+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    14 Apr 2017
    Mieszka w
    Bydgoszcz

    Ford Mondeo MKI problem

    Posiadam Forda MondeoMKI 1.8 16v benzyna I jakiś czas temu wydmuchal z rury takie jakby włosie (podejrzewam że katalizator) i od tego czasu samochód dusi się i nie ma mocy czy da się coś na to poradzić ? Wydech jest drozny bo to co go zapchalo jest już usuniete

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez filip768 Zobacz posta
    Posiadam Forda MondeoMKI 1.8 16v benzyna I jakiś czas temu wydmuchal z rury takie jakby włosie (podejrzewam że katalizator) i od tego czasu samochód dusi się i nie ma mocy czy da się coś na to poradzić ? Wydech jest drozny bo to co go zapchalo jest już usuniete
    To nie katalizator bo w nim nie ma włosia, to włosie z wydechu końcowego pewnie wyleciało. Trzeba wymienić tłumik końcowy lub środkowy i tyle.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Qornell ; 14-04-2017 o 21:28

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    14 Apr 2017
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Myślisz ze to od tego to dlawienie się i brak mocy bo cały układ jest drozny nie zapchany a wydech faktycznie ma takie rasowe brzmienie

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Skąd wiesz że jest drozny? Jak by był drożny to by się raczej nie dławił i nie stracił by na mocy, jest gdzieś tłumik przytkany tym "włosiem" i to dlatego.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    14 Apr 2017
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Wiem ze drozny bo czuć to gdy się przylozy rękę do wydechu i dmucha jak nigdy

  7. #6
    Zielony listek
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    GHIA Habeta
    Od
    24 Nov 2015
    Mieszka w
    Puławy
    To że z niego dmucha nie znaczy, że jest drozny. Nie polecam tak jezdzic, bo przez zapchany wydech mogą polecieć zawory, uszczelniacze, a nawet pierścienie, ponieważ ciśnienie w silniku nie bedzie miało ujścia.

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    14 Apr 2017
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez Skinnyman Zobacz posta
    To że z niego dmucha nie znaczy, że jest drozny. Nie polecam tak jezdzic, bo przez zapchany wydech mogą polecieć zawory, uszczelniacze, a nawet pierścienie, ponieważ ciśnienie w silniku nie bedzie miało ujścia.
    Ja jednak dalej się upieram ze z wydechem jest okej bo według mnie gdyby było zapchane to dusil by się cały czas a po dojściu do pewnej temperatury gdy sie trochę rozgrzeje już jest wszytko okej jeśli dalej jestem w błędzie to mnie wyprowadz

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez filip768 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Skinnyman Zobacz posta
    To że z niego dmucha nie znaczy, że jest drozny. Nie polecam tak jezdzic, bo przez zapchany wydech mogą polecieć zawory, uszczelniacze, a nawet pierścienie, ponieważ ciśnienie w silniku nie bedzie miało ujścia.
    Ja jednak dalej się upieram ze z wydechem jest okej bo według mnie gdyby było zapchane to dusil by się cały czas a po dojściu do pewnej temperatury gdy sie trochę rozgrzeje już jest wszytko okej jeśli dalej jestem w błędzie to mnie wyprowadz
    Czyli dławi się jak jest zimny? A jak się nagrzeje to już nie? Czy już się w ogóle nie dławi bo już zglupialem, raz piszesz że jest drożny, teraz piszesz że jak się nagrzeje to jest drożny, to jak jest?

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    14 Apr 2017
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Opowiem cały problem jeszcze raz od czasu gdy wydmuchal to coś zaczął się dusić na zimnym silniku lecz na ciepłym też mu się zdaza od czasu do czasu. Wydech został przeczyszczony i jest drozny jednak problem duszenia się pozostał

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez filip768 Zobacz posta
    Opowiem cały problem jeszcze raz od czasu gdy wydmuchal to coś zaczął się dusić na zimnym silniku lecz na ciepłym też mu się zdaza od czasu do czasu. Wydech został przeczyszczony i jest drozny jednak problem duszenia się pozostał
    Przeczyszczony?? Jak czysciles tłumiki? Rozcinales je i wyrzuciles te włosy ? W obu tłumikach? A pukales w tłumiki żeby zobaczyć z którego wyleciało?

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  12. #11
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    14 Apr 2017
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jak był czyszczony to nie wiem bo zajmowała się tym osoba która ma większe pojecie niż ja i podobno wszytkie części pokolei ściągał i jakoś czyscil

  13. #12
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    14 Apr 2017
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez filip768 Zobacz posta
    Opowiem cały problem jeszcze raz od czasu gdy wydmuchal to coś zaczął się dusić na zimnym silniku lecz na ciepłym też mu się zdaza od czasu do czasu. Wydech został przeczyszczony i jest drozny jednak problem duszenia się pozostał
    Uwaga mała aktualizacja. Do tego co już opisywałem dziś doszło jeszcze to ze na zimnym silniku po włączeniu zapłonu załącza się wentylator i to na maksymalną moc

  14. #13
    Zielony listek
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    GHIA Habeta
    Od
    24 Nov 2015
    Mieszka w
    Puławy
    Cytat Zamieszczone przez filip768 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez filip768 Zobacz posta
    Opowiem cały problem jeszcze raz od czasu gdy wydmuchal to coś zaczął się dusić na zimnym silniku lecz na ciepłym też mu się zdaza od czasu do czasu. Wydech został przeczyszczony i jest drozny jednak problem duszenia się pozostał
    Uwaga mała aktualizacja. Do tego co już opisywałem dziś doszło jeszcze to ze na zimnym silniku po włączeniu zapłonu załącza się wentylator i to na maksymalną moc
    Padnięty czujnik temperatury cieczy chłodzącej od wentylatora, albo brak styku na przewodzie lub kostce, dlatego wentylator załacza się od razu w trybie awaryjnym.

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Ford Mondeo mk 2 1.8td problem z odpaleniem
    By Griss in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-01-2017, 02:07
  2. Problem z navi w ford mondeo mk4
    By PiBi in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-09-2013, 11:08
  3. [TD MkI] Ford Mondeo mk I.Problem z odpalaniem.
    By migel1278 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 11:59
  4. [Zetec] Ford mondeo 1,6 problem z silnikiem
    By mond in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-04-2011, 22:24
  5. [MkIII] Ford mondeo mk3 problem z ogrzewaniem
    By Rademenes in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-02-2011, 17:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów