+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław

    podgrzewane siedzenia

    Witam.
    Myślę o dołozeniu podgrzewania do swojego Mondeusza. Mam dostęp do tanich jak "barszcz" części ze szrotu a tam stoją 3 takie Mondki więc jest z czego wydłubać. W swoim aucie (wersja Ghia bez ogrzewania siedzeń ) znalazłem za konsolą kostki do tegoż podgrzewania - dlatego podejrzewam, że mam część instalacji położoną fabrycznie. Pod fotelami nie mam kostek wyjściowych ... no chyba , że są włożone pod wykładzinę. A teraz pytanka:
    1. jak sprawdzić, którą część instalacji mam - tą od skrzynki do kostek za konsolą czy może od kostek do siedzeń. Mam już przyciski ogrzewania więc jakby co to mogę podpiąć pod moje kostki te za konsolą - tylko co wtedy - czy powinny się świecić żaróweczki ? czy na kostkach powinno być napięcie ? - jeżeli byłoby tak to miałbym chyba instalkę od skrzynki bezp.
    2. gdzie szukać przekaźnika ogrzewania siedzeń ?
    3. jak "wypruć" instalację z Mondków-dawców (tą od kostek do siedzeń... bo podejrzewam, że tej części nie mam) ? Czy wystarczy rozciąć wykładzinę i wydłubać ? .... jak idzie ta część instalacji ?
    4. Jak wymontować z siedzeń maty grzewcze ?... tzn. jak najmniejszym wysiłkiem zdjąć tapicerkę (oczywiście bez cięcia bo jak "wykmilę" sposób to będę chciał go wykorzystać do zdjęcia tapicerki w swoich fotelach) ?

    ................... a i jeszcze jedno................. w skrzynce pod maską nie mam nic (pusto) w miejscu bezpiecznika nr 8 (klima i ogrzewanie siedzeń) ale czytałem gdzieś , że niektóre Mondki właśnie miały to miejsce puste mimo posiadania klimy (ja mam) i ogrzewania siedzeń ---- jak to wyjaśnić ?
    Pzdr

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    . jak sprawdzić, którą część instalacji mam - tą od skrzynki do kostek za konsolą czy może od kostek do siedzeń. Mam już przyciski ogrzewania więc jakby co to mogę podpiąć pod moje kostki te za konsolą - tylko co wtedy - czy powinny się świecić żaróweczki ? czy na kostkach powinno być napięcie ? - jeżeli byłoby tak to miałbym chyba instalkę od skrzynki bezp.
    instalacja idzie od skrzynki bezpiecznikow nr 28 pod kierownica (strzelam ze masz blacktopa po mocy silnika w opisie - w silvertopach bylo inaczej) do przyciskow, nastepnie do przekaznika za schowkiem, do slupkow z obu stron (tych przednich, tak jak zawiasy przednich drzwi) po czym do mat w fotelach.

    jesli jest instalacja od bezpiecznika do przyciskow i przekaznika lampka zapali się na przycisku i z przekaznika powinno wychodzic napiecie 12V
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    2. gdzie szukać przekaźnika ogrzewania siedzeń ?
    za schowkiem, okolice sterownika centralnego zamka
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    3. jak "wypruć" instalację z Mondków-dawców (tą od kostek do siedzeń... bo podejrzewam, że tej części nie mam) ? Czy wystarczy rozciąć wykładzinę i wydłubać ? .... jak idzie ta część instalacji ?
    wiązka idzie od słupka do foteli, więc bedziesz musiał jej szukać idąc od słupka i zdejmując wykładzinę (nie musisz ciąć, po zdjęciu plastikowego progu i fotela odejdzie sama) do samego fotela
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    4. Jak wymontować z siedzeń maty grzewcze ?... tzn. jak najmniejszym wysiłkiem zdjąć tapicerkę (oczywiście bez cięcia bo jak "wykmilę" sposób to będę chciał go wykorzystać do zdjęcia tapicerki w swoich fotelach) ?
    po zdjęciu fotela i rozkręceniu plastików łapiesz za uszczelkę na dole i wywijasz ją, rękami może nie pójść, jakieś kombinerki/szczypce będą przydatne. maty powinny być przyklejone na klej i połapane drutem wiązałkowym do stelaży (metalowych linek) tak aby w trakcie użytkowania się nie podwijały.
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    ................... a i jeszcze jedno................. w skrzynce pod maską nie mam nic (pusto) w miejscu bezpiecznika nr 8 (klima i ogrzewanie siedzeń) ale czytałem gdzieś , że niektóre Mondki właśnie miały to miejsce puste mimo posiadania klimy (ja mam) i ogrzewania siedzeń ---- jak to wyjaśnić ?
    ano tak że zmiany w skrzynce bezpiecznikow byly gdy zmienily sie silniki w benzyniakach, tj maj 98. wtedy bezpiecznik od klimy nie mial nic wspolnego z ogrzewaniem siedzien, poniewaz za podgrzewane siedzenia odpowiadal bezpiecznik nr28 - 30 amper, ktory byl odpowiedzialny za obwod elektrycznej regulacji siedzien, podgrzewanie siedzien, spryskiwacze reflektorow oraz alarm. znajduje on sie w skrzynce bezpiecznikow pod kierownica.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Dzięki za konstruktywne odpowiedzi ..... mam jeszcze pytanka...

    Cytat Zamieszczone przez rozłam Zobacz posta
    (strzelam ze masz blacktopa po mocy silnika w opisie - w silvertopach bylo inaczej)
    mam silvertopa (chyba chodzi o dekiel klawiatury .... więc jak inaczej ?

    Cytat Zamieszczone przez rozłam Zobacz posta
    nastepnie do przekaznika za schowkiem, do slupkow z obu stron (tych przednich, tak jak zawiasy przednich drzwi)
    jak wymontowywałem przyciski z dawcy (po zdjęciu konsoli) to za nią był przekaźnik brązowy z jakimiś przewodami - czy to mógł być ten ? ..... a jeżeli tak to dlaczego tam a nie za schowkiem ?
    Cytat Zamieszczone przez rozłam Zobacz posta
    nastepnie do przekaznika za schowkiem
    Jakiego koloru przekaźnika mam tam szukać - brązowego ?.... i czy jeżeli taki tam jest to będzie na pewno ten a nie od czegoś innego ?

    Cytat Zamieszczone przez rozłam Zobacz posta
    do slupkow z obu stron (tych przednich, tak jak zawiasy przednich drzwi)
    tzn. że przy słupkach (zapewne pod plastikami) są jeszcze jakieś kostki połączeniowe ?..... i czy tzn. że grzanie prawego fotela od prawego słupka a lewego fotela od lewego słupka ?........ czy może oba fotele od prawego słupka ? (założyłem prawego bo bliżej przekaźnika )

    Cytat Zamieszczone przez rozłam Zobacz posta
    jesli jest instalacja od bezpiecznika do przyciskow i przekaznika lampka zapali się na przycisku i z przekaznika powinno wychodzic napiecie 12V
    do czego właściwie służy ten przekaźnik (jaką pełni rolę) ? .... bo rozumiem, że jak nacisnę przycisk grzania to załączam napięcie idące od bezpieczników żeby "szło" sobie dalej do przekaźnika ? .............. chociaż przypomniałem sobie, że na schemacie w książce "sam naprawiam" jest po kolei : skrzynka bezp. - przekaźnik - włącznik - maty.... czyli co ?.....przekaźnik w którym miejscu ?............. pytam bo często gęsto info w książce odbiega od reala
    Cytat Zamieszczone przez rozłam Zobacz posta
    nie musisz ciąć, po zdjęciu plastikowego progu i fotela odejdzie sama
    łatwiej mi będzie rozciąć wykładzinę nożykiem niż demontować fotel - to i tak pójdzie "na przemiał"
    Cytat Zamieszczone przez rozłam Zobacz posta
    po zdjęciu fotela
    .... gdzieś ,kiedyś czytałem, że nie trzeba wyciągać fotela..... że jest tam gdzieś na dole jakaś plastikowa szyna , którą trzeba zdjąć z jakieś metalowej szyny i..... itp., itd. ) ..... gdzieś,kiedyś tzn. nie pamiętam gdzie ani kiedy ale coś mi świta ")

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    Zamieszczone przez rozłam
    (strzelam ze masz blacktopa po mocy silnika w opisie - w silvertopach bylo inaczej)
    mam silvertopa (chyba chodzi o dekiel klawiatury .... więc jak inaczej ?
    to zmien moc silnika w opisie - zaznacz 2.0 136KM
    a najlepiej wpisz rok i miesiąc produkcji/rodzaj nadwozia w opisie - przyda sie na przyszlosc gdy zapytasz o cos innego.

    w silvertopie bezpiecznik od grzania był w komorze silnika. musisz sobie poszukac na forum lub jeśli posiadasz - sięgnąć do instrukcji gdzie bezpieczniki sa rozpisane.

    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    Zamieszczone przez rozłam
    nastepnie do przekaznika za schowkiem, do slupkow z obu stron (tych przednich, tak jak zawiasy przednich drzwi)
    jak wymontowywałem przyciski z dawcy (po zdjęciu konsoli) to za nią był przekaźnik brązowy z jakimiś przewodami - czy to mógł być ten ? ..... a jeżeli tak to dlaczego tam a nie za schowkiem ?
    Zamieszczone przez rozłam
    nastepnie do przekaznika za schowkiem
    Jakiego koloru przekaźnika mam tam szukać - brązowego ?.... i czy jeżeli taki tam jest to będzie na pewno ten a nie od czegoś innego ?
    tak, brązowego, ale może ich być tam kilka, w zależności od wersji wyposażenia. najważniejsze jest to czy z któregoś przekaźnika idzie przewód do kostek przy włącznikach
    dlaczego był sobie luzem przekaźnik a nie za schowkiem - nie wiem.
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    Zamieszczone przez rozłam
    jesli jest instalacja od bezpiecznika do przyciskow i przekaznika lampka zapali się na przycisku i z przekaznika powinno wychodzic napiecie 12V
    do czego właściwie służy ten przekaźnik (jaką pełni rolę) ? .... bo rozumiem, że jak nacisnę przycisk grzania to załączam napięcie idące od bezpieczników żeby "szło" sobie dalej do przekaźnika ? .............. chociaż przypomniałem sobie, że na schemacie w książce "sam naprawiam" jest po kolei : skrzynka bezp. - przekaźnik - włącznik - maty.... czyli co ?.....przekaźnik w którym miejscu ?............. pytam bo często gęsto info w książce odbiega od reala
    masz rację, a raczej książka ma rację - to mi sie pokiełbasiło.
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    Zamieszczone przez rozłam
    do slupkow z obu stron (tych przednich, tak jak zawiasy przednich drzwi)
    tzn. że przy słupkach (zapewne pod plastikami) są jeszcze jakieś kostki połączeniowe ?..... i czy tzn. że grzanie prawego fotela od prawego słupka a lewego fotela od lewego słupka ?........ czy może oba fotele od prawego słupka ? (założyłem prawego bo bliżej przekaźnika )
    od prawego słupka miałem już wiązkę kompletną, więc nie gwarantuję niczego. w prawy słupek na pewno się wpinałem od przekaźnika, reszta była już gotowa

    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    Zamieszczone przez rozłam
    po zdjęciu fotela
    .... gdzieś ,kiedyś czytałem, że nie trzeba wyciągać fotela..... że jest tam gdzieś na dole jakaś plastikowa szyna , którą trzeba zdjąć z jakieś metalowej szyny i..... itp., itd. ) ..... gdzieś,kiedyś tzn. nie pamiętam gdzie ani kiedy ale coś mi świta ")
    nie trzeba, ale moim zdaniem jest dużo bardziej wygodnie z fotelem na zewnątrz niż babrać się w środku
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez rozłam Zobacz posta
    to zmien moc silnika w opisie - zaznacz 2.0 136KM
    ... tu się mylisz .... 136 Km miały MKI-nki. Ja mam MKII z 10.1996r (początek produkcji MKII) - 130 KM. Przez pierwszy rok produkcji były silvertopy

    Cytat Zamieszczone przez rozłam Zobacz posta
    w silvertopie bezpiecznik od grzania był w komorze silnika
    jak napisałem wcześniej u mnie jest tam pusto - chociaż faktycznie w sam naprawiam jest tam bezpiecznik odpowiedzialny za klimę i grzanie siedzeń....ale wspomniałem również, że wyczytałem gdzieś na forum że nie tylko ja mam tam pustkę

    ... a do czego jest ten przekaźnik (jaką rolę pełni) ?

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    Zamieszczone przez rozłam
    to zmien moc silnika w opisie - zaznacz 2.0 136KM
    ... tu się mylisz .... 136 Km miały MKI-nki. Ja mam MKII z 10.1996r (początek produkcji MKII) - 130 KM. Przez pierwszy rok produkcji były silvertopy
    wszystkie dwulitrowe silvertopy w mk1 i mk2 miały 136KM, tylko blacktopy miały 130KM
    silvertopy były produkowane do maja 98r, a nei tylko przez pierwszy rok produkcji
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    Zamieszczone przez rozłam
    w silvertopie bezpiecznik od grzania był w komorze silnika
    jak napisałem wcześniej u mnie jest tam pusto - chociaż faktycznie w sam naprawiam jest tam bezpiecznik odpowiedzialny za klimę i grzanie siedzeń....ale wspomniałem również, że wyczytałem gdzieś na forum że nie tylko ja mam tam pustkę
    dlatego ktośtam miał pusto bo w autach wyprodukowanych po maju 98 był inny rozkład bezpieczników
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    ... a do czego jest ten przekaźnik (jaką rolę pełni) ?
    w tym samym celu co w innych tego typu urządzeniach w samochodzie - uwalnia/odcina przepływ prądu.
    Ostatnio edytowane przez splitu ; 26-03-2017 o 03:04
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Przekaźnik montuje się przy urządzeniach powodujących duże obciążenie instalacji, po to żeby nie wypalały się styki na włacznikach, przełącznikach.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez uro2 Zobacz posta
    Przekaźnik montuje się przy urządzeniach powodujących duże obciążenie instalacji, po to żeby nie wypalały się styki na włacznikach, przełącznikach
    czyli co ? ..... włączam np. grzanie siedzeń przełącznikiem - maty biorą sporo prądu (wiadomo) ... i po jakimś czasie prąd jest odcinany przez przekaźnik ? ... żeby mi się tyłek nie zagotował ------ czy dobrze kumam ?

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Nie, są dwa obwody prądowe. Jeden o małym natężeniu idzie na włącznik. Po wciśnięciu klawisza prąd jest przekazywany na przekaźnik, powodując zwarcie cewki przekaźnika. Do przekaźnika jest doprowadzony stały plus na grubym przewodzie. Zwarcie cewki przekaźnika powoduje przekazanie prądu na maty z pominięciem włacznika. Wyłączenie włacznika powoduje rozwarcie cewki i prąd do mat przestaje płynąć. To tak z grubsza. Może być jeszcze przekaźnik z wyłącznikiem czasowym, który powoduje rozłączenie po określonym czasie, lub termicznym po osiągnięciu określonej temperatury.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Ok chłopaki dzięki za odpowiedzi .... i muszę się "uderzyć w pierś" ......
    wczoraj poszedłem do auta i sprawdziłem parę rzeczy..... a powinienem to zrobić najpierw a potem "truć d..." na forum .

    Ale do rzeczy
    na kostkach od grzania za konsolą nie ma napięcia , a za schowkiem nie mam brązowego przekaźnika - właściwie jest tylko jeden niebieski. Po podłączeniu włącznika grzania i naciśnięciu przycisków oczywiście nic się nie świeci.
    W pierwszej chwili zwątpiłem i pomyślałem "daj sobie spokój". Ale może by się jednak za to zabrać ?
    W końcu kostki od grzania są (w sumie 3 tj.różowa, szara i biała - z tego co wyczytałem to szara od tcs-u) i gdzieś musi przecież ta część instalacji iść - tylko gdzie i jak to ustalić (wiązka idzie do większej a ta gdzieś w głąb tablicy).
    Jak mam sprawdzić, którą część instalki mam i co mi potrzeba mieć i jak to co mam mieć poprowadzić i podłączyć ?
    ... no i ogólnie opis, sugestie itp. - najlepiej oczywiście praktyczne - osób które to robiły.
    Pzdr

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Poszukiwań ciąg dalszy dał zaskakujące rezultaty...... czuję jakbym był Indianem Jonsem .... "W poszukiwaniu zaginionej instalacji"
    Otóż :
    1. pod siedzeniem pasażera, a dokładnie pod wykładziną znalazłem czarną kostkę zaślepioną do której dochodzą 3 kable: Czarny, czerwony z żółtym paskiem (może to być brązowy z żółtym paskiem - efekt świecenia latarką) oraz niebieski z żółtym paskiem - wszystkie przewody grube
    2. pod fotelem kierowcy (pod wykładziną) taka sama kostka jak wyżej i dochodzą do niej 4 przewody a wychodzą do siedzenia dwa (te dwa to jak wyczytałem do sterowania elektr. fotela). Kolory dochodzących przewodów to : niebieski z białym paskiem, brązowy z żółtym paskiem, czarny gruby i czarny cienki.

    Generalnie ma podobną sytuację jak w tym wątku :
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...-fotelem/page2

    Czy oznaczałoby, że mogę mieć prawie pełną instalację podgrzewania (oprócz mat) ? .... bo nie ukrywam, że po dzisiejszym odkryciu tych 2 kostek zakiełkowała mi ponownie nadzieja
    Gdzie szukać przekaźnika ?

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    Czy oznaczałoby, że mogę mieć prawie pełną instalację podgrzewania (oprócz mat) ?
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    Gdzie szukać przekaźnika ?
    nie masz przekaźnika = nie masz kompletnej instalacji
    napisane było wcześniej wyraźnie: od skrzynki bezpieczników do przekaźnika, od przekaźnika do włączników, od włączników do prawego słupka (szara kostka), potem na fotele. nie masz doprowadzonego kabla do skrzynki i brak Ci przekaźnika - jak nie masz za schowkiem to musisz dołożyć
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    1. pod siedzeniem pasażera, a dokładnie pod wykładziną znalazłem czarną kostkę zaślepioną do której dochodzą 3 kable: Czarny, czerwony z żółtym paskiem (może to być brązowy z żółtym paskiem - efekt świecenia latarką) oraz niebieski z żółtym paskiem - wszystkie przewody grube
    2. pod fotelem kierowcy (pod wykładziną) taka sama kostka jak wyżej i dochodzą do niej 4 przewody a wychodzą do siedzenia dwa (te dwa to jak wyczytałem do sterowania elektr. fotela). Kolory dochodzących przewodów to : niebieski z białym paskiem, brązowy z żółtym paskiem, czarny gruby i czarny cienki.
    jak będziesz miał ori maty w rękach to dopasujesz wtyczki i będziesz wiedział czy pasują czy nie.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Dobraaaaa......... jeszcze jeden "+"
    w książce "sam naprawiam" na schemacie grzania wypatrzyłem, że przewód niebieski z białym paskiem na tej kostce pod wykładziną (ten, który mam tam właśnie doprowadzony) jest od grzania po stronie kierowcy, a przewód niebieski z pomarańczowym paskiem (w kostce od pasażera mam taki) jest od grzania po stronie pasażera
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    nie masz przekaźnika = nie masz kompletnej instalacji
    nie twierdziłem, że mam kompletną instalkę.... na pewno nie mam mat w fotelach. Sugeruję jedynie, że mogę mieć poprowadzoną instalkę pod fotele (wyczytałem, że czasami tak robili w wersjach Ghia). Co do przekaźnika to faktycznie mogę go nie mieć ... ale może mam gdzieś gniazdo na ten przekaźnik (po przeczesaniu wujka google okazuje się, że ten przekaźnik (a raczej gniazdo na niego) ludziska miały w kilku miejscach (niekoniecznie za schowkiem) - i tak np. za konsolą (to sam widziałem na oczy - co opisałem poniżej jak wymontowywałem włącznik z dawcy, za schowkiem - to wiadomo, pod wykładziną wygłuszającą za schowkiem http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...dgrzewanych-si, pod plastikiem słupka prawego przedniego).
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    nie masz doprowadzonego kabla do skrzynki i brak Ci przekaźnika
    trochę byłoby to bez sensu:
    nie miałbym początku instalacji - czyli od bezpieczników do przekaźnika, potem miałbym instalację od (no właśnie skąd ?) do włączników i dalej pod siedzenia, a potem znów niemiałbym od kostek pod siedzeniami do mat foteli. Jak co to nie ma raczej części instalacji (początku lub końca) a nie początku nie ma - środek jest i końca nie ma .

    ...... a i jeszcze chciałbym rozwiać wątpliwości co do mocy silnika w silvertopach..
    nigdzie (książka "sam naprawiam" , "Heynes", google nie znalazłem info, że po IX.1996 (MK2) silniki w Mondeuszach (NGA) miały 136 KM. NGA miały 130 KM a NGA/NGC 132 KM (do 1997).
    .... skąd wziąłeś taką informację ?
    Pzdr

  15. #14
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Nikt nie chce pomóc koledze ?

    Na tą chwilę wygląda to tak:
    - znalazłem brązowe gniazdo na przekaźnik (za schowkiem ostatnie po prawej stronie) i wsadziłem tam przekaźnik
    - mam już maty (oryginalne) i wiązki od kostki pod fotelem do mat - oczywiście jeszcze nie założone
    - sprawdzone miernikiem (metodą przejścia - "piszczek") : maty-ok , włącznik-ok (po przyłożeniu na piny po naciśnięciu raz piszczy a po ponownym naciśnięciu milknie), przejście pomiędzy przewodami od przekaźnika do włącznika oraz od włącznika do kostek pod fotelem-ok (kolory przewodów odczytane wg schematu z "sam naprawiam")
    - włącznik po podłączeniu do kostek za konsolą i załączeniu świateł świecą ikony podgrzewanych foteli (żaróweczki podświetlenia)
    - bezpiecznik nr28 i 32 (skrzynka wewn.) są ok. a bezpiecznika nr 8 (pod maską) brak - puste miejsce (nie ma nawet podstawki)

    NIESTETY :
    po spięciu wszystkiego i przekręceniu stacyjki do poz I przekaźnik "cyknie" (po ponownym przekręceniu do 0 też) ale po naciśnięciu przełącznika nie świeci dioda grzania i maty nie grzeją

    ... to że żaróweczki podświetlenia włączników świecą (czyli jest napięcie) to domyślam się że to inny obwód.... ale dlaczego jak przekaźnik "cyknie" to nie daje napięcia na przełącznik ?

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    DOSZEDŁEM SAM !!!
    ...... po zebraniu informacji z 10 forum ,100 wątków, wujka google, schematu elektrycznego.... wyławiałem "dedukcją" co jest prawdą a co "bujdą na resorach".
    W każdym razie mam już prądzik na kostkach pod fotelami

    Niestety "Splitu" i "Uro2" mylili się w kilku kwestiach.

    Pzdr

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    DOSZEDŁEM SAM !!!
    ...... po zebraniu informacji z 10 forum ,100 wątków, wujka google, schematu elektrycznego.... wyławiałem "dedukcją" co jest prawdą a co "bujdą na resorach".
    W każdym razie mam już prądzik na kostkach pod fotelami

    Niestety "Splitu" i "Uro2" mylili się w kilku kwestiach.

    Pzdr
    to gratulacje, mozesz podzielic sie z innymi, sam jestem ciekaw
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Włocławek
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    wszystkie dwulitrowe silvertopy w mk1 i mk2 miały 136KM, tylko blacktopy miały 130KM
    Temat dotyczy czego innego,ale już skoro o tym mowa. Kolego splitu,jesteś w wielkim błędzie. Wszystkie MK II miały 130 KM niezależnie od koloru pokrywy zaworów. Osobiście miałem 2,0 ze stycznia 1997 roku i w papierach miał wyraźnie napisane "96kW". Tak samo było u kolegi (jakoś końcówka 1996 roku) oraz u mojego taty (kwiecień 1998).

  19. #18
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Witam jeszcze raz .

    Podłączyłem maty i wydaje mi się (stąd pytanie które zaraz zadam) subiektywnie, że za słabo grzeją. A teraz pytanko : czy maty (dotyczy jednego fotela) połączone są szeregowo czy równolegle ?
    Pytam bo na podłączonych matach (grzanie) mierząc na kostce pod fotelem mam 12V ... ale już mierząc każdą matę osobno mam na każdej 6 V ----- a patrząc na kable (wiązka z pod foteli do mat) wydaje mi się, że to szeregowo - czegoś tu nie rozumiem ....
    Może ktoś wytłumaczy/pomoże
    Pzdr

    ...a...
    maty oryginalne i wiązka też (wydłubane z jednego auta).
    Ostatnio edytowane przez Marek44 ; 18-04-2017 o 22:27

  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    ).... ostatnie pytanie wycofuję - jest głupie .... chyba dostałem pomroczności .... połączenie mat jest szeregowe i przy takim połączeniu napięcie dzeli się na poszczególne elementy

    a co do ogólnego tematu to zamykam.....
    ... maty grzeją już na siedzonkach - a to wszystko kosztowało mnie jakieś parę złotych (na oryginalnych podzespołach tj. przekaźnik, przełącznik, maty, wiązki). Jakby co to jestem świeżo w temacie od A-Z i służę pomocą.
    .. na koniec małe pochwalenie się .... dołożyłem do autka tripa
    Pzdr

  21. #20
    Kursant Awatar domownik
    Opis
    Mondeo 1.8 TD
    Od
    14 Mar 2008
    Mieszka w
    Gubin
    Proszę o pomoc z problemem.
    Na kostce pod fotelem pasażera mam ciągle stały +12, nawet bez kluczyka.
    Czy świeci dioda na włączniku grzania siedzeń, czy nie to jest ciągle stałe napięcie na kostce.

    Co może być przyczyną ?
    Ostatnio edytowane przez domownik ; 08-01-2018 o 19:41
    Klepne te 500 postów i sprzedaje MDO
    Probe I 2,2 1989 (był)
    Mondeo MkII 1,8 TD 1997r.

Podobne wątki

  1. [All] Podgrzewane siedzenia Tanie rozwiązanie
    By Abram_2006 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 21:35
  2. [MkIII] Podgrzewane siedzenia po FL brak instalacji
    By mateusz199235 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 21:52
  3. [MkIII] nie działają podgrzewane siedzenia
    By bartimondeo in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-11-2011, 21:55
  4. [MkII] Podgrzewane siedzenia
    By waski78 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-04-2008, 12:14
  5. Podgrzewane siedzenia w MKI
    By Balini in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-11-2005, 15:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów