+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Apr 2017
    Mieszka w
    Łódź

    Lightbulb Regeneracja zawieszenia tylnego - kombi

    Witam, od paru miesięcy ujeżdżam mondka i na tyle mi się spodobał, że chcę go reanimować.

    Zawieszenia nie ma :( Przednie wahacze już mam (Febi) ale z tyłem będzie większa radość i grzebanina.
    Moje zawieszenie nie posiada prawie wcale gum na tulejach a wahacze poprzeczne są popękane. Nie wspominając o odbojach które odpadły.

    Kupiłem z powypadkowca całe tylne zawieszenie i chcę je regenerować więc już je rozłożyłem na części pierwsze i wyszło, że tuleje są co najmniej umierające:

    Model: Ford Mondeo MKII 1999 2.5 Kombi.

    1. rozkładanie, mycie
    2. odrdzewianie, piaskowanie
    3. malowanie
    4. wymiana tulei, uszkodzonych śrub i nakrętek
    5. składanie w całość.

    Tutaj pojawiają się moje pytania:

    1. Czy zestaw tulei od mkIII podpasuje do mkII(1999)? Jak na moje to tuleje nie różnią się poza inną gumą stabilizatora?
    2. Czy łączniki stabilizatora dla ST24 kombi mkII były tylko jedne? Bo znajduję w sklepach dwa diametralnie różne rodzaje, jedno wygląda jak szpatułka z otworkiem a drugie jak gumowy szaszłyk.
    3. czy dać do przeprasowania nowe tuleje przed czy po malowaniu? To ma jakieś znaczenie dla procesu?
    4. czy regulatory siły hamowania występują różne w tym modelu? Bo nie wiem jaki mam na aucie.
    5. czy to normalne że śruby mimośrodowe nie raczą wyjść z tulei wahacza?

    Poniżej linki z proponowanymi zestawami tulei, jak ktoś ma namiar na jakieś zestawy nie chińskie które sę rozpadają od samego patrzenia to zachęcam do podawania :D

    https://ford.sklep.pl/product-pol-18...naprawczy.html
    https://ford.sklep.pl/product-pol-17...Mk3-Kombi.html
    to wygląda dziwnie
    http://ford-esklep.pl/pl/p/Komplet-t...Mk2-Kombi/4302 <--da się ciapkę taniej?

    Czy taka regeneracja i przełożenie plug&play + geometria zda według was egzamin i na jakiś czas będzie spokój z zawieszeniem?
    Jakieś rady?
    Ostatnio edytowane przez Sephirioth ; 24-04-2017 o 01:08 Powód: bad url

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Ad1.Tak (chociaż trwałość ich będzie mniejsza niż tulei typowych do mk2)
    Ad2.Kształt łączników zależy od rocznika-w 99 były takie:https://ford.sklep.pl/product-pol-18...-Mondeo-2.html
    Ad3:Lepiej najpierw pomalować aby nie uszkadzać gumy rozpuszczalnikami.A najlepiej dać ocynkować-tak to wygląda:
    Wahacze 002.jpgWahacze 001.jpg
    (koszt ok 40 pln)
    Ad4.Regulatory siły hamowania występowały lub nie-zależy od rocznika i rodzaju pompy ABS.
    Ad5.To normalne-najprościej użyć kątówki.

    Czy taka regeneracja i przełożenie plug&play + geometria zda według was egzamin i na jakiś czas będzie spokój z zawieszeniem?
    Moje kombi skończyło 20 lat,przebieg z licznika 302 tys,rzeczywisty pewnie koło 500 tysi a w tylnym zawieszeniu miał wymieniane dopiero 3 silentbloki (gum stabilizatora nie liczę) z czego 2 niepotrzebnie a trzeci bo urwałem wewnątrz śrubę.I nadal zawieszenie nie ma luzów a koła stoją prosto.
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 24-04-2017 o 23:46



  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Sephirioth Zobacz posta
    to wygląda dziwnie
    http://ford-esklep.pl/pl/p/Komplet-t...Mk2-Kombi/4302 <--da się ciapkę taniej?
    cały zestaw do kombi tyle kosztuje, jeśli chcesz zrobić porządnie to tylko Lemforder. a tego zestawu za 175 nawet nie kupuj bo po pół roku będziesz robił drugi raz

    generalnie kombi czy to mk1, mk2, czy mk3 to wszystkie miały te same tuleje. naprawa tyłu to 700-800 zł w samych częściach (do tulej jeszcze dochodzą 2 śruby do zbieżności z podkładkami - ok. 120 zł) co już daje ponad 550 zł plus łączniki, odboje i inne śruby do wahaczy
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 25-04-2017 o 00:30

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    (do tulej jeszcze dochodzą 2 śruby do zbieżności z podkładkami - ok. 120 zł)
    troszeczkę pomyślunku i można takowe kupić na szrocie za 20zł, dać na wzór do tokarza który dorobi za kolejne 20 zł, i zaoszczędzic prawie 100zł na dwóch śrubach.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  6. #5
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    do tulej jeszcze dochodzą 2 śruby do zbieżności z podkładkami - ok. 120 zł)
    Można taniej-75 pln za 2 szt https://ford.sklep.pl/product-pol-18...ci-Mondeo.html

    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    generalnie kombi czy to mk1, mk2, czy mk3 to wszystkie miały te same tuleje.
    Pozwolę się nie zgodzić.Mimo takich samych wymiarów tuleje do Mk1/Mk2 mają nieco inną konstrukcję wewnętrzna.W Mk3 jest miększa guma między tulejką wewnętrzną a zewnętrzną silentbloka i jest jej mniej co powoduje większy komfort jazdy ale ogranicza trwałość,dlatego napisałem
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Ad1.Tak (chociaż trwałość ich będzie mniejsza niż tulei typowych do mk2)
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    jeśli chcesz zrobić porządnie to tylko Lemforder
    I unikać jak ognia tulejek Febi-Bilstain-nie trzymają wymiarów i rozwulkanizowują się już podczas brania do ręki.Robiąc przednie wahacze musiałem oddać do sklepu tuleje Febi bo można je było włożyć i wyjąć ręką.Z powodu braku innych (a czas naglił) założyłem tuleje "no name" które ledwo dały się wprasować i o dziwo już 3 lata jeżdżą i nadal są OK.



  7. #6
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Apr 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Ad2.Kształt łączników zależy od rocznika-w 99 były takie:https://ford.sklep.pl/product-pol-18...-Mondeo-2.html
    Dziwne, bo jak zabierałem z '99 z demontażu belkę to miała łączniki jak te łopatki. Nie mam możliwości looknąć na swoje jakie mam ale jeśli występują u mnie takie jak Ty pokazałeś to mam różne drążki. Czy można zamienić między sobą te drążki stabilizatora?

    Ocynk świetna myśl! Możecie polecić coś w woj. łódzkim?

    Jeszcze muszę znaleźć kogoś kto w rozsądnym budżecie przeprasuje mi te wszystkie tulejki.
    Co do marek tulei to na bank nie będę brał no-name, tedguma czy innego wynalazku. Albo zestaw Lemka albo coś popatrzę innego - listę do zapytania przedstawię za dzień-dwa.

    Na bank wolę kupić nowy zestaw śrub i nie dorabiać bo więcej stracę czasu na to niż zyskam kasy
    Teraz pytanie, czy jak to będę skręcał to mogę czymś posmarować śruby? Np smar miedziany? Aby w razie czego nie ciąć jak by pojawiła się opcja rozbierania ponownego.

  8. #7
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Sephirioth Zobacz posta
    Czy można zamienić między sobą te drążki stabilizatora?
    Jest to możliwe ale wiąże się z typem wahacza a właściwie z wielkością jego otworu na łącznik.Komplet do montażu stanowią :drążek stabilizatora,łącznik i wahacz.Albo wahacze dolne (patelnie) mają duży otwór pod gumę łącznika,drążek ma otwory poziome to wtedy łącznik ten https://ford.sklep.pl/product-pol-13...-94-07-98.html .Jeśli mają małe otwory (takie jak na zdjęciu w poście 2) to trzeba dać łączniki te z podanego linku ("gumowe") i drążek z otworami w pionie.

    Cytat Zamieszczone przez Sephirioth Zobacz posta
    Teraz pytanie, czy jak to będę skręcał to mogę czymś posmarować śruby? Np smar miedziany? Aby w razie czego nie ciąć jak by pojawiła się opcja rozbierania ponownego.
    Nie tylko można ale wręcz trzeba i to nie żałując smaru.Nie wolno używać tzw "towotu"!!!
    czyli smarów typu ŁT czy STP-powodują w kontakcie z wodą zapiekanie się gwintu i śrub z wewnętrznymi tulejkami silentbloków..Albo smar miedziany albo wazelina techniczna bezkwasowa.
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 25-04-2017 o 10:57



  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    I unikać jak ognia tulejek Febi-Bilstain-nie trzymają wymiarów i rozwulkanizowują się już podczas brania do ręki.Robiąc przednie wahacze musiałem oddać do sklepu tuleje Febi bo można je było włożyć i wyjąć ręką.
    a ja mam kompletne przednie wahacze przednie (130zł sztuka z tulejkami i sworzniem) z tej firmy i po 3 latach i 100kkm na przegladzie nie widać śladów zużycia (wahacze są jak nowe)
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  10. #9
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Sephirioth Zobacz posta
    Ocynk świetna myśl! Możecie polecić coś w woj. łódzkim?
    Google Twoim przyjacielem.Podzwoń,popytaj
    https://panoramafirm.pl/cynkowanie_o.../łódzkie,,łódź

    Ja mam w niedalekiej odległości (20 km) zakład w którym od 15 lat cynkuję wszystko co można z auta odkręcić-haki holownicze,felgi,wahacze.Koszt zależy od wagi i stanu przedmiotu dostarczonego do cynkowania-malowane z odłażącą farbą (np.felgi),żeliwne,staliwne lub mocno zardzewiałe to koszt 2,50/kg,czyste lub nie bardzo zardzewiałe 2,00/kg.Mają wannę 10 metrówx1m tak że cynkują nawet duże elementy (słupy oświetlenia ulicznego).

    ---------- Post added at 10:15 ---------- Previous post was at 10:10 ----------

    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    I unikać jak ognia tulejek Febi-Bilstain-nie trzymają wymiarów i rozwulkanizowują się już podczas brania do ręki.Robiąc przednie wahacze musiałem oddać do sklepu tuleje Febi bo można je było włożyć i wyjąć ręką.
    a ja mam kompletne przednie wahacze przednie (130zł sztuka z tulejkami i sworzniem) z tej firmy i po 3 latach i 100kkm na przegladzie nie widać śladów zużycia (wahacze są jak nowe)
    Nie mówiłem o całych podzespołach-te mogą być OK.Mowa jest o tulejkach luzem.



  11. #10
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Apr 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Z tego co mówisz z otworem w patelni to nie będę cudował, swapuje cały element, z takim drążkiem jaki mają patelnie. Łącznik to ta łopatka

    Dzisiaj skołuje ocynk a do końca tyg zamówie tuleje i oddam do cynkowania.
    Oczywiście będę składał na smar miedziany.

    Pozostaje tylko jeszcze odbudować mocowania odbojów, te metalowe "sutki" Da się tą część dokupić czy nie tracić czasu na szukanie i lecieć na tokarkę?

  12. #11
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Sephirioth Zobacz posta
    Da się tą część dokupić czy nie tracić czasu na szukanie i lecieć na tokarkę?
    Nie da się dokupić.A po co Ci tokarka?Przerabiałem ten temat dwa tygodnie temu http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...=1#post3173880

    Kawał blachy czy rury,trochę spawania...



  13. #12
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Apr 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Toczyć chciałem na wymiar ten "dzyndzel" na który odbój sie wciska, jeden mam ale skorodowany a drugi gdzieś się zapodział. To nie musi mieć jakiegoś dokładnego kształtu i wymiaru?

  14. #13
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Sephirioth Zobacz posta
    To nie musi mieć jakiegoś dokładnego kształtu i wymiaru?
    Można dotoczyć ale wymiary?Nie znam.
    Ja dorabiałem go kątówka z kawałka pręta bodaj 20 mm i przymierzałem czy bałwanek pasuje.To ma być takie aby po posmarowaniu wazeliną odbój ciasno wchodził i nie spadał.



  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Pozwolę się nie zgodzić.Mimo takich samych wymiarów tuleje do Mk1/Mk2 mają nieco inną konstrukcję wewnętrzna
    do mk1 i w mk2 były tuleje w ASO jako część zamienna natomiast do mk3 w ASO były tylko i wyłącznie całe wahacze. wszystkie zestawy motorcrafta to tuleje mk1/mk2 na szczęście pasujące do mk3. innych nie było więc do mk3 wszyscy brali z mk1/mk2 jeśli chcieli zrobić to taniej co nie znaczy tanio bo i tak z robocizną wychodziło 1500 zł. jeśli chciało się mieć oryginał z mk3 w mk3 to tylko nowe wahacze - innej opcji nie ma - przerabiałem osobiście
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 25-04-2017 o 23:28

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Silnik
    D5
    Opis
    Volvo V70 D5 2005r
    Od
    26 Nov 2012
    Mieszka w
    Słupsk
    Skorodowaną podstawę wymieniłem na kawałek czworokątnej kształtki z wspawanymi denkami i śrubą do przykręcenia do wahacza, a odbój przykręciłem śrubą.

  17. #16
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Apr 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Houston we have problem...
    Zakończyłem rozbebeszanie zawieszenia do regeneracji i już wiem, że piasty idą do śmieci bo łożyska stoją.
    Jak rozbierałem te odlewane zwrotnice na których są piasty i do których są przykręcane zaciski hamulcowe to po kilku razach młotkiem (bo bez młota to nie robota) posypała się rdza... ale takie płaty po 5 milimetrów! i Ogólnie miejscami ten odlew się troszkę odchudził, szczególnie w środku, tam gdzie stała wilgoć.
    Teraz poproszę opinie, czy śmiało piaskować i składać na tym zawieszenie czy z powodu takiego ubytku materiału w postaci płatków rudej mendy taki element mógł stracić na wytrzymałości i broń boże nie montować na nim zawieszenia?
    Dodam, że ta korozja głównie w środku była a te części nośne gdzie są łączenia są w dobrym stanie. Nie ma nic na wylot na szczęście.

  18. #17
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Apr 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Cześć wszystkim, zakończyłem już prace nad belką i chciałem przyjrzeć się piastom i temu mocowaniu i wyszła na jaw drobna pomyłka z mojej strony.
    Okazało się, że kupiłem zawieszenie od starszej wersji (to z mieczami na 3 śruby) a na aucie ma to poliftowe (?) z zespolonym wahaczem wzdłużnym i mocowaniem piasty.

    Ważne pytanie:
    1. Czy sama belka w obu wersjach zawieszenia jest taka sama i zamienna? (odnowiłem tę od zawieszenia które źle kupiłem i szkoda mi wyrzuconej kasy, może da się je podmienić?)
    2. Czy patelnie są zamienne między tymi zawieszeniami? (Wiem, że są różne łączniki drążka stabilizatora ale czy można zmienić sam drążek i łączniki a co za tym idzie zaadaaptować patelnie? -szkoda mi je wywalać jak już je odpicowałem :/)
    3. Tu chcę się upewnić tylko, banany, biszkopty są spokojnie zamienne między tymi wersjami zawieszenia?

    Czy muszę coś wiedzieć jeszcze jak będę się dobierał do tego zawieszenia?

  19. #18
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Sephirioth Zobacz posta
    1. Czy sama belka w obu wersjach zawieszenia jest taka sama i zamienna?
    Tak
    Cytat Zamieszczone przez Sephirioth Zobacz posta
    2. Czy patelnie są zamienne między tymi zawieszeniami? (Wiem, że są różne łączniki drążka stabilizatora ale czy można zmienić sam drążek i łączniki)
    Tak
    Cytat Zamieszczone przez Sephirioth Zobacz posta
    3. Tu chcę się upewnić tylko, banany, biszkopty są spokojnie zamienne między tymi wersjami zawieszenia?
    Tak



  20. #19
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Apr 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Belka odebrana z malowania:
    WP_20170721_07_26_51_Pro[1].jpg

    Mam auto z 1999 a belka jest starsza. Czy regulator siły hamowania był także w wersji z 99 (ST24)? Jeśli nie to czy tą blaszkę do której był przymocowany uciąć czy nie będzie przeszkadzać?

    WP_20170720_22_56_40_Pro[1].jpg

    Jeszcze wojuje z patelniami. Będę zostawiał drążek od tej starszej belki do którego montuje się te "szpatułki, wiosełka" - te łączniki wyglądające jak wiosło z dziurką.
    Mam patelnie od tejże właśnie belki ale martwią mnie otwory na te łączniki. To normalne że są takie wielkie? O_o
    U Grabka są patelnie od mk3 z małą ciasną dziurką za mało płaciwa więc się zastanawiam czy zostać przy tym co mam (bo jest z nimi wszystko ok) czy kupować od mk3?

    WP_20170721_07_26_57_Pro[1].jpg

    Tuleje wymieniam wszystkie na Lemforderki.
    Zwrotnice zostawiam te co mam na samochodzie.
    Czyli będzie tak: belka (te rogi same) od starszego zawieszenie + drążek i końcówki w starszym typie + zwrotnice od nowszej wersji zawieszenia (po 98) + patelnie albo od starego albo od mk3, zależy jak poradzicie
    Dodatkowo zrobię przy zdjętej belce zabezpieczenie antykorozyjne machnę coby ruda szmata nie dopadła.

    Jakieś dodatkowe rady? na cos powinienem zwrócić uwagę?
    Ostatnio edytowane przez Sephirioth ; 21-07-2017 o 11:45

  21. #20
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Sephirioth Zobacz posta
    Czy regulator siły hamowania był także w wersji z 99 (ST24)?
    Za Fordem nie trafisz.Były wersje bez ABS i tam korektor siły hamowania był zawsze ale niektóre Mk2 z ABS również miały taki korektor a inne identyczne go nie miały.Jak jest ABS to moim zdaniem korektor jest zbędny-jego rolę przejmuje pompa ABS.

    Cytat Zamieszczone przez Sephirioth Zobacz posta
    czy tą blaszkę do której był przymocowany uciąć czy nie będzie przeszkadzać?
    Możesz uciąć albo nie ucinać-przeszkadzać nie będzie.

    Cytat Zamieszczone przez Sephirioth Zobacz posta
    Mam patelnie od tejże właśnie belki ale martwią mnie otwory na te łączniki. To normalne że są takie wielkie? O_o
    Tak.Do łączników starego typu (wiosełka) otwory w wahaczu są duże-wchodzi tam gumka w kształcie bałwanka zamontowana tak że wychodzi połową wysokości nad wahacz a druga połowa wystaje z dołu wahacza.

    Cytat Zamieszczone przez Sephirioth Zobacz posta
    U Grabka są patelnie od mk3 z małą ciasną dziurką za mało płaciwa więc się zastanawiam czy zostać przy tym co mam (bo jest z nimi wszystko ok) czy kupować od mk3?
    To zależy od tego czy drążek stabilizatora ma otwory w poziomie-(wtedy łączniki "wiosełka" i wahacz z dużym otworem) czy w pionie (wtedy wahacze z małym otworem i łączniki "prętowe".



Podobne wątki

  1. [MkII] Łomot tylnego zawieszenia Kombi
    By kabzik in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-06-2016, 20:09
  2. [MkIII] Śruby zawieszenia tylnego - Kombi
    By cyvilos in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 14-06-2011, 14:16
  3. [MkIII] Wymiana gumowych odboi zawieszenia tylnego KOMBI
    By KrzysiekOlk in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-01-2007, 19:33

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów