+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar Peter_
    Model
    Espace IV PH II
    Silnik
    1.9 dCi
    Opis
    Espacito '06
    Od
    04 Oct 2011
    Mieszka w
    Siedlce

    Exclamation Xsara II 1.6 16V vs Megane I 1.6 16V

    potrzebuję porady. może ktoś miał styczność z takimi autami, jakieś doświadczenia? na co zwrócić uwagę, co się często psuje, które z jakichś powodów byście wybrali? dla zobrazowania podaję linki:

    https://www.olx.pl/oferta/citroen-xs...5-IDkEJJm.html

    https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-n...5-IDkRa3v.html

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar jerzu
    Imię
    Dariusz
    Model
    Ford Focus MK3 `17
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Warszawa - Ursynów
    Nie wiem jak Xsara, bo miałem małą styczność z tymi autami. Ludzie jeżdżą i chwalą. Aczkolwiek prawdziwi Cytryniarze twierdzą, że to nie jest Citroen (brak hydro)
    Co do Renaulta - jak szukałem następcy Mondeo to brałem pod uwagę Megankę, ale II. Tego dnia co kupiłem Focusa miałem jeszcze do oglądnięcia właśnie Megane II benzyna 1.6. W Renaultach jest generalnie problem z elektryką, ale w mniejszym stopniu tyczy się to Megane I, bardziej II.
    Jeśli miałbym wybierać między tymi dwoma autami to chyba wolałbym jednak Megankę - bardziej mi się podoba i na zewnątrz i wewnątrz. Ale to rzecz gustu.
    Dariusz "jerzu" Niemczyński Ford Focus 1.5 TDCi 95KM `17

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar drt_c
    Imię
    Robert
    Model
    ST 220
    Silnik
    Typowy
    Opis
    HB
    Od
    17 Oct 2016
    Mieszka w
    Strumień
    Xara też ładna ;-)
    Ostatnio edytowane przez drt_c ; 08-04-2017 o 15:42

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Witam. Lagune od 2 lat użeytkuje mój znajomy i poza eksploatacyjnymi rzeczami nic w niej nie robi. Zwróć uwagę na blachę bo lubią kwitnąć od spodu. W Xarze najsłabszym punktem jest tylne zawieszenie. A dokładniej łożyskowanie tylnej belki. Blacha lepsza niż w Renault ale lubi ruda wyskoczyć na kielichach. Silnikowo obydwa benzyniaki są ok.

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Peter_
    Model
    Espace IV PH II
    Silnik
    1.9 dCi
    Opis
    Espacito '06
    Od
    04 Oct 2011
    Mieszka w
    Siedlce
    Cytat Zamieszczone przez jerzu Zobacz posta
    prawdziwi Cytryniarze twierdzą, że to nie jest Citroen (brak hydro)
    faktycznie, coś o tym słyszałem

    Cytat Zamieszczone przez jerzu Zobacz posta
    Megane II
    tu nie mam problemu, bo przejrzałem masę ogłoszeń, i wiem że nie stać mnie (benzyna) ale gdybym chciał dCi, to zupełnie co innego

    Cytat Zamieszczone przez jerzu Zobacz posta
    bardziej mi się podoba i na zewnątrz i wewnątrz. Ale to rzecz gustu
    tym razem moje gusta się nie liczą (sucha kalkulacja - przy moich funduszach nie stać mnie na upodobania )

    Cytat Zamieszczone przez drt_c Zobacz posta
    Xara też ładna ;-)
    gdybym miał wybierać pod względem samego wyglądu, to z tych dwóch wybrałbym Xsarę

    ---------- Post added at 16:35 ---------- Previous post was at 16:30 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Basquenz Zobacz posta
    Lagune
    miałem II poliftową. w mojej kasie wychodzi mi II ale przedlift i z silnikiem 1.8. jakoś nie widzę sensu brać takie auto, choć PHII wspominam bardzo dobrze.

    Cytat Zamieszczone przez Basquenz Zobacz posta
    W Xarze najsłabszym punktem jest tylne zawieszenie. A dokładniej łożyskowanie tylnej belki. Blacha lepsza niż w Renault ale lubi ruda wyskoczyć na kielichach. Silnikowo obydwa benzyniaki są ok.

  7. #6
    Kursant Awatar conrado1988
    Imię
    Konrad
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 100 KM
    Od
    25 Feb 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Za to ja mogę się wypowiedzieć w kwestii meganki, ponieważ sam byłem posiadaczem meganki I phII (tyle że w coupe) przez ponad 6 lat, natomiast jeździłem też meganką w hatchbacku (teściów) i meganki właśnie kombi (dziołcha mojego brata posiada), wszystkie właśnie z tym silnikiem. A jako domorosły mechanik,póki miałem gdzie je naprawiać, sam je serwisowałem, bo pod blokiem to już nie było możliwe. Znam więc ten samochód od podszewki.

    Co do samochodu z ogłoszenia. Pierwsze co mnie rzuca się w oczy, to nie te atrapy chłodnicy. Oryginalnie atrapy z "plastrem miodu" były tylko i wyłącznie w coupe, a w kombi i hb były to zwykłe poziome plastiki, o takie https://olxpl-ring11.akamaized.net/i...radzionkow.jpg Ponadto lampy są dziwnie nierównomiernie błyszczące, więc moim zdaniem miała przygodę. I wbrew pozorom wcale nie taka dobra cena.

    Jeśli chodzi o pozostałe przywary, to elektryka, ale chodzi mi tu o alternator i cewki zapłonowe. W alternatorze często pada sprzęgło jednokierunkowe oraz zużywają się szczotki, przez to albo tylko hałasuje albo w ogóle nie daje prądu czyli laweta i do regeneracji albo nowy altek. Cewki zapłonowe są zmorą tego samochodu, ponieważ są wmontowane głęboko w głowicę pionowo, przez co zbiera się tam wilgoć i powoduje przebicia, a po pewnym czasie umierają. Reszta to popierdółki, najczęściej albo jakiś czujnik (np. położenia wału albo map sensor, ) albo zaśniedziałe styki. Silniczki krokowe też lubią odmawiać posłuszeństwa, ale można je czyścić benzyną i wtedy jeszcze trochę pochodzą.

    Blacharka to drażliwy temat. Wg moich doświadczeń ta w phII jest bardzo dobrze ocynkowana, gruba, i jeśli nie była naprawiana po powodzi lub innych bęckach to nie powinna bardzo gnić. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że auto będzie mieć już dużo lat na karku. Za to phI to fakt, mało jeździ już bez dziur wielkości dłoni w blachach.

    Jeśli chodzi o układ napędowy i jezdny, to dla mnie był on bardzo przyjemny. Silnik 1.6 16V jest w miarę oszczędny, benzyny średnio mi palił ok. 7l, a w moim był dodatkowo gaz, którego brał ok. 8,5l, aczkolwiek mój rekord w spalaniu gazu to 7,1l na trasie Kielce-Olkusz, więc więcej niż przyzwoicie. Meganki są raczej lekkie, więc elastyczność jednostki wystarcza. 1.4 są trochę za słabe, a tyle samo palą. 2.0 są dość rzadkie, ale jeśli są to są w porządku (byle nie 2.0 IDE!!!!!!). Skrzynia biegów ma dobrze dobrane przełożenia, ale skok lewarka jest dość długi, kwestia ergonomii i przyzwyczajenia. Układ kierowniczy oczywiście nie jest tak fajny jak w fordzie, ale mnie się jeździło dobrze. Czasami maglownice przeciekają, ale to raczej nie reguła. Zawieszenie nazwałbym sprężystym, ale naprawdę komfortowe. Z tyłu praktycznie bezobsługowa belka skrętna z samymi amortyzatorami. Na polskich drogach przednie gumy lubią się zużywać szybciej, ale są tanie jak barszcz a wymiana bezproblemowa.

    Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to wal, bo na razie napisałem to co mi do głowy przyszło

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Peter_
    Model
    Espace IV PH II
    Silnik
    1.9 dCi
    Opis
    Espacito '06
    Od
    04 Oct 2011
    Mieszka w
    Siedlce
    wow, ale fajne kompendium

    Cytat Zamieszczone przez conrado1988 Zobacz posta
    Co do samochodu z ogłoszenia. Pierwsze co mnie rzuca się w oczy, to nie te atrapy chłodnicy. Oryginalnie atrapy z "plastrem miodu" były tylko i wyłącznie w coupe, a w kombi i hb były to zwykłe poziome plastiki, o takie https://olxpl-ring11.akamaized.net/i...radzionkow.jpg Ponadto lampy są dziwnie nierównomiernie błyszczące, więc moim zdaniem miała przygodę.
    w realu nie zauważalna była ta różnica jedyne co dziwnego w blachach zauważyłem, to w lewych przednich drzwiach była szpachla. kolor drzwi cały jednolity. próg bez szpachli. ciekawie widzę się to układa w porównaniu do tego ci mi napisałeś

    Cytat Zamieszczone przez conrado1988 Zobacz posta
    I wbrew pozorom wcale nie taka dobra cena.
    cena, fakt, jest wg mnie z kosmosu. robiłem porównanie na dwóch portalach wg dokładnie tych samych wytycznych (buda, rocznik, silnik) - wyszło mi ok. 3,5-4,5 tys

    Cytat Zamieszczone przez conrado1988 Zobacz posta
    W alternatorze często pada sprzęgło jednokierunkowe oraz zużywają się szczotki, przez to albo tylko hałasuje albo w ogóle nie daje prądu czyli laweta i do regeneracji albo nowy altek.
    robiłem taki test, gdzieś z netu wyczytany, jak sprawdzić altka: multimetr przyłożony do aku i odpalanie. podobno jak V spadnie powyżej 1 V, altek słaby. w tym wypadku z 12,2 V spadło do 10,5 V. dobrze kminię temat?

    Cytat Zamieszczone przez conrado1988 Zobacz posta
    Skrzynia biegów ma dobrze dobrane przełożenia, ale skok lewarka jest dość długi, kwestia ergonomii i przyzwyczajenia.
    dobrze, że o tym napisałeś, bo podczas jazdy było to dziwne doświadczenie zupełnie jak w Sienie, lewarek skakał. pomyślałem w pierwszej chwili, że wybieraki się wyrobiły czy coś ze skrzynią. teraz wiem z czym mam do czynienia


    ogólnie odniosłem pozytywne wrażenie dot. Meganki. ta wersja z tymi kołami to jakaś koza była, ale tu nie ma po co dyskutować spalanie jest dla mnie akceptowalne, fajne jest też "chwilowe spalanie"

    dzięki @conrado1988
    Ostatnio edytowane przez Peter_ ; 08-04-2017 o 21:22

  9. #8
    Kursant Awatar conrado1988
    Imię
    Konrad
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 100 KM
    Od
    25 Feb 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Więc kontynuujmy

    Co do alternatora - przy takim ładowaniu, w styczniu altek w sceniku z 1.8 mojego szwagra nie doładowywał przy takich parametrach mniej więcej też akumulatora, po kilkunastu dniach umarł mi od blokiem i w dniu ataku zimy w styczniu musieliśmy go pchać bez prądu do mechaników Tak więc altek za jakiś czas będzie do wymiany. U mnie pamiętam dawał coś koło 13,5V.

    Też jeździłeś sieną? Moi rodzice ją mieli, też się trochę kilometrów narobiło I fakt, odczucia podobne co do lewarka, ale nie powinien on skakać. Jeśli na wbitym biegu porusza się przód-tył podczas dodawania i ujmowania gazu, to na 90% jest zużyta poduszka skrzyni biegów (b. częsta przypadłość), ale jak się ma kanał i klucz bodajże 15 albo 16 (ukochany wymiar francuzów) to wymiana trwa 15 minut , dwie śrubki do wykręcenia, bez podtrzymywania silnika czy tam innych zabiegów; a na 10% zużyte są prócz niej pozostałe poduszki silnika. Aczkolwiek nigdy to nie będzie nieruchomy lewarek, po prostu lubi tańczyć.

    I tak, meganki to kozy, w szczególności kombi, bo są dźwignięte w stosunku do hb o kilka lub kilkanaście mm, nie pamiętam dokładnie. Ale dzięki temu mają większą ładowność.

    Aha, wiem co lubi się jeszcze psuć - pompy wspomagania kierownicy. Umierają w niej łożyska przez co hałasuje i ma bicia, powodując szybkie zużycie paska napędu osprzętu, a w ekstremalnych przypadkach urwanie koła pasowego. Niestety prócz hałasu nie odczuwa się ciężej chodzącego koła kierownicy.

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar Peter_
    Model
    Espace IV PH II
    Silnik
    1.9 dCi
    Opis
    Espacito '06
    Od
    04 Oct 2011
    Mieszka w
    Siedlce
    Cytat Zamieszczone przez conrado1988 Zobacz posta
    Co do alternatora
    pięknie

    Cytat Zamieszczone przez conrado1988 Zobacz posta
    Aha, wiem
    mnie też się coś przypomniało odnośnie tego egzemplarza. może to norma albo jakaś zagadka. przy zamykaniu tylko i wyłącznie przednich drzwi (L i P) w desce rozdzielczej, po stronie kierownicy, jest dźwięk jak by domykania jakiejś klapki

    ---------- Post added at 21:14 ---------- Previous post was at 21:09 ----------

    Cytat Zamieszczone przez conrado1988 Zobacz posta
    Też jeździłeś sieną? Moi rodzice ją mieli, też się trochę kilometrów narobiło
    oj ładnych parę lat się jeździło rodzice przy jej pomocy kupili działkę, wybudowali dom, zrobili ogród itd. piękne czasy

  11. #10
    Kursant Awatar conrado1988
    Imię
    Konrad
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 100 KM
    Od
    25 Feb 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Peter_ Zobacz posta
    mnie też się coś przypomniało odnośnie tego egzemplarza. może to norma albo jakaś zagadka. przy zamykaniu tylko i wyłącznie przednich drzwi (L i P) w desce rozdzielczej, po stronie kierownicy, jest dźwięk jak by domykania jakiejś klapki
    Pierwsze słyszę, nigdy się z czymś takim nie spotkałem w żadnym egzemplarzu. Być może jakiś rodzaj czarnej magii?


    Cytat Zamieszczone przez Peter_ Zobacz posta
    piękne czasy :smile:
    A mnie z bratem wywoziła na ryby w tak odludne miejsca, że chyba tylko człowiek jaskiniowy widział wcześniej te jeziorka A i 700 kg piachu na remonty przewoziła... no i 60k km bez zmiany oleju zrobiła zanim wyzionęła ducha

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar Peter_
    Model
    Espace IV PH II
    Silnik
    1.9 dCi
    Opis
    Espacito '06
    Od
    04 Oct 2011
    Mieszka w
    Siedlce
    Cytat Zamieszczone przez conrado1988 Zobacz posta
    no i 60k km bez zmiany oleju zrobiła zanim wyzionęła ducha
    w tej ca ja jeździłem, co 10 tys. padał wtrysk, w dodatku ten sam

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    jak pracowałem w warsztacie to z citroenem xsarą spotkałem się może 1 lub 2 w ciągu 4 lat a meganki były na okrągło czy to I czy II. prosta rzecz jak zacinająca się klamka drzwi przednich w megance II, naprawa z gatunku prostych, rozebrać boczek drzwi i mechanizm klamki przeczyścić i poskładać - proste. otóż nie cała zabawa trwa ok 2-3 godzin bo tak w renault pokombinowali a to samo w innych autach max godzinę. generalnie osobiście (pomijając kwestę gustu) skupiając się na sprawach użytkowych wybrał bym citroena xsarę a renówki bym sobie odpuścił bo w każdym modelu coś tak pogmatwają że z prostej naprawy robi się remont generalny.

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar Peter_
    Model
    Espace IV PH II
    Silnik
    1.9 dCi
    Opis
    Espacito '06
    Od
    04 Oct 2011
    Mieszka w
    Siedlce
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    z citroenem xsarą spotkałem się może 1 lub 2 w ciągu 4 lat a meganki były na okrągło czy to I czy II
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    skupiając się na sprawach użytkowych wybrał bym citroena xsarę a renówki bym sobie odpuścił bo w każdym modelu coś tak pogmatwają że z prostej naprawy robi się remont generalny
    cenne dla mnie uwagi, dziękuję
    MK3 GHIA HB 2.0 145 KM (2011-2014) -> Laguna II PHII Initiale Paris 1.9 dCi 120 KM (2014-2016) -> MK3 GHIA Kombi 2.5 V6 170 KM (2016-2017)


  15. #14
    Kursant Awatar conrado1988
    Imię
    Konrad
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 100 KM
    Od
    25 Feb 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    renówki ... w każdym modelu coś tak pogmatwają że z prostej naprawy robi się remont generalny
    Faktycznie, francuska myśl techniczna w renówkach jest wiecznie żywa, i oni niekiedy mają takie chore pomysły że to się w pale nie mieści. Ale wbrew pozorom 1. generacja jest i tak prosta w ewentualnych naprawach, bo od 2 rzeczywiście zaczyna się przygoda życia. Kuzyn żony ma M2 cabrio i jest mechanikiem i jak ma w niej coś grzebać oddaje innym do naprawy bo sam nie ma cierpliwości


    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    jak pracowałem w warsztacie to z citroenem xsarą spotkałem się może 1 lub 2 w ciągu 4 lat
    Być może, że może być ona mniej awaryjna. Ale mam drugą teorię - jest po prostu rzadziej spotykana. Proste porównanie - w tej chwili na alledrogo jest 168 xsar z obu generacji, a meganek tylko 1. gen. jest 465, a razem z 2. gen. 1870. Czyli na jednego citroena przypada aż 10 meganek (i to nie licząc sceniców)

    Peter_, jeśli zdecydujesz się na renówkę, do czego usilnie nie namawiam, bo te samochody trzeba po prostu kochać, to mogę Ci służyć pomocą w postaci książeczki Sam narawiam do MI phII z silnikami benzynowymi a przy okazji dysponuję programem, w którym mogę znaleźć schematy i numery części do renówek

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar jerzu
    Imię
    Dariusz
    Model
    Ford Focus MK3 `17
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Warszawa - Ursynów
    Z tą awaryjnoscia Renówek to też różnie bywa. W firmie mieliśmy Scenica II z 2004 roku, czyli z początku produkcji, i jedyna usterka elektroniki to padnięty immobiliser. Reszta to standardowa eksploatacja była. No może jeszcze jedno, padły mikroswitche w klawiszach do zamykania drzwi.
    Mój Master, 2006, ponad 500 tys. km praktycznie bezawaryjnie. Raz laweta do ASO wiozła, jak padła pompka sprzęgła.
    Mieliśmy też w firmie Xsare Picasso, 1998, do dzisiaj jeździ bezproblemowo, księgowy nią jeździ od 2006 roku.

    Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez jerzu ; 09-04-2017 o 19:50
    Dariusz "jerzu" Niemczyński Ford Focus 1.5 TDCi 95KM `17

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar Peter_
    Model
    Espace IV PH II
    Silnik
    1.9 dCi
    Opis
    Espacito '06
    Od
    04 Oct 2011
    Mieszka w
    Siedlce
    Cytat Zamieszczone przez conrado1988 Zobacz posta
    Być może, że może być ona mniej awaryjna. Ale mam drugą teorię - jest po prostu rzadziej spotykana. Proste porównanie - w tej chwili na alledrogo jest 168 xsar z obu generacji, a meganek tylko 1. gen. jest 465, a razem z 2. gen. 1870. Czyli na jednego citroena przypada aż 10 meganek (i to nie licząc sceniców)
    ja bym się nie doszukiwał aż takich głębokich wniosków
    teorii wg tych zestawień można tworzyć wiele. np. taką, że meganek jest więcej na rynku, gdyż utrzymanie tak awaryjnych aut jest kosztowne i ludzie się ich pozbywają. tą drogą idąc, xsary są mniej awaryjne i ludzie się ich nie pozbywają

    natomiast szukając tych aut, jedną rzecz można zauważyć. stosunkowo mało ich jest w dużych miastach.

    Cytat Zamieszczone przez conrado1988 Zobacz posta
    Być może, że może być ona mniej awaryjna. Ale mam drugą teorię - jest po prostu rzadziej spotykana
    i nawiązując do tego. ja widzę te auta w dużej ilości np. u siebie w Siedlcach, z lekką przewagą xsar, zwłaszcza HB

    ---------- Post added at 20:38 ---------- Previous post was at 20:37 ----------

    Cytat Zamieszczone przez jerzu Zobacz posta
    Z tą awaryjnoscia Renówek to też różnie bywa. W firmie mieliśmy Scenica II z 2004 roku, czyli z początku produkcji, i jedyna usterka elektroniki to padnięty immobiliser. Reszta to standardowa eksploatacja była. No może jeszcze jedno, padły mikroswitche w klawiszach do zamykania drzwi.
    jeden z wielu powodów, dla których swego czasu wybrałem Lalkę. chciałem się przekonać jak to faktycznie jest z tą awaryjnością
    MK3 GHIA HB 2.0 145 KM (2011-2014) -> Laguna II PHII Initiale Paris 1.9 dCi 120 KM (2014-2016) -> MK3 GHIA Kombi 2.5 V6 170 KM (2016-2017)


  18. #17
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    laguna II w kombi to dla mnie najładniejsze auto z tego okresu w klasie średniej. ale ja wolałem te przed liftem. miałeś czasem problemy z otwieraniem tylnej klapy?
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 10-04-2017 o 13:39

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar Peter_
    Model
    Espace IV PH II
    Silnik
    1.9 dCi
    Opis
    Espacito '06
    Od
    04 Oct 2011
    Mieszka w
    Siedlce
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    laguna II w kombi to dla mnie najładniejsze auto z tego okresu w klasie średniej. ale ja wolałem te przed liftem. miałeś czasem problemy z otwieraniem tylnej klapy?
    mnie się bardziej podobały polifty
    problem tylnej klapy to standard, zwłaszcza przy wilgotnych i dość zimnych dniach. przy mrozach -15 i mniej nie do otwarcia. tak samo miałem problem z szybą dzieloną
    MK3 GHIA HB 2.0 145 KM (2011-2014) -> Laguna II PHII Initiale Paris 1.9 dCi 120 KM (2014-2016) -> MK3 GHIA Kombi 2.5 V6 170 KM (2016-2017)


Podobne wątki

  1. Citroen Xsara, jaki program diagnostyczny?
    By dominiq in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-04-2015, 08:39
  2. Przejściówka audio Renault Megane 98'
    By kruszyna in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 15:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów