+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21
    Kursant
    Model
    2001 Kombi
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    03 Aug 2015
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Tak, bez tego po przekreceniu kluczyka rozrusznik nawet nie kreci. To juz opanowalem. Teraz mam problem taki, ze ladnie odpala, ale rowno po 5 sekundach gasnie. Tak jakby go cos odcinalo... Tylko jak wspomnialem nie mam doskladnie tego samego kompa, rozni sie nieco kodem. Moze tj. wina? Sam juz nie wiem...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Hmm, tak samo jest gdy się odpala po zaprogramowaniu tylko jednego kluczyka. Gaśnie po kilku sekundach.
    Spróbuj ponownie usunąć oba klucze, zakodować oba, zakończyć procedurę, uruchomić ponownie i sprawdzić czy na liście widnieją 2 klucze oraz czy po włożeniu obu dioda na zegarku świeci ciągłym światłem czy też szybko miga.

  4. #23
    Kursant
    Model
    2001 Kombi
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    03 Aug 2015
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    W moim jak jest jeden kluczyk nawet nie kreci. Probowalem juz kilka razy procedury od poczatku i zawsze jest to samo - na innym sterowniku rowniez. Tylko niestety nie mam sterowika dokladnie paasujacego do mojego auta :/ Co do diody to gasnie i juz nie miga - jesli sa dwa klucze, jedynie co... TO nie wiem czy dobrze, ale kojarzylo mi sie, ze ta dioda wcesniej migala na czerwono, a potem chyba na niebiesko? Teraz tego nie ma... Kiedy jesen kluczyk, lub uzywam niedopisanego, to miga szybko na czerwono.

  5. #24
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Słuchaj, a może to po prostu sterownik pompy (FIP) padł?
    Jeśli chodzi o diodę w zegarku to miga tylko na czerwono.
    Po miganiu które opisujesz wychodzi na to, że wszystko jest dobrze zakodowane w PATS. Stawiam jednak na FIP.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 08-05-2017 o 22:09

  6. #25
    Kursant
    Model
    2001 Kombi
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    03 Aug 2015
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Kurde, no raczej nie - pompa od regenracji ma moze ze 3 tys przejechane i bylo wszystko ok - zanim sie nie wzialem za wymiane ECU :/

  7. #26
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez tommygo Zobacz posta
    Kurde, no raczej nie - pompa od regenracji ma moze ze 3 tys przejechane i bylo wszystko ok - zanim sie nie wzialem za wymiane ECU :/
    Podmien na inny sterownik i będziesz wiedział

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  8. #27
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCI 125KM
    Opis
    2004r.
    Od
    24 Oct 2015
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Wymieniałem sterownik i nie chciał odpalić. Wymieniony wraz z immo. Przez gościa zASO ściągnięty był też pin z serwera że Stanów i nic. Kręcił ale jakby umarł. Powód był bardzo prosty! Wystarczyło wyczyścić pamięć podręczna w comforcie! I zatrybił jak ta lala.

  9. #28
    Kursant
    Model
    2001 Kombi
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    03 Aug 2015
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Wszystko dziala juz (prawie) poprawnie. Problem byl w komputerze - wrzucilem dzisiaj dokladnie taki sterownik (kod) jak powinien byc i wszysto dziala, auto jezdzi i w ogole
    Czyli faktycznie, musi byc dokladnie taki sam kod komputera jak byl wczesniej. Kodowanie i cala reszta przeszla bez najmniejszego problemu. Co ciekawe nie wyrzuca tez zadnych bledow (oprocz ogrzewania tylnej szyby )

    Jedynie co, to problem, ktory byl wczesniej i byl przyczyna wymianu ECU jest nadal. Samochod po odpaleniu "na cieplym" nie ma ladowania, nie reaguje na pedal gazu i gasnie po kilku sekundach. Pompa jest po regeneracji - problem byl juz wczesniej, przed jej calkowita smiercia, sterownik wymieniony, alternator tez... Nie mam pomyslu na to :/ Co ciekawe, po rozpieciu czujnika temp. glowicy jest ok, ale wtedy odpalaja wiatraki :/ Pomaga tez zwiekszenie obrotow silnika (np. ruszenie na polsprzegle z gorki i rozpedzenie auta powyzej obrotow biegu jalowego). Rowniez obroty sa nieco nizsze, kiedy usterka ma miejsce - okolo 870-880, a kiedy jej nie ma 890-900. Jutro wiecej z tym powalcze, bo dzisiaj robilem jeszcze plukanie baku i wymiane filtra.

  10. #29
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tommygo Zobacz posta
    po rozpieciu czujnika temp. glowicy jest ok
    Może go wymień?

  11. #30
    Kursant
    Model
    2001 Kombi
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    03 Aug 2015
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Mysle nad tym, ale jego wskazania sa poprawne :/

  12. #31
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Może tam jakieś zwarcie jest na obwodzie tego czujnika? Trzeba by przejrzeć wiązkę pod maską do PCMa.

  13. #32
    Kursant
    Model
    2001 Kombi
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    03 Aug 2015
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    ...wymiana czujnika nie pomogla, przewody rowniez wygladaja ok... Coraz wiecej przemawia za tym, ze cos jest nie tak ze sterownikiem pompy wtryskowej. Mam pompe po regeneracji i sterownik niby byl wymieniany, ale... Pewnosci nie mam :/ A usterki sa dwie - pierwsza, to brak reakcji na pedal gazu po odpaleniu cieplego silnika, a druga masakryczny brak mocy... Sprawdzilem dzisiaj szczelnosc dolotu i map sensor - wszystko dziala poprawnie.
    Ktos ma jakies doswiadczenia ze sterownikami z tych pomp? Hmmm... Moze dobrzy by bylo podmienic sterownik pompy i sprawdzic jak bedzie jezdzic? Tylko skad wziac takie cudo?

  14. #33
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tommygo Zobacz posta
    Moze dobrzy by bylo podmienic sterownik pompy i sprawdzic jak bedzie jezdzic? Tylko skad wziac takie cudo?
    To w tej chwili tylko jedyna słuszna opcja. Hmm, kupić pompę (ze sterownikiem) w Internecie, sprawdzić i w razie czego zwrócić w ciągu 14 dni od zakupu?
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 16-05-2017 o 11:19

  15. #34
    Kursant
    Model
    2001 Kombi
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    03 Aug 2015
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Hehehe - nieglupie. Podzwonilem po specach od sterownikow i zdania sa podzielone 50/50 jedni mowia, ze to usterka mechaniczna pompy, drudzy, ze sterownika.
    JA chyba zaryzykuje najpierw sterownik naprawic - najwyzej popsuje.

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Wymiana sterownika silnika
    By Mariusz1095 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-04-2017, 11:01
  2. [TDDi MKIII] Wymiana sterownika silnika
    By Ajoksander in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-04-2016, 14:35
  3. [MkIV] Wymiana sterownika silnika prośba o pomoc
    By koosior in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-11-2014, 22:41
  4. [TDCi MKIII] wymiana sterownika silnika
    By bogdanmk3combi in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-08-2009, 21:53
  5. [MkII] Wymiana sterownika silnika V6 na sterownik od ST200.
    By ROBSON0 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-01-2007, 19:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów