+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Silnik 1.8 125

  1. #1

    Model
    Nima
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    12 Apr 2017
    Mieszka w
    Puławy

    Silnik 1.8 125

    Siema zastanawiam się nad kupnem Mondeo Mk 3.
    Czy w cenie około 7 tysięcy +-1tys jest sens szukania mk3? Szukam ich najwięcej z silnikiem 1.8 125
    I czy warto brać ten silnik czy spróbować z 2.0 145 km. Oczywiście jeżeli miałbym kupować benzynę to z gazem.
    Czy jednak może się zastanowić nad klekotem 2.0 TDDi 115km? Samochód miałby służyć do wypadów w weekendy a na codzien do szkoły i w wakacje do roboty.
    Jak tam jest z rdza ? Czy strasznie wychodzi z drzwi i ogólnie na zawieszeniu?
    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez Pawel9906 ; 12-04-2017 o 22:58

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Dizelka w takim razie odpuść. Kolega ma TDDI i ja nie rozumiem jak tym mozna jeździć. Oczywiście to tylko moja opinia. Brzmi jakbym mial silnik od Kamaza pod maską. 1.8 125 kucy sredniawka. Juz lepiej szukać 2.0. Nie chce Cie smusic ale za 7tys +-1 to wiadomo kupisz Fordeo ale nie będzie to rarytas a na pewno będzie w nim duzo do roboty. Ja celowalbym juz w mk2 rok 99 ew jak znajdziesz to 2000 chociaz raz w komisie widziałem 2001
    Mk2 2.0 130 kucy moj 1.8 115 kucy zupełnie wystarcza. Doprowadziłem go do stanu bdb+ ale nie powiem żebym bie wydał na niego ostatnio 2x wiecej niz jest wart. Ale było warto

    Wyklikane z Szajsunga

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Pawel9906 Zobacz posta
    I czy warto brać ten silnik czy spróbować z 2.0 145 km
    Jako właściciel Mk3 1.8 125KM mogę zdecydowanie polecić 2.0. 1.8 jest (jak dla mnie za słaby). 2.0 ma spalanie bodajże o 0,1l wyższe a przyspieszenie o 1 sek lepsze. Większy moment obrotowy, itd.

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Co do rudej to ona niestety jest częstym towarzyszem aut z pod znaku Forda. Niezależnie czy mk2 czy 3. Kwestia tego kto jak dbał i czy konserwował karoserię. Kolega użytkuje 1.8 w mk3 i zawalidrogą to nie jest na pewno. Wszystko zależy od Twojego uznania.

  6. #5
    Zielony listek
    Opis
    FORD MONDEO MK IV 2.0 EcoBoost 246KM
    Od
    24 Nov 2007
    Mieszka w
    DW / DST
    Powiem Ci tak Kolego MK III 1.8 125 Km miałem zrobiłem nim 130tysi km jest oszczędny ale demonem prędkości bym go nie nazwał. Mój był z 2005 roku i przez cały czas użytkowania grama rudej tam nie było nigdy.Wszystko zależy od tego jaki egzemplarz ci się trafi.
    Każdy ma jakiegoś bzika... ;P FORD MONDEO BĘDZIE ZAWSZE

    Kiedyś było: MK I 1.8 116KM. Potem MK III 1.8 125KM. Teraz jest MK IV 2.0 246KM

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez pyton x Zobacz posta
    Powiem Ci tak Kolego MK III 1.8 125 Km miałem zrobiłem nim 130tysi km jest oszczędny ale demonem prędkości bym go nie nazwał. Mój był z 2005 roku i przez cały czas użytkowania grama rudej tam nie było nigdy.Wszystko zależy od tego jaki egzemplarz ci się trafi.
    Bardzo prawdziwe słowa Dokładnie tak samo mógłbym napisać o moim (1.8 110 KM, 2006, zrobiłem nim 190 tyś.).

  8. #7
    Kursant Awatar Gutecky
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    26 Jan 2017
    Mieszka w
    Koszalin
    Ja mam 1,8 125km od stycznia. Jestem bardzo zadowolony tak jak koledzy mówią, demon prędkości to nie jest ale do spokojnej i oszczędnej jazdy nadaje się idealnie. Gaz już założony także koszty przemieszczania się w porównaniu z Pb są śmieszne Jakbyś miał jakieś pytania to pisz. Pozdrawiam

    Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Nov 2014
    Mieszka w
    Mysłowice
    Witam Kolegę, aktualnie posiadam dwa mondea, jeden to HB z 2.0 benzyna i jeździ mi się nim bardzo dobrze pomimo swojego wieku i przejechanych km, a drugi to kombi 1.8 benzyna, tym niestety jakoś nie potrafię jeździć, brak mocy i tak dalej, oczywiście kombi cięższe od hb ale i tak jak miałbym brać to 2.0 lub może nawet 2.5

    Jeśli chodzi o rdzę to niestety w moim 2001r dość mocna atakuje drzwi od środka typowa przypadłość, natomiast jeśli chodzi przy zawieszeniu ja jakoś nie zauważyłem specjalnie, oczywiście nie jest też to najmłodsze auto. Jeśli mogę polecić to na pewno zaraz po kupnie zrobić konserwacje podwozi, to zabezpieczy dodatkowo na jakiś czas, ja zrobiłem zaraz po kupnie i jest ok do tej pory.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-12-2013, 11:44
  2. [Duratec]Gdzie jest silnik silnik krokowy MKIII
    By Bajek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-11-2012, 13:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów