+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Imię
    Grzegorz
    Model
    Mondeo mkV Titanium
    Silnik
    2.0 TDCi
    Od
    22 Apr 2017
    Mieszka w
    Poznań

    Mondeo, Insignia, Passat, Avensis, A4

    Witam Wszystkich.
    Mam nadzieję, że współpraca się nam ułoży i będziemy razem pogłębiać wiedzę na forum.
    Jestem nowym userem. Mam 35 lat, 4 osobową rodzinę i poszukuje rodzinnego kombi 2-4 letniego w widełkach cenowych 60-75 tys. PLN, posiadającego lampy ksenonowe i najlepiej w dieslu. Auto oczywiście krajowe, bo nie wierzę w bajki, że przy wyższych cenach (zakupu nowych) samochodów na zachodzie da się sprowadzić i sprzedać "IDEALNE" auto z zarobkiem handlarza w cenie 10-20% niższej niż nasze krajowe auta. W bajki o księdzach, kobietach i garażach też nie wierzę .

    Kiedyś jeździłem Fordem Focusem Mk II z silnikiem Diesla 2.0 TDCi o mocy 136 KM to wydaje mi się, że auto miało lepsze odejście niż Opel Insignia 160 KM.

    Aktualnie jeżdżę 7 letnim Oplem Insignią i szukam czegoś nowego, większego, bowiem Insignia, niby dużych gabarytów zewnętrznych i dużej masy w środku nie jest zbyt obszernym autem (podobnie jak C klasa Mercedesa).
    Wybór padł na modele samochodów wymienione w tytule i zastanawiam się, który z tych modeli wybrać.

    Za Fordem Mondeo przemawia przede wszystkim ładny design i obszerność wnętrza oraz bagażnika samochodu. Do tego cena nie jest sztucznie zawyżona (choć Mondeo MK IV był tańszy). Tylko martwi mnie mały wybór aut posiadających reflektory ksenonowe. Z tego co zauważyłem 90% Mondeo MKV jeździ na świeczkach, a ja mam wadę wzroku i po zmierzchu jadąc autem na świeczkach po deszczu słabo widzę drogę. Co innego ksenony.

    Za Insignią przemawia niska cena i duży wybór samochodów z lampami ksenonowymi. Na minus ciężka fura i mało miejsca w środku.
    Za Passatem (B8) również dużo miejsca z przodu, tyłu i ogromny bagażnik, duży wybór. Na minus cena i lekko dziadkowaty wygląd.
    Za Avensisem (III FL od 2015) na plus ładny design, na minus mniejsza ładowność i dość wysokie ceny (podobnie jak Mazda 6).
    Audi A4 (B8 FL) ma ładny design, duża gama silników do wyboru, lecz cena zabija, do tego mało miejsca jest w aucie i auto posiada mały bagażnik.

    Podpowiedzcie mi czy jest jest sens brać Diesla, czy warto zastanowić się nad jednostką benzynową?
    Czy nowe Fordy w wersji benzynowej nadal palą dużo więcej jak Diesle?
    Jaka opcja Mondeo Mk V posiada tylne lampy wykonane w technologii LED, ale nie w formie tych punktów (jak Laguna III), tylko w postaci takiego paska jak w Mondeo MK IV po lifcie?? Bo te lampy tylne z tymi punktami są brzydkie po prostu.

    Zaraz przejdę się do działu z weryfikacją ogłoszeń i zapoznam się z ofertą i ocenami forumowiczów.
    Pozdrawiam,
    Grzegorz.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    a peugeot 508 ?
    Pozdrawiam

  4. #3

    Imię
    Grzegorz
    Model
    Mondeo mkV Titanium
    Silnik
    2.0 TDCi
    Od
    22 Apr 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Wiesz co Kurcze jakoś francuzy mnie mnie przekonują w ogóle. Francuzy, Fiaty, Alfy, MiniCoopery, Subaru to kompletnie nie moja bajka.
    Ja bym potrzebował dość przestronnego auta za odpowiednie pieniądze.
    A czy Mondeo z silnikiem benzynowym 1.6 dużo palą w stosunku do Diesli 2.0 (150 KM) ?

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    jeśli chodzi o spalanie to jest temat turbobenzyna i są wpisy odnosnie spalania dla ecoboostów...w dziale nasza flota masz MkV w dieslu gdzie równiez poczytasz o spalaniu temat z tylnymi lampami był poruszany ostatnio równiez w wątku MkV w dziale nasza flota jeśli chodzi o przód to pozostaje ci szukanie Ford Dynamic Led

  6. #5
    Zielony listek Awatar zrazik
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    + Mk3 2,0 TDCI
    Od
    06 Sep 2012
    Mieszka w
    okolice Kędzierzyna Koźla
    Z doświadczenia A4 sobie odpuść, bagażnik mniejszy niż w Foce 1/2, z tyłu też ciasno, jedynie quattro ją ratuje. A6 w sedanie ma już większy bagażnik.

    Avensis w miarę pakowny ale jakoś mnie nie zachwycił, wnerwiał za to dennie umieszczony elektryczny ręczny.

    MkV jak dobrze kojarzę wychodzą tylko na żarówkach lub ledach - nie ma xenonów, Fusion to inna bajka bo tam pełny wybór

  7. #6
    Kursant Awatar pasiek78
    Imię
    Miro
    Model
    MKIV
    Silnik
    222PS/494Nm by Heko
    Od
    19 Mar 2016
    Mieszka w
    Düren (Niemcy)
    Cytat Zamieszczone przez Apatura Iris Zobacz posta
    Wiesz co Kurcze jakoś francuzy mnie mnie przekonują w ogóle. Francuzy, Fiaty, Alfy, MiniCoopery, Subaru to kompletnie nie moja bajka.
    Ja bym potrzebował dość przestronnego auta za odpowiednie pieniądze.
    A czy Mondeo z silnikiem benzynowym 1.6 dużo palą w stosunku do Diesli 2.0 (150 KM) ?
    A szkoda bo 508 to świetny samochód. Jak masz taką dużą rodzinę to może S-Max ?

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  8. #7
    Pieszy
    Model
    CCCO A6
    Silnik
    2,5tdi
    Od
    05 Feb 2017
    Mieszka w
    dolnośląskie
    ja bym nie skreślał 508ki , miej na uwadze że to topowa wersja i będziesz miał wszystko plus panorma dach za psi grosz bo to chyba najtańsza opcja z tych co wymieniłeś ( kolega co poflotowe auta skupuje miał ostatnio 508SW 13r coś ok 140tkm i 38tyś za to chciał - szybko się sprzedała )

  9. #8
    Kursant Awatar pasiek78
    Imię
    Miro
    Model
    MKIV
    Silnik
    222PS/494Nm by Heko
    Od
    19 Mar 2016
    Mieszka w
    Düren (Niemcy)
    W takiej cenie i jeśli wszystko z autem ok , to jak za darmo..
    Ja czekam na premierę nowej 508 i może pierwszy raz w życiu kupię nowe auto.
    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez pasiek78 ; 28-04-2017 o 11:18

  10. #9
    Pieszy
    Model
    CCCO A6
    Silnik
    2,5tdi
    Od
    05 Feb 2017
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez pasiek78 Zobacz posta
    W takiej cenie i jeśli wszystko z autem ok , to jak za darmo..
    Ja czekam na premierę nowej 508 i może pierwszy raz w życiu kupię nowe auto.
    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
    auta ma zawsze okey bo to import i nie przechodzą zabiegów upiększająco odmładzających tylko jak ma 200tkm to tak je sprzedaje ( półtora roczny superb miał coś koło tego )

  11. #10

    Imię
    Grzegorz
    Model
    Mondeo mkV Titanium
    Silnik
    2.0 TDCi
    Od
    22 Apr 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Siedziałem kilka dni temu w A4. Normalnie miejsca tyle co w Golfie.
    Na konkurencyjnym forum jest cały wątek poświęcony porównaniu Mondeo MK V z innymi podobnymi, ale to tasiemiec (>1000 postów) Będę czytał i się wdrażał.
    A4 i Insignię FL skreślam bo to ciasne auta.
    Smax - aż takiego dużego to mi nie potrzeba Mam trumnę w piwnicy więc klamoty w niej wożę.

  12. #11
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    Cytat Zamieszczone przez krzysiekjx1 Zobacz posta
    kolega co poflotowe auta skupuje miał ostatnio 508SW 13r coś ok 140tkm i 38tyś za to chciał - szybko się sprzedała
    to zupełnie nie realna cena za auto z tego rocznika. No chyba że golas silnik 1.6 i może cen netto
    Pozdrawiam

  13. #12
    Pieszy
    Model
    CCCO A6
    Silnik
    2,5tdi
    Od
    05 Feb 2017
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez czeslaw555 Zobacz posta
    to zupełnie nie realna cena za auto z tego rocznika. No chyba że golas silnik 1.6 i może cen netto
    cena brutto do opłat z silnikiem 2,0 140kM i panoramicznym dachem co do reszty wyposażenia nie wiem bo nie interesowałem się , że za niska cena? nabywa pakiety aut z grupy VAG i grzecznościowo zabrał tą 508

  14. #13
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Mateusz
    Model
    Citroen C5 X7
    Silnik
    3.0 V6 PB 211KM
    Od
    03 Sep 2009
    Mieszka w
    Skarżysko-Kamienna / Poznań
    a pasek b7 2.0 tdi z dsg ?
    Był Ford Mondeo mk2 1,8 98' B+G, Ford Mondeo mk3 2,0 01' D, BMW X5 E53 3.0 06' D, Peugeot 307 CC 04' 2.0 B, Ford Mondeo mk4 2.5 T5 07' B
    Jest Opel Astra G 1,4 01' B, Citroen C5 X7 3.0 V6 09' B
    509-334-170


  15. #14
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    Cytat Zamieszczone przez krzysiekjx1 Zobacz posta
    że za niska cena? nabywa pakiety aut z grupy VAG i grzecznościowo zabrał tą 508
    tiaaaa ... i tak dostał bonusa na ok 15 tys zł.... Wiem dobrze ile kosztują te auta, wiem też że "grzecznościowo" też nie dają za pół ceny.
    Pozdrawiam

  16. #15
    Kursant Awatar pasiek78
    Imię
    Miro
    Model
    MKIV
    Silnik
    222PS/494Nm by Heko
    Od
    19 Mar 2016
    Mieszka w
    Düren (Niemcy)
    Cytat Zamieszczone przez kruszyna Zobacz posta
    a pasek b7 2.0 tdi z dsg ?
    B7 ? Silnik niezły, już nie na pompowtryskach . DSG ? Prawie to samo co PS z Forda, jak dobrze serwisowany to ok , no chyba że z przebiegiem +250kkm to mogą pojawiać się problemy. Auta z automatem tylko z potwierdzoną historią albo nowe

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  17. #16
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Mateusz
    Model
    Citroen C5 X7
    Silnik
    3.0 V6 PB 211KM
    Od
    03 Sep 2009
    Mieszka w
    Skarżysko-Kamienna / Poznań
    nie wypowiadam się na temat innych aut ale konkretnym b7 11 rok niecałe 100tys nalotu, serio świetnie się tym jeździ
    Był Ford Mondeo mk2 1,8 98' B+G, Ford Mondeo mk3 2,0 01' D, BMW X5 E53 3.0 06' D, Peugeot 307 CC 04' 2.0 B, Ford Mondeo mk4 2.5 T5 07' B
    Jest Opel Astra G 1,4 01' B, Citroen C5 X7 3.0 V6 09' B
    509-334-170


  18. #17
    Kursant Awatar pasiek78
    Imię
    Miro
    Model
    MKIV
    Silnik
    222PS/494Nm by Heko
    Od
    19 Mar 2016
    Mieszka w
    Düren (Niemcy)
    Ja tam dziadkowozu nie kupię, ale faktycznie po poprzednich problemach Vag-a , B7 jest dobrym autem. Mi się środek nie podoba.

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. kolejne oszustwo!! PASSAT od tego samego co mondeo mk3
    By Artur Mondeo in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-01-2014, 09:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów