+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin

    Ventus prime 3 205/55/16 tak czy nie ? :)

    Hej

    Miałem już kupować goodyear, potem dunlop. Mają jednak sporo negatywnych komentarzy sugerujących kiepską jakość w produkcji. Wracam więc do hankooka. Taniej i opinie stabilne, dobre.
    Wiem, że jeździcie na tych oponach.

    Pytania:
    -polecacie?
    -jak z komfortem - słychać jakieś toczenie? Jak z wybieraniem nierówności, przenoszeniem wibracji itd?
    -jak tam na zakrętach?

    Kupować i się ne zastanawiać?

    P.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar conrado1988
    Imię
    Konrad
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 100 KM
    Od
    25 Feb 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Ja kupiłem ale Kinergy eco. Są rzeczywiście cichsze niż goodyeary efficentgrip performance i chyba najcichsze jakie miałem. I fajnie trzymają na suchym, na mokrym także w porządku I są po 200 zł do kupienia!

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Hej

    Cena jest w zasadzie taka sama. Podobna jest też specyfikacja i wg producenta to w zasadzie eko są po prostu z czegoś innego i bardziej eko. Jest to wyposażenie fabryczne w seacie. Jeździłem ostatnio na takich nowym seatem i faktycznie komfort jest mega fajny w małej ibizie. W opiniach sporo osób skarży się na szybkie zużycie tu więc jednak trwalsze i lekko szybsze prime wygrywają - oczywiście na moje potrzeby.

    Ktoś coś więcej? Z porównaniem do swoich poprzednich opon i jak się to spisuje przy jakimś przebiegu.

  5. #4
    Kursant Awatar david93
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    2002
    Od
    25 Apr 2016
    Mieszka w
    Bytom
    Mam Ventus Prime 3 u siebie, w jednym służbowym, a Kinergy Eco u kumpla w aucie oraz w innym służbowym. Trwałość według mnie podobna. Jednak lepsze trzymanie nawierzchni i frajda z jazdy jest na Ventus Prime 3. Komfort jazdy bardzo podobny. Kinergy Eco są cichsze, Ventus czasem troszeczkę słychać, ale większość osób pewnie nie zwróci na to uwagi na deszczu obie opony równie dobre. Ventus Prime mogę porównać do Continentala Premium Contact 5 - Continental na suchym podobnie przyczepny, dużo miększa guma i szybciej zużywająca się, na mokrym może minimalnie lepsze. Czy warto brać Continental? Jak dużo jeździsz to nie bo są jednak o 20% droższe. Jakbyś jeszcze jakieś pytania miał- pisz.

  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Te hankooki są montowane na 1 montaż w KIA więc raczej dobra opona, miałem sam kupić zawiedziony drogimi oponami ale jak chciałem zamówić to po hurtowniach wszystko 2016 to zamówiłem średniaki firestone roadhowke 2017 w identycznej cenie. Swoją drogią jeszcze nie założyłem bo pogoda nie pozwala.

    Te hankooki to solidny wybór a już jeździłem na różnych każdy obiecuje gruszki na wierzbie, jak masz dostęp do 2017r to bier w tej cenie ciężko będzie coś lepsze znaleźć a jak nowe auta na nich wyjeżdżają i to przeważnie te droższe KIA to raczej porządna opona.


    Cały czas do przodu

  7. #6
    Kursant Awatar conrado1988
    Imię
    Konrad
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 100 KM
    Od
    25 Feb 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Byłem przez długi weekend w domu i gadałem z bratem moim. Ma Kinergy Eco w w/w rozmiarze w galancie V6 170 koniów i mówi, że oponki dają radę, choć na mokrym potrafią zerwać przyczepność, tyle że mój brat bardzo ostro jeździ. No i przez tą jazdę przód mu się mocniej zużywa wyraźnie, ale to po 3 sezonach dopiero widać. Jak też masz ciężką nogę to te opony może i dobre, ale pewnie będą się trochę szybciej zużywać

  8. #7
    juRcz
    Gość
    Cześć.

    Posiadam właśnie ten rozmiar Ventus Prime 3 i jestem bardzo zadowolony. Auto jest przyklejone do drogi na suchym i mokrym. Wcześniej miałem Ventus Prime 2 i porównując mogę stwierdzić że Hankook zmniejszył opory toczenia względem poprzedniczki - spalanie spadło o 0,5L/100km. Hałas podobny - raczej w normie. Moim zdaniem warto kupić.

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Włocławek
    Coś mnie się podymało Można usunąć ten post
    Ostatnio edytowane przez MaciejCWL ; 08-05-2017 o 16:54

Podobne wątki

  1. Uniroyal RainSport 3 czy Hankook Ventus Prime 3 ?
    By behemoth in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-02-2017, 08:45
  2. Hankook Ventus 1 Evo 215/55/16
    By marino 166 in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-04-2016, 21:01
  3. 205/50/16 - Hankook Ventus Prime 2?
    By SteelRat in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-07-2013, 12:23
  4. Kleber Dynaxer HP3 vs. HANKOOK Ventus Prime 2 vs. Uniroyal rain Expert
    By Angelo in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 23:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów