+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Brak mocy

  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ghia
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Gdańsk

    Brak mocy

    Czołem!

    Objawy:
    Raz bije na łeb A6 B7 spod świateł, a raz pedał w podłogę i nawet solaris mnie wyprzedza...
    Wszystko wizualnie w normie (brak dymienia, kontrolek, etc)
    Chodzi równo idealnie odpala itd
    Niedawno wymieniony wąż intercoolera (wychodzący z egr)
    Po odłączeniu wężyka podciśnienia z nastawnika turbiny wyrzuca dużo powietrza ( nie wiem czy to istotne)

    Wiem ze przyczyn może być tysiąc, ale dajcie jakieś możliwe diagnozy żebym wiedział od czego mozna zacząć. Ostatnio nawet 180 pocisnął bez problemu, i w sumie jakoś od tego czasu jeszcze bardziej objaw sie powiększył. Jeszcze bardziej bo wcześniej objaw był, ale łagodniejszy, z czasem sie pogarsza

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ghia
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    A tak nawiasem czy po odłączeniu aku na cała noc, wtryski mogły sie rozkodować?

  4. #3
    Kursant Awatar nesiasps
    Imię
    Paweł
    Model
    MK4/MK3
    Silnik
    2.0 TDCi 175 KM / 130KM
    Od
    24 Oct 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Cytat Zamieszczone przez MK3Community Zobacz posta
    Po odłączeniu wężyka podciśnienia z nastawnika turbiny wyrzuca dużo powietrza ( nie wiem czy to istotne)
    Z gruszki turbiny która przesuwa dźwignię sterowania geometrią turbo ? To zawór podciśnieniowy i nie ma tam powietrza - po odpaleniu silnika powinien przesuwać dźwignię w skrajne położenie, po zgaszeniu silnika - odwrotnie.

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ghia
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez nesiasps Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez MK3Community Zobacz posta
    Po odłączeniu wężyka podciśnienia z nastawnika turbiny wyrzuca dużo powietrza ( nie wiem czy to istotne)
    Z gruszki turbiny która przesuwa dźwignię sterowania geometrią turbo ? To zawór podciśnieniowy i nie ma tam powietrza - po odpaleniu silnika powinien przesuwać dźwignię w skrajne położenie, po zgaszeniu silnika - odwrotnie.
    Hmm, muszę jeszcze raz to sprawdzić, ale jak odłączyłem ten wężyk, usłyszałem przepływ powietrza jakby je wypuścił, lub może zassal nie jestem pewny, i slysZalne było jakieś przesunięcie może wlasnie to jest to o czym piszesz?

  6. #5
    Kursant Awatar nesiasps
    Imię
    Paweł
    Model
    MK4/MK3
    Silnik
    2.0 TDCi 175 KM / 130KM
    Od
    24 Oct 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Jeżeli nie przesunie tej dźwigni to nie będzie mocy wówczas albo zaworek elektryczny nie podaje podciśnienia na gruszkę (wyczujesz językiem na zdjętym przewodzie) lub membrana w gruszce się uszkodziła i przepuszcza. Jeżeli to jest OK, to samo sprawdź przy EGR - o ile nie masz zaślepiony (czasem przepala zaślepkę gdy jest słabej jakości) - dla próby bym to zaślepił. Jeżeli zawór przy wyższych obrotach się nie domknie - spaliny będą również ograniczały moc - ale będzie kopcił i będziesz to widział. Czasem zapieczone, zabrudzone łopatki geometrii turbiny blokują ruch dźwigni sterującej - trzeba to uwzględnić przy oględzinach.
    Ostatnio edytowane przez nesiasps ; 22-03-2017 o 20:55

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ghia
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez nesiasps Zobacz posta
    Jeżeli nie przesunie tej dźwigni to nie będzie mocy wówczas albo zaworek elektryczny nie podaje podciśnienia na gruszkę (wyczujesz językiem na zdjętym przewodzie) lub membrana w gruszce się uszkodziła i przepuszcza. Jeżeli to jest OK, to samo sprawdź przy EGR - o ile nie masz zaślepiony (czasem przepala zaślepkę gdy jest słabej jakości) - dla próby bym to zaślepił. Jeżeli zawór przy wyższych obrotach się nie domknie - spaliny będą również ograniczały moc - ale będzie kopcił i będziesz to widział. Czasem zapieczone, zabrudzone łopatki geometrii turbiny blokują ruch dźwigni sterującej - trzeba to uwzględnić przy oględzinach.
    Dzięki za zainteresowanie i sugestie Niby forum duże, ale niewielu się tu udziela.

    Czyli jeśli dobrze rozumiem to po odpaleniu silnika, powinien być prąd na zaworkach czy tak?
    Jeśli membrana się uszkodziła, to lipa, no bo ona jest niedemontowalna chyba?
    EGR jeśli dobrze widziałem nie jest zaślepiony (mam auto dopiero 4 miesiące Ale już wiem że na długo u mnie zostanie właśnie w poniedziałek kurier przywiezie zestaw do zaślepienia, co niezwłocznie zrobię. Tylko że on nie kopci NIC, pod tym względem jak nówka

    Druga sprawa, i to jest new bad news niestety... Odczepiłem dolot do turbiny, niestety ona ma najprościej mówiąc luzy osiowe... Pod palcem wyczuwalnie moge ośke delikatnie przesunąć... pół milimetra na oko niby nie wiele, ale nie jest sztywna...

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] 115km brak dymienia brak mocy silnik na niskich obrotach skacze
    By pnoch in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-01-2017, 11:31
  2. [TDDi MKIII] Problem z obrotami brak mocy i brak podcisnienia pomocy
    By arturek11115 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-02-2015, 10:41
  3. [TDCi MKIII] Brak Przepływomierza Mondeo mk2 2,0 TDCI czy to normalne brak mocy
    By manieeek2 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-12-2013, 03:10
  4. [TDCi MKIII] Brak mocy, brak wskazania temperatury, kontrolka silnika
    By mizer82 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-09-2013, 02:47
  5. [Duratec] brak mocy, duże spalanie, brak wolnych obrotów
    By tokarszczak in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 17:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów