+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 56
  1. #1
    Zielony listek
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MK III / IV
    Silnik
    2.0 TDCI 125/143 KM
    Opis
    MKIII 2.0TDCI 125KM 2006/MKIV 2.0TDCI 143KM 2008
    Od
    12 Apr 2012
    Mieszka w
    3miasto

    Jakie s± prawid³owe warto¶ci klimatyzacji MK4

    Witam

    Moja klimatyzacja w MDO IV z 2008 roku od zawsze nie domaga. Serwis robiony co rok, gazu ucieka niewiele a mimo to wydajno¶æ klimy jest straszna.

    W koñcu mam kabel i sobie sprawdzam warto¶ci dzia³ania klimy i u mnie wygl±da to nastêpuj±co:

    1. Temperatura parownika to 10-11 stopni (na zewn±trz 14 stopni) - dmuchawa na Lo
    2. warto¶æ ACP wynosi u mnie 1090-1240kPa czyli 10,9-12,4Bara.

    By³em u paru kliatmajstrów i ka¿dy sprawdza czy nabita patrzy ze z kratek leci kolo 12 stopni i mowi ze przecie¿ dzia³a


    Wed³ug mnie jest to jaka¶ masakra a nie dzia³aj±ca prawid³owo klima. Parownik wed³ug mnie powinien mieæ te 2 stopnie tymbardziej przy temp. na zewn±trz 14 stopni.


    Macie jakie¶ pomys³y od czego zacz±æ, jak to sprawdziæ. Niby klima to prosta konstrukcja a jednak nie chce wymieniaæ po kolei wszystkich elementów.
    Ostatnio edytowane przez din ; 28-03-2017 o 15:01

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Je¶li elementy mechaniczne uk³adu s± OK (czysty skraplacz,prawid³owo dzia³aj±ce wentylatory,dobrze dzia³aj±ce sprzêg³o sprê¿arki) to powodem jest s³abe ci¶nienie sprê¿arki klimy po stronie wysokiej (powinno byæ bli¿ej 2000 kPa) wynikaj±ce albo z uszkodzenia sprê¿arki albo z uszkodzonego zaworu rozprê¿nego-za du¿y przep³yw powoduj±cy niemo¿no¶æ nabicia przez sprê¿arkê odpowiedniego ci¶nienia).Niestety wykrycie tego co jest powodem wymaga nieco pracy-opró¿nienia uk³adu z czynnika,wymontowanie i sprawdzenie sprê¿arki na stanowisku prób a w przypadku pozytywnego wyniku demonta¿ zaworu rozprê¿nego i zamontowanie w³a¶ciwego (np.takiego http://allegro.pl/mondeo-mk4-zawor-r...html).Wstêpnej diagnozy mo¿na dokonaæ na dzia³aj±cej klimie podpinaj±c manometry kontrolne i obserwuj±c wskazania (ci¶nienie po stronie wysokiej,ró¿nica ci¶nieñ,szybko¶æ opadania ci¶nienia po wy³±czeniu siê sprê¿arki).Daje to jaki¶ obraz czego mo¿emy siê spodziewaæ,

    Cytat Zamieszczone przez din Zobacz posta
    Parownik wed³ug mnie powinien mieæ te 2 stopnie tymbardziej przy temp. na zewn±trz 14 stopni.
    Temperaturê parownika dosyæ ciê¿ko sprawdziæ.Najlepiej sprawdzaæ temperaturê powietrza wydmuchiwanego z kratek przy maksymalnym nadmuchu wk³adaj±c pirometr na ok 10 cm w g³±b przewodu za kratk±.Przyjmuje siê ¿e temperatura powietrza tak mierzona powinna wynosiæ przy bardzo dobrze dzia³aj±cej klimie nie wiêcej ni¿ 5 stopni ale nie mniej ni¿ 2 stopnie a dla klimatyzacji o znacznym przebiegu dopuszcza siê temperaturê nawet 10-12 stopni (nawet kiedy temperatura otoczenia wynosi 30 stopni).
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 27-03-2017 o 10:19



  4. #3
    Zielony listek
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MK III / IV
    Silnik
    2.0 TDCI 125/143 KM
    Opis
    MKIII 2.0TDCI 125KM 2006/MKIV 2.0TDCI 143KM 2008
    Od
    12 Apr 2012
    Mieszka w
    3miasto
    W mk4 jest czujnik temperatury przy parowniku. Sprawdzi³em jego wskazania i s± prawid³owe. Czujnik ten pokazuje 1 stopieñ mniej ni¿ idzie przez kratki. W mk3 mimo przebiegu 3kkm nawet przy 30 stopni na zewnatrz z kratek jest max 5 stopni.

    Podjadê do jakiego¶ majstra i postaram siê zapisaæ jakie s± ci¶nienia na zegarach.

    Jakby siê komu¶ chcia³o to niech sprawdzi dzia³anie forscanem u siebie i pode¶le swoje wyniki, bêdê wdziêczny.

  5. #4
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Klima w MKIV ogólnie ty³ka nie rwie. Citroen C5 to zamra¿alnik w porównaniu do MKIV.
    wypisujê siê z tego kraju...

  6. #5
    Zielony listek
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MK III / IV
    Silnik
    2.0 TDCI 125/143 KM
    Opis
    MKIII 2.0TDCI 125KM 2006/MKIV 2.0TDCI 143KM 2008
    Od
    12 Apr 2012
    Mieszka w
    3miasto
    Abstrahuje od logiki climatronika, który jedni pochwalaj± inni piêtnuj±, dla mnie jego dzia³anie jest mega debilne. Na temat samego jego dzia³ania widzia³em inny post, w którym to w³a¶nie g³osy rozk³adaj± siê 50/50. Na szczê¶cie sama klima ma równie¿ mo¿liwo¶æ manualnego sterowania czyli ustawiam sobie na Lo ,kratki na ryj i dmuchawa na maxa i w tej pozycji klima powinna dzia³aæ na max swoich mo¿liwo¶ci i sch³adzaæ maksymaln± moc±. Przy takich ustawieniach wyniki na poziomie 10 stopni z kartek przy 18 stopniach na zewn±trz ewidentnie wskazuj±, ¿e co¶ jest nie tak z uk³adem. To czy jest to zdrowe i zalecane to ju¿ moja sprawa. W±tpiê aby producent ograniczy³ wydajno¶æ klimy w trosce o moje zdrowie bo tak samo móg³by ograniczyæ Vmax do 140km/h równie¿ w trosce o moje zdrowie.
    Mia³em mo¿liwo¶æ przejechania siê MDO po lifcie i tam klima dzia³a³a tak jak opisuje – bardzo dobrze nawet jak na zewn±trz jest 30 stopni.

    Zastanawiam siê jak sprawuj± siê mdo przedliftowe, czy tylko u mnie dzia³a to tak drêtwo, jakiej¶ marnej jako¶ci sprê¿arki montowali, czy ju¿ zaczynaj± siê wszystkie sypaæ, czy mo¿e jest jaki¶ b³±d w oprogramowaniu, ¿e nie mo¿na wymusiæ max wydajno¶ci.

    W ka¿dym aucie, które mia³em do tej pory przy 30 stopniach na zewn±trz z kartek wia³o max 6 stopni przy dmuchawie na maxa.
    Ostatnio edytowane przez din ; 28-03-2017 o 11:58

  7. #6
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Mam MKIV po lifcie i jak mówiê, zadka nie rwie. Zaryzykujê stwierdzenie, ¿e w MKIII by³o lepiej.
    wypisujê siê z tego kraju...

  8. #7
    Moderator MKP Awatar jarek33
    Imiê
    Jarek
    Model
    MKIII i MKIV + Focus 1,6
    Silnik
    2.0 TDDI i1.6 ecobost 1,6
    Od
    04 Mar 2006
    Mieszka w
    ¦widnica
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Zaryzykujê stwierdzenie, ¿e w MKIII by³o lepiej.
    a ryzykuj±c w mojej IV jest o niebo zimniej ni¿ w III
    `i te¿ mam polifta


  9. #8
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Chyba kwestia pomiaru. Trzeba zrobiæ pomiar fizyczny

    Wys³ane z mojego GT-I9300 przy u¿yciu Tapatalka
    wypisujê siê z tego kraju...

  10. #9
    Moderator MKP Awatar jarek33
    Imiê
    Jarek
    Model
    MKIII i MKIV + Focus 1,6
    Silnik
    2.0 TDDI i1.6 ecobost 1,6
    Od
    04 Mar 2006
    Mieszka w
    ¦widnica
    Na postoju przy tem. na zewn±trz 21* (pomieszczenie klimatyzowane)
    Z kratek leci 6*C ustawiono low
    miernik certyfikowany zapo¿yczony z pracy w celach w³a¶nie testowych przy zakupie auta


  11. #10
    Zielony listek
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MK III / IV
    Silnik
    2.0 TDCI 125/143 KM
    Opis
    MKIII 2.0TDCI 125KM 2006/MKIV 2.0TDCI 143KM 2008
    Od
    12 Apr 2012
    Mieszka w
    3miasto
    o 6 stopniach to ja mogê zapomnieæ nawet przy 10 na zewn±trz. Dzi¶ by³em u klimatmajstrów i stwierdzili ze tak ma byæ, potem ze mo¿e klapy siê nie domykaj± i takie tam
    Zna kto¶ dobry warsztat od kim w Gdyni i okolicach?

  12. #11
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Ok, proszê powtórz pomiar -> temp LO, nadmuch 1/2, nawiewy ustawione na twarz, skrajne zamkniête.
    Ja te¿ zrobiê w ten sposób, bêdziemy mieli jaki¶ punkt odniesienia.
    wypisujê siê z tego kraju...

  13. #12
    Zielony listek
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MK III / IV
    Silnik
    2.0 TDCI 125/143 KM
    Opis
    MKIII 2.0TDCI 125KM 2006/MKIV 2.0TDCI 143KM 2008
    Od
    12 Apr 2012
    Mieszka w
    3miasto
    Soko, tylko proponuje sobotê bo dzi¶ u nas 5 stopni jest w Sobotê ma byæ ko³o 19

  14. #13
    Moderator MKP Awatar jarek33
    Imiê
    Jarek
    Model
    MKIII i MKIV + Focus 1,6
    Silnik
    2.0 TDDI i1.6 ecobost 1,6
    Od
    04 Mar 2006
    Mieszka w
    ¦widnica
    Cytat Zamieszczone przez din Zobacz posta
    proponuje sobotê bo dzi¶ u nas 5 stopni jest w Sobotê ma byæ ko³o 19
    no i u mnie tez sobota jak bêdzie cieplej na dworze


  15. #14
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez din Zobacz posta
    Macie jakie¶ pomys³y od czego zacz±æ, jak to sprawdziæ. Niby klima to prosta konstrukcja a jednak nie chce wymieniaæ po kolei wszystkich elementów
    je¶li ci¶nienia dobrze "pracuj±" to znaczy, ¿e sprê¿arka jest ok wiêc wtedy zaczyna siê dalsz± weryfikacjê podstawowych elementów.
    nie wspominam o sprawie tak oczywistej jak wymiana filtra kabinowego, który potrafi powa¿nie zak³óciæ pracê klimy jak jest mocno zapchany (wiele razy w warsztacie obserwowa³em zdziwienie klientów jaki efekt dawa³a sama wymiana - ale najbardziej to by³o widaæ w audi A6 A8 - czemu? nie wiem)

    na pierwszy ogieñ po sprê¿arce idzie skraplacz (ch³odnica klimy), nale¿y fizycznie zweryfikowaæ czy nie jest skorodowany i czy nie s± pozaginane lamelki co blokuje przep³yw powietrza przez skraplacz a co za tym idzie skraplacz za ma³o sch³adza czynnik. Efektem prawid³owej pracy skraplacza jest temperatura jego dolnej czê¶ci (1/3 od do³u, czy nie jest za wysoka, powinno byæ ok 35-40 stopni) bo w skraplaczu wraz ze spadkiem temperatury (góra gor±ca/dó³ ok. 40 stopni) czynnik ze stanu gazowego przechodzi w stan ciek³y i to podstawa dobrej pracy uk³adu AC. najpro¶ciej do testu jest dotkn±æ przewody na wej¶ciu (gor±cy) i wyj¶ciu (letni) ze skraplacza. je¶li oba s± bardzo ciep³e to ju¿ mamy kierunek dalszych poczynañ ale nie na 100% tylko tak na 90%. jak zwykle licz± siê drobiazgi i tu niestety przydaje siê dobry i uczciwy warsztat od klim

    wa¿n± spraw± przy skraplaczu i climatronicu jest "priorytet silnika" tzn. je¶li przez skraplacz p³ynie za ma³o powietrza do sch³odzenia klimy i silnika to wraz ze wzrostem temperatury silnika i przekroczeniem jakiego¶ limitu (zw³aszcza silniki benzynowe) zmniejsza siê wydajno¶æ albo w ogóle jest od³±czana klima w celu ochrony silnika przed przegrzaniem

    je¶li auto mia³o st³uczkê i uszkodzon±/rozszczelnion± instalacjê AC to na 99% jest do wymiany filtr osuszacz (zu¿yty potrafi porz±dnie blokowaæ przep³yw czynnika a w rozszczelnionym uk³adzie przyzwoity osuszacz po 15-30 minutach jest pe³ny) ale z tego co kojarzê w mk4 jest zintegrowany razem ze skraplaczem wiêc ca³y skraplacz jest wtedy do wymiany
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 31-03-2017 o 00:17

  16. #15
    Zielony listek
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MK III / IV
    Silnik
    2.0 TDCI 125/143 KM
    Opis
    MKIII 2.0TDCI 125KM 2006/MKIV 2.0TDCI 143KM 2008
    Od
    12 Apr 2012
    Mieszka w
    3miasto
    Po testach

    Dzi¶ na zewn±trz 20-21 stopni w cieniu - (ja sta³em na s³oneczku wiec mog³o byæ przy aucie cieplej) Klima odpalona na Lo, dmuchawa na maxa, wybrane kratki ¶rodkowe. Temp powietrza wylotowego spad³a do 8 stopni (8-10), temp parownika wedle Forscan to 8 stopni. Ci¶nienie uk³adu wedle Forscsn od 20 do 25Barow.

    Nie ma znaczenia czy stojê, czy jadê, czy podnoszê obroty.

    W Forscan jest jeszcze pozycje
    Wysokie ci¶nienie AC - tutaj jest zawsze off
    Niskie ci¶nienie AC - tutaj jest zawsze on
    niezalenie czy klima w³±czona, czy wy³±czona


    Skraplacz u góry gor±cy, na dole letni. (przy dyszy rozprê¿nej wysokie ci¶nienie letni, powrotny zimny). Sam skraplacz czy¶ciutki i niepozaginany.
    Ostatnio edytowane przez din ; 01-04-2017 o 14:43

  17. #16
    Moderator MKP Awatar jarek33
    Imiê
    Jarek
    Model
    MKIII i MKIV + Focus 1,6
    Silnik
    2.0 TDDI i1.6 ecobost 1,6
    Od
    04 Mar 2006
    Mieszka w
    ¦widnica
    no i ja po testach te¿
    temperatura cieñ 22*C
    na s³oñcu 34*C (znaczy w aucie jak je otworzy³em)

    auto stoi na parkingu w miejscu s³onecznym
    Klima odpalona na Lo, dmuchawa na maxa, wybrane kratki ¶rodkowe.

    Na zewn±trz kratek 8 - 9*C termopara w³o¿ona w wylot tem. 6 - 6,5*C
    Forscana nie podpina³em zabrak³o pr±du w lapku


  18. #17
    Zielony listek
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MK III / IV
    Silnik
    2.0 TDCI 125/143 KM
    Opis
    MKIII 2.0TDCI 125KM 2006/MKIV 2.0TDCI 143KM 2008
    Od
    12 Apr 2012
    Mieszka w
    3miasto
    Testów c.d. zrobi³o siê jeszcze trochê cieplej (23,5-24,5 stopnia w cieniu). Klima odpalona na Lo, dmuchawa na maxa, wybrane kratki ¶rodkowe. Temp powietrza wylotowego 11-13, temp parownika wedle Forscan to 12 stopni. Ci¶nienie uk³adu wedle Forscsn od 18 do 21 Barow.
    Wynika³o by z tego, ¿e ka¿dy jeden stopieñ wiêcej na dworzu skutkuje wzrostem temp parownika i powietrza z kratek czyli jak bêdzie 6 stopni wiêcej to z kartek bêdzie mi waliæ po 20stoni

    Moje MKIII stoj±ce obok te¿ dmuchawa na twarz na max, klima na Lo, z kratek w mniej ni¿ minutê 4 stopnie.

    Pod³aduj kolego lapsa i posprawdzaj proszê forscanem.

  19. #18
    Moderator MKP Awatar jarek33
    Imiê
    Jarek
    Model
    MKIII i MKIV + Focus 1,6
    Silnik
    2.0 TDDI i1.6 ecobost 1,6
    Od
    04 Mar 2006
    Mieszka w
    ¦widnica
    Cytat Zamieszczone przez din Zobacz posta
    Pod³aduj kolego lapsa i posprawdzaj proszê forscanem.
    ale to ju¿ jutro sprawdzê


  20. #19
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez din Zobacz posta
    Ci¶nienie uk³adu wedle Forscsn od 20 do 25Barow
    ci¶nienie za wysokie je¶li oczywi¶cie dobrze pokazuje czujnik.


    Cytat Zamieszczone przez din Zobacz posta
    Klima odpalona na Lo, dmuchawa na maxa, wybrane kratki ¶rodkowe
    dmuchawa nie na max, powinna byæ na 50-60% ale u ciebie to chyba i tak nie ma znaczenia bo du¿o lepiej nie bêdzie

    przyda³o by siê jednak sprawdziæ ci¶nienia na 2 zegarach bo nic nie wiemy o niskim ci¶nieniu a to podstawa

    czy przy takim ci¶nieniu (20-25 barów) za³±cza siê drugi bieg wentylatora ch³odnicy i czy w ogóle wentylator siê za³±cza? ewentualnie dobrym testem skraplacza jest te¿ polewanie go od przodu w czê¶ci górnej (tej gor±cej) wod± pod normalnym ci¶nieniem (jak z wê¿a ogrodowego) bo odparowuj±ca woda szybko sch³adza skraplacz


    Cytat Zamieszczone przez din Zobacz posta
    Dzi¶ na zewn±trz 20-21 stopni w cieniu - Ci¶nienie uk³adu wedle Forscsn od 20 do 25Barow.
    Cytat Zamieszczone przez din Zobacz posta
    zrobi³o siê jeszcze trochê cieplej (23,5-24,5 stopnia w cieniu)... Ci¶nienie uk³adu wedle Forscsn od 18 do 21 Barow.
    co¶ jes niepoprawne bo wraz ze wzrostem temp. zewnêtrznej powinno wzrastaæ ci¶nienie w uk³adzie bo jest prosta zale¿no¶æ w klimie temperatura=ci¶nienie
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 04-04-2017 o 16:28

  21. #20
    Zielony listek
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MK III / IV
    Silnik
    2.0 TDCI 125/143 KM
    Opis
    MKIII 2.0TDCI 125KM 2006/MKIV 2.0TDCI 143KM 2008
    Od
    12 Apr 2012
    Mieszka w
    3miasto
    2 bieg siê za³±cza, skraplacz nie by³ gor±cy, mog³em go normalnie dotkn±c, nie tylko tam gdzie jest wiatrak. Przewod wysokiego ci¶nienia przy samym zaworze rozpreznym ledwie letni by³. Jak bêdzie ciep³o to znów podjadê do klimatmajstrow popatrzeæ na ci¶nienia.

Podobne w±tki

  1. [MkII] 1.8TD - prawid³owe napiêcie ³adowania
    By bo in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-12-2015, 15:40
  2. [MkII] Prawid³owe zachowanie zawieszenia
    By kw95s in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-05-2015, 19:23
  3. [TD MkII] prawid³owe zal±czanie turbiny
    By panas8388 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-04-2015, 08:52
  4. [TDCi MKIII] Jakie s± prawid³owe warto¶ci masy powietrza?
    By nepcior in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-09-2013, 17:02
  5. [MkIII] Jkie diody s± na panelu
    By asialm in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 14:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów