+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    05 Nov 2016
    Mieszka w
    Sanok

    Problem z klaksonem

    Witajcie, mój problem z klaksonem jest taki, że prawdopodobnie umiera on śmiercią powolną, a auto brzmi tak jakby prosiło żeby je dobić.
    Jeszcze zanim moje mondeo do mnie trafiło od ojca jakoś 3 lata temu klakson zaczął dziwnie brzmieć. Mój ojciec miał to daleko i tak jeździł. Problem jest taki, że aktualnie nie dość że dziwnie brzmi to traci moc. Jest niesłyszalny wewnątrz kabiny, więc prawdopodobnie i inni uczestnicy ruchu drogowego go nie będą w stanie usłyszeć.

    Dziś, a właściwie wczoraj klakson zaczął jeszcze ciszej działać. Kilku znajomych podejrzewa styki, ale mam wrażenie, że czeka mnie ogólna wymiana klaksonu.

    Problem w tym, że nijak nie umiem zlokalizować go. Mam silnik 1.8 TD i po moich wstępnych ustaleniach klakson znajduje się gdzieś pod lampą od strony kierowcy.
    Pytaniem jest czy faktycznie klakson tam znajdę, jak się do niego dobrać i czy faktycznie moje przeczucie o konieczności wymiany jest prawidłowe?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Ty tak na poważnie? Czy serio nie chce Ci sie sprawdzać i tak piszesz od biedy żeby napisać? Klakson(klaksony) znajdują sie na wysokości głównych belek po lewej i po prawej stronym przynajmniej ja tak mam. Jak masz garaż bądź kanał to schyl sie albo na kanale zajrzyj pod zderzak przedni i spójrz w miejsce za halogenami. A jak nie masz halogenow to za zaslepkami. To jest kawał plastiku wielkości pięści.
    Dodam zdjecie, niestety nie moje, chyba kogoś z forum. Nam nadzieje, że nie będzie bana



    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

  4. #3
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Klakson(klaksony) znajdują sie na wysokości głównych belek po lewej i po prawej stronym przynajmniej ja tak mam.
    Tak jest zwykle.Ale bywają "bidaedition" (głównie sprowadzane z Holandii) które mają tylko jeden-wtedy jest tylko po stronie kierowcy.Najśmieszniejsze jest ze wszystkie maja instalację pod drugi klakson.



  5. #4
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    05 Nov 2016
    Mieszka w
    Sanok
    No właśnie mój został sprowadzony z Holandii. Dodatkowo mam tam nadal czarną plastikową osłonę której nie miałem po prostu czasu zdjąć. Niedługo piszę matury, a ojciec mi nie zezwala nawet dotknąć jednej śruby "bo zepsuję" (więc czekam aż pojedzie i sobie na spokojnie tam zobaczę).
    Jakby nie to to dawno bym sprawdził, więc przepraszam jeśli wyszedłem na lenia... po prostu nie miałem jak sprawdzić.
    Dzięki za informacje, zaraz po moich maturach zajrzę tam i ewentualnie wymienię.

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    No to 1 czy 2 klaksony to i tak sa w tym miejscu co na zdjeciu. Trzyma sie to na 1 srubce jak pamietam

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [MkIII] Problem z ładowaniem , altek wymieniony,problem dalej tkwi!
    By wiciopmi12 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 21:56
  2. [Duratec] Problem z zapaleniem > problem z ciśnieniem paliwa
    By dav18 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 11:52
  3. Problem z pradem....jak problem wiadomo Francuz...
    By KarolRS in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 23:24
  4. [MkII] Problem z hamulcem, duzy problem. Miękki pedał
    By szczota in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-09-2010, 17:46
  5. [MkI] problem z klaksonem - pomóżcie
    By wiesiaczek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-06-2007, 15:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów