+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 40 z 56
  1. #21
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    czyli je¶li nie ma b³êdów, skraplacz dzia³a prawid³owo i zak³adamy, ¿e sprê¿arka te¿ jest ok to moim zdaniem pozostaje tylko zawór rozprê¿ny. najczê¶ciej siê zacinaj± i wtedy nie ma regulacji.
    spróbuj zrobiæ jeszcze jedn± próbê z zaworem rozprê¿nym. na nim jest taki grzybek z rurk± miedzian± u³o¿on± na grzybku. je¶li jest letni to przy³ó¿ do niego co¶ gor±cego (rurka miedziana to taki prymitywny czujnik temperatury). zweryfikuj te¿ sam± rurkê miedzian± na zaworze bo mo¿e jest np. urwana albo mocno odgiêta od grzybka a wtedy zawór nie dzia³a prawid³owo

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Zielony listek
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MK III / IV
    Silnik
    2.0 TDCI 125/143 KM
    Opis
    MKIII 2.0TDCI 125KM 2006/MKIV 2.0TDCI 143KM 2008
    Od
    12 Apr 2012
    Mieszka w
    3miasto
    tez podejrzewa³em ten zawór, przygl±da³em mu siê i organoleptycznie wygl±da spoko, zrobiê ten test i zobaczymy


    opalark± go potraktowaæ? Bo nie wiem czym innym gor±cym mo¿na podgrzaæ ten zawór?
    Ostatnio edytowane przez din ; 05-04-2017 o 12:17

  4. #23
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    chodzi o grzybek a opalarka podgrzeje ca³o¶æ ale próbuj (tylko na ni¿szej temperaturze je¶li opalarka jest "dwu biegowa") ewentualnie we¼ suszarkê od swojej kobiety wtedy masz pewno¶æ, ¿e nic nie spalisz. wypada³o by mieæ te¿ co¶ zimnego (np. zamro¿ony wk³ad do lodówek turystycznych) i na zmianê przyk³adaæ ¿eby próbowaæ "rozruszaæ" zawór.

  5. #24
    Zielony listek
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MK III / IV
    Silnik
    2.0 TDCI 125/143 KM
    Opis
    MKIII 2.0TDCI 125KM 2006/MKIV 2.0TDCI 143KM 2008
    Od
    12 Apr 2012
    Mieszka w
    3miasto
    ok, tak zrobie - w pon ma byæ ciep³o wiec to bêdzie dobry czas

    zastanawiam siê jeszcze nad dotkniêciem do tego prêcika na zaworze lutownic±? co s±dzisz?
    Ostatnio edytowane przez din ; 06-04-2017 o 11:43

  6. #25
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    ciê¿ko doradzaæ to twoje zabawki. rób metodami mniej inwazyjnymi (ni¿sze temperatury ni¿ opalarka czy lutownica bo to jest ponad 200 stopni) i obserwuj efekty na termometrze, który wk³adasz w kratki nawiewów. jak to nie pomo¿e to próbuj lutownic± ale ostro¿nie. bardziej bym siê skupi³ na czêstych zmianach temperatury z dodatnich 70-100 st na blisk± zeru albo ujemn± dla "rozruszania" zaworu i jego diagnozy ni¿ na samej temperaturze
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 06-04-2017 o 21:17

  7. #26
    Zielony listek
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MK III / IV
    Silnik
    2.0 TDCI 125/143 KM
    Opis
    MKIII 2.0TDCI 125KM 2006/MKIV 2.0TDCI 143KM 2008
    Od
    12 Apr 2012
    Mieszka w
    3miasto
    dzi¶ 20 stopni cieniu. Potestowa³em z suszarka i wk³adem do zamra¿alnika i kompletnie zero zmian. Bez znaczenia czy rozgrzewa³em, czy sch³adza³em. Cienienie ok 14-16Bar temp parownika ok 10-11 stopni. W Forscan w HVAC s± dwa parametry jeden ACPH (czujnik wysokiego ci¶nienia i on jest off) oraz ACPLLP (niskie ci¶nienie i on jest on) - od czego jest to wskazanie? Czy on pokazuje ze jest za niskie ci¶nienie po stronie niskiego ci¶nienia.

    By³em jeszcze u majstrów i powiedzieli aby przyjechaæ jak bêdzie powy¿ej 23 stopni na zewn±trz bo wtedy bêdzie mo¿na cos wywnioskowaæ z manometrów bo teraz jest za zimno, wskazania s± niby w normach

  8. #27
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    idealna temperatura dla diagnozy AC to 20 stopni.

    nie jestem pewien ale wygl±da na to, ¿e po stronie wysokiego masz ci¶nienie wysokie ale w normie (idea³ to 8-12barów) a po stronie niskiego za niskie (je¶li odczyt ACPLLP jest prawid³owy). pamiêtasz mo¿e jakie by³y ci¶nienia na manometrach jak by³e¶ u magików? idea³em by by³o zdjêcie albo filmik. ale wracaj±c do sedna sprawy. po stronie niskiego nie powinno byæ mniej ni¿ 2 bary (a w zasadzie równo 2,0 bary).

    generalnie zawór rozprê¿ny to raz ale wszelka wiedza ci±gle kieruje mnie w stronê skraplacza i filtra osuszacza bo to one maj± najwiêkszy wp³yw na temperatury w uk³adzie. dzisiaj jest w miarê ciep³o, spróbuj gdzie¶ podjechaæ i polewaæ skraplacz zimn± wod± z wê¿a (pod normalnym ci¶nieniem jak w ogródku) obserwuj±c zmiany temp. wewn±trz (prosty ale bardzo dobry test)

    Cytat Zamieszczone przez din Zobacz posta
    W Forscan jest jeszcze pozycje
    Wysokie ci¶nienie AC - tutaj jest zawsze off
    Niskie ci¶nienie AC - tutaj jest zawsze on
    niezalenie czy klima w³±czona, czy wy³±czona
    ok, znalaz³em wcze¶niejszy wpis. u mnie w programie ale citroena by to oznacza³o, ¿e jest za niskie ci¶nienie w uk³adzie aby w ogóle odpaliæ klimê. jak to wygl±da w mondeo mk4 niestety nie wiem skoro klima siê w³±cza


    jak by¶ mia³ termometr pistoletowy to mo¿esz siê pobawiæ w samodzieln± diagnozê: http://eautonaprawa.nazwa.pl/html/i2...TK//plakat.pdf
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 10-04-2017 o 15:11

  9. #28
    Zielony listek
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MK III / IV
    Silnik
    2.0 TDCI 125/143 KM
    Opis
    MKIII 2.0TDCI 125KM 2006/MKIV 2.0TDCI 143KM 2008
    Od
    12 Apr 2012
    Mieszka w
    3miasto
    Dzisiejsze zmagania - umówiæ siê majstrami od klimy graniczy z cudem

    Na zewn±trz ok 25 stopni. Ci¶nienie w uk³adzie ok 18bar, temp parownika 9stopni z kratek 11stopni(niezale¿nie czy si³a nadmuchu na max czy na min).
    Temperatura na wlocie na skraplacz 50/51 stopni (termometr wsadzony miedzy lamelki skraplacza przy samym wlocie) na wylocie zmierzyæ jak nie mia³em ale przewód wylotowy jest w temp. pokojowej (ze 20 stopni ma) na ca³ej d³ugo¶ci do zaworu rozprê¿nego.

    Z mojej zgromadzonej ostatnimi czasu wiedzy co¶ mi siê zdaje ¿e jest gdzie¶ uk³ad przytkany i czynnik za wolno kr±¿y dla tego siê tak mocno wych³adza w skraplaczu ale to tylko moje dywagacje

  10. #29
    Niedzielny kierowca Awatar krzys k-c
    Imiê
    krzys
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mondeo mkIII
    Od
    30 Apr 2011
    Mieszka w
    AZM P³ock
    Cytat Zamieszczone przez din Zobacz posta
    dywagacje
    Znajd¼ konkretny warsztat, ale taki gdzie nie u¿ywaj± maszynek do robienia ba³aganu w uk³adach klimy. Tyko osobna pompa vacum i czynnik z butli na wagê. Po prostu w uk³adzie kr±¿y Ci czê¶æ czynnika a cze¶æ czego¶ innego.Nie zgadzaj± siê ci¶nienia i zaobserwowane przez Ciebie temperatury. Nic tak skutecznie nie psuje klimy jak maszynka i jej szalony operator co my¶li ze zjad³ wszystkie rozumy.Jak nie znajdziesz zapraszam (ale daleko) i klima ruszy z kopyta. Ja na co dzieñ mam takiego typu problemy po maszynkach i fachowcach z zerow± wiedz± o klimie . Zawsze kto¶ siê trafi.

  11. #30
    Zielony listek
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MK III / IV
    Silnik
    2.0 TDCI 125/143 KM
    Opis
    MKIII 2.0TDCI 125KM 2006/MKIV 2.0TDCI 143KM 2008
    Od
    12 Apr 2012
    Mieszka w
    3miasto
    Witam

    Móg³by mi kto¶ podaæ jakie macie warto¶ci w HVAC na pracuj±cej klimie -temp z czujnika parownika klimy. Pozycje ACPH oraz ACPLLP z PCM do tego ci¶nienie uk³adu na pracuj±cej Klimie(i przy jakiej temp. zewnêtrznej ma to miejsce).


    Pozdro
    din

  12. #31
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez din Zobacz posta
    Ci¶nienie w uk³adzie ok 18bar
    dzisiaj by³em sprawdziæ klimê (rano by³o 20 stopni) i moja klima dzia³a³a ksi±¿kowo tzn niskie ci¶nienie 2,1-2,2 bara, wysokie ca³y czas stabilne minimalnie poni¿ej 10 barów. temperatura na kratkach poni¿ej 5,0 stopni (czeka³em max 5 minut i zesz³o do 4,6 stopnia) wiêc te twoje 18 barów to jest masakra. ile by³o na niskim jak by³e¶ u majstrów?

    Cytat Zamieszczone przez din Zobacz posta
    temp z czujnika parownika klimy
    powinna byæ taka ¿eby nie przymarza³ zawór rozprê¿ny i ¿eby nie szroni³o parownika, po to jest ten czujnik
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 18-05-2017 o 14:47

  13. #32
    Zielony listek
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MK III / IV
    Silnik
    2.0 TDCI 125/143 KM
    Opis
    MKIII 2.0TDCI 125KM 2006/MKIV 2.0TDCI 143KM 2008
    Od
    12 Apr 2012
    Mieszka w
    3miasto
    By³em u majstrów, upar³em siê i w koñcu z szefem rozmawia³em i testowa³em. Temp na wej¶ciu na skraplacz 41 stopni, na wyj¶ciu 31 stopni. Ci¶nienia HP ok 17bar na LP 2,1-2,2. Temp na zewn±trz jakie¶ 25 stopni a z kratek 11stopni. Po tym spotkaniu diagnoza pad³a na kompresor tak wiec bêdê wymienia³ i dam znaæ co i jak.

  14. #33
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    17 barów to jest jakie¶ 65 stopni wiêc nie wiem sk±d na wej¶ciu skraplacza te 41 stopni bo najwy¿sza temp. powinna byæ w³a¶nie tam. podmienia³e¶ zawór rozprê¿ny? trochê taniej kosztuje ni¿ wymiana sprê¿arki. czy wskazówki manometrów H i L mocno dr¿a³y podczas sprawdzania ci¶nieñ?

  15. #34
    Zielony listek
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MK III / IV
    Silnik
    2.0 TDCI 125/143 KM
    Opis
    MKIII 2.0TDCI 125KM 2006/MKIV 2.0TDCI 143KM 2008
    Od
    12 Apr 2012
    Mieszka w
    3miasto
    zwróci³em uwagê szczególnie na LP i by³o ca³y czas 2,1 - 2,2. Zaworu nie wymienia³em, jak na razie to ka¿dy mówi³, ¿e "przecie¿ dzia³a" . Mam tak dosyæ tego tematu, ¿e cieszê siê ¿e kto¶ to w koñcu zacznie robiæ. Oczywi¶cie nie odpuszczê a¿ nie bêdzie sprawne.

  16. #35
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    to zapytaj co je¶li po wymianie sprê¿arki nic siê nie zmieni? ka¿± ci p³aciæ za to? przecie¿ to nonsens

  17. #36
    Zielony listek
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MK III / IV
    Silnik
    2.0 TDCI 125/143 KM
    Opis
    MKIII 2.0TDCI 125KM 2006/MKIV 2.0TDCI 143KM 2008
    Od
    12 Apr 2012
    Mieszka w
    3miasto
    Ja w³a¶nie jestem po wymianie kompresora no i niestety ale kompletnie nic to nie zmieni³o - nawet chyba jest gorzej.

    Nagra³em filmiki z zegarami pomiarowymi ci¶nienia
    https://www.youtube.com/watch?v=ujrmsLKikuM
    https://www.youtube.com/watch?v=TzRcdE_3nCU

    Temp na zewn±trz 17 stopni, z kratek ok 9-10 stopni. Powrót parownika to ok 10 stopni. Ró¿nica miêdzy wej¶ciem na skraplacz a wyj¶ciem z parownika to ok 30 stopni. Miêdzy wej¶ciem na skraplacz a wyj¶ciem ok 15 stopni ró¿nicy.

    W dalszym etapie ma byæ wymieniony zawór rozprê¿ny oraz skraplacz z osuszaczem, dodatkowo mo¿liwe ¿e bêd± dospawane zawory w celu sprawdzania ci¶nienia w poszczególnych miejscach uk³adu.

    Zastanawiam siê tylko co bêdzie jak wymieniê wszystko a dalej bêdzie kicha

  18. #37
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez din Zobacz posta
    Ja w³a¶nie jestem po wymianie kompresora no i niestety ale kompletnie nic to nie zmieni³o
    szkoda bo nak³ady spore.


    Cytat Zamieszczone przez din Zobacz posta
    W dalszym etapie ma byæ wymieniony zawór rozprê¿ny
    to najpierw zrób a o skraplaczu/osuszaczu przez chwilê zapomnij

    ci¶nienia pracuj± w miarê ok. tzn. niskie jest o 2-3 stopnie za wysokie ale nie znam manometrów a one niestety potrafi± dawaæ z³e wskazania. wysokie jest ok ale co z tego jak nie ma efektów

    sprawd¼ ci¶nienia jeszcze w innym warsztacie bo te 2,4bara na niskim nie pokrywa siê z wyj¶ciem z parownika i 3,1-3,2bara (10 stopni)

    najtañsz± opcj± jest teraz zawór rozprê¿ny. na wej¶ciu wysokiego do zaworu przy 9-10 barach powiniene¶ mieæ ok. 40 stopni a na wyj¶ciu niskiego ok 2-4 stopni i wtedy wiadomo, ¿e jest ok a skoro piszesz o 10 stopniach na wyj¶ciu no to jest pora¿ka bo to oznacza ci¶nienie ponad 3 bary a powinno byæ 2,2 max. 2,4 bo to jest to twoje ok. 5 stopni ró¿nicy, które chcesz osi±gn±æ
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 04-06-2017 o 23:43

  19. #38
    Zielony listek
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MK III / IV
    Silnik
    2.0 TDCI 125/143 KM
    Opis
    MKIII 2.0TDCI 125KM 2006/MKIV 2.0TDCI 143KM 2008
    Od
    12 Apr 2012
    Mieszka w
    3miasto
    Wymienione dodatkowo zawór rozprê¿ny i skraplacz z osuszaczem niestety nic to nie da³o, jest dok³adnie tak samo. Zauwa¿y³em ¿e mam ró¿nice w temperaturze w kratkach. Zastanawiam siê jakim cudem i dla czego tak siê dzieje. Ju¿ zg³upia³em i zastanawiam siê czy mo¿e jaka¶ klapa jest uszkodzona i przepuszcza ciep³e powietrze.

    Czy kto¶ wie jak kr±¿y powietrze w mk4? Czy jest techniczna mo¿liwo¶æ dogrzewania parownika i powietrza która idzie na kratki?
    Mo¿e ma kto¶ jaki¶ schemat jak wygl±da uk³ad ogrzewania/ ch³odzenia.

  20. #39
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    podepnij komputer i zrób test klap

  21. #40
    Zielony listek
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MK III / IV
    Silnik
    2.0 TDCI 125/143 KM
    Opis
    MKIII 2.0TDCI 125KM 2006/MKIV 2.0TDCI 143KM 2008
    Od
    12 Apr 2012
    Mieszka w
    3miasto
    podpi±³em pod forscan i wychodzi, ¿e klapy siê zamykaj± i otwieraj±. Przy HI obie maj± 100% przy Lo maj± 0%. Z tego wynika, ¿e si³owniki cos tam zmieni± (teraz pytanie czy s± dobrze skorelowane) Mo¿e silniczek jest na 0% ale klapa jest niedomkniêta bo jaka¶ uszczelka spad³a).

    mo¿e jest jaki¶ patent na samoadaptacje? Dostaæ siê do tego to graniczy z cudem. Przyda³by siê jaki¶ opis obiegu powietrza, schemat jak kr±¿y powietrze i gdzie mo¿e uciekaæ.

Podobne w±tki

  1. [MkII] 1.8TD - prawid³owe napiêcie ³adowania
    By bo in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-12-2015, 14:40
  2. [MkII] Prawid³owe zachowanie zawieszenia
    By kw95s in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-05-2015, 18:23
  3. [TD MkII] prawid³owe zal±czanie turbiny
    By panas8388 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-04-2015, 07:52
  4. [TDCi MKIII] Jakie s± prawid³owe warto¶ci masy powietrza?
    By nepcior in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-09-2013, 16:02
  5. [MkIII] Jkie diody s± na panelu
    By asialm in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 13:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów