+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Pieszy
    Model
    Mondeo 2012
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    12 Apr 2017
    Mieszka w
    Płock

    słabo przyspiesza 2.0tdci 163 powershift

    Witam

    Ja mam takie pytanie, czy normą jest że mondeo z silnikiem 2.0tdci 163km i skrzynią powershift przyspiesza jak ospały żółw ? powiem szczerze ze robiłem testy przyspieszenia ze stoperem w ręku, i pomijając fakt że miedzy trybami sport a drive nie ma różnicy w czasie osiągnięcia 100km/h, i za każdym razem wychodziło 10 / 11 sekund.....
    Jaki jest sens przeciągania tego automatu przy mocno wciśniętym gazie do 4.5tys obr, jeśli auto przestaje przyspieszać i traci całkowicie moc przy lekko powyżej 3tys obr...... potem już tylko wyje i przeciąga bezsensownie obroty....
    163konie...... a po przesiadce z audi a4 b5 1.8T 150KM odczuwam mocny dyskomfort jakbym jechał ociężałym klocem, z początku myślałem ze to przez wielkość auta i nieodczuwalną prędkość siedząc w nim, ale testy przyspieszenia rozwiały moje wątpliwości.....
    Mondeo z silnikiem 2.0L Duratorq DOHC(150/163PS)-DW10C i 6 biegową skrzynią Dual-clutch Transmission (DCT) 6 Speed Powershift 6DCT450 - MPS6 przyspiesza jak ociężały i ospały żółw .....

    czy ewentualny program-chip, i przestawienie tego na te 200 koni tak jak czytałem i 400nm, da rezultaty aby osiągnąć wyniki minimum rzędu 8 sekund do 100 .... ? i żeby to zaczęło normalnie jeździć ...?
    Naprawdę spodziewałem się więcej po 160 koniach ...... grupy vaga (vw audi skoda) przy 140konnych motorach lepiej jeżdżą..... że nie wspomnę już o dsg która radzi sobie o niebo lepiej z przyspieszaniem....

    Pytanie, jest to wina skrzyni ? wina fabrycznego programu ? czy po prostu ten typ tak ma i jestem skazany na to zamulone "coś" ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar alfee
    Imię
    Patryk
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 189KM PowerShift
    Opis
    kombi
    Od
    19 Dec 2012
    Mieszka w
    Cyprianka
    Sebastian1983 miałem podobne odczucia jak Ty. Moje kombi miało mieć 140 KM, ale przyspieszalo gorzej niż stary CHBA 125 KM.
    Pojechałem do Heko na leczenie i na hamowni wypluł 131 KM teraz po chipie mam 189 KM i to rzeczywiście czuję. Auto ma kopa. W konfrontacji z Octavia RS benzyna 200 KM nie zostaje z tyłu. To właśnie o to mi chodziło.
    :-)
    Więc wygląda na to, że Twój też ma ten sam problem. Jedź na chipa i będziesz zadowolony.
    Heko wrzucał wykresy takich jak Twój. Żaden nie mial deklarowanej przez producenta mocy. To stara prawda, że fordowskie tdci w automatach mają zaniżoną moc. ;-) :-P
    Ostatnio edytowane przez alfee ; 13-04-2017 o 10:27
    Kombi wyleczone przez heko ;-)

  4. #3
    Pieszy
    Model
    Mondeo 2012
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    12 Apr 2017
    Mieszka w
    Płock
    A powiedz kolego jak sprawa wygląda ze spalaniem, po czipie wzrasta?

  5. #4
    Kursant Awatar alfee
    Imię
    Patryk
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 189KM PowerShift
    Opis
    kombi
    Od
    19 Dec 2012
    Mieszka w
    Cyprianka
    U mnie nie wzrosło.
    Jedyny wzrost to więcej przyjemności z jazdy i bezstresowe wyprzedzanie.
    Widzę że mamy niedaleko do siebie. Możesz podjechać do mnie w okolice Włocławka i sam zobaczysz jak auto daje sobie radę po chipie.
    Ostatnio edytowane przez alfee ; 15-04-2017 o 18:37
    Kombi wyleczone przez heko ;-)

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar leszcz
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 170PS
    Opis
    MK4 benzyna :D
    Od
    22 Mar 2005
    Mieszka w
    BYDGOSZCZ
    Cytat Zamieszczone przez sebastian1983 Zobacz posta
    po czipie
    podjedź do kolegi @M-S POWER zapoda Ci chipa
    Moje MK4 z MODami -Convers+ z wizualizualizacją parktronika ,tempomat,autoryglowanie,lampki w poszyciu drzwi,zasłonki w drzwiach i inne DIAGNOSTYKA

  7. #6
    Zielony listek Awatar mszh725
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV 2012 Tit.S
    Silnik
    2.0 TDCI 163 KM +VAT :)
    Opis
    kolejne MDO :)
    Od
    12 Sep 2015
    Mieszka w
    Otwock Mały
    @sebastian1983 jeśli kupiłeś z zagranicy to na 99% ma 140KM a nie 163 tak jak było u mnie. Shamuj i zobacz. Dopiero po chipie zobaczyłem co to esp podczas ruszania

    Ostatnio edytowane przez mszh725 ; 25-04-2017 o 15:49
    Było MK3, jest MK4

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKV
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Od
    24 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Mam małe pytanie w temacie. Dlaczego egzemplarze z granicy nie trzymają parametrów fabrycznych? A te sprzedawane w Polsce mają inaczej? Nie bardzo kumam...Chyba raczej ten egzemplarz po prostu tak miał.

    ---------- Post added at 16:20 ---------- Previous post was at 16:19 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Kusybox Zobacz posta
    Mam małe pytanie w temacie. Dlaczego egzemplarze z granicy nie trzymają parametrów fabrycznych? A te sprzedawane w Polsce mają inaczej? Nie bardzo kumam...Chyba raczej ten egzemplarz po prostu tak miał.
    Miało być "z zagranicy" oczywiście.

Podobne wątki

  1. Mondeo MKIV 2.0Tdci Titanium S 163PK POwershift
    By Mike27 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 00:08
  2. [Duratec] Mondziak 1.8 125KM benz LPG bardzo słabo przyspiesza
    By Seba_89 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 11-04-2016, 20:04
  3. [Duratec]Problemów ciąg dalszy - słabo przyspiesza
    By Kvojt in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 18-06-2010, 22:27
  4. Słabo przyspiesza....
    By mad in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-10-2007, 12:02
  5. 1,8 td z interculerem słabo przyspiesza
    By romanz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 05-07-2007, 01:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów