+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Zielony listek
    Imiê
    Grzegorz
    Model
    2003 Kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 TDCI 130 Kombi 2003
    Od
    14 Jan 2012
    Mieszka w
    Góra Kalwaria

    Na co zwróciæ uwagê przed zakupem 2,5 V6

    Witam, od jakiego¶ czasu nakrêcam siê na zakup Mondeo z silnikiem 2,5 V6 i nawet mam jednego którego jadê obejrzeæ po ¶wiêtach i w zwi±zku z tym mam pytanie-na co zwróciæ uwagê przy zakupie ? Jakie¶ wskazówki? Auto z 2003 roku z przebiegiem 160 000 udokumentowanym, skrzynia automatyczna. Chodzi mi o silnik i skrzyniê-pozosta³e elementy wiem na co zwróciæ uwagê poniewa¿ mam Mondeo o5 5 lat ale TDCI Jak stwierdzê, ¿e mi siê podoba i nie ma jakich¶ du¿ych ustarek to biorê go na sprawdzenie do ASO albo innego mechanika a nie chcê straciæ kilku stówek na sprawdzenie je¶li co¶ comogê sam sprawdziæ albo us³yszeæ. Dziêkujê za wszelkie wskazówki

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imiê
    Zdzis³aw
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo MK II 2,5 24v + Cougar 2.5
    Od
    14 Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    1. cykanie (ale daj mu siê rozgrzaæ , np s³uchaj po je¼dzie próbnej) - oznacza ewentualne problemy z uszczelk± pod g³owic± lub kolektorem wydechowym
    2. brzêczenie po prawej (patrz±c od przodu) - s³ynny talerzyk pompy wody
    3. czy dostaje kopa ponad 4 tys obrotów np na 3-ce - problem z IMRC
    4. stan bie¿±cy i kolor oleju a tak¿e plakietkê z wymiany (5W30 lub lepszy) dla oceny dba³o¶ci o silnik - jedna z najwazniejszych rzeczy w tym silniku
    5. buczenie spod maski na wolnych obrotach - tzw batory - problem z zaworem wolnych obrotów
    6. wszystkie inne typowe dyrdyma³y : wycieki , paski , wolne obroty , ewentualne szarpanie , syf w zbiorniczku ch³odniczym (na zimno !)
    Generalnie powinien byæ do¶æ cichy ale mieæ tez przyjemny basowy pomruk przy dawaniu w palnik . I elastyczno¶æ - prawie jak w dieslu ...
    160 k przebiegu to dopiero sie dotar³ - jak mówi± uczeni ...

  4. #3
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Szkoda kasy na 2.5 lepiej trochê do³o¿yæ i kupiæ ST to taka rada ode mnie. A na co zwróciæ uwagê? Na to czy w zbiorniczku wyrownawyczym i na korku od wlewu oleju nie ma majonezu ( przy olejowym mo¿e trochê byæ), czy jak siê auto nagrzeje to czy nie s³ychaæ cykania z ojolicy g³owic, najlepiej jak bys jecha³ ko³o jakiej¶ ¶ciany/budynków, otworzy³ prawe okno i s³ucha³ jak bêdziesz przyspieszal cz nie s³ychaæ takiego "cyk cyk cyk cyk cyk", jak bedzie majonez lub cykanie to uszczelki do zmiany czyli du¿e koszta. Sprawdziæ czy siê nie przegrzewa i czy za³acza siê wentylator jak wskazówka jest w po³owie. Sprawdziæ czy nie cieknie miska olejowa od prawej strony nad wydechem bo tam lubi puszczaæ.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 20:46 ---------- Previous post was at 20:24 ----------

    IMRC lepiej bêdzie czuæ na 2 biegu i od okolo 3500 obrotów ale czy dzia³a poprawnie to dopiero po porz±dnym rozgrzaniu wyjdzie.

    "Batory" nie tylko wystêpuje na wolnych obrotach ale równie¿ jak dasz mu na luzie gazu tak powy¿ej 4000 i pu¶cisz to jak bêd± opad³y obroty te¿ mo¿e dziwnie buczec tak jak by w filtrze powietrza.

    A co do Oleju to nie prawda ¿e ma byæ 5W30 bo mo¿e byæ te¿ 5W40 i nie ma z tym problemu.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 20:48 ---------- Previous post was at 20:46 ----------

    Cytat Zamieszczone przez grigoriew1 Zobacz posta
    Auto z 2003 roku z przebiegiem 160 000 udokumentowanym
    Auto z PL czy z zachodu?



    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-06-2013, 22:11
  2. [Duratec] [mkIII] ca³y silnik rozebrany, przed czym mnie ostrzegacie ?? na co zwróciæ uwagê?
    By WilanDer in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-10-2012, 19:37
  3. Renault 19 PhII - na co zwróciæ uwagê ?
    By Kamlos in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-09-2010, 21:25
  4. [MkI] automat na co zwróciæ uwagê
    By bolek in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-03-2008, 21:30
  5. na co zwróciæ uwagê kupuj±c mk1??
    By MASTA in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-07-2005, 09:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów