+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel

    Samodzielna regulacja LPG

    Siemka, potrzebuje małego wsparcia i rady. Do tej pory jak coś nie grało z gazem jechałem do warsztatu gdzie montowali i w ramach gwarancji naprawiali. Gwarancja oczywiscie mineła a mi zaczęło wywalać błąd p0171-C uboga mieszanka, zazwyczaj wyskakuje po ok 250km. Regulacja instalacji wiąże dla mnie z pewnymi kosztami, za zabieg biorą 50zł (65 za regulacje podczas jazdy [kpina]), do tego musze zrobić przynajmniej 50km w jedną stronę żeby dotrzeć do jakiegokolwiek zakładu zajmującego sie LPG. W takiej cenie mam kabelek do kompa, 0,7 i nie musze nigdzie jeździć. Teraz pytanie, czy z pomocą forum będe to w stanie ogarnąć? Wyrzuca mi też czasem błąd p0400 ale to przez to że mam ułamany trzpień silniczka regulacji zaworu EGR, czy praca EGR może powodować błąd ubogiej mieszanki czy raczej wywalało by "na bogato"? Podzespoły to:
    Stag Qbox Basic
    barracuda
    AC R01 (czarny do 150KM)
    filtry/wężyki i butla chyba bez znaczenia..
    Aha.. Jeszcze jedno, zauważyłem że sonda lambda potrafi się przyciąć, na ssaniu w ogóle nie oscyluje i potrafi się przyciąć nawet na 7 sekund, to normalne? W innym temacie wrzuciłem wykres, pomarańczowa linia. http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...=1#post3174192
    Ostatnio edytowane przez Raiz3n ; 19-04-2017 o 18:33
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    Teraz pytanie, czy z pomocą forum będe to w stanie ogarnąć?
    http://lpg-forum.pl/podstawy-montazu...pg-t32594.html
    tu masz wszystko.
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    filtry/wężyki i butla chyba bez znaczenia..
    filtry mają znaczenie, należy je zmieniać okresowo bo od tego może być błąd ubogiej mieszanki (zbyt mało gazu przechodzi przez zakitowany filtr).
    bardzo ważny i często zapominany jest filtr fazy ciekłej. fazy lotnej fajnie się wymienia bo jest na wierzchu a żeby dostać się do cieklego trzeba się troszkę narobić.
    tak samo ważny jest przebieg reduktora i wtrysków - któryś wtrysk się będzie przycinał i będzie wywalać za ubogo
    padnięta membrana w reduktorze będzie przepuszczać gaz i będzie wywalać za ubogo (zbyt niskie ciśnienie gazu - za mało gazu)
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    Aha.. Jeszcze jedno, zauważyłem że sonda lambda potrafi się przyciąć, na ssaniu w ogóle nie oscyluje i potrafi się przyciąć nawet na 7 sekund,
    lambda na zimno śpi
    jak się rozgrzeje nie ma prawa się przycinać, a na rysunku który pokazałeś stoi na ubogo, bo odpuściłeś pedał gazu, i jest to jak najbardziej jej normalna praca.
    włóż sobie 4 lub 5 bieg, trzymaj gaz do dechy przez 10 sec, i przez te 10 sec lambda będzie stać na 0,7V-0,9V, co tłumaczy się jako 'stoi na bogato' i również będzie to ciągła krecha tylko że w górnej części zakresu.
    wykres pracy sondy wygląda jak najbardziej OK.
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    czy praca EGR może powodować błąd ubogiej mieszanki czy raczej wywalało by "na bogato"?
    jest to zbyt marginalna ilosc spalin aby robiła jakąkolwiek różnice, PCM wyłapuje błąd powyżej 25% korekty.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Chodziło mi o markę zamontowanego filtra/wężyków, że to raczej nie wpływa na regulacje, nie o przebieg, filtry wymieniane były jakieś 5-6kkm temu, ogólnie instalacja ma przejechane 24kkm. Jeśli EGR nie wpływa na ten błąd a sonda wydaje sie być ok to zostaje regulacja gazu albo tak jak mówisz uszkodzony podzespół, czy kupując kabel ogarnę (oczywiscie z pomocą forum) to że wtrysk sie przycina albo membrana przepuszcza, ewentualnie podreguluje kuchenkę? Czy wg was odrazu jechać do gaziarza i pozbyć sie worka PLNów? Filtry itp to sobie powymieniam spokojnie, ostatnie po 15kkm były jak nowe, nawet nie chcieli wkładać nowych tyle że było za to zapłacone. Czytałem jeszcze że bład może wywalać przy niesprawnym układzie WN, niedawno wymieniałem i nie mam objawów typowych dla WN. Zauważyłem jednak że pali mi dużo mniej gazu niż wcześniej, niby to dobrze ale ponoć jak jest za ubogo, to wypala gniazda zaworów czy coś.
    Ostatnio edytowane przez Raiz3n ; 19-04-2017 o 22:26
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    czy kupując kabel ogarnę (oczywiscie z pomocą forum) to że wtrysk sie przycina albo membrana przepuszcza, ewentualnie podreguluje kuchenkę?
    żeby to zrobić bardzo precyzyjnie, może być cięzko, jako tako +-10% powinno się udać wystroić samemu. ale to też będą koszta żeby poprawnie wystroić podczas jazdy (kilkadziesiąt km będziesz musiał zrobić na benzynie/gazie tylko dla strojenia)
    wszystko masz opisane w linku który podałem.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    Czytałem jeszcze że bład może wywalać przy niesprawnym układzie WN,
    Tutaj to raczej szło by w stronę bogatego no bo mieszana byłaby niedopalana i spaliny były by "gęzte'
    Się zastanawiam czy tej ubogości nie generuje za słaby reduktor. Bo skoro przez rok występował problem i regulacją nie zlikwidowali, to raczej pozostaje właśnie sprawa mało wydajnego osprzętu.

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Nie nie, check wyskakuje od niedawna, na poczatku wyskakiwał jak założyłem instalke ale okazało się że zrobili zwarcie w kablach jak podłączali sie instalką. Potem było ok, czasem przyfalował. Check wyskauje jakoś max od 1,5kkm co 250km. Jutro zamówie interfejs i będe sie bawił.
    Ostatnio edytowane przez Raiz3n ; 20-04-2017 o 23:23
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Samodzielna wymiana dwumasy
    By Robkoo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-03-2016, 12:44
  2. [TDCi MKIII] Samodzielna kontrola wtrysków
    By wior2015 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-02-2015, 22:46
  3. [All] Samodzielna diagnostyka ABS
    By iceman150 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 23:18
  4. [MkII] regulacja obrotów & regulacja linki zimnego rozru
    By surmad in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 22:31
  5. [MkII] Samodzielna naprawa reduktora
    By jarekson in forum LPG
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-03-2007, 22:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów