+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wroc³aw

    wahacze wzd³u¿ne - odkrêcenie

    Witam.
    Muszê wymieniæ tuleje wahacza wzd³u¿nego w kombiaku bo s± ju¿ w masakrycznym stanie i t³uk± niemi³osiernie. Chcê je w ogóle odkrêciæ i w tedy albo sam albo dam gdzie¶ gdzie maj± praskê (do wt³oczenia nowych bo te resztki,które mi zosta³y to sam usunê). Problem jest w odkrêceniu (a w³a¶ciwie w ogóle ruszeniu) tych ¶rub na imbusa (w tym jedna wchodzi w piastê). Odkrêci³em amortyzator (dolne mocowanie) ¿eby po jego lekkim odchyleniu mieæ lepszy dostêp ale za nic na ¶wiecie ¶ruba nie chce pu¶ciæ. Oczywi¶cie mocowa³em siê z ni± na "przed³u¿ce" i a¿ ca³e auto chodzi³o ... ale "nic" . Macie jakie¶ pomys³y ?
    pzdr

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    mocowa³em siê z ni± na "przed³u¿ce" i a¿ ca³e auto chodzi³o ... ale "nic" . Macie jakie¶ pomys³y ?
    pzdr
    Parê razy przywaliæ m³otem w ³eb i odkrêcaæ.Jak siê torx (tam jest torx a nie imbus) obrobi to zostaje jedno wyj¶cie-na³o¿yæ na ³eb du¿± nakrêtkê (ja u¿y³em M16 na klucz 24) i przyspawaæ przez ¶rodkowy otwór.Odkrêcaæ na gor±co-musi pu¶ciæ.Potem za³o¿yæ normalne ¶ruby z ³bem sze¶ciok±tnym o twardo¶ci co najmniej 8.8



  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Marek
    Silnik
    D5
    Opis
    Volvo V70 D5 2005r
    Od
    26 Nov 2012
    Mieszka w
    S³upsk
    Ja wymienia³em tuleje bez demonta¿u wahacza,posz³o dosyæ ³atwo.

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Parê razy przywaliæ m³otem w ³eb i odkrêcaæ
    to oczywi¶cie robi³em - bez rezultatu

    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Odkrêcaæ na gor±co-musi pu¶ciæ
    .. no w³a¶nie ¶wita mi od czasu mojej próby odkrêcenia taka my¶l ¿eby podgrzaæ. Niestety nie mam spawarki ale wymy¶li³em sobie, ¿e podgrzeje to palnikiem gazowym (lutlamp± - mogê kupiæ za 44.-). Oczywi¶cie nie bêdê podgrzewa³ ¶ruby tylko na oko³o niej. Nie wiem tylko czy nie bêdzie to mia³o wp³ywu na zwrotnicê (tam wchodzi jedna ¶ruba) tzn. czy nie zmieniê (nie os³abiê) struktury metalu. Poza tym zwrotnica to kawa³ metalu i nie wiem czy dam radê na tyle podgrzaæ ¿eby "cu¶ odczu³o". Taka lutlampa daje jakie¶ 1300 C wiêc mo¿e.......

    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    tam jest torx a nie imbus
    masz racjê - moja pomy³ka


    Cytat Zamieszczone przez GSL.AM Zobacz posta
    Ja wymienia³em tuleje bez demonta¿u wahacza,posz³o dosyæ ³atwo
    kiedy¶ mia³em Lantrê i te¿ wymienia³em takie tuleje - z tym, ¿e odda³em na warsztat. Tam na podno¶niku rozpieli ca³e tylne zawieszenie i po opuszczeniu by³ dostêp do tych tulei. Wycieli stare a nowe wt³oczyli kluczem udarowym i "przyrz±dem" (¶ruba, podk³adki, nakrêtki i heja ). Z tego co widzia³em u siebie to do opuszczenia tego wahacza (¿eby mieæ dostêp do tulei) trzeba rozpinaæ co najmniej wahacze poprzeczne a tego wola³bym nie ruszaæ. Dodam, ¿e nie mam kana³u (robiê na podwóreczku i nie mam spawarki.
    Mo¿e podzielisz siê jak to zrobi³e¶

    Pzdr

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Marek
    Silnik
    D5
    Opis
    Volvo V70 D5 2005r
    Od
    26 Nov 2012
    Mieszka w
    S³upsk
    Wymienia³em tuleje w tzw. bananie, amortyzatory, chcia³em odkrêciæ wahacz wzd³u¿ny ale ¶ruby nie chcia³y ruszyæ, chyba odkrêci³em poprzeczny, odkrêci³em nakrêtkê ¶ruby, uchwyt wahacza od nadwozia, wycisn±³em tulejê ¶rub± i tulejkami wcisn±³em tak samo. Ale mam kana³ i sporo narzêdzi.

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wroc³aw
    "GSL.AM" - mo¿esz sprecyzowaæ jak to zrobi³e¶ na aucie ... bo z Twojej wypowiedzi nic nie kumam - chyba by³o kilka piwek w czasie pisania
    W sumie to kupi³em ju¿ lutlampê ale tak siê zastanowi³em czy aby nie spróbowaæ faktycznie wymieniæ tulei na aucie - bo jak przy odkrêcaniu wahacza urwa³bym ³eb ¶ruby (tej Torx) to dopiero mia³bym ZONK-a.
    Pierwszym razem jak próbowa³em ruszyæ ¶ruby torx to odkrêci³em kielich wahacza od nadwozia (tam gdzie jest tuleja) oraz amortyzator. Niestety po podniesieniu na lewarku kielich wahacza nie chcia³ wyj¶æ z pod progu (poni¿ej jego zarysu tak ¿eby by³ dostêp do tulei) .... co¶ jeszcze trzyma³o. Pomy¶la³em, ¿e mo¿e odkrêci³bym wahacze poprzeczne - 2 szt.(bo one trzymaj± obsadê piasty do której z kolei jest przykrêcony wahacz wzd³u¿ny) - wtedy zawieszenie trzyma³o by siê tylko na wahaczu trójk±tnym (tym do którego przychodzi sprê¿yna).... ale czy wtedy po podlewarowaniu ten¿e wahacz trójk±tny ugi±³by siê tak ¿eby wzd³u¿ny wyszed³ za obrys progu ??
    .... a mo¿e opu¶ciæ ca³e tylne zawieszenie z obu stron ? - gdzie¶ czyta³em, ¿e trzyma siê na 4 czy 6 ¶rubach
    Które rozwi±zanie lepsze/³atwiejsze/mniej problemowe ? Czy kto¶ to robi³/ma jakie¶ pojêcie ?

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Witam ponownie.
    Minê³o trochê czasu ale nikt nie odpowiada a postanowi³em zabraæ siê za to wiêc doszed³em do wniosku, ¿e mo¿e zagmatwa³em opis i zrobiê to jeszcze raz.
    Na pocz±tek rysuneczki do których bêdzie opis
    mondeo1.JPG
    mondeo2.JPG
    chcê wymieniæ tuleje wahacza wzd³u¿nego (element "B" na rys.2). Chcia³em go odkrêciæ w ca³o¶ci ale nie mogê ruszyæ ¶ruby "A" na rys.2. Postanowi³em zrobiæ to (wymiana tulei) na aucie. Muszê opu¶ciæ zawieszenie tak, ¿eby wahacz "B' z rys.2 wyszed³ poni¿ej progu ("C" rys.2).
    Czy w tym celu musia³bym odkrêciæ :
    - ¶ruby nr 1 z rys.1
    - ¶rubê nr 2 z rys.1
    - ¶ruby 1 i 2 z rys.1
    ???????
    ... kielicha tulei wahacza wzd³u¿nego nie liczê - bo wiem, ¿e trzeba odkrêciæ
    Ostatnio edytowane przez Marek44 ; 17-06-2017 o 10:53

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Marek
    Silnik
    D5
    Opis
    Volvo V70 D5 2005r
    Od
    26 Nov 2012
    Mieszka w
    S³upsk
    Pewnie ju¿ po fakcie, ale nie odkrêca³em wszystkich wahaczy od piasty, poniewa¿ wymienia³em wiêcej tulei to nie pamiêtam w jakiej kolejno¶ci rozbiera³em, ale wydaje siê ¿e wystarczy odkrêciæ tylko kielich (elem. nr1 z rys. 1 ). Wygodnie jest najpierw odkrêciæ nakrêtkê ¶ruby mocuj±cej tulejê, pó¼niej kielich,wymieniæ tulejê, bezwzglêdnie nakrêtkê dokrêciæ jak samochód stoi na ko³ach.

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Faktycznie po fakcie
    .... ju¿ zrobi³em .... ale roboty by³o mnóstwo

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Wahacze poprzeczne i wzd³u¿ne
    By lancaster in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-11-2011, 15:33
  2. [MkIII] Odkrêcenie felgi zabezpieczonej
    By Malar in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-10-2011, 21:45
  3. [MkIII] Odkrêcenie anteny
    By konio12345 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-03-2007, 04:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów