+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    31 Mar 2016
    Mieszka w
    Gorzów WLKP

    Brak sprawnej klimatyzacji 1.8 125KM

    Witam serdecznie
    Problem wystąpił w tamtym roku ale postanowiłem w tym roku to zrobić, przy kupnie klima działała super w pewnym momencie przestała się załączać sprężarka od klimy. stwierdziłem że po prostu trzeba ją nabić. Pojechałem no i dowiedziałem się że układ jest troszkę nieszczelny ale po nabiciu powinno działać jakiś czas. Klima została nabita lecz sprężarka w dalszym Ciągu milczy. Byłem w trzech punktach zajmujących się klimą lecz nie chcieli nawet na to patrzeć wiec odpuściłem. Proszę o porady krok po kroku jak mogę sprawdzić czy działa sprężarka czy jakiś czujnik nie jest walnięty najlepiej ze zdjęciami albo dokładnymi instrukcjami. Bezpiecznik pod kierownicą i przekaźnik pod maską są OK! Dzięki za pomoc

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    31 Mar 2016
    Mieszka w
    Gorzów WLKP
    Zrobiłem SELF-TEST oraz odczyt błędów DTC

    B1242 - Niesprawny silnik recyrkulacji powietrza nagrzanego
    B1676 - Bład zasilania sterownika A/C

    co do pierwszego to zmiana w aucie nawiewu z ciepłego na zimny oraz przeciwnie trwa strasznie długo oraz przy włączaniu nawiewu ze srodkowych kratek dobiega jakiś zgrzyt.

    Sprawdziłem na krótko przekaźnik (znalazłem na forum) i coś "pyka" w sprężarce od klimy ale tak jak by chciało a nie mogło, ale jak sam sprawdzam nie widzę czy elektromagnes się załącza w week ogarne dokładniej. Bezpieczniki od klimy oraz 82 sprawne.
    Ostatnio edytowane przez planiec ; 04-04-2017 o 15:50

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    24 May 2014
    Mieszka w
    Kalisz
    ZObacz od tego posta: http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...=1#post2129467

    Znalazłem też taką informację:
    B1242 - to najczęściej objaw padającego panela klimatyzacji (wersja przed liftem)- najlepiej wymienić na przedliftowy z żółtą ikonką szyby i napisem max.
    Ostatnio edytowane przez franelo ; 06-04-2017 o 22:38

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    31 Mar 2016
    Mieszka w
    Gorzów WLKP
    Czyli że cały panel ten na środku do wymiany tak?

  6. #5
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    04 Jun 2014
    Mieszka w
    warszawa
    zobacz bezpiecznik tempomatu. jeśli wywalony to obejrzyj spryskiwacze szyby od spodu maski. jak masz podgrzewanie to jest gdzieś zwarcie. obejrzyj kable, a najlepiej odłącz to dziadostwo, bo słyszałem że chłopakom fury się od tego paliły

    aaaa no i oczywiście nowy bezpiecznik.

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Cytat Zamieszczone przez franelo Zobacz posta
    ZObacz od tego posta: http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...=1#post2129467

    Znalazłem też taką informację:
    B1242 - to najczęściej objaw padającego panela klimatyzacji (wersja przed liftem)- najlepiej wymienić na poliftowy z żółtą ikonką szyby i napisem max.
    Ten panel ma poprawiony soft ale też jest przed liftowy. Wymieniając na polift całą konsolę trzeba dłubać

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    24 May 2014
    Mieszka w
    Kalisz
    No tak - chodziło mi o przedliftowy MIałem poprawić post.

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    31 Mar 2016
    Mieszka w
    Gorzów WLKP
    A więc tak
    Dziś wymieniłem przekaźnik oraz zauważyłem cos takiego że przy włączaniu klimy sprzęgiełko jest dociągane ale nie do końca tak jak by nie miało siły. Szczelina wynosi ponad 1mm nie wiem ile dokładnie ale szczelinomierz 1mm wchodził luźno bez oporów. Bezpiecznik od tempomatu sprawny. Wnioskuje ze wina leży gdzieś w sprężarce ponieważ jakos to chodzi mimo tego ze słabo oraz nie do końca. Co polecacie dalej? Wykręcić sprzęgiełko i wymienić wyrzucić podkładkę w celu zmniejszenia przerwy? Jeszcze taka uwaga że w tym aucie był wymieniany silnik. Czy przy wymianie mógł zostać usunięty środek chłodzący czy to raczej nie ma nic wspólnego? Czy bez środka sprzęgiełko by tak chodziło że nie do końca i wgl?

  10. #9
    Zielony listek
    Imię
    Arek
    Model
    Mondeo Mk3 2006
    Silnik
    1.8 125 Km
    Opis
    Błękitny Grom
    Od
    01 Mar 2008
    Mieszka w
    Lubin
    Sprawdź sprężarkę jeżeli była bez czynnika chłodzącego i bez smarowania to mogła po prostu się zatrzeć .

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez planiec Zobacz posta
    zauważyłem cos takiego że przy włączaniu klimy sprzęgiełko jest dociągane ale nie do końca
    albo za duża przerwa albo cewka jest już słaba. na początek wyjmij podkładkę spod tarczy sprzęgiełka żeby przed załączeniem była przerwa ok 0,5-0,7 mm

    Cytat Zamieszczone przez planiec Zobacz posta
    Czy przy wymianie mógł zostać usunięty środek chłodzący czy to raczej nie ma nic wspólnego?
    skoro są ruchy sprzęgiełka to raczej czynnik a co za tym wymagane ciśnienie jest więc albo nie spuszczali czynnika albo spuścili i napełnili
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 14-04-2017 o 11:30

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    31 Mar 2016
    Mieszka w
    Gorzów WLKP
    Podkładka została usunięta, klima działa. Lecz teraz tej przerwy tak na prawdę nie ma i klima załącza się kiedy chce bo jest taka mała szczelinka w sumie jej brak. szukam teraz jakiejś cieniutkiej podkładki dystansowej żeby coś delikatnego wsadzić ta obecna (która została usunięta) ma około 0,9mm (nie znalazłem suwmiarki więc wymiar "na oko")

Podobne wątki

  1. [Duratec] 1.8 125KM, w ciepłe dni brak mocy
    By buli1 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-06-2022, 11:35
  2. [MkIII] Brak pracy klimatyzacji na 3 i 4 biegu
    By mk3driver in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-10-2016, 12:00
  3. [MkI] Brak czynnika klimatyzacji
    By mietkol in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-10-2011, 13:54
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-05-2011, 22:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów