+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Komisarz Awatar wodzu
    Imię
    Rafał
    Model
    X-Type
    Silnik
    3.0 V6
    Opis
    Jaguar
    Od
    01 Jul 2010
    Mieszka w
    Poznań

    MK IV 2.0 240KM automat

    Witam
    Cos takiego wpadło mi w oko, tyle, że ma jakieś zapocenia na bloku silnika od góry z obu stron i pomimo ,że niby sprawdzany przez Bemo motors (ale nie ASO) to nie wiedza ,albo nie chcą powiedzieć skąd to się bierze. Dają rok gwarancji, po 3 m-cach 300zł u nich przegląd a kolejny po 6m-cach lub 5000km kolejny ale już ile będzie kosztował też nie wiedzą???
    Malowana maska i szyba wymieniona bo cos spadło z auta z przodu (taka wersja sprzedających).Chętnie bym to przytulił ale nie mam pomysłu co z tym olejem wiec może jakieś podpowiedzi od Was
    http://www.oferta.grupabemo.pl/ofert...o-uzywany-2011

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Spojrzałem jeszcze raz na ogłoszenie (rozmawialiśmy już wcześniej o nim) i rzuciła mi się w oczy pewna rzecz.

    Stan licznika (km)
    Czy to celowe (świadome) sformułowanie? W razie odkrycia korekty licznika nie mógłbyś mieć pretensji...
    Ostatnio edytowane przez bartekk ; 26-04-2017 o 09:29

  4. #3
    Komisarz Awatar wodzu
    Imię
    Rafał
    Model
    X-Type
    Silnik
    3.0 V6
    Opis
    Jaguar
    Od
    01 Jul 2010
    Mieszka w
    Poznań
    A widzisz, literówka niby a tu może się okazać ,ze jednak nie. Za spostrzegawczość ocena celująca, choć wpisy w książce są do końca tylko ,ze to jakieś niemieckie i kto wie co to za serwisy robiły. Ale Vin jest to może ktoś rozkoduje i będzie w nim coś więcej.
    Dzięki Bartek

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez wodzu Zobacz posta
    wpisy w książce są do końca tylko ,ze to jakieś niemieckie
    Najlepiej byłoby skontaktować się z tymi serwisami/ASO. A we Fordzie nie są w stanie Ci nic powiedzieć na temat tego auta po VINie? Oprócz standardowego rozkodowania z ETISa.

    ---------- Post added at 09:53 ---------- Previous post was at 09:52 ----------

    Tak wychodzi raczej 200 KM a nie 240 KM...

    Primary Features
    Build Date: 20.05.2011
    Vehicle Line: Mondeo 2007-2014
    Body Style: 5 Door Saloon
    Version: Series 50
    Engine: 2.0L EcoBoost (200PS) - MI4
    Transmission: 6 Speed Powershift 6DCT450 - MPS6
    Drive: LHD FWD
    Emission: Stage V Emissions
    Air Conditioning: Dual Zone Auto Temp Control A/C
    Territory: (+)"PL"
    Paint: Panther Black (Metallic)
    Interior Fabric: Windsor Perf / Cognac

  6. #5
    Komisarz Awatar wodzu
    Imię
    Rafał
    Model
    X-Type
    Silnik
    3.0 V6
    Opis
    Jaguar
    Od
    01 Jul 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Ale 200PS to nie to samo co 200KM.Chyba bez ASO się nie obędzie tyle ,że 650zł wyrzucić aby komuś sprawdzić, że to co sprzedaje jest takie jak deklaruje????Tylko to mnie powstrzymuje...może zagadnę aby w razie "W" podzielili się kosztami tej zabawy.
    Serwisy widzę ,że fordowskie w DE a nie szopa na polu więc lekko spokojny jestem, ale napisać też myślę.

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez wodzu Zobacz posta
    Ale 200PS to nie to samo co 200KM
    Nie? A co? PS to Pferdestärke, czyli koń mechaniczny.

  8. #7
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    Dlaczego serwisy niemieckie skoro auto polskie?

    wylanovane z duala
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    - Pojazd użytkowany poza terytorium RP i serwisowany w ASO - przeglądy potwierdzone wpisami w książce serwisowej pojazdu.

  10. #9
    Komisarz Awatar wodzu
    Imię
    Rafał
    Model
    X-Type
    Silnik
    3.0 V6
    Opis
    Jaguar
    Od
    01 Jul 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez wodzu Zobacz posta
    Ale 200PS to nie to samo co 200KM
    Nie? A co? PS to Pferdestärke, czyli koń mechaniczny.
    Nie abym podważał co napisałeś, tylko poddałem pod wątpliwość. Auto vatin za przegląd 220zł i komputer 240zł...zobacz jeden telefon i 200zł w kieszeni zostaje.

    ---------- Post added at 11:44 ---------- Previous post was at 11:39 ----------

    Cytat Zamieszczone przez jarku Zobacz posta
    - Pojazd użytkowany poza terytorium RP i serwisowany w ASO - przeglądy potwierdzone wpisami w książce serwisowej pojazdu.
    Dokładnie ktoś kupił u nas, a krecił kilometry tam. Moze to i lepiej bo drogi wiadomo różnia się od naszych. Widać też po fotelu kierownika (bo to skóra wiec od razu różnicę, nie jak na materiałowych siedziskach),że rzadko ktoś obok siedział.Ogólnie auto robi dobre wrażenie poza tym "wyciekiem" i bez ASO chyba się jednak nie obędzie

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez wodzu Zobacz posta
    Auto vatin za przegląd 220zł i komputer 240zł...zobacz jeden telefon i 200zł w kieszeni zostaje.
    Kiedy jedziesz?

    Co do PS to spoko, VIN wskazuje raczej na opcję 2.0 EB 203 KM a sprzedają jako 240 KM - można im to wytknąć np. przy negocjacji ceny.

  12. #11
    Komisarz Awatar wodzu
    Imię
    Rafał
    Model
    X-Type
    Silnik
    3.0 V6
    Opis
    Jaguar
    Od
    01 Jul 2010
    Mieszka w
    Poznań
    [QUOTE=bartekk;3179523][quote=wodzu;3179519]Auto vatin za przegl
    Jeśli tak jest rzeczywiście w dowodzie to jeszcze cene zbiję. Serwisy zarobione przed weekendem majówkowym, a i ja czasowo przez ten Tomyśl niekoniecznie mogę, trzeba by brać urlop. Ale 04.05 mam wolne i jeśli jeszcze będzie to nie omieszkam z tego skorzystać. Trochę się już nastawiłem, a to zły omen hehe

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Dobra, wiemy gdzie auto było kupione a gdzie użytkowane. A gdzie jest aktualnie zarejestrowane?

  14. #13
    Komisarz Awatar wodzu
    Imię
    Rafał
    Model
    X-Type
    Silnik
    3.0 V6
    Opis
    Jaguar
    Od
    01 Jul 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Do sprawdzenia, bo tablice były zasłonięte i nie podejrzałem ale tez o tym pomyślałem.

    ---------- Post added at 13:07 ---------- Previous post was at 13:06 ----------

    A może jak masz chwilkę zadzwoń do nich...ciekawe co Ty usłyszysz?

    ---------- Post added at 13:10 ---------- Previous post was at 13:07 ----------

    Cześć Bardzo ładna sztuka swojego użytkuje rok czasu, przebieg 138 tys. Zrobiłem od zakupu 20 tys. Skrzynia automat bardzo fajna sprawa, ale trzeba liczyć się wydatkami Pierwsza sprawa to wymiana oleju co 50-60 tys koszt około 950 zł . Czasami się zdarza wyciek ze skrzyni co dopadło właśnie mnie obecnie , koszt wstępnie 3,5 tys uszczelniacz, olej , filtr , robocizna. Ale i tak gdybym kupował auto to z automatem. Skrzynia sama w sobie bajka, bardzo szybka w połączeniu z 240PS to torpeda. Co do wycieku to nie wiem co może być, u mnie silnik oleju nie bierze. Spalanie średnie u mnie to 10,7 na trasie można zejść do 8. Rozrząd na łańcuchu. Generalnie jestem bardzo zadowolony z auta, ale tak jak pisałem wcześniej skrzynia może generować koszty i trzeba się z tym liczyć. Pozdrawiam Tomek

    A to mnie czeka gdyby co,oby jednak nie

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Sprawdź te tablice, bo zaraz się okaże że koszty rejestracji w PL dojdą. Oby nie. No i ta moc mnie też interesuje. Coś dużo ta wymiana oleju, Tato dowiadywał się jak to będzie wyglądać w Mk5 z PowerShiftem, bo taki ma i kojarzę że to była niższa kwota. Może zależy trochę od serwisu czy lokalizacji.

    W sprawie skrzyni, wymiany oleju i aktualizacji oprogramowanie pogadaj jeszcze z kolegą @mszh725. Co prawda ma diesla, ale z PowerShiftem i przerabiał te tematy.

  16. #15
    Zielony listek Awatar mszh725
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV 2012 Tit.S
    Silnik
    2.0 TDCI 163 KM +VAT :)
    Opis
    kolejne MDO :)
    Od
    12 Sep 2015
    Mieszka w
    Otwock Mały
    Siemanko.
    Olej w PS-ie zmieniłem od razu po zakupie przy 186kkm i ostatnio przy 230kkm na jakiś Ravanol do DSG i PS-a.Robiłem to z kumplem mechanikiem wg filmiku https://www.youtube.com/watch?featur...&v=Fy0TVRWjFfg
    Soft był aktualizowany w styczniu 2016 i zrobiona synchronizacja sprzęgieł u kolegi @mayak. Po aktualizacji ( miałem wersję z końcówką L ) na wersję z końcówką M skrzynia zaczęła zmieniać biegi bardziej pod ekodriving , czyli potrafi zmienić bieg na wyższy nawet przy 1900obr/min.
    Jak coś Ci szarpie to synchronizacja powinna pomóc. Nie chcę Cię martwić, ale o ile z dieselem nawet przy momencie 400Nm skrzynia śmiga to raczej w połączeniu z benzyną trwałość jest gorsza, bo ta skrzynia nie lubi wysokich obrotów.
    Było MK3, jest MK4

  17. #16
    Komisarz Awatar wodzu
    Imię
    Rafał
    Model
    X-Type
    Silnik
    3.0 V6
    Opis
    Jaguar
    Od
    01 Jul 2010
    Mieszka w
    Poznań
    To słabo z tym kręceniem obrotami, bo ja zawalidrogą nie jestem...lubię pojechać

  18. #17
    Zielony listek Awatar mayak
    Imię
    Marcin
    Model
    S-Max '07/Mondeo '12
    Silnik
    2.0d140->163 PowerShift
    Od
    06 May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    skrzynia PowerShift ma inne oprogramowania (i zachowanie) dla EcoBoostów, gdzieś słyszałem że nowsze wersje oprogramowania skrzyni dla benzyn to właśnie nie zapędzają się w wysokie obroty

    a co do mocy silnika, to 2.0eb 203 i 2.0eb 240 są sprzętowo takie same (240 ma tylko tzw. sound composer czyli jest głośniejsza) więc bez problemu można zrobić upgrade mocy 203->240 (tu można o tym poczytać: https://forum.fordclubpolska.org/sho...133593&page=19 )
    Ostatnio edytowane przez mayak ; 26-04-2017 o 13:54
    Pozdrawiam, Mayak
    Mondeo4 2.0tdci 140 PowerShift '12

    mody: upgrade mocy do 163KM, tempomat, bluetooth+USB, Convers z wizualizacją parktronika, cyfrową prędkością, napięciem i temp. silnika, lusterko fotochrom
    w planach: grzane fotele, audio, AFS i ACC

  19. #18
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    To bardzo fajnie z tą mocą, jednak zawsze zostaje to jako argument do zbicia ceny.

  20. #19
    Zielony listek Awatar mayak
    Imię
    Marcin
    Model
    S-Max '07/Mondeo '12
    Silnik
    2.0d140->163 PowerShift
    Od
    06 May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    to chyba oczywiste
    Pozdrawiam, Mayak
    Mondeo4 2.0tdci 140 PowerShift '12

    mody: upgrade mocy do 163KM, tempomat, bluetooth+USB, Convers z wizualizacją parktronika, cyfrową prędkością, napięciem i temp. silnika, lusterko fotochrom
    w planach: grzane fotele, audio, AFS i ACC

Podobne wątki

  1. Zakup MK5 amerykańca 2.0 240km porada??
    By Budzik Mazury in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-02-2017, 19:19
  2. [MkIV] Chiptuning Mondeo 2.0STCi (ecoboost) 240KM
    By heko in forum Tuning
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 20:36
  3. [MkI] [automat] automat nie zmienia biegów
    By mondio in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-12-2005, 20:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów