+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Kursant Awatar kolizebo
    Imię
    Jarosław
    Opis
    Mondeo Mk3 2001 kombi TDDI 115KM
    Od
    05 Jan 2011
    Mieszka w
    Kraśnik-Lublin-Warszawa

    Post Nawiew zaciąga spaliny, zapach zabrudzonego silnika

    Cześć.
    Mam problem z zaciąganiem spalin, ewentualnie zapachu zaolejonego silnika podczas postoju przy włączonym nawiewie. Ostatnio byłem w Zbi Carze (niektórzy pewnie znają Zibiego od Fordziszy ;-)) wrzuciliśmy auto na podnośnik, przejrzeliśmy cały wydech i nic. Plecionka cała, zero rdzy (wymieniana zresztą 2 lata temu), dusiliśmy końcowy tłumik, gazowanie i nic. Jedynie gumowy uchwyt obok plecionki był urwany, ale na łączeniach plecionki czysto. W komorze silnika też nic nie stwierdzili. Oglądałem dokładnie okolice EGRa i tę rurkę z harmonijką idącą do ERGa, nic nie widać, nic nie czuć. Nie odkręcałem jedynie tej metalowej osłony z "dłonią" przy turbinie, ale oglądaliśmy to miejsce od spodu i też nic podejrzanego. Śmierdzi tylko na postoju, podczas jazdy normalne powietrze. Dziś otworzyłem maskę, wrzuciłem Mondka na obroty, dmuchawa na maksa i nic nie czuć.
    Teraz pytanie do publiki, czy czasem winowajcą nie jest zabrudzony silnik, który wydziela charakterystyczny zapach? Co ciekawe zapach jest intensywniejszy jak silnik osiągnie optymalną temperaturę pracy. Problem pojawił się jesienią ubiegłego roku i trochę się zbiegł z wymianą płynu wspomagania (wymieniałem sam na parkingu zgodnie z instrukcją na forum . Ze 200ml płynu jeszcze było w rurkach i wylało się na nadkole tu przy rurce od klimy. Płyn spłynął po nadkolu, nic innego typu pasek czy coś nie dotknął. Myślałem, że może to jest powód, ale po dokładnym umyciu nadkola i osłony pod silnikiem dalej śmierdzi (myłem zaraz po wymianie więc do tej pory raczej nie powinien zostać ślad, zresztą płyn wspomagania ma swój specyficzny zapach. Tak więc czy jest możliwe, że to kwestia brudu i oleju na silniku (jak go kupiłem w 2010 roku, to miał pękniętą gumową rurę od intercoolera i trochę oleju poszło na skrzynię). Trochę to niedawno umyłem (brudu było tyle, że nie było widać mechanizmu wybierania biegów przy skrzyni pod niskim ciśnieniem, żeby nie zalać elementów wody nie lubiących. Pytanie kolejne czy jest sens umyć porządnie komorę silnika (oczywiście zlecić profesjonalistom), żeby nie zaszkodzić Mondkowi (dziadzia skończy w październiku 16 lat i ma przejechane 325 tysi). Jeśli jest sens, to czy kojarzycie jakąś myjnię w Warszawie godną polecenia?
    Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kolizebo Zobacz posta
    czy czasem winowajcą nie jest zabrudzony silnik, który wydziela charakterystyczny zapach?
    Może tak być że po rozgrzaniu coś z niego paruje i nawiew zaciąga zapaszek.
    Gdzieś coś musi się zbierać na silniku czy wydechu i po rozgrzaniu odparowywuje, chyba że jednak jakaś malutka nieszczelność na wydechu która jest na tyle mała że jej nie słychać ale nosem czuć (uszczelka pod kolektorem ? )

  4. #3
    Kursant Awatar kolizebo
    Imię
    Jarosław
    Opis
    Mondeo Mk3 2001 kombi TDDI 115KM
    Od
    05 Jan 2011
    Mieszka w
    Kraśnik-Lublin-Warszawa
    @Netoper dzięki. Czy po zdjęciu tej osłony z rąsią będę w stanie zweryfikować stan tej uszczelki?
    PS co myślisz o kąpaniu silnika?
    Ostatnio edytowane przez kolizebo ; 22-03-2017 o 10:46

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kolizebo Zobacz posta
    Czy po zdjęciu tej osłony
    A tu Ci nie pomogę bo milion lat nie zaglądałem w tego silnika.
    Z tym że może być takie uszkodzenie uszczelki, że dopiero jak kolektor się fest rozgrzeje (rozszerzy) to dopiero gdzieś tam sobie pojawi się nieszczelność.
    Nie twierdzę że jest uszczelka dziabnięta, ale skoro wszędzie gdzie oko Ci sięgało nic niepokojącego nei zauważyłeś no to trza by zajrzeć w bardziej niedostępne miejsca.

    Jak kąpiel właściwie przeprowadzone, przede wszystkim uważać coby kabelków nie urwać i elektroniki zbytnio nie namoczyć, na altka uważać, to nie zaszkodzi.
    No i kąpieli nie robić na zgrzanym silniku, ciepławy niech sobie będzie to szybciej woda odparuje, a ideałem by było żeby po kąpieli sprężonym powietrzem odmuchać.

  6. #5
    Kursant Awatar kolizebo
    Imię
    Jarosław
    Opis
    Mondeo Mk3 2001 kombi TDDI 115KM
    Od
    05 Jan 2011
    Mieszka w
    Kraśnik-Lublin-Warszawa
    @Netoper OK, w kwietniu podjadę do kumpla z kanałem, to zerknę na kolektor. Dopiszę jak znajdę przyczynę. Co do mycia to jasna sprawa, procedure już przerabiałem
    PS z miesiąc temu odłączyłem rurkę podciśnienia od EGRa i ją zaślepiłem śrubką. Czy ten gumowy kruciec przy EGRze też powinienem zaślepić?
    Ostatnio edytowane przez kolizebo ; 22-03-2017 o 11:34

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Wszelkie rozłączenia powinno się z dwóch stron zaślepiać, nie wszędzie jest taka potrzeba, ale tak dla spokojności ducha, dużo czasu nie zajmuje a jest pewnośc że jest prawie jak fabrycznie

  8. #7
    Kursant Awatar kolizebo
    Imię
    Jarosław
    Opis
    Mondeo Mk3 2001 kombi TDDI 115KM
    Od
    05 Jan 2011
    Mieszka w
    Kraśnik-Lublin-Warszawa
    Zaślepiłem Po kolejnych testach jestem raczej pewien, że to nie jest zapach zabrudzonego silnika tylko jakieś rozszczelnienie przy kolektorze, gdyż przy cofaniu śmierdzi niemiłosiernie. Pytanie czy przy demontażu tej osłony termicznej przy turbinie są jakieś haczyki?

Podobne wątki

  1. [MkIII] Brzydki zapach w upalne dni po odpaleniu silnika
    By kamilesp in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 22:56
  2. Scenic 1,9 dci 2002 nawiew, zapach
    By rosiaktotti in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 15:32
  3. [MkIII] Klimatyzacja zaciąga spaliny do środka - proszę o pomoc.
    By Batigol in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-11-2012, 16:02
  4. [MkIII] Jak włączę nawiew to czuję delikatnie gryzący zapach
    By Kuzek in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-05-2007, 16:18
  5. spaliny w komorze silnika ?!?
    By insider in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-03-2006, 15:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów