    wez sie ich zapytaj czy znaj± wzór na obwód ko³a i co z niego wynika w wypadku kó³ i opon w samochodzie.

    obwód siê praktycznie nie zmienia je¶li zak³adasz homologowan± dla Twojego auta oponê, a co za tym idziep przek³amania s± znikome.

    osadzenie felgi dla forda normalne, szerokosc 8' mnie zastanawia bo fabryczne maja 7,5. Co do tego to musial by ci juz odpowiedziec ktos kto na kolach 8j jezdzi

  4. #3
    Kursant
    Imiê
    Artur
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    20 Mar 2017
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    ryzyko podjête...mam nadzieje ¿e nie bêdzie problemów zamówi³em dzi¶ felgi jutro wybiore opony i zobaczymy jak to bêdzie
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 16-04-2017 o 12:45

  5. #4
    Zielony listek Awatar mszh725
    Imiê
    Marcin
    Model
    MKIV 2012 Tit.S
    Silnik
    2.0 TDCI 163 KM +VAT :)
    Opis
    kolejne MDO :)
    Od
    12 Sep 2015
    Mieszka w
    Otwock Ma³y
    Dopuszczalne jest +/-2% ró¿nicy ¶rednicy ko³a od nomina³u, wiêc nie musisz nic zmieniaæ w kompie.
    Przy szeroko¶ci 8" ( 8x25,4 = 203,2mm ) nie powinno byæ jeszcze efektu German style, czyli felga szersza od opony.
    Et 55 jest ok.
    Pytanie tylko na jakich ko³ach Twoje mondeo wyjecha³o z fabryki, bo w zale¿no¶ci od ¶rednicy ko³a by³a zak³adana inna maglownica z ogranicznikiem skrêtu
    http://www.fordcat.ru/shop/1/parts/1272994

    Wszystkie znaki na mondeo i ko³ach mówi±, ¿e nie bêdzie obcieraæ.
    Ostatnio edytowane przez mszh725 ; 23-03-2017 o 15:49
    By³o MK3, jest MK4

  6. #5
    Kursant
    Imiê
    Artur
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    20 Mar 2017
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    teoretycznie wyjecha³o na ko³ach 215/55/16 (takie ko³a dosta³em z autem)....kurcze teraz mnie troche wystraszy³e¶ z tymi ogranicznikami...chwilowo zamówi³em tylko felgi...opon jeszcze nie klikn±³em...i teraz pojawi³ siê dylemat czy braæ opony i ryzykowaæ...idzie jako¶ sprawdziæ to samemu bez posiadania kó³ czy nie bêdzie problemu?

  7. #6
    Zielony listek Awatar mszh725
    Imiê
    Marcin
    Model
    MKIV 2012 Tit.S
    Silnik
    2.0 TDCI 163 KM +VAT :)
    Opis
    kolejne MDO :)
    Od
    12 Sep 2015
    Mieszka w
    Otwock Ma³y
    Niestety chyba jedyna opcja to za³o¿yæ, albo niech wypowie siê kto¶ kto na takich je¼dzi, bo ja mam 235/40/19, et 52.5 , 7.5j i jest ok, ale ja mam fabrycznie 19", wiêc mam inn± maglownicê. Jak nie bêdziesz skrêca³ na maksa to nie bêdzie problemu
    Ostatnio edytowane przez mszh725 ; 24-03-2017 o 17:25
    By³o MK3, jest MK4

  8. #7
    Kursant
    Imiê
    Artur
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    20 Mar 2017
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    tylko w tym problem ¿e jak jest potrzeba to automatycznie skrêci siê na maksa.... zamówi³em felgi i opony i mam nadzieje ¿e to nie bêdzie najdro¿szy nieudany test...bo jednak taka próba trochê kosztuje...³±cznie ponad 3k....w przysz³ym tygodniu wszystko przymierzê do auta i zdam relacje jak to wysz³o

  9. #8
    Kursant
    Imiê
    Artur
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    20 Mar 2017
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    No to felgi za³o¿one....na szczê¶cie nic nie obciera...Na komforcie jazdy du¿o nie straci³em, auto jest trochê twardsze ale dalej je¼dzi siê przyjemnie.

    Podsumowuj±c do Mondeo MKIV 2007R w wersji liftback felgi 5x108 ET55 18x8J z oponami 235/40/18R pasuj± bez problemu

    Jakby by³a mo¿liwo¶æ pomy¶la³bym o ET 50 ale kupi³em ju¿ takie i na takich ju¿ zostane.

    Zosta³ mi tylko do rozgryzienia temat czy trzeba przeprogramowaæ kompa pod inny rozmiar kó³...

    Ostatnio edytowane przez terefere ; 27-03-2017 o 21:51

  10. #9
    Zielony listek Awatar Ruber
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 143 KM
    Od
    30 Dec 2016
    Mieszka w
    Gdañsk
    Osadzenie ET 55 dla 18" jest katalogowe i homologowane, rozmiar opon równie¿.
    O ocieraniu nie ma mowy! Pozostaje tylko kwestia komfortu jazdy na naszych drogach.

    Jestem pewny, ¿e komputera nie trzeba przeprogramowywaæ - ko³a masz podrêcznikowe!

  11. #10
    Pogromca zakrêtów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    w katalogu forda jest napisane:
    Obrêcz aluminiowa 18" wzór 5-ramienny typu Y, srebrna – 8 x 18", odsadzenie 55, do opon 235/40 R18 i 235/45 R18, nie do silników benzynowych 1.6 l, monta¿ tylko z ogranicznikiemskrêtu

    mo¿e siê kto¶ wypowiedzieæ jak mocno przeszkadza to w parkowaniu w porównaniu do wersji bez ograniczników?
    moje pad³o ma to i promieñ skrêtu jak u wieloryba

Podobne w±tki

  1. [MkIV] Felgi 18 8,5 Czy taka felga wejdzie i nie bêdzie obcieraæ?
    By sas93 in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-04-2015, 12:49
  2. Czy te alufelgi bêd± pasowaæ do Mondeo MK4 ?
    By dopawcia in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-02-2015, 17:19
  3. Czy te felgi bêd± pasowaæ do forda mondeo mk2 ?
    By mkkostel in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 17:04
  4. opony 205/65/15 do MkII 1.8 bêd± obcieraæ czy nie???
    By Lonia in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 14-08-2005, 12:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów