+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Dlatego trzeba się upewnić co się kupuje.
    Id60 występowały zarówno w postaci szklanej rurki jak też ceramicznych szarych płaskich pestek. Takie są bodajże w Foce II pre-FL.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Niedzielny kierowca Awatar hoody
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MKIII 1,8 PB+LPG, 125KM
    Od
    31 Dec 2010
    Mieszka w
    Chełmno
    Czyli jeżeli moje poprzednie klucze działały ze starym sterownikiem a ten nowy działa z nowym sterownikiem to mogę wysnuć przypuszczenie że będę mógł je zaprogramować do immo? Pytam bo nie chciałbym znowu unieruchomić swojego auta na tydzień jak mu wykasuje klucze.
    Ponawiam też pytanie czy ktoś coś wie odnośnie tych 18.5V w VCM'ie?
    MKIII 2001<br>1,8 PB+LPG BRC<br>

  4. #23
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Zaprogramują się. Na forum FORScan.org jest napisane w jaki sposób sprawdzić niezakodowane klucze czy są kompatybilne. Są 2 rodzaje błędów które zapisują się w PCMie po przekręceniu niezakodowanego kluczyka. Jeden mówi że transponder jest zgodny i da się zakodować a drugi mówi że nie. Niestety nie pamietam teraz dokładnie jakie to kody.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #24
    Niedzielny kierowca Awatar hoody
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MKIII 1,8 PB+LPG, 125KM
    Od
    31 Dec 2010
    Mieszka w
    Chełmno
    Witam. Jestem już po operacji. Samo programowanie kluczy rzeczywiście łatwe i szybkie ale co się najadłem strachu to moje.
    Kupiłem sobie drugi sterownik za 13zł żeby na nim testować w razie jakby się coś nie udało.
    Podpiąłem go, wymazałem mu 2 klucze i próbowałem dopisać na nowo. I wtedy wyszedł zonk.
    Dawał mi komunikat że klucze zostały dodane ale pokazywał cały czas 1 klucz w pamięci.
    O dziwo samochód odpalał i jeździł ale po zgaszeniu już nie odpalał.
    Próbowałem kilka razy i to samo. To pomyślałem że już nic więcej nie zrobię więc włożyłem poprzedni sterownik.
    I co? I przestał ten drugi działać! Ten, przy którym nic nie grzebałem.
    Pokazywał że ma w pamięci 2 klucze, ja te 2 klucze miałem w ręce a immo szybko mrugał jakby to nie były te klucze.
    Zgłupiałem już całkiem. Załamany ze znowu będę stał z własnej nie wiedzy, spróbowałem jeszcze raz.
    Znowu przełożyłem sterownik na ten za 13zł ale teraz zmieniłem klucz na inny bo miałem 3. 2 różne i jednego klona.
    Cała procedura od nowa. Wykasowałem klucze, dopisałem 2 i sukces!
    W pamięci 2 klucze i auto odpaliło normalnie na dwóch kluczach.
    Wniosek mam taki że ten drugi który próbowałem zaprogramować musi być albo uszkodzony albo jest tym klonem i go jakoś system wyklucza.
    Mogę to jeszcze sprawdzić przekładając z niego immo do grota (mam 3 immo ale 2 groty bo sterownik co wcześniej kupiłem był tylko z immo)
    Potem włożyłem ten poprzedni sterownik, powtórzyłem całą procedurę i też sukces.
    Zauważyłem jeszcze, że nie można mieć dwóch sterowników "czynnych" do tego samego auta z tymi samymi kluczami.
    Jak programowałem jeden to ten drugi przestawał działać mimo że miał w pamięci te same klucze.
    Może winą jest to, że do testów kupiłem sterownik najtańszy jaki znalazłem i tylko z podobnym numerem.
    Tzn. ten właściwy numer miał ten sam ale zamiast BWB0 miał chyba 5HNA.
    Co ciekawe pojeździłem na tym sterowniku i nie stwierdziłem żadnych niedomagań.
    Ciekawe jakbym wsadził zupełnie inny numer sterownika od tego samego silnika.
    Może też by działał normalnie?
    MKIII 2001<br>1,8 PB+LPG BRC<br>

  6. #25
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Skoro klon to sterownik widzi go jako jeden i ten sam stąd też widoczny tylko jeden na liście.
    Pisałem wcześniej, że muszą być 2 różne klucze (w domyśle 2 różne ID transpondera). Wtedy na liście będą 2 i wtedy auto będzie normalnie odpalać i pracować.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 27-05-2017 o 01:50

  7. #26
    Niedzielny kierowca Awatar hoody
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MKIII 1,8 PB+LPG, 125KM
    Od
    31 Dec 2010
    Mieszka w
    Chełmno
    Wiem RadkoR tyle że próbowałem dopisać 2 różne klucze.
    Jeden, który kupiłem i drugi ten, który już miałem.
    On musi być uszkodzony bo nie działa nawet teraz jak mam wpisane 2 klucze.
    Skoro jest klonem tego mojego oryginalnego to powinien działać ale nie chce.

    ---------- Post added at 07:33 ---------- Previous post was at 07:31 ----------

    Tym bardziej dziwna sprawa, że wcześniej mi działały oba klucze z uwalonym sterownikiem.
    MKIII 2001<br>1,8 PB+LPG BRC<br>

  8. #27
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Hmm, możliwe, wiesz.
    Gdy ja próbowałem kiedyś dopisać ponownie swój oryginalny kluczyk to nie dało się, a w PCM zapisywał się błąd mówiący coś o "niesatysfakcjonującym odczycie kodu z pestki). Tak jakby padł transponder. Fakt, że pękła lekko szklana rurka, ale ją podkleiłem. Cewka na płytce transpondera była nieruszona, ale jednak pętla miała problem z odczytem. Pestka poleciała do kosza. Kupiłem 2 czyste i zakodowałem bez problemu. A od jakiegoś czasu używam innych pestek (ceramicznych) zamiast szklanych i wszystko gra.

    Najważniejsze, że auto już Ci działa i obeszło się bez płacenia xxx zł u fachowców od kluczyków.

    PS. Ja kiedyś za dorobienie transpondera płaciłem 250zł. Gość zrobił zwykłego klona na programatorze. Auto widziało oba klucze jako jeden i ten sam. W bazie PCMa zapisane były 2 klucze - jeden który miałem i drugi (zaginiony), a nowy (fizycznie drugi, dorobiony) jak już wspomniałem, był klonem tego pierwszego.
    Stąd też nie mogłem ręcznie zaprogramować trzeciego transpondera po jego zakupie na Alledrogo, gdyż do tego są potrzebne już zakodowane 2 różne transpondery.
    Na szczęście z pomocą przyszedł darmowy FORScan.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 30-05-2017 o 12:02

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIV] Problemy po aktualizacji softu - klekotanie
    By rafal.master in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-12-2016, 12:41
  2. Jak zachować ulubione trasy po aktualizacji Automapy
    By lasermaster in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 21:15
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 17:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów